Smazat

Jak se zbavit otravných telefonistů

Ahoj, zajímá mě, jestli máte nějaký osvědčený "recept" jak se zbavit velice často otravných a neodbytných telefonistů, kteří nabízí tarify nebo nějaké nesmysly (rybí olej, ponožky, knihy...). Pokládáte rovnou telefon nebo se s něma vybavujete? Nebo vůbec nezvedáte cizí čísla?

Mně včera po 10 min přesvědčování napadlo říct, že se za pů roku stěhuju do zahraničí, takže by mi smlouva na 36 měsíců byla k ničemu. Vím, že nejlepší je to hned položit, ale já mám v sobě asi zakořeněný nějaký divný typ slušnosti nebo co a proto je aspoň nechám říct co nabízí a pak už na mě zkouší všechny ty psycho argumenty
 
arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kobitka: těma operátory to není kdoví jaká výhra co se týče chování

Jednou se mi stalo, že mi volala paní, jsem slušně vychovaná, tedy nechala jsem jí domluvit - neskákala jí do řeči, její monolog perfektně marketingově modulovaným hlasem začal představením, nabídkou něčeho úžasného co mi zadarmo zašlou a KONČIL NIKOLIV OTÁZKOU, ALE POŽADAVKEM - "A NYNÍ MI NADIKTUJTE VAŠI ADRESU (+JMÉNO, a další nacionále)". Odpověděla jsem, že to jí v žádném případně nedám, což ji dost vykolejilo z jejího tónu hlasu a ptala se z jakého důvodu a jestli snad k nim nemám důvěru a proč a jednoznačnými pokusy mě vmanipulovat do toho, abych se musela obhajovat. V neasertivním jedinci by toto vyvolalo pocity viny.

Jakože bylo to sice slušné, ale podle mě zcela neetické, neboť tento přístup zjevně předpokládá, že na druhém konci bude senilní babička, malé dítě, nebo v tom lepším případě sice svéprávný, ale nemyslící neasertivní člověk...

Nevím na co chtěla tyto údaje, ale je mi to dost podezřelé, pokud už se ani neptají na to, jestli vůbec máte zájem a zjevně loudí osobní data.

Holky, já dva roky pracovala na infolince jednoho mobilního opa. Sice na příchozích hovorech s firemní klientelou, takže jsem byla docela v klidu, ale lidi, co měli odchozí hovory, tak vím, že to fakt není jednoduchý. A musí se splnit určitá kóta prodejů, takže oni musí nabízet (minimálně dvakrát, když tě zákazník jednou odmítne, zkus to znovu.. a bla bla bla).
Ale k tématu: já cizí čísla beru všechny, jak už tady někdo řekl, nikdy nevíte, jestli vám nebude volat někdo známý z jiného čísla, a když mám zmeškaný hovor, volám zpět.
Pokud je to někdo s nabídkou čehokoliv, nechám ho se představit, v kostce si poslechnu o co se jedná, odmítnu, poděkuju, ale že zavolal a rozloučím se. Někomu třískat s telefonem mi fakt přijde pod úroveň...

Cituji ShoesManiac2: Někomu třískat s telefonem mi fakt přijde pod úroveň...

Přesně tak, také jsem pracovala v pasivním telemarketingu. Každé číslo které mi takto volá vyslechnu a jsem milá a většinou i odmítnu.

Doufám, že všichni co se takto vyřvou a jsou protivní na operátora je pak na duši lépe - jinak nechápu proč to dělají....

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ShoesManiac2: vím, že to fakt není jednoduchý. A musí se splnit určitá kóta prodejů, takže oni musí nabízet

Jako věřím, že to jednoduchý není pro ty zaměstnance, co mají nějak nastavený kvóty, z druhé strany si říkám, kolik asi tak lidí opravdu po telefonu uzavře nějakou smlouvu (jakože jim někdo zavolá většinou doprostřed pracovní doby, kdy se musí soustředit na něco úplně jiného)? Jako mě to připadá padlé na hlavu, pokud nějaká firma něco až takto nabízí (myslim po telefonu) většinou není problém tu samou nabídku dostat třeba na jejich pobočce.
Já například ze zásady nic neuzavírám ani po telefonu, ani když mi zazvoní u dveří s nabídkou třeba levnější energie. Když už, tak to beru jako informaci, třeba si vezmu kontakt, a až já budu mít čas, tak si v klidu důkladně pročtu podmínky smlouvy.

Pokud bych brala, že by to většina lidí měla jako já, tak to musí být ze strany toho zadavatele ohromné mrhání prostředků.

arrow
profile_image
majdalena
od 26. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hovor ihned ukončuji. Domnívám se, že pokud beztak nechci nic koupit či sjednat, je to pro operátora, který se mnou ztrácí čas, lepší, než vysvětlovat, že se omlouvám, že bohužel atd. On se pak zbytečně bude o něco snažit, a mezitím by mohl mít obvolaných několik dalších čísel.

arrow
profile_image
Michaela07
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedávno mi telefonistka nutila jakýsi tarif. Po otázce: Mohli bychom Vám nabídnout...., jsem ji přerušila a řekla, že se omlouvám,že máme návštěvu. Myslela jsem, že to zabere (zatím to dycky zabralo ),ale ta ženská byla tak neodbytná, že se zeptala: A kdy Vám budu moci zavolat? Což mě naprosto dostalo a odpověděla jsem: "Touto dobou za 14 dní" Bylo to sice kruté, ale myslím,že to splnilo svůj účel

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Michaela07: "Touto dobou za 14 dní" Bylo to sice kruté, ale myslím,že to splnilo svůj účel

Ona zavolá....za těch 14 dní.

arrow
profile_image
Destiny-Hope
od 19. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to mám uplně stejné jako ty mám chuť jim hned položit telefon ale prostě to neudělám.. jednou jsem se odhodlala a telefon hned položila a normálně jsem měla chuť mu zavolat zpátky a omluvit se mu ) tak nevím asi jsem nějáký hybrid masochisty

arrow
profile_image
Destiny-Hope
od 19. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Doudou: Tak to je super vubec by me nenapadlo vyhledat si číslo na netu )

arrow
profile_image
RioGrande
od 10. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejhorší je se s nimi vůbec začít bavit, a že jsem je dřív nechala žvanit i 10 minut Dneska ani náhodou, řeknu hodně nahlas, aby mě vůbec pustili ke slovu, éé nemám čas/zájem (ale když řeknu, že nemám čas, většinou reagujou, že zavolají později. Jednomu chlapovi jsem opakovala nechci, ne, zasmál se, řekl dobře a zavěsil.

arrow
profile_image
Love.Heels
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pracuju asi 2 měsíce jako operátorka u O2 a docela se bavím. Do "půjčovny vzducholodí" už jsem se taky dovolala. Ale beru to s nadhledem, je mi jedno, když je někdo nepříjemný, není totiž nepříjemný na mou osobu, ale na mou roli operátorky, takže mě to nemůže rozházet. Každopádně mě překvapuje, že zhruba 70% lidí se po zvednutí telefonu vůbec nepředstaví. Spousta z nich se taky ohlásí takovým tím "noo?" apod.

Jinak tedy z pohledu operátorky doporučuji tyto výmluvy:

- mám tady návštěvu/jsem na návštěvě
- příbuzný pracuje u O2
- obědvám
- jsem po noční
- není mi 18

Tyto lidi nijak nepřemlouvám a rozloučím se. Určitě je toho víc, už si ale nevzpomenu. Pokud mi to někdo položí v půlce věty, tak mi to nijak nevadí, celkem ty lidi chápu, pokud jim někdo takhle volá pořád.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Love.Heels: doporučuji tyto výmluvy

Netřeba se vymlouvat, stačí říct 'Děkuji, nemám o nic zájem'. Pokud telefonista kecá dál, popřeju hezký den a zavěsím. Protože když se vymluvíš, že nemáš zrovna čas, budou volat znovu

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nic nepotřebuju, všechno mám, vše mi vyhovuje, na shledanou.

arrow
profile_image
Love.Heels
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ILChazz: budou volat znovu

Já už ne, to je ztráta času. Ale je mi jasné, že je to běžné.

Jelikož podnikám tak cizí čísla zvedám ale jakmile se mě zeprají jestli mi můžou nabídnout to a to tak automaticky říkám,že nemám zájem. Když budu chtít nějakou službu tak si zajdu někam na pobočku a vyřídím si to sama. Vím,že je to jejich práce ale jsem na ně už alergická.

 

Váš příspěvek

Jak se zbavit otravných telefonistů

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené