Smazat

Já, přítel a peníze

Neřekla bych, že můj přítel je lakomý. Nicméně mám pocit, že tak nějak není v jeho zájmu za mě utratit něco "nad rámec" a dále pak sní na co přijde a nebere na mě v tomhle žádný ohled.

S přítelem (23) jsme spolu 2 roky, z toho přibližně rok a půl spolu bydlíme. Dle mého názoru máme pohodový vztah bez problémů. Až na jednu věc. Peníze.

Na začátek musím říct, že tato situace byla dříve dost horší, ale jelikož jsme o tom mluvili a já dala najevo, co mi vadí, dost se toho zlepšilo, ale. . .

Před pár dny jsem udělala velký nákup, plná lednička. Jenže přítel chodí a pořád něco ujídá. Buď má na něco chuť nebo neví co by, a tak jí, nebo se chce dorazit po obědě apod. Chci říct. Je mi jasné, že toho sní víc než já a o to mi taky nejde. Jenže dnes jsem si chtěla namazat blbej chleba se sýrem a v lednici chybí bloček eidamu, balení čedaru, balení goudy, skoro 2 krabičky taveňáku, balení dalšího dírkovanýho sýra atd. Jak můžete poznat, přítel rád sýry. Jenže nejde jen o to, že je k ní k snídani, svačinám i večeři i po obědě. Prostě chodí a průběžně celý den ujídá. A já pak dojdu a nemůžu si dát ani plátek na chleba! Vůbec nemyslí na to, že když už dám 15 stovek za jídlo, že bych si třeba taky ráda něco dala.
Nakupuje samozřejmě taky, resp. řeknu mu, co má koupit nebo jdeme spolu a on zaplatí (že by šel sám od sebe po práci a koupil třeba pečivo, aby doma něco bylo, to nehrozí). Ale třeba když jde do obchodu a já mu napíšu smsku, že bych ráda med a zázvor, napíše, že ty peníze netiskne. Haha. Ale já taky ne přece, nejsem sýrárna! Nevím, jestli dobře vyznívá, co tím chci říct.

Druhá věc je, že jsem si chtěla pořídit kočku. Přítel souhlasí, ale byla by jakože moje. Měla jsem vybráno, ale jelikož by to byl pro mě ted moc velký výdaj (všechny potřeby okolo, žrádlo, samotná kočka atd.), řekla jsem, že to nechám asi na později. Jde o to, že pro ono kotě by se muselo jet cca 150 km od našeho města, kde bydlíme. Což je další výdaj - benzín. A přítel? Není s to se nabídnout, že mě tam prostě odveze, že to pro mě udělá. Jasně, odveze, ale benzín budu muset zaplatit. Takže kočka bude sice moje, ale bude tu s ní žít taky, takže zvíře bude mít prakticky stejně jako já, jen já všechno zaplatím a obstarám. Jasně, on taky koupil televizi a já se na ni taky dívám, ale pro televizi nebude muset kupovat granule a chodit s ní na veterinu (to nebyl jeho argument, to říkám já). Dokonce velkoryse nabídl, že mi peníze půjčí. "Ach!". Docela mě to mrzí, že mi nechce udělat prostě radost a prostě mě tam neodveze jen tak!

Pro pořádek řeknu, že nemá problém za mě zaplatit jídlo venku (ale neplatí vždy, angažuju se i já atd., je mi blbé nechat za sebe platit pokaždé) nebo tak, není žádný boháč, takže na rozhazování taky nemá, ale třeba já bych neměla problém ho svým autem kamkoliv takto vzít a nechtít za to kompenzaci. Nebo mít on svýho psa, taky mu koupím jídlo, novej pelech nebo nevím co ještě.

Co si o tom myslíte? Děkuji za názory.
 
arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Jinak i placení půl napůl ve vztahu fungovat může, přeci jen při začátku společného bydlení je to možná lepší. My se prostě v placení jídla střídali, v nákupech vybavení bytu taky a vedli jsme si evidenci (spíš pro pořádek, než že by mě partner buzeroval, že zaplatila o 10 tisíc víc ). Teď jsme si založili spoelčný účet, protože to bude jednodušší, ale stejně si ponecháme is vé účty, nemyslím si, že styl jednoho účtu v rodině (byť u manželů) by byl úplně nejlepší.

Tohle jsem taky navrhovala na začátku našeho vztahu, respektive když jsme spolu začínali bydlet. Rodiče mi radili, ať si dáváme první měsíc stranou lístky, aby jsme věděli kolik za ten měsíc cca utratíme. Navrhovala jsem, že si necháme svoje účty, ale na společný budeme oba posílat třeba 8tis. a z toho se zaplatí nájem a následně se z toho pak budou dělat nákupy a platit ty společné věci. A pokud nám tam nějaký měsíc zůstane něco navíc, tak se to bude šetřit a pak se za to třeba někam pojede. Musím říct, že jsem teď i celkem ráda, že jemu se do toho nechtělo. Protože moje nákupy za 1500 jsou o 4 taškách jídla alespoň na 14 dní, kdežto jeho nákupy za 1500 jsou dvě tašky sotva na týden. A to nemluvím o tom, že se ještě v týdnu jede třeba dvakrát-třikrát do krámu. A pak se strašně diví a rozčiluje, kolik utratíme.. Upřímně? Je mi to už jedno, nic nepočítám, nic neřeším, jsou to jeho peníze a ať si s nimi nakládá jak sám chce.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Jannelle: Já si potom průběžně do mobilu zapisuju, co je třeba koupit - kuchyňské utěrky, cukr, prací prášek atd. a potom když jdu kolem obchodu, tak to koupím. Nebo když vidím nějaký výrobek v akci.

A proč mu teda nenapíšeš seznam - kup to, to a to. U nás taky já říkám partnerovi, co má koupit

Jinak když už jsi mu to říkala a on to nereflektuje, tak bych asi ještě jednou zdůraznila, že Ti to vadí a co s tím chce dělat. A pokud by nereagoval, tak asi nic jiného než se rozejít nepomůže.....

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tuhle vychcanost vyloženě nenávidím. Mít doma takového chlapa, který umí akorát tak sám sežrat celý nákup za moje prachy aniž by něco zbylo na mě a sám by ohrnoval nos nad tím, že po něm někdy chci něco koupit, tak ho ženu sviňským krokem. Tohle je vyloženě vyčůránek, kterému se líbí, když je pěkně plná lednice, ze které může po celý den uždibovat jako ze švédského stolu, ale nedejbože, že by to bylo z jeho peněz. To už tady jednou byl, takový deníček ("mám pocit, že sponzoruji přítele" nebo tak něco... frajer když zjistil, že oběd bude platit přítelkyně, tak si rovnou objednal dva jídla a málem snědl ještě i to její )
Neumím si představit, že jednou budete mít rodinu, ty budeš víceméně závislá na něm a on bude muset dělat nákupy pro rodinu... To jako taky vyžere celou ledničku a na děcka nic nezbude?

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: A proč mu teda nenapíšeš seznam - kup to, to a to

Jak jsem psala kdesi výš. Jednou jsem si řekla o zázvor a med a bylo mi řečeno, že ty peníze netiskne. Jasně, nebyly to potřebný a nutný věci, ale chtěla jsem si udělat čaj. To samý bych mohla říct, že on nepotřebuje sýr, že mu stačí suchej chleba, že..

Dala jsem teď návrh na společnou obálku, kam každý dá pravidelně po výplatě určitou částku a z toho se bude platit vše potřebné. Souhlasil. Akorát teda bych to ráda udělala v určitém poměru.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kolomoni: .. Protože moje nákupy za 1500 jsou o 4 taškách jídla alespoň na 14 dní, kdežto jeho nákupy za 1500 jsou dvě tašky sotva na týden.
to by mě zajímalo co dokážeš za ty peníze nakoupit do čtyřech tašek za jídlo na dva týdny,tedy ne 5 kilo brambor a podobně.

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za 1.500,- taky nakoupím běžně 4 tašky ale teda na 14 dní by to nestačilo, to je pravda.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Jannelle: Jak jsem psala kdesi výš. Jednou jsem si řekla o zázvor a med a bylo mi řečeno, že ty peníze netiskne. Jasně, nebyly to potřebný a nutný věci, ale chtěla jsem si udělat čaj. To samý bych mohla říct, že on nepotřebuje sýr, že mu stačí suchej chleba, že..

Chceš mi říct, že by stejně reagoval, kdyby šlo například o toaleťák? To dost pochybuju...Já nevím, přijde mi, že to máte nějak divně nastavené - prostě jídlo se nedělí na mojeútvoje. Mě taky partner koupí čokoládu, když ho o to požádám. Stejně jako já mu koupím šunku, když vím, že to chce.....Nevím, jak a co jste si vyříkali na začátku, ale tady to evidentně nefunguje. Máš teda dvě možnosti:
1.) ukázat mu, jak by to fungovalo, kdyby jste si každý jeli na svoje - tj. nakoupíš si striktně pro sebe, označíš si to jako své jídlo, když Ti ují, tak uděláš hysterák, že si peníze netiskneš a ať Ti to zaplatí. Třeba ho to poučí, že prostě v jídle neexistuje moje-tvoje. Ale je to takový trapný, mě osobně by se dost zajídalo svého partnera "vychovávat"
2.) Vysvětlíš mu, že toho máš dost, že to takhle funoovat nemůže a že jestli se to nezlepší, tak s ním končíš. A pokud se to opravdu nezlepší, tak to uděláš.....

Cituji Jannelle: Dala jsem teď návrh na společnou obálku, kam každý dá pravidelně po výplatě určitou částku a z toho se bude platit vše potřebné. Souhlasil. Akorát teda bych to ráda udělala v určitém poměru.

Proč v poměru? U nás teda partner taky sní víc, ale zase na druhou stranu platí jídlo mimo domov, takže se to vyrovná....

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka:
Jako jo, přítel mi taky koupí čokoládu, když chci. Ale prostě stalo se i tohle a psala jsem to jako protiklad k tomu, že já naplnila ledničku a on se byl schopnej zachovat i takto.

Cituji bakalářka: Proč v poměru? U nás teda partner taky sní víc, ale zase na druhou stranu platí jídlo mimo domov, takže se to vyrovná....

My platíme mimo domov taky tak nějak "napůl". Někdy on, někdy já, při větší útratě mu třeba "přispěju", když platí... Necítím se dobře, kdyby za mě někdo platit pořád. Tím víc, když jeden čas platil asi 3-4x po sobě a měl připomínku, kterou sice řekl jakoby ve srandě, no ale neodpustil si to, že. Takže někdy, když platí, tak mám snad i výčitky :-/

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě bych dodala, že čím víc toho v lednici je, tím víc toho přítel spotřebuje. Abyste rozuměli - bude-li nacpaná lednička, obloží si rohlík "vším", co najde, namaže půlkou kelímku pomazánky atd. Takže věci potom mizí rychlostí blesku. A já nechci dělat nákupy po pár kouskách a chodit nakupovat co druhej den. Určitá věc má třeba spotřebu za měsíc a půl, koupím třeba tři balení, ale přítel vidí, že je toho dost, a tak si naloží, ať to stojí za to
Je mi jedno, jestli sní deset rohlíků a k nim celý máslo. Vadí mi, když si dá celý máslo k jednomu rohlíku. Obrazně řečeno, jestli mi rozumíte.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle: .Abyste rozuměli - bude-li nacpaná lednička, obloží si rohlík "vším", co najde, namaže půlkou kelímku pomazánky atd. Takže věci potom mizí rychlostí blesku.
Třeba je tak zvyklý z domova taky nejím jeden plátek šunky k jednomu rohlíku,ale klidně si dám 100g +sýr+ něco a bez rohlíku.
No každopádně jestli takhle vyžírá lednici,tak pořádně navař do hrnců a když se funící zvedne od stolu,tak nevyžere následně lednici.

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannelle: Za 1.500,- taky nakoupím běžně 4 tašky ale teda na 14 dní by to nestačilo, to je pravda.


Cituji Tiakia: to by mě zajímalo co dokážeš za ty peníze nakoupit do čtyřech tašek za jídlo na dva týdny

Hodně jsem vařila, takže tím se dost ušetřilo, a pak jsme dokupovali třeba jen pečivo. Tohle mám po mamce, že dokážu udělat z p.rdu kuličku

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
Jako hele, asi tak - když se bude dostatečně podílet na nákupech, tak proč ne ale nechci dotovat nákupy a sama pak dojídat zbytky, pokud vůbec nějaké zbydou.

Vařím docela dost, ale to aby člověk vařil v kádích! ale pravda je, že vařením se dost ušetří

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannelle: Ještě bych dodala, že čím víc toho v lednici je, tím víc toho přítel spotřebuje. Abyste rozuměli - bude-li nacpaná lednička, obloží si rohlík "vším", co najde, namaže půlkou kelímku pomazánky atd.

Tak to znám naprosto přesně To bylo to samý, občas mi to přišlo tak, aby na mě náhodou něco nezbylo. Občas jsem si musela aspoň nějakou tu sladkost schovat, abych něco vůbec měla. Já jsem prostě byla vychovávaná jinak, prostě když se koupila drahá věc, tak se nesnědla prostě jen tak na posezení.. Ať už to byla drahá šunka nebo sýr, prostě dát si to třeba u televize k vínu.. Bylo mi to vždycky tak líto, i to, že jsem koupila třeba džus za 70kč a on ho byl schopnej vypít na posezení. Bylo prostě vidět, že nechodil nakupovat a neznal tu hodnotu.. Ale teď jak se strany otočily, tak si to asi uvědomuje a najednou nadává, že za 5 věcí nechal v krámě 3stovky, apod.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle: .- když se bude dostatečně podílet na nákupech, tak proč ne
Tak choďte nakupovat spolu a hezky se podělte u kasy o placení.Je to celkem jednoduché.Jestli se neumíte dohodnout,tak si každý zaplaťte svůj nákup ve svém košíku a jídlo si v lednici podepište,nejlépe zamkněte do extra boxů.Nevěřím,že bydlíš s uplným blbcem a že by to nepochopil,kdyby jsi mu to normálně řekla stylem "všechno sežereš a nic nekoupíš".

arrow
profile_image
kolomoni
od 21. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle:
Občas je tak šlechetnej, že mi nechá třeba jedno kolečko šunky, který oschne, takže ho stejně musím vyhodit Nejhorší je i to vyhazování jídla, že něco načne, nedojí to a dá to zpátky, kolikrát je mi až do breku, když vylejvám půlku hrnce polívky a omáčky s masem, a vyhazuju půlku koše jídla

Ono je fakt asi potřeba, aby se ty strany otočily, on si to teď už tak nějak uvědomuje, jak to jde z jeho kapsy To už je opatrnej, nedělaj se tak velký nákupy, jídlo se najednou nevyhazuje a když, tak je řev Jó, každýmu se všechno jednou vrátí

 

Váš příspěvek

Já, přítel a peníze

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené