Smazat

Jak moc se staráte o svého přítele?

Ahoj holky, už jsem trochu zoufalá a nevím jestli je chyba ve mě nebo v mém příteli. Neshodneme se v chodu domácnosti...v rozložení takových těch klasických rolí.

On (po vzoru své bývalé přítelkyně) očekává že se o všechno budu strat já.
To znamená řízení nákupů, vaření (svačiny, oběd, teplé večeře), praní a uklízení prádla do skříně, celkový úklid domácnosti.
Oba dva pracujeme, ale on má fyzicky náročnější práci, takže je v podstatě pořád unavený, proto očekává, že všechno udělám. Já přijdu domů z práce v půl šesté a taky bych si ráda odpočinula, ale čeká mě ještě vaření, mytí nádobí a úklid.
Vím, že to bývá tak, že se žena stará o domácnost a muž třeba o zahradu, ale bydlíme v bytě a opravdu už jsem z toho unavená a připadám si jak služka..

Jak to máte vy? Má správná očekávání a jsem já ta divná, že mi to nepřijde spravedlivé?
 
arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: No ale vždyť to je mužská práce

No v podstatě jo... Ale já zase radši rychle vyměním žárovku, zatímco můj přítel ustele po společné noci postel, jelikož já si musím nalíčit řasy Na ženské práce nejsem (ne, že bych je nezvládala, ale proč...) Oni stejně oceňují jiné věci. A co jsem tak časem pochopila, tak na ně plaltí spíš víc biče než medu. Jsou pak nadšení, že se na ně vůbec podíváte...
Myslím, že dneska už je svět tak mimo, že ženské a mužské rozdělení rolí neplatí. Nevím, jestli je to dobře nebo ne, ale prostě je to tak.
Ale možná jsem prostě jenom líná Každopádně mě mí zanedbávaní muži neopouštějí pro nějakou starostlivou hospodyňku.

Jen přidám takovou perličku. Máme známí, kde vše dělá manžel. Oba jsou ve věku kolem 40ti let, teď se jim narodilo miminko. Paní nedělá nic. Pracovala jako pomocná síla v kuchyni, ale sama vařit neumí. Pán má fyzicky náročnou práci, celý den bývá pryč, vrátí se navečer domů a začíná mu druhá směna - vaří, uklízí, na zahradě dělá on. U nich doma to moc útulné není. Paní je asi i líná tak, že s miminkem moc nechodí ven, když se jí nechce. Je to o to zvláštnější, že ona nemá žádné koníčky, ani to není žádná krasavice. Holt si to uměla zařídit

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: Je to o to zvláštnější, že ona nemá žádné koníčky, ani to není žádná krasavice. Holt si to uměla zařídit

Nevím, jestli je co závidět nehezké buchtě, že sedí doma s děckem a místo chlapa má domácího troubu .... až ji omrzí, bude mít smůlu, nikoho dalšího nesežene Občasná výpomoc chlapa v domácnosti, proč ne - ale dívat se, jak se "chlap" kroutí po baráku v zásteře a s prachovkou by se mi asi moc nechtělo
Podívej, takhle to vypadá, když je to "dobře zařízené" :

Cituji mau-mau: zatímco můj přítel ustele po společné noci postel, jelikož já si musím nalíčit řasy

to je správné !

Cituji mau-mau: Každopádně mě mí zanedbávaní muži neopouštějí pro nějakou starostlivou hospodyňku.

No vždyť já bych tě taky brala všemi deseti - místo vaření bych ti nasypala ořechy do misky a měla bych free ( EDIT : nesolené ! )

Reaguji na dadabus: Však já to nemyslím ve smyslu, že bych jí to záviděla Rozhodně to není něco, co bych sama chtěla. Jen jsem chtěla tazatelce ukázat i úplný opak. Spíš mě překvapuje v tom záporném smyslu, že neměla náročnou práci, v těhotenství byla doma, a u nich doma to tak nevypadá, dvorek zabordelený. Pro mě je domov něco, kde to chci mít hezké a útulné.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každy ať si to zariadi dle seba, nie? Pokuď nejakej vyhovuje posluhovať, ok. Pokuď nejaký muž nestoji o uklízeci kuchárku, ok.
Ale takkia ma zas super nazor, jak vždy. Zelenina sa sama kupi, očistí, nakrája, hodi do hrnca, naloží na tanier a pak tanier sam umyje tak nejak . Tak nejak samo....
a pak maju chlapi čas na tie erotické seznamky .

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rafaelka:
Očistit zeleninu a další suroviny,dát je vařit je otázka max půl hodiny a to u toho budu koukat na televizi. hrnce a talíře umyje myčka,jít nakoupit do obchodu je velmi snadné.Není ani válka ani přídělový systém potravin na lístky.Jo holt holka ty máš velký problém se vším.Ono je snadnější sedět a brečet než se něco naučit.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Občasná výpomoc chlapa v domácnost

proč "výpomoc" je to naprosto stejně jeho domácnost, jako domácnost ženy

ještě, že přítel bydlí sám a tak není zvyklý na servis, navíc bych chlapa, který je takový trubec, že se nechá obsluhovat, prostě nechtěla, oba pracujeme, tak proč se nepostarat o domácnost oba dva, navíc on pracuje na směny, takže mívá i týden v kuse volno, kdyby i přesto vyžadoval, abych úklid, vaření atd. obstarávala já, přestože já mám normální jednosměnný provoz, takže domů chodím obvykle nejdřív v šest, to by se se zlou potázal

chlap má taky ručičky a nožičky a není nesvéprávný a jen proto, že má ... mezi nohama ho neopravňuje k tomu, aby jeho příspěvek k péči o domácnost bylo jednou za půl roku slavnostně vyměnit žárovku

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S přítelem máme malý byt, takže udržení pořádku je v tomto případě snadné a máme ho doma tak nějak neustále. Práce jako utření prachu, vysátí a vytření podlahy a úklid koupelny + wc nezabere hodiny, to po příteli nevyžaduji a upřímně stejně většinou neví, kde jaké přípravky mám uložené, takže než aby se mě chodil neustále ptát, co kde najde, raději si to udělám sama. .
Co dělá, tak většinou myje nádobí po jídle, vynese smetí, skládá si sám vyprané ponožky apod...
Problém fungovat sám nemá, nějakou dobu byl bez přítelkyně a taky to zvládnul. Spíš si raději uklidím sama a pořádně.
Co se týká vaření, vařím většinou já, ale nevadí mi to. Sama se ráda normálně najím, než abych se denně cpala pečivem se šunkou, takže mám klid, když mám uvařeno a neotvíráme místo toho celý večer ledničku...

Tato věta vypovídá tak trochu o všem - On (po vzoru své bývalé přítelkyně) očekává že se o všechno budu strat já.
Diskuze je starší, tak doufám, že se probral a začal normálně fungovat v novém vztahu s novou přítelkyní
Samozřejmě, pokud má náročnější práci, tak je asi jasné, že se o tu domácnost budeš starat trošku více spíše ty. Na druhou stranu i on se musí zapojit, také v tom bytě žije, nevidím důvod, proč byste se nemohli prostě střídat. Ty uklidíš třeba 4x týdně, on jednou, dvakrát, ale pořád to pro tebe bude lepší, než když bude vše na tobě. Je to o domluvě, pokud s ním domluva není, pak je to špatné..

 

Váš příspěvek

Jak moc se staráte o svého přítele?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené