Smazat

Jak moc se staráte o svého přítele?

Ahoj holky, už jsem trochu zoufalá a nevím jestli je chyba ve mě nebo v mém příteli. Neshodneme se v chodu domácnosti...v rozložení takových těch klasických rolí.

On (po vzoru své bývalé přítelkyně) očekává že se o všechno budu strat já.
To znamená řízení nákupů, vaření (svačiny, oběd, teplé večeře), praní a uklízení prádla do skříně, celkový úklid domácnosti.
Oba dva pracujeme, ale on má fyzicky náročnější práci, takže je v podstatě pořád unavený, proto očekává, že všechno udělám. Já přijdu domů z práce v půl šesté a taky bych si ráda odpočinula, ale čeká mě ještě vaření, mytí nádobí a úklid.
Vím, že to bývá tak, že se žena stará o domácnost a muž třeba o zahradu, ale bydlíme v bytě a opravdu už jsem z toho unavená a připadám si jak služka..

Jak to máte vy? Má správná očekávání a jsem já ta divná, že mi to nepřijde spravedlivé?
 
arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mu to musíš říct a domluvit se s ním, nebo čekáš že to za tebe někdo vyřeší a půjde si s ním promluvit za tebe?
Já teda služku nikomu nedělám, pokud on pracuje na zahradě nebo jinde kolem domu tak ano, ale pokud on odpočívá a nic nedělá, tak může pracovat v domácnosti taky.

arrow
profile_image
enniee
od 10. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už jsem to s ním samozřejmě probírala několikrát, taky se kvůli tomu dost často hádáme.
On prostě očekává že se o všechno postarám a přes to nejede vlak.. Nepřijde mu normální aby třeba alespoň vypral (na tom se snad nedá moc zkazit)...

Bydlíme spolu teď dva měsíce, takže je to všechno dost nové... Jen by mě zajímalo, jak to chodí jindě.

Hodně práce zastanu doma já, ale jen proto že jsem doma také z práce dřív. Ale neexistuje, aby přítel přišel domů (cca v 8 večer) a sednul si na gauč a čekal co bude..okamžitě se zapojuje do toho, co zrovna dělám. A o víkendu, pokud děláme domácí práce, děláme je vždy spolu.
Nic jsem ho učit nemusela, dělá to tak sám od začátku vztahu a já jsem za to vděčná, že není línej doma hnout prstem, bez keců.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My obýváme docela malý prostor, takže jeho práce ( ustlat postel, nacpat prádlo do pračky a pak do sušičky a sem tam proběhnout s vysavačem ) má hotové hned i levou zadní
Venčit mého psa nepovažuji za práci, to je přece radost
Já dělám menší nákupy ( na velký jezdíme spolu jednou týdně ) a každý den vše kolem jídla : vaření, svačiny, snídaně, ... Máme sice stejnou práci, ale podstatně raději se budu dívat na přítele, jak se celý večer válí u TV, než bych měla jíst to, co ( a z čeho ) navaří , na pytlíkové polévky a "hotovky" si zvykat nehodlám a vaření mne jako jediná domácí práce doopravdy baví.
Mne by tedy osobně na tvém místě mnohem víc vadilo, že mi předhazuje bejvalku ( alespoň tak jsem to pochopila ) , než to, že chce, abych se "postarala".

arrow
profile_image
Lukika
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem s přítelem na toto téma válčila, i když u něj je to spíš o tom, že je to strašný bordelář než, že by po mě vyloženě vyžadoval abych doma vše zastala. U nás pomohlo, že jsme si jasně určili práce, které kdo bude dělat a pořád toho teda víc dělám já, ale alespoň něco jsem si prosadila a musm říct, že to přítel dodržuje. Navíc my zahradu máme a přítel se o ni teda komplet stará Zkuste si sednout a rozdělit si práce, přítel přeci musí pochopit, že jste doma dva a není důvod proč ty by si měla zastat vše a on by se měl válet na gauči.

Já jako chápu, že po práci nic nezvládne, ale to nedělá nic ani o víkendu? To ty uklízíš, vaříš a on dělá co? Dívá se na tebe? Nějak si to neumím představit. Asi nejlepší je si to vždy rozdělit, kdo bude co dělat. Například přítel dělá maso, já zas brambory. Přítel vysaje, já umyji podlahu, koupelnu, wc. A třeba, když jsem měla hodně práce do školy, tak i když jsem byla doma a učila se jen, udělal to celé za mne. Nějak jsem ho do toho tlačit nemusela, takže tvoje požadavky určitě nejsou přehnané. My děláme vše na půl, vždy se domluvíme, že třeba zítra jdu nakoupit já, pozítří on. Nemůžu si to vynachválit, protože tak vidím, že zvládá vše - i žehlení, praní, takže když jsem na tom pak zdravotně zle, může mne zastat. Rozhodně nenech s sebou orat, dělat služku tě velmi rychle omrzí a znechutí se tím i ten vztah. Musíš ho to naučit dát ruku k dílu, a pokud se mu to nelíbí, ať si jde za bývalou Když se k tomu pak ještě přidají děti, budeš muset zvládat děti, domácnost a práci jen sama a ještě se starat o další přerostlé dítě, tak nebudeš mít žádný čas pro sebe a vyhoříš. Pokud s ním není řeč, prostě bych mu do ruky strčila vysavač, utěrku atd. A pokud ani to nezabere, tak to je ztracený případ.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přítel vaří (pořád, já to nesnáším), vynáší odpadky, chodí na nákupy (ale v těch se střídáme, někdy jdeme spolu). Sem tam vyluxuje a umyje nádobí. Zbytek dělám já. Nestěžuju si

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás je to rozdělené tak, že já vařím, žehlím a peru a přítel dělá komplet úklid. Uklízí tak obden a sám od sebe.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já peru a uklízím, má polovička vaří, nakupuje a stará se o dům a zahradu. Když se to vezme kolem a kolem, stará se spíš on o mne než já o něho.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak... my sme sa snazili robit spolocne. Ja som nalozila práčku on ju zapol..... ja som čistila zelennu, on varil....ja som umývala kuchynu a toaletu a kupelnu, on pokoj...... on nakúpl, ja som vyniesla koš. a tak dalej.......

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží, jak to máte rozdělené finančně... Pokud za domácnost dáváte oba stejně, měli by jste si stejně rozdělovat i práce.

já teda nikdy s chlapem nebydlela, ale když si vzpomenu jak to měli třeba moje rodiče, tak mamka vařila a pekla, uklízela kuchyň a koupelnu, ale táta zase jezdil s vysavačem, staral se o zahradu, chodil pro dříví do krbu, prostě ty chlapské práce. Kdyby ho máma pustila do kuchyně, tak se nenajíme. Pakliže nemáte zahradu, tak bych ho nechala vynášet koš, hodit věci do pračky, vyndat myčku, zajet na nákup, věci na kterých se nedá moc zkazit

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nebaví mě chlap v kuchyni ani s prachovkou v ruce domácí práce nepovažuji za něco tragického.Mám svůj systém a ve chvíli,kdy mi chlap chce pomáhat mi překáží.Zapnu pračku,myčku / stroje pracují bez mé asistence / naházím něco do hrnců,to se vaří také samo a klidně můžu jít vysávat či dělat jinou práci.Jako služka si nepřipadám.Smetí vynese ten,kdo jde zrovna ven,tak ho vezme do popelnice.Nákup dovezu autem a nechám ho eventuelně v kufru / minerálky a jiné těžké věci / a chlap ho pak donese domů,pokud jsem byla nakoupit sama.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děláš ze sebe dobrovolně služku, co na to říct? Chápu, jestli má fyzicky náročnou práci, že toho večer moc nezvládne. Ale aby se nezapojil vůbec do ničeho, ani o víkendu, a ty jsi mu ještě vyvářela teplé večeře? Ha ha. Hezky si to chlapec zařídil. Ty máš celkem dvě možnosti. Buď se s tím smíříš, nebo se o něj starat přestaneš. A on pak buď začne něco dělat, nebo se poohlédne po jiné, která kolem něj bude skákat.

 

Váš příspěvek

Jak moc se staráte o svého přítele?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené