Smazat

Jak motivovat přítele, aby zhubnul (přestává mě fyzicky přitahovat)

Nikdy předtím jsem v takové situaci nebyla. Nejsem ten typ, který staví fyzický vzhled na úplně první místo ve vztahu, na druhou stranu je pro mě ale do určité míry důležitý.

Když jsem se s přítelem seznámila, měl normální postavu, možná trošku břicho, ale to opravdu jen minimálně. Ruce, nohy a hrudník měl vysportované a to se mi na něm líbilo (kromě povahy, smyslu pro humor atd.). Celkově mi přišel dost sympatický a dál jsem věci co se fyzična týkají neřešila. Během našeho vztahu však přibral a už nějakou dobu má docela dost velké břicho, ztloustnul i v obličeji. Zezačátku jsem to nechala být, věděla jsem, že k tomu přispělo i to, že měl nějaké problémy v práci. Snažila jsem se ho podporovat a nijak jsem na jeho začínající tloušťku neupozorňovala. Postupně jsem se dozvěděla, že s tloušťkou měl problémy už od malička - u něj v rodině je zvykem jíst dost a "dobře" - tzn. tuny pečiva, plno másla a smetany. Je jasné, že když si na tohle někdo zvykne od mala, pak se s tím těžko něco dělá. Navíc mi přijde, že se jídlem uklidňuje.
Bohužel nevím, jak přítele motivovat k tomu, aby shodil (takové ty nenásilné motivace jsem už vyzkoušela všechny). Nejen, že mě přestává fyzicky přitahovat, ale hlavně vím, že jeho váha má negativní dopad na zdravotní prolbémy, které má. Moc nechápu jeho myšlení, když to ví, ale moc s tím nedělá. Občas má tedy takové tendence, že třeba týden příjímá méně jídla, dá si detox a tak, ale pak zase najede na tu svoji stravu a dává si obrovské porce. Nejhorší na tom je, že už na to začínám být alergická, na jeho přístup k jídlu a celkově na to, když spolu jíme a já tohle všechno vidím.
 
arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No napadá mě, že to jediné, co by mohlo ve tvé situaci zabrat, je asi říct mu to prostě na rovinu. Pokud jsi zkoušela říct mu to jemně, nenásilně a nezabralo to, tak asi nemáš na vybranou, pokud se s tím nechceš smířit. Přítel si musí být po tvých řečech vědom toho, že ti jeho narůstající váha vadí, ale nic s tím nedělá, očividně je mu to jedno. Takže jedině na rovinu říct, že kdysi se ti moc líbil, ale teď, jak tolik přibral, už pro tebe není tak přitažlivý, jako dřív... Možná se urazí, ale na druhou stranu, co jiného chceš dělat? Smířit se s tím očividně nechceš, tak nejspíš nemáš na vybranou...

arrow
Neprodává v Bazaru

A co zkusit začít vařit dietně? Nebo co začít chodit cvičit spolu? Kupte si spolu boty na běhání a choďte běhat nebo spolu do posilovny. A nebo skus do něj nenápadně dloubat, třeba mu říct ať ti ukáže svaly a pak mu ze srandy řekni že se mu nějak povolujou a ochabujou

Já bych asi taky začala dietně vařit a zkusila bych nějaký sport spolu, třeba běh.

Taky jsem pro to, abys začala vařit jiný jídla.. a aby jste se dali na nějakej sport spolu.. běhat, brusle, kolo, ping pong, badminton, tenis, cokoliv... nebo mu prostě dát pernamentku do posilovny

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

- sportem tolik nezhubneš (pokud se jedná o solidního vepříka, tak tomu prospěje cokoliv)
- hlavní je upravit si svůj jídelníček (díky tomuto fóru jsem narazil na knihu Život bez pšenice // Wheat belly (anlická pdf verze se dá sehnat online))

Řekni mu to na rovinu: "Mám strach o tvé zdraví a nelíbí se mi co se svým tělem děláš..." třeba. Ty bys chtěla být s partnerem co tě nechá v tichosti kynout a pak kvůli tomu s tebou nebude chtít být/spát? Samozřejmě je spousta situací kdy to má člověk těžké a tyhle věci vůbec nechce slyšet... ale časem se ukáže, že to byla správná rada a třeba ti i poděkuji. Look good, feel good.

arrow
Neprodává v Bazaru

Byla jsem v podobné situaci až na to, že mě přítel i tak vzrušoval a přitahoval. Nicméně jsem vzala věci do svých rukou a začala jsem vařit domácí stravu (místo, abychom se šli najíst k Vietnamcům, na pizzu nebo do hospody) a tak mám přehled o surovinách a kaloriích. Navíc jsem s ním začala několikrát týdně chodit do bazénu, což ho začalo hodně bavit a teď už chodí i sám. Chodíme více pěšky a více se milujeme Přítel zhubnul opravdu hodně, musí si kupovat o číslo dvě menší oblečení a ani v obličeji není jako sysel Jeho rodina si toho všimla a šla taky do sebe. Už nedělají žádné smaženiny, tučné jídla, sladkosti tam skoro u nich nejsou atd. Je to teda běh na dlouhou trať, přítel se nejdřív ošíval, když jsem vařila kuskus, luštěniny, bílé maso a místo čokolády koupila müssli, ovoce apod. Ale nakonec nás tohle docela stmelilo a zdravý životní styl se stal naším dalším společným koníčkem a tématem.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vykašlala bych se na řeči o zdraví a podobně,na rovinu mu řekni,že tloustne a už není tak sexy jako byl.Tedy ale jen v případě,že ty jsi krásná štíhlá kočka,aby ti to totiž pak nevrátil zpět a nehroutila jsi se potom sama.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli spolu bydlíte, tak nákup potravin a vaření vezmi do svých rukou. Já bych asi nechodila kolem horké kaše a neříkala mu formou vtípků, že se mu svaly povolují apod. Jednala bych na rovinu (kdyby se ošíval proti jídlu co kupuješ a vaříš), že jí nezdravě, tobě se to nelíbí (vůči jeho zdraví) a začíná se to projevovat i na jeho zevnějšku. Uvidíš jak se k tomu postaví.

Motivace? Rozchod

Jinak samozřejmě zdravější vaření, pokud ho neumí obstarat on, tak alespoň ty. Je spousta netučných jídel, která jsou dobrá. Pak společné procházky v přírodě (dobré jsou i hůlky, běh je pro pokročilejší) a společné fitko? Chlapi mají výhodu, že když se rozhodnou zhubnout, tak jim to jde rychleji, než ženám a kolikrát stačí opravdu jen ta úprava jídelníčku. Navíc bych si nebrala servítky, pokud by se mu do toho nechtělo a rovnou mu řekla jak to cítím. Pokud mu jde o to, aby se ti líbil, tak s tím něco udělá. Na druhou stranu ano lidé, kteří mají problémy s nadváhou od dětství mají celoživotní problémy a ta obezita se jen zhoršuje, pokud se s tím nic nedělá. Nechápu matky, které místo zdravého jídla chodí s dětmi do mekáče, vaří jim tučná jídla a cpou do nich sladké sušenky a čokolády, kde to s čokoládou nemá moc co společného..
Měla bys mu to podat i tím stylem, že tím že se o své tělo nestará, tak ho čekají různá onemocnění apod. jsou chlapi, kteří se leknou smrti a pak začnou, když jim je třeba přes těch 40 nebo 50

Cituji petulajz: No napadá mě, že to jediné, co by mohlo ve tvé situaci zabrat, je asi říct mu to prostě na rovinu.

To si myslím taky.

Cituji Rezakoky: A co zkusit začít vařit dietně?

Tohle nepomůže.
Myslím, že klidně doma bude jíst dietně, ale dojídat se bude po kantýnách a fast foodech.
Tohle je prostě v hlavě a rozhodnout se pro hubnutí musí sám.
---------------------------
Takže, říct mu na rovinu, že tě přestává přitahovat... a uvidíš, jak se k tomu postaví.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: rovinu mu řekni,že tloustne

Samozřejmě. Když si přečteš některé zdejší deníčky, tak uvidíš, že chlapi nemají nejmenší problém to svým partnerkám napálit na rovinu, bez ohledu na jejich následní pocity. Navíc, ohledně kritiky svých pneumatik nejsou ani zdaleka tak hákliví jako ženy ( jo, kdybys tak pokritizovala jeho dovednosti v posteli, to by byl větší průšvih ) .
Případně k tomu můžeš přidat i nějakou radu : začnete spolu běhat, chodit do fitka, apod., nebo začni vařit v nějakém lehčím stylu ( nemyslím strouhanou mrkev k večeři, ale vynechat zmińované tuny pečiva, příloh a smetanové omáčky ) . Slova "dieta" bych se vyvarovala, neznám chlapa, kterému by se líbilo.
A zkus se zamyslet, jestli na tvé ztrátě zájmu nemá podíl i vaše nedořešené sestěhování, o kterém píšeš v předešlém deníčku, jestli si prostě nelezete na nervy, špeky - nešpeky.

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rezakoky: Reaguji na Rútovna: Reaguji na Cherry_:

Reaguji na True: Přesně tak, dietní vaření nepomohlo. Tedy takhle - já mám diametrálně odlišné stravovací návyky, skoro nejím maso, nemusím tučná jídla, na tu českou klasiku taky moc nejsem, a postupně jsem se naučila vařit jídla tak, aby byla chutná, ale aby zároveň nebyla vyloženě nezdravá nebo aby prostě byla zdravá. Když přítel ode mě jídla jí, tak mu moc chutnají a sám mi řekl, že díky mě zjistil, že se dá vařit např. bez masa a přitom moc dobře (že dřív s tím neměl vůbec zkušensot). Jenže i kdyby měl miliony výborných a zdravějších nebo zdravých jídel, tak on prostě za čas dostane chuť na nějakou kalorickou bombu a tu si prostě dá a já mu v tom bránit nemůžu. Nehledě na to, že si dává obrovské porce a ke všemu pečivo.

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mooney: Život bez pšenice, to by bylo něco pro něj, nedá bez pečiva ani ránu. Když jsem mu tenkrát naznačila, že přeci není nutné jíst k masu a příloze ještě pečivo,tak se urazil......

S tím zdravím - vzhledem k jeho zdravotnímu stavu jsem mu v podstatě tohle už řekla, ještě jsem to řekla tak, že chci silného a zdravého chlapa a že on na to přeci má a že kvůli jeho nemoci by to bylo dobré (říkal to i doktor). Když je namále, tak ho to chytne a najednou jí super zdravě a pak to zase opadne. Nevím, jak mu normálně říct, že jde o celkový přístup k jídlu, a ne jen o týden jiného stravování....

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma: My máme ten problém, že rád vaří, takže kdybych řekla - odteď vařím jen já, tak se zase urazí, protože vím, že rád vaří. Takže tohle můžu aplikovat pouze když není doma. Ale jinak se vždycky snažím vybírat a vařit jídla, která jsou ok. Ale s tím pohybem, to je pravda, budu se snaži ho víc vytáhnout ven.

 

Váš příspěvek

Jak motivovat přítele, aby zhubnul (přestává mě fyzicky přitahovat)

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené