Smazat

Jak motivovat přítele, aby zhubnul (přestává mě fyzicky přitahovat)

Nikdy předtím jsem v takové situaci nebyla. Nejsem ten typ, který staví fyzický vzhled na úplně první místo ve vztahu, na druhou stranu je pro mě ale do určité míry důležitý.

Když jsem se s přítelem seznámila, měl normální postavu, možná trošku břicho, ale to opravdu jen minimálně. Ruce, nohy a hrudník měl vysportované a to se mi na něm líbilo (kromě povahy, smyslu pro humor atd.). Celkově mi přišel dost sympatický a dál jsem věci co se fyzična týkají neřešila. Během našeho vztahu však přibral a už nějakou dobu má docela dost velké břicho, ztloustnul i v obličeji. Zezačátku jsem to nechala být, věděla jsem, že k tomu přispělo i to, že měl nějaké problémy v práci. Snažila jsem se ho podporovat a nijak jsem na jeho začínající tloušťku neupozorňovala. Postupně jsem se dozvěděla, že s tloušťkou měl problémy už od malička - u něj v rodině je zvykem jíst dost a "dobře" - tzn. tuny pečiva, plno másla a smetany. Je jasné, že když si na tohle někdo zvykne od mala, pak se s tím těžko něco dělá. Navíc mi přijde, že se jídlem uklidňuje.
Bohužel nevím, jak přítele motivovat k tomu, aby shodil (takové ty nenásilné motivace jsem už vyzkoušela všechny). Nejen, že mě přestává fyzicky přitahovat, ale hlavně vím, že jeho váha má negativní dopad na zdravotní prolbémy, které má. Moc nechápu jeho myšlení, když to ví, ale moc s tím nedělá. Občas má tedy takové tendence, že třeba týden příjímá méně jídla, dá si detox a tak, ale pak zase najede na tu svoji stravu a dává si obrovské porce. Nejhorší na tom je, že už na to začínám být alergická, na jeho přístup k jídlu a celkově na to, když spolu jíme a já tohle všechno vidím.
 
arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ChoccoShake: Neskutečně by se urazil. On je ten typ, kterému věci na rovinu říkat nemůžu, a to je možná ten nevjětší problém. Já jsem celkem dost upřímná a prostě věci na rovinu říkám, ale vzhledem k tomu dusnu, které kvůli tomu už xkrát bylo, se teď snažím věci říkat trochu...hmm....asi diplomatičtěji. Je to trochu jak v cirkuse.

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Pokud mu jde o to, aby se ti líbil, tak s tím něco udělá.

A to já právě ani nevím, o mě mu jde hodně, ale o tohle (jeslti se mi bude líbit?) .....občas mi to přijde, že má ten vztah k jídlu tak strašně zvláštní, takový hrozně nevyrovnaný, jako kdyby ho bral jako drogu, kterou si myslí, že nesmí, ale musí ji mít.

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: On na kritiku svých pneumatik háklivý je, a to hodně. Ale jak už jsem tu psala, s tím sportem je to dobrý nápad, snažím se ho vždycyk vytáhnout ven na vycházky, ale je pravda, že by potřeboval víc do těla, takže na tomhle bych mohla zapracovat.
Co se toho sestěhování týče, taky jsem nad tím přemýšlela, jestli na to nemá vliv, ale ve skutečnosti mě to přibírání na váze vadí už pár měsíců, teď se to spíš vyhrotilo tím, že ho vidím každý den....

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Raji: že ho vidím každý den....

Myslím, že opravdu nejde jen o jeho tlouštku. Myslím, že Tě se.. celkově. To jeho urážení by mi teda šlo na nervy. Já jsem manželovi řekla po pravdě, že má krásnou figuru (má), ale zalitou v tuku. Je ješitný. Přestal chlastat a večeřet, chodit o kamarádech, kde se večer doslova žere a chlastá. Zhubnul 16 kg.

Cituji Raji: vytáhnout ven na vycházky

Vycházky je velice málo - kupte si permanentku do fitka, třeba. Jen pozor, abys nedopadla tak, že tam pak pošle tebe ( "aby se to tedy využilo, když už je to předplacené" ) a sám zůstane v klídku na gauči

Cituji Raji: o mě mu jde hodně, ale o tohle (jeslti se mi bude líbit?

Mělo by mu jít především o to, aby se ti líbil . Kdyby se urazil, řekla bych mu, ať si váží, že se snažím vyřešit problém včas, dokud mne to s ním ještě baví a místo toho nejdu osluňovat jiné borce do fitka ( tím se vyřeší i výše popsaný problém )

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Raji: Tak mu zkus koupit tu knížku nebo mu stáhni pdf verzi. Já se také o zdravý životní styl nezajímal, protože jsem neměl k tomu potřebné informace. Hlavně jsem vůbec nevěděl, že se s tím dá něco dělat...

Tohle jsem ti napsal do minulého deníčku:

Cituji Mooney: Spokojit se s průměrností (jak ve vztahu, tak ostatních aspektech života) je jedna z nejhorších věcí co člověk může udělat... Na každém kroku slyšíš pojmy typu: Miluji svého partnera, ale fyzicky mě už nepřitahuje a sex máme 1 měsíčně... Myslel/a jsem si, že dítě utuží náš vztah a on/a se změní... Žijeme spolu z finančních důvodů...

Určitě to je mnohem více komplikované, ale bacha na to.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Raji: On je ten typ, kterému věci na rovinu říkat nemůžu, a to je možná ten nevjětší problém. Já jsem celkem dost upřímná

Tohle chceš vydržet po zbytek života?
Bojíš se mu říct na rovinu jak se věci mají z toho se časem dostaneš do depresí.

Reaguji na Raji: Je možné, že jídlo má pro něj psychický význam. Spousta žen jí hodně sladkého právě proto, že to na chvíli zklidní jejich nervy. Určitě si myslím, že stravování ovlivňuje naše psychika. Normálně mu řekni, jak to vnímáš a uvidíš, jak se k tomu on postaví. Spousta lidí s nadváhou dochází i k psychologovi krom cvičení a vážení jídla apod. U chlapa je to hubnutí většinou jednodušší. Nejvíce je motivuje doktor, jak tak poslouchám z okolí a pokud si chlap myslí, že se své partnerce nemusí líbit a že partnerka bude spokojená, když se vedle ní rozvalí pneumatika, tak to je smutné zjištění. Ženy chtějí také přitažlivého partnera. Potom se muž nemůže divit, že ženu bolí hlava apod. a nechce se milovat. Obézní chlap pak není schopen ani toho sexu a skákat v posteli na nějaké trampolíně by mě asi dlouho nebavilo Jinak stravovací návyky ve vztahu jsou také důležité, když jeden člověk sportuje, jí zdravě a druhý do sebe cpe cokoli, tak to dokáže vyvolat konflikty. Také jsem trošku svého ex naučila. Jeho máma byla lékařka a sama vařila šílené věci, i když věděla, že její dítě má jistou chorobu. Každý by si měl dát to, co má rád, ale až jednou budeš mít s partnerem děti a budeš je chtít učit na zdravější stravu a manžel jim předhodí salámy apod., tak jako máma nebudeš zrovna nadšená, i když tím netvrdím, že se má dětem odpírat, ale jak je v dětství naučíš..

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Jinak stravovací návyky ve vztahu jsou také důležité, když jeden člověk sportuje, jí zdravě a druhý do sebe cpe cokoli, tak to dokáže vyvolat konflikty.

Proč?Co když i ten co se cpe vepřovým s knedlíkem je štíhlý?To mu pak ten na salátu závidí nebo proč by se hádali?

Cituji EleanorWoods: Každý by si měl dát to, co má rád,

Přesně tak,takže proč cpát chlapovi něco,co rád nemá?
Ať se trochu začne hýbat a zmenší si porce

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Maria: má krásnou figuru (má), ale zalitou v tuku

tak to je hláška dne tohle

Reaguji na Tiakia: Tak pokud se pak společně vaří, tak by mi vadilo, kdyby si každý vařil zvlášť a nebo by ohrnoval nos nad tím, co jsem připravila. Řeším to z toho důvodu, že třeba moji rodiče začali hodně cvičit a hubnout a dost to řeší, tak si nedokáži představit, jak by se tvářili na to, že jim někdo v kuchyni dělá bůček. Prostě někde ty stravovací návyky jsou dost rozdílné. Já sním všechno, ale jsou lidé, kteří to tak nemají. Hlavně tedy českou kuchyni já jím třeba tak 2x do roka, takže kdybych měla doma chlapa, který nesní nic jiného, než knedlíky, omáčky apod. tak by mi to docela vadilo, protože se to neslučuje s mým životním stylem. Pokud je někdo štíhlý jak píšeš, tak to třeba neřeší, protože já jsem také štíhlá, tak neřeším jestli si dám pizzu nebo ne, ale pak znám i lidi, co jsou hubení a jsou to vegani nebo hodně sledují to, co jí už jen z principu. Podle mě to může vést k nějaké diskuzi. Netvrdím, že k rozchodu, ale já jsem třeba hrozně zaujatá proti vybíravým lidem, kteří tohle nejí a tamto nejí, tak bych pro takového chlapa prostě neuvařila nic, ale to už je možná trošku mimo téma. Jen vím z vlastní zkušenosti, že mi vadí, když má můj partner velmi rozdílné stravování, než já.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Hlavně tedy českou kuchyni já jím třeba tak 2x do roka, takže kdybych měla doma chlapa, který nesní nic jiného, než knedlíky, omáčky apod. tak by mi to docela vadilo, protože se to neslučuje s mým životním stylem.

Proto by se měli lidé znát co nejlépe než půjdou do nějakého vážného vztahu neb jak jsi sama napsala

Cituji EleanorWoods: Každý by si měl dát to, co má rád


Cituji EleanorWoods: Řeším to z toho důvodu, že třeba moji rodiče začali hodně cvičit a hubnout a dost to řeší, tak si nedokáži představit, jak by se tvářili na to, že jim někdo v kuchyni dělá bůček.

no pokud by je nikdo nenutil to jíst,tak by jim to mohlo být jedno ne?

Cituji EleanorWoods: pak znám i lidi, co jsou hubení a jsou to vegani nebo hodně sledují to, co jí už jen z principu.

To už je extrém s veganem nikdo normální nebude /no normální ve smyslu = jí vše/ takže tam nebude co řešit.
Jinak mám kamarádku,která po třech dětech s jídelníčkem stylu bramborový salát a řízek v porci pro dřevorubce nemá žádné tukové faldy a na 175cm váží 61 kilo.Nesportuje,fakt nejí nic dietního a je prostě štíhlá.Není jediná v mém okolí

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chlapovi se nedá nic naznačovat, chlapům se to musí říct na rovinu. Neber ohledy na to, že se urazí. Pokud se urazí, je to známka toho, že jsi trefila do černého. Zdravé vyvařování asi nepomůže, pokud chodí na obědy v práci a v hospodě si objedná guláš nebo svíčkovou. Navíc jíst ke všemu pečivo, to už mi přijde jako neskutečná prasečina. Chození na procházky také nevyřeší nic. Ani cvičení - pokud neupraví jídelníček. S takovou Ti za chvíli onemocní dnou nebo cukrovkou. Ber to tak, že když mu to řekneš na rovinu, bude chvíli uražený, ale třeba mu tím hodně pomůžeš (půjde do sebe).

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych radila zmenšit porce, nekupovat rohlíky a hlavně: HÝBAT SE!
Nemyslím si, že je dobré chlapa nutit žvýkat místo oběda list salátu. Pokud mu budeš nutit k jídlo něco, co mu nechutná, stejně to dlouho nevydrží. Navíc chlap by měl mít sílu a fyzičku, takže nějaké drastické diety bez cvičení z něj udělají akorát rachitika.
Já bych zkusila zmenšit porce na polovinu, vynechat pečivo, nepít sladké nápoje a alkohol, nejíst večer u televize a každý den aspoň nějaký pohyb..
Můj manžel po dětech taky dost přibral, rád se dobře nají a už nemá ten každodenní tvrdý dril, ale v jeho případě se to tak nějak rozložilo po celém těle, navíc se stále věnuje sportu, hodně pracuje fyzicky a v sexu je aktivní víc než dost, takže nemám důvod ho nutit ke zhubnutí.. Ale kdyby byl líný a pažravý, to by mi teda taky vadilo
Já bych mu to teda klidně řekla, pamatuju si, že když jsem čekala druhé dítě, přibrala jsem v těhotenství skoro 20 kilo, manžel mi říkal láskyplně Miss kobliha 2006 a když jsem se ho zeptala, jestli se mu budu líbit i když mi nějaká kila zůstanou, tak mi odpověděl: Neboj, já s tebou budu chodit běhat!

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Motivace? Rozchod

Jo, napadlo mě ihned to samý Ale vážně - jak už tady taky někdo psal, muži narážky často nerozluští, věci se jim většinou musí říkat narovinu. Jestli se urazí, tak ať, jeho problém. On by možná taky nebyl tak útlocitný, kdyby byla situace opačná.

 

Váš příspěvek

Jak motivovat přítele, aby zhubnul (přestává mě fyzicky přitahovat)

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené