arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mne asi po polroku , na chrbte..... cele zada s mega vyrazkami.... no aspon to nebolo na tvari, že? zmizlo to spontanne asi po 2 mesiacoch

arrow
profile_image
Minnie Mouse
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Loulie88: S hormonální nerovnováhou po vysazení HA mi pomohl Femigard. http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se hned během prvního měsíce pleť zhoršila. Zatím se akné jako takové nekoná. Spíš hlavně před MS se mi na určitých místech vyraší větší množství,ale naštěstí žádné velké boláky nebo tak. Nad lopatkami se začly hned po vysazení tvořit malé pupínky. Teď mi to ale přijde mírnější, než předtím. Pleť se mi asi mastí stejně,jak před vysazením. Doufám,že se to nerozjede časem úplně,ale obavy mám. Zatím je to relativně v pohodě.

Ahoj holky, taky přispěju svou troškou do mlýna. Brala jsem 11 let Diane. Před HAK jsem měla takové to pubertání akné, boláčky, nečistá pleť. Vysadit jsem musela kvůli zjištěným trombofilním mutacím. Po 4 měsících prakticky ze dne na den, jakoby mě někdo polil olejem od hlavy až k patě (ano opravdu) Vlasy mastné prakticky do 5 hodin po umytí (takže ne žádné mytí obden, ale pěkně každé ráno někdy pak i znovu večer), pleť mastná 10 minut po přepudrování, nečistá pleť až hrůza, póry rozšířené že by se to dalo snad změřit a v každém pěkně černá tečka, na čele, nose, na skráních, na tvářích, bradě, nad rtem, do toho boláky po hranách obličeje, na líčkách, krku, v uších...všude prostě...Zatím to stále trvá...Beru zinek, pangamin, nepiju, nekouřím, jím zdravě...MS od srpna nemám, na vyvolávačku kvůli tromb. stavům nemůžu...je to pecka.... Te´d měním gynekologa, páč tento by mě cpal HAK hlava ne-hlava, ale to by mě hematoložka zastřelila na místě a ani já to do sebe cpát už nechci...

Reaguji na consuelaleachim: aha, já mám aspoň štěstí, že jsem brala antikoncepci s nejnižším množstvím hormonů na trhu.

Uvažovala si o roaccutane?

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na consuelaleachim: Proč do tebe proboha chce gynekolog cpát HA i přesto, že ví o trombofilní mutaci? Já jsem po vysazení přesvědčená ještě víc, než předtím, že to svinstvo už do sebe nedám.

Reaguji na Lisa: Netrápí mě tolik až akné (boláky) jako šílená zvýšení mazivost a nečistá pleť.. Beďáky nějak zvládnu, ale být jako zrcadlo prakticky non stop je šílené . Roa nikdy, je mi skoro 30 a po užívání Roa jsou co vím problémy s otěhotněním a vlastně ani nějakou dobu otěhotnět nesmíš.
Reaguji na Maudík: Protože je blbec...měním ho

Reaguji na consuelaleachim: já znám jedinou věc, která mi kdy dočasně zastavila velikou mazivost, a to byla bahenní maska z mrtvého moře od Ahavy...můžeš ji zkusit. funguje to tak na tři dny, pak si musíš dát repete, ale je to moc dobré.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:
Mně se akné objevilo zhruba 2.měsíc po vysazení. Ani v pubertě jsem neměla takové problémy. Byla jsem i na kožním, bez výsledku. Nakonec se ukázalo, že se jedná o větší problém a akné je pouze průvodním příznakem. Po vysazení HA jsem 2x odmenstruovala a pak půl roku nic. Nakonec mi obvodní gynekolog (už k němu nechodím) objevil cca 7 cm nezhoubnou cystu s tím, že "by se asi měla dát chirurgicky odstranit, pokud nepraskne sama". Protože jsem mu už tenkrát příliš nedůvěřovala, obrátila jsem se na doporučeného specialistu a ten hned ode dveří reagoval na moje akné s podezřením na diagnózu, která se ihned po jeho vyšetření vaginálním ultrazvukem potvrdila - syndrom polycystických ovárií (PCOS) = kolem obou vaječníků jsem měla desítky malých cystiček, které kromě tvorby akné blokovaly ovulaci (plánovala jsem těhotenství) a zastavily menstruaci. Někomu se PCOS ještě projevuje nadměrným ochlupením a nadváhou, ale akné a absence menstruace jsou nejčastějšími příznaky. Domluvili jsme se tedy na lehkém laparoskopickém zákroku, kdy mi všechny cysty odstranil a tím se všechny zde zmiňované problémy vyřešily. PCOS je celkem častá diagnóza, řešení není složité, jen je třeba správné diagnostiky.

Cituji Lucie06: akné a absence menstruace jsou nejčastějšími příznaky. Do

Hm....cca půl 5 měsíců nemenstruuji ale to může být od vysazení HA... :/

Reaguji na Lisa: Ahava říkáš - jdu to najít o účinnosti bahenní masky vím, tak díky za tip

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji consuelaleachim: Hm....cca půl 5 měsíců nemenstruuji ale to může být od vysazení HA... :/

No, PCOS se právě projeví až po vysazení HA. Já ji brala nepřetržitě skoro 12 let bez problémů a 2.měsíc po vysazení to začalo...

Reaguji na Lucie06: pecka...dělal mi teda běžný ultrazvuk a tam prý to mám vše v pořádku (toť otázka). Nyní mám občas bolesti jako při menstruaci (křeče) ale bez menzesu... měla jsi bolesti?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji consuelaleachim: dělal mi teda běžný ultrazvuk a tam prý to mám vše v pořádku (toť otázka). Nyní mám občas bolesti jako při menstruaci (křeče) ale bez menzesu... měla jsi bolesti?

No, mně právě taky dělal běžný ultrazvuk a našel mi tam jen tu velkou cystu. Ani ty ostatní příznaky ho netrkly a nehodlal se tím asi víc zabývat... Bolesti jsem měla v oblasti konečníku (silný tlak zevnitř), ale to bylo kvůli tý velký cystě, syndrom polycystických ovárií nebolí. Netvrdím, že ho máš, ale určitě by stálo za to se nechat podrobněji prohlídnout. Občas může být v nepořádku i hormonální profil (vyšetření z krve), ale není to pravidlem. Každý zkušenější gynekolog s alespoň trošku slušným ultrazvukem by to měl poznat. Jak už jsem psala, PCOS je dost častá diagnóza.

Reaguji na Lucie06: Děkuji. jdu k nějaké šikovné gynekoložce ve středu tak uvidím.

Holky otázka ještě: poté, co jste po vysazení neměli menzes nějakou dobu, pak se to spravilo a menstruovali jste pravidelně - zlepšila se vám pleť? Dost se děsím, že už to tak budu mít pořád - paseku na obličeji a všude jinde

Reaguji na consuelaleachim: to by mě taky zajímalo, jestli to má nějakou spojitost s menstruací

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené