Smazat

Já, přítel a peníze

Neřekla bych, že můj přítel je lakomý. Nicméně mám pocit, že tak nějak není v jeho zájmu za mě utratit něco "nad rámec" a dále pak sní na co přijde a nebere na mě v tomhle žádný ohled.

S přítelem (23) jsme spolu 2 roky, z toho přibližně rok a půl spolu bydlíme. Dle mého názoru máme pohodový vztah bez problémů. Až na jednu věc. Peníze.

Na začátek musím říct, že tato situace byla dříve dost horší, ale jelikož jsme o tom mluvili a já dala najevo, co mi vadí, dost se toho zlepšilo, ale. . .

Před pár dny jsem udělala velký nákup, plná lednička. Jenže přítel chodí a pořád něco ujídá. Buď má na něco chuť nebo neví co by, a tak jí, nebo se chce dorazit po obědě apod. Chci říct. Je mi jasné, že toho sní víc než já a o to mi taky nejde. Jenže dnes jsem si chtěla namazat blbej chleba se sýrem a v lednici chybí bloček eidamu, balení čedaru, balení goudy, skoro 2 krabičky taveňáku, balení dalšího dírkovanýho sýra atd. Jak můžete poznat, přítel rád sýry. Jenže nejde jen o to, že je k ní k snídani, svačinám i večeři i po obědě. Prostě chodí a průběžně celý den ujídá. A já pak dojdu a nemůžu si dát ani plátek na chleba! Vůbec nemyslí na to, že když už dám 15 stovek za jídlo, že bych si třeba taky ráda něco dala.
Nakupuje samozřejmě taky, resp. řeknu mu, co má koupit nebo jdeme spolu a on zaplatí (že by šel sám od sebe po práci a koupil třeba pečivo, aby doma něco bylo, to nehrozí). Ale třeba když jde do obchodu a já mu napíšu smsku, že bych ráda med a zázvor, napíše, že ty peníze netiskne. Haha. Ale já taky ne přece, nejsem sýrárna! Nevím, jestli dobře vyznívá, co tím chci říct.

Druhá věc je, že jsem si chtěla pořídit kočku. Přítel souhlasí, ale byla by jakože moje. Měla jsem vybráno, ale jelikož by to byl pro mě ted moc velký výdaj (všechny potřeby okolo, žrádlo, samotná kočka atd.), řekla jsem, že to nechám asi na později. Jde o to, že pro ono kotě by se muselo jet cca 150 km od našeho města, kde bydlíme. Což je další výdaj - benzín. A přítel? Není s to se nabídnout, že mě tam prostě odveze, že to pro mě udělá. Jasně, odveze, ale benzín budu muset zaplatit. Takže kočka bude sice moje, ale bude tu s ní žít taky, takže zvíře bude mít prakticky stejně jako já, jen já všechno zaplatím a obstarám. Jasně, on taky koupil televizi a já se na ni taky dívám, ale pro televizi nebude muset kupovat granule a chodit s ní na veterinu (to nebyl jeho argument, to říkám já). Dokonce velkoryse nabídl, že mi peníze půjčí. "Ach!". Docela mě to mrzí, že mi nechce udělat prostě radost a prostě mě tam neodveze jen tak!

Pro pořádek řeknu, že nemá problém za mě zaplatit jídlo venku (ale neplatí vždy, angažuju se i já atd., je mi blbé nechat za sebe platit pokaždé) nebo tak, není žádný boháč, takže na rozhazování taky nemá, ale třeba já bych neměla problém ho svým autem kamkoliv takto vzít a nechtít za to kompenzaci. Nebo mít on svýho psa, taky mu koupím jídlo, novej pelech nebo nevím co ještě.

Co si o tom myslíte? Děkuji za názory.
 
arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kolomoni: Občas je tak šlechetnej, že mi nechá třeba jedno kolečko šunky

To mně taky. Ale... nakonec ho stejně sní, když po něm hned nevystartuju
Přítel moc dobře ví, kolik co stojí, ale podle mě si neuvědomuje, kolik to pak dělá v součtu za měsíc všechno. Nebo nevím...

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannelle: Vadí mi, když si dá celý máslo k jednomu rohlíku. Obrazně řečeno, jestli mi rozumíte.

Chápu to přesně. Já mám totiž takového bratra, který si taky všechno maže v centimetrových vrstvách a to, co on použije na jeden krajíc chleba bych já měla na tři... tohle je prostě nenažranost, až bych řekla lakomost, že mu prostě nestačí normální porce ale narve si do chřtánu všechno, co mu přijde pod ruku, jako by to nic nestálo a nikdo jiný si to dát nechtěl... Jasně, když si to člověk nakoupí za své, budiž, ať si dopřeje. Ale nemám ráda tyhle typy, kterým tu ledničku naplní někdo jiný a oni jen berou... To si jednou do bagety k svačině nacpal opravdu všechno, co našel - máslo, kečup, šunku, anglickou slaninu, kousek bůčku, co našel v lednici, do toho babička donesla domácí masovou roládu, tak co by si tam trochu nedal, že jo... A do toho ještě zeleninu. Tohle je pro mě prostě plýtvání jídlem. Teď už s našima nebydlím, ale kdysi mi tímhle šíleně pil krev. Ani nemluvě o tom, že kolikrát v záchvatu žravosti snědl to, na co jsem si dělala zálusk já Takže mít teď ještě takového přítele - proboha, jen to ne

arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kolomoni: Pokud s tím chlapem na tu večeři jdeš, tak žádné na půl nebo že platí ženská! To je podle mě jen vyčůranost dnešních mužů, nic jinýho. Dřív to bylo naprosto normální a neexistovalo, že byla ženská platila za chlapa, protože ten chlap by se propadl do západního Německa.

A dřív bylo také třeba naprosto normální pálit na hranicích čarodějnice. Že bylo něco dřív normální, neznamená vůbec to, že to má být nějaký etalon normálnosti

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už to tady jednou zaznělo, žijete spolu jako spolubydlící... Udělejte si testovací měsíc: nájem napůl a zbytek každý ze svého a za sebe. Člověk co nikdy nevařil, nenakupoval, nepral, nežehlil... nikdy nedokáže plně ocenit náročnost/nákladnost daných činností.

Moje/tvoje = krátkodobá záležitost, sexuální vyžití něž se nenajde kvalitnější partner (nebo nějaká mentální nevyzrálost (sociální/finanční))
Naše = vztah

arrow
profile_image
lenka_m1
od 27. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že na takového chlapa platí jedině společná kasa, aby viděl, kolik peněz se za jídlo dá a začínal si rozmýšlet, co koupí, nebo kolik tebe stály nákupy doteď. Pokud bude utrácet za kraviny a ty na to nebudeš mít, prostě mu to řekneš a bude se to muset vyřešit. Takový chlap potřebuje vychovat a poznat, jak to v životě chodí. To s tou kočkou by mě hodně mrzelo, rázně mu to řekni. Buď dospěje, nebo budeš muset jít o dům dál Dnešní chlapi bývají často rozmazlení a někdy se změnit dají, někdy ne.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannelle: Přítel moc dobře ví, kolik co stojí, ale podle mě si neuvědomuje, kolik to pak dělá v součtu za měsíc všechno.

Tak počítat snad umí, ne?
Spíš ho to nezajímá a nechce to vidět a řešit, dokud ho nepostavíš před hotovou věc.
Možná, že když mu to předložíš stylem podtrženo-sečteno, tak dosáhneš svého, ale mě by tedy otrávil už ten jeho přístup. Popravdě, týpka, co vyžere lednici, nenapadne ho, že by ti měl taky něco nechat a následně se ani nezajímá, kolik to stojí jí zase naplnit, bych tedy nechtěla ani zadarmo!

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Poslední dobou se to tady hemží pěkně vyčůranýma chlapama , to už je tak třetí deníček s touhle tématikou. Prostě je mu pohodlné, že nemusí utrácet, když ty to nakoupíš a on to může sníst. Chápe to tak, že lednice je plná, tudíž si může vzít co se mu zlíbí. A jelikož asi neprotestuješ dost důrazně, tak to neřeší. Tudíž rada pro tebe - rázně mu vysvětli, že jídlo, které nakoupíte jíte oba...proto ti přijde fér, abyste tyto účty platili napůl. On jako gentleman by v ideálním světě ještě nabídnul, že klidně zaplatí i víc, jelikož jako chlap toho i víc sní...ale to už bych asi chtěla moc takže asi tak..případně ještě z účtů můžeš vyškrtnout věci, které koupíš přímo pro sebe jakoby "navíc" (třeba holítko na nohy...). Jinak za mně je buď neuvěřitelně zpomalený a nedochází mu to, a nebo je opravdu vyžírka...

- Jinak ty účtenky bych mu dávala podtržené (vyškrtané) sečtené a spočítané ke klávesnici, nebo prostě předkládala před něj "zlato nakoupila jsem nám jídlo, tady je účet, už jsem to i spravedlivě rozpočítala na oba", aby jakože "nezapomněl" , že ti měl něco platit.

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, tak já nevím, ale napíšu vám dnešní absurdní situaci:

Přítel má dnes nějaké vyřazování, pár věcí ve městě, v centru. Já potřebuju vyzvednout jednu objednávku, ta je ale na druhém konci města. Zeptala jsem se, jestli všechny tyhle věci objedem spolu. Prý ano. Pak se zeptal, kam musím já. Když jsem řekla, že na druhou stranu města, tak řekl, že ale pojedeme teda mým autem hmm..
A když mě to zarazilo, tak jsem mu řekla, že si tam klidně teda zajedu sama, jestli ho to obtěžuje nebo tak a on řekl, že mu to nevadí, ale že se mnou pořád někde jezdí a já s ním ne - dle mýho názoru není pravda. Ano, možná se mnou jezdí víc, ale jsou to rychlovky, kdežto když já jedu někam s ním, vždycky třeba i půl hodiny čekám v autě než on se vykecá někde atd. Když to píšu a uvědomuju si to, přijde mi to vyloženě absurdní, jaký blbosti tady řeším, ale na druhou stranu - vždyť je to šílený. A ke všemu - tohle vlastně řeší on, ne já napadlo mě, že - jasně, jezdí se mnou častěj po mých pochůzkách, ale kdo mu vaří, pere, uklízí, skládá ponožky a umývá po něm sprcháč? Aha? A taky po něm nechci, aby pro změnu poskládal oblečení z věšáku on mně A navíc - vždyť já ho k tomu ježdění nenutím! (Jde o to, že rádi jedem někam spolu; např. když není kde zaparkovat, ten druhý počká v autě atd., je to pak rychlejší a taky příjemnější. To jen tak pro upřesnění.)

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle: podle mně už tě to tak štve, že to řešíš až moc tohle zrovna ale těžko říct.. jestli to chcete mít všechno až tak fér vůči oběma, tak ať ti třeba taky zaplatí benzín, když ho vozíš po všech čertech... ale myslím že o to ti asi ani nejde.... spíš o tu spravedlnost, což chápu. (mimochodem z toho jak jsi to napsala nějak podprahově cítím, že nechce jet svým autem aby neprojížděl své peníze? nebo to až tak nehrotí?) A hele, jestli už tě tak prudí, tak tam tu férovost nastav ty, prostě asi musíš být větší sekernice =D

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Aleopa: cítím, že nechce jet svým autem aby neprojížděl své peníze?

No ano, přesně o to jde... ale když jede pro něco do obchodu, tak "beru si tvoje auto", když pro mě večer někam jede, bere si moje auto, když někam chcu jet, následuje "máš klíče od auta?" atd. Což mně by bylo ve výsledku uplně fuk, kdyby se pak nekonaly věci, jakože když potřebuju jet tak "daleko" (na ten druhej konec města), tak pojedeme mým autem.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannelle: ale když jede pro něco do obchodu, tak "beru si tvoje auto", když pro mě večer někam jede, bere si moje auto, když někam chcu jet, následuje "máš klíče od auta?" atd. Což mně by bylo ve výsledku uplně fuk, kdyby se pak nekonaly věci, jakože když potřebuju jet tak "daleko" (na ten druhej konec města), tak pojedeme mým autem.

Takže se mu prostě nechce projíždět svůj benzín, raději projede ten tvůj. Vychcánek

arrow
profile_image
Jannelle
od 2. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale ještě víc než tady to mě štve fakt, že on vidí to, s jakým autem se jede, vidí to, kdo kolikrát platí večeři v restauraci, ale mám dojem, že už mu nedochází, že já dělám doma miliardu domácích prací, který on třeba ani neregistruje (zřejmě). A jelikož uklízím průběžně, asi mu přijde, že vlastně není co uklízet. No jasně, není, protože já už všechno dávno udělala.
Třeba taky umyje nádobí nebo vyluxuje a uklidí věci na svoje místo. Ale co ostatní věci? Určitě nemusím vypisovat věci od výměny ručníků až po vytírání podlah, každá to určitě zná.
Takže mě pak dokáže vytočit to, že já uklízím celej byt a on mi pak řekne, že jsem s ním nechtěla jet na úřad nebo pak není schopnej mě vzít někam svým autem.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle:

Tak co řešíš? To chceš opravdu žít a plánovat budoucnost s chlapem, který pro tebe není ochotný hnout prstem? Který vyčůraně projíždí tvůj benzín, aby ten svůj ušetřil? Který vyjídá lednici, doma ti moc nepomůže a když na to dojde a ty po něm něco chceš, tak tě odpálkuje? To je fakt super partie pro život a super budoucí otec tvých dětí... Si představ, že jsi na něm s dětmi závislá, on bude muset platit tohle a tamto a někam je zavést... Když už teď má problém tě někam vzít, tak jak to bude, až to po něm budou potřebovat děti?

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A to ti vadí jenom ta finanční část vztahu nebo už i něco jiného?

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jannelle: si to nechej proplácet v tom případě ) a nebo si tankuj málo (nebo pro sebe do kanystru) a když bude potřebovat někam jet, bude si muset natankovat. Bych se vsadila že obrátí po větě " jasně miláčku, pujč si ho, ale musíš si do něj koupit benzín, už skoro žádný nemám." nebo " aha, no ale já už nemám peníze na benzín, takže jsem si jej šetřila, kdybych někam potřebovala jet...tak buď ho natankuj a zaplať to, nebo jeď svým autem."

a vůbec..když to po sobě čtu, tak si říkám..proč s ním vůbec jsi? Evidentně myslí jen na své pohodlí a využívá tě...A na ten úklid bych se mu vybodla a počkala bych, až mu začne ten ****** vadit. Potom bych mu řekla, že už mně prostě přestalo bavit dělat všechno sama. Ať se taky zapojí, když chce uklizeno. nejsi jeho služka..

 

Váš příspěvek

Já, přítel a peníze

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené