Smazat

Jak moc se staráte o svého přítele?

Ahoj holky, už jsem trochu zoufalá a nevím jestli je chyba ve mě nebo v mém příteli. Neshodneme se v chodu domácnosti...v rozložení takových těch klasických rolí.

On (po vzoru své bývalé přítelkyně) očekává že se o všechno budu strat já.
To znamená řízení nákupů, vaření (svačiny, oběd, teplé večeře), praní a uklízení prádla do skříně, celkový úklid domácnosti.
Oba dva pracujeme, ale on má fyzicky náročnější práci, takže je v podstatě pořád unavený, proto očekává, že všechno udělám. Já přijdu domů z práce v půl šesté a taky bych si ráda odpočinula, ale čeká mě ještě vaření, mytí nádobí a úklid.
Vím, že to bývá tak, že se žena stará o domácnost a muž třeba o zahradu, ale bydlíme v bytě a opravdu už jsem z toho unavená a připadám si jak služka..

Jak to máte vy? Má správná očekávání a jsem já ta divná, že mi to nepřijde spravedlivé?
 
arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Candy86:
Slečna si vytvoří systém,který se jí bude hodit až si pořídí nějaké dítě.Péče o dítě je náročnější než jít na 8,5 hodiny do práce a žádat chlapa o pomoc při uklidu ve chvíli,kdy on prakticky živí rodinu,chodí do práce a žena je doma je celkem trapas.Takže čím rychleji se děvčata naučí systém v domácí práci,tím lépe pro ně.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
No ale tady se řeší případ, kdy oba dva tráví v práci celý den. Dřív bylo jasný, že když muž "živil rodinu" a žena byla doma s dětmi, tak měla dost času i elánu na to, aby obstarala sama celou domácnost. Ale dneska jsou podmínky trochu jiný. Prostě muž, co sám nedokáže obstarat finančně rodinu a žena proto musí do práce taky, nemá nárok na to, aby vyžadoval 100% servis a myslel si, že ho bude ještě někdo po návratu domů obskakovat a div mu nenazouvat papuče.
A takoví ti chlapi co si pomalu ani neumí sami namazat chleba nebo vyžehlit košili s tím, že je to ženská práce... z těch bych se teda po... Ráda bych viděla, jak by se zrovna tihle tvářili, kdyby na ně jejich žena doma čekala i s výměnou prasklé žárovky a s úsměvem jim oznámila, že je to mužská práce.
Koneckonců už samotný pojem "společná domácnost" by měl něco napovídat o tom, jak by to mělo chodit.

a co dělá přítel ve volnu, o víkendu? to taky s ničím nepomůže? Jen sex a koníčky, zájmy...?

nějaké extra teplé večeře nejsou nutné, ne?! Resp. pokud se dá něco najít v lednici, tak co se řeší...

čeští chlapečci jsou neskutečně rozmazlení. Např. v Anglii žena od rodiny kolikrát nevyváří....a je to druhý extrém. Takže muž pak žádný 100% servis od budoucí partnerky neočekává a je vděčný za to co je.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: čeští chlapečci jsou neskutečně rozmazlení

Ona i některá děvčata,když nezvládnou uvařit a uklidit malé byty bez pomoci domácnost,kde teče teplá voda,jde elektrika a pere automatická pračka je snadná.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
Já nějak nechápu, proč by jako měla "děvčata" vařit a uklízet bez pomoci? Pokud chodí do práce jen muž a ony jsou v domácnosti, tak ano, samozřejmě. Ale když chodí do práce oba, proč by žena měla k té práci navíc obstarávat celou domácnost?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Candy86: Já nějak nechápu, proč by jako měla "děvčata" vařit

Sama určitě nejsi, mám pocit, že dneska drtivá většina mladých děvčat nechápe, proč by měla vařit ( a kolikrát jsou tuším na to, že zvládnou jenom čaj snad i hrdé, co slýchám )
Ženy ve Skandinávii jsou na tom podle všeho ještě hůř : ohřívají polotovary ze supermarketu v mikrovlnce, říkají tomu vaření a důsledně vyžadují po partnerovi, aby tu mikrovlnku zapínal ( "vařil" ) taky v rámci spravedlivého dělení povinností

Cituji mau-mau: kdyby na ně jejich žena doma čekala i s výměnou prasklé žárovky a s úsměvem jim oznámila, že je to mužská práce.

No ale vždyť to je mužská práce Žárovky neměním, nože nebrousím, auto maximálně tak projedu myčkou - kdybych byla sama, tak to zvládnu, ale proč bych to dělala ve "společné domácnosti" ?

arrow
profile_image
syslice
od 24. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Že dnešní pracovitá mladá žena "vaří" mikrovlnková jídla, je ostuda, ale chlap, co očekává full domácí servis, je ok?

Ne enniee, opravdu nejsi divná - to spíš ten tvůj miláček si tak trochu popletl století...
Vsadila bych se, že jeho bývalá je bývalou právě proto, že už toho lenochoda nemohla vystát

Tu domácnost snad sdílíte oba dva, proto byste se taky o ni rovnoměrním dílem měli starat. Aspoň u nás tomu tak je. (Jo a vaříme každý den a z čerstvých surovin)

arrow
profile_image
syslice
od 24. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Žárovky neměním, nože nebrousím,

No vidíš, já třeba žárovky klidně vyměním, stejně jako můj partner si v pohodě vyžehlí stejně jako uvaří. Proč dělit ženské a mužské práce, když jsme schopni dělat oboje?

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Sama určitě nejsi, mám pocit, že dneska drtivá většina mladých děvčat nechápe, proč by měla vařit ( a kolikrát jsou tuším na to, že zvládnou jenom čaj snad i hrdé, co slýchám )

Já ale umím uvařit. Myšleno to bylo tak, že nevím, proč by všechno měla dělat jen žena. Když žena třeba vaří večeři, tak partner snad může mezitím udělat zase něco jiného. Situace, kdy ona vaří, on sedí u televize, najedí se, on se vrátí k televizi a ona jde udělat zbytek domácích prací, mi přijde trapná. Jak mají práce rozdělené, je celkem jedno, ale podílet na chodu domácnosti by se měli oba.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Candy86: Já nějak nechápu, proč by jako měla "děvčata" vařit a uklízet bez pomoci?

Neb je spousta děvčat,které to ani neumí a pak holt vyžadují servis,jaký měly u maminky po partnerovi.Takže si ti dva většinou nemají co vyčítat

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My se o práci dělime. Jsou věci, které dělám jen já, některé jen přítel. Ja se nepletu do ryze chlapských činností, po nem nechci nic ryze ženského. Záleží kdo to jak má zrovna v práci atd. Když slouží tři dny dvanáctky, těžko ho budu nutit luxovat a naopak, když mám dlouhý den v práci a ještě se musím učit do školy, není pro něj problém uvařit nám večeři.

Cituji Tiakia: Ona i některá děvčata,když nezvládnou uvařit a uklidit malé byty bez pomoci domácnost,kde teče teplá voda,jde elektrika a pere automatická pračka je snadná.

ony to asi zvládnou, ale není od věci třeba vaření zjednodušit (neříkám nějaké hnusné hotovky), když se dotyčná dostane domů pozdě večer (někdo pracuje i studuje atd). Pokud je někdo celé dny doma a nezvládne malý byt, tak to je potom opravdu na pováženou...

Cituji MalinkaBoo: My se o práci dělime. Jsou věci, které dělám jen já, některé jen přítel. Ja se nepletu do ryze chlapských činností, po nem nechci nic ryze ženského. Záleží kdo to jak má zrovna v práci atd. Když slouží tři dny dvanáctky, těžko ho budu nutit luxovat a naopak, když mám dlouhý den v práci a ještě se musím učit do školy, není pro něj problém uvařit nám večeři.

jj, tak nějak. V dnešní době je to asi nejfunkčnější model, když oba pracují.
U nás vaření miluje partner, tak mu to dopřeji, ale když mám volno a on je v práci, tak uvařím... ale žádnou českou klasiku, protože to nejím a co sama nejím, mě nebaví vařit. Mám ráda odlehčenější kuchyni, ale to neznamená, že po tom má člověk hlad. Jen to není zahuštěné moukou všechno a člověk po tom zvládne ještě fungovat a nejen se odvalit k tv...

Jinak úklidu se nejradši účastním sama, ale když už chce být užitečný (a to chlapi chtějí!), tak může zamést podlahu (máme teď malý byt, tak je to brnkačka) (ale většinou podlahu stejně zametám sama, protože si bor.delu všimnu dřív), ale nenutím ho utírat prach, protože je to časově náročnější a nebaví ho to. To samé koupelna - radši sama a podle svého, ale jednou jsem byla pryč a on se vrhl na koupelnu a taky to bylo docela dobrý.

A až bude zahrada, tak náročnější věci asi on a já všechen zbytek, protože se na to vyloženě těším...

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V mnoha domácnostech je problém to dělení na "mužské" a "ženské" práce v dnešní době. Když se auta vozí do servisu, opravy v bytě zajišťuje pronajímatel, dosloužilá elektronika se kupuje nová, zahrada není atd. Aby pak žena denně uklízela a vařila, a muž tu a tam vyměnil žárovku nebo promazal panty u dveří... No nevím, ale takhle si spravedlivé rozdělení povinností nepředstavuju.

Cituji Candy86: V mnoha domácnostech je problém to dělení na "mužské" a "ženské" práce v dnešní době. Když se auta vozí do servisu, opravy v bytě zajišťuje pronajímatel, dosloužilá elektronika se kupuje nová, zahrada není atd. Aby pak žena denně uklízela a vařila, a muž tu a tam vyměnil žárovku nebo promazal panty u dveří... No nevím, ale takhle si spravedlivé rozdělení povinností nepředstavuju.

jooo přesně

 

Váš příspěvek

Jak moc se staráte o svého přítele?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené