arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Sportacka: No právě takové, jaké jsi popsala výše - zvýšené androgeny. Nicméně "do konce života" zní celkem hrůzostrašně - co až bych chtěla otěhotnět?

Jak říkám, já tím trpěla v dospívání a postupně se to srovnalo (zatím jsem tedy HA nevysadila, ale přešla jsem z Diane 35 na nízkohormonovou a nic se nezhoršilo ani nevrátilo...). Trpí tím v dospělosti kamarádka (ta měla právě i problémy s cyklem a tak) a vím, že jí zatím dali hormony.......Netuším, jak to řeší, jestli nasadí neantikoncepční hormonální stimulaci (třeba jako při IVF kdy stimulují vaječníky), fakt nevím, v tomhle Ti asi neporadím, protože kamarádka zatím nevysazovala
Kamarádka má právě ten problém, že by asi bez hormonální stimulace ani nemohla otěhotnět, protože jak píšu, cyklus měla naprosto nepravidelný a chvílemi i úplně neexistující.......Na tohle by měli odpovědět ti doktoři

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: A ty to nikdy neplánuješ vysadit? Mně právě přijde šílené brát roky v kuse HA, nikdo neví, co to s tím tělem udělá.. je to takový začarovaný kruh :/

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Sportacka: A ty to nikdy neplánuješ vysadit?

Samozřejmně že až budu chtít děti ale to je daleko Zatím beru tu nízkohormonální jako dobrou variantu a pozitiva u mě momentálně převažují nad negativy....

Cituji Laky: No jo no,myslím,že ani moje dcera by nesouložila v patnácti

To si myslela moje matka taky

Jinak já měla před 5měsíci autonehodu s téměř amputovanou nohou, takže mi HA zarazili ze dne na den uprostřed plata. Byla jsem zvědavá, jak to bude vypadat, protože bez ní mám akné.
Takže: menses chodí zatím pravidelně- o což jsem vzhledem k upoutání na nemocniční lůžko ani moc nestála, pleť jsem si pochvalovala 4měsíce a horlivě vykřikovala, že se k HA nevrátím. Pak to přišlo. Vypadám jako deb*l, akné a chlupy všude a vlasy mastné až hrůza. Když jsem měla vysazeno před lety, nesrovnalo se to ani po roce a půl.

Cituji prskafka: To si myslela moje matka taky

Nechci se hádat,ale on když nad tebou stále visí hrozba nenadálé kontroly,tak raději nelžeš.Moje dítě nevědělo kdy se objevím za jeho zádama a já to jako dítě s rodičema měla stejné.Takový systém namátkových kontrol

Reaguji na Laky: Však já o žádném lhaní nemluvím. Jen jsem to nehlásila. Už vidím jak každý potomek doma hlásí "dnes jsem si poprvé vrznul/a"

A chtěla bych jinak vidět ty namátkové kontroly v době, kdy nebyly mobily a tudíž matka nemohla vědět kde jsem, když byla v práci. Rozhodně jsem si tuhle akci nestřihla u nás doma.
Ne každý rodič si může odskakovat z práce kontrolovat dítě. Přiznej si zkrátka, že jsou věci, které neohlídáš.
Jinak k tématu, ještě nemůžu posoudit, nakolik se mi po vysazení změnilo libido, protože nemocniční prostředí je samo o sobě asexuální , ale myslím, že tam se nezměnilo nic. Je to asi individuální, protože ani během braní jsem nezaznamenala rozdíl. Uvidím, až dostanu propustku na víkendy .

Pokud mi to zdraví dovolí, zase se k HA vrátím, rok jsem běhala na kožní a zkoušela na akné kde co, pak jsem to nevydržela a nasadila zpět. Teď to asi nebude jinak. To si musí každý zkusit sám.

Reaguji na prskafka:
Vítám Tě zpátky. A hlavně Ti přeji rychlé uzdravení!

Cituji prskafka: Ne každý rodič si může odskakovat z práce kontrolovat dítě.

Každý rodič asi ne,ale já jako rodič ano protože pro své dítě jsem si dokázala zorganizovat systém kontrol kdy ani kriminálka by to nevymyslela.Můj táta mně hlídal úplně stejně.

Cituji prskafka: kdy nebyly mobily a tudíž matka nemohla vědět kde jsem, když byla v práci.

ani já a ani moje dítě si nedovolilo odejít z domova když byl rodič v práci a nařídil,že dítě bude doma.

Cituji prskafka: Přiznej si zkrátka, že jsou věci, které neohlídáš.

Asi je to dost hustě vypadající,ale holt stačí jen chtít a ohlídáš 99% času svého potomka i bez mobilu.....teda na malém městě kde žijeme /cca 70tisíc lidí/. bez potíží.
Dám ti příklad....řekne jdu na místo A,pokud bych se přesouval/a z bodu A do místa B tak se ozvu /když nebyl mobil,tak byly pevné linky/.Rodič za cca 2 hodiny jede na kontrolu na místo A,potomek,který neví jak často ho rodič plánuje kontrolovat si nedovolí bez ohlášení se telefonem odejít z místa A na místo B nebo třeba C.

Jinak po nějakém pomatení smyslů sním poslední tři tabletky HA a končím dám vědět jak to bude probíhat i když samozřejmě doufám,že se nic převratného dít nebude.

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Jinak po nějakém pomatení smyslů sním poslední tři tabletky HA a končím

Jakože teda teď za 3 dny končíš? To teď tak nabudila ta diskuze? Každopádně jsem taky zvědavá, co to s tělem udělá..

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji prskafka: Vypadám jako deb*l, akné a chlupy všude a vlasy mastné až hrůza. Když jsem měla vysazeno před lety, nesrovnalo se to ani po roce a půl.

Strašný. Proč tohle doktoři nikdy neřeknou? Proč se to tutlá?

Cituji Sportacka: Jakože teda teď za 3 dny končíš? To teď tak nabudila ta diskuze?

Ne,už dlouho přemýšlím o tom,že vlastně HA beru podle mého soudu zbytečně a tak jsem dnes tak koukala na vypsaný recept na další tři balení a napadlo mně,že už je nevyzvednu.
Ovšem pokud mi začnou padat vlasy tak zase okamžitě začnu,protože to bych řekla,že díky HA přestalo i když začátek zobání prášků měl důvod v doplnění hormonů - říkal doktor můj názor je ten,že provize je taky fajn,tak proč pacientky neutvrdit v té potřebě.

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

teda holky docela jste mě vyděsily ... beru ha už deset let s asi 2 pár měsíčníma přestávkama ... při poslední kontrole si doktorka zamumlala něco o vaječnících (jako že jsou smrsklé), koukla do karty a povídá "jo aha, vy berete antikoncepci, tak to je z toho". Něja mě jímá hrůza,že až budu chtít děti tak to nepůjde kvůli tomu dlouhodobému užívání ha

Abych nebyla úplně OT .. já vysadila jen párkrát, ale nikdy se mi problémy s pletí, nepravidelností menstruace ani bolestí nevrátil

arrow
profile_image
pulspuls
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ha jsem brala několik let a ať to byla levnější či dražší, tak po všech mě chytaly nesnesitelné migrény a taky mi to nedělalo dobře na žíly a nohy, váhu jsem jinak měla tak nějak pořád stejnou, ale ty bolesti hlavy. Pak jsem byla nějakou dobu bez antiko a prostě paráda...hlava mě vůbec nebolela, naprosto žádné problémy. Pleť a váhu jsem měla nastejno s ha i bez. No a teď jsem nasadila zase yasminelle a opět bolesti hlavy, migrény, neviním konkrétní pilulky, ale mně se to dělá opravdu se všemi - nesnesu ty hormony. Uvažuju, že si objednám pesar a naučím se ho používat, protože to mi vyšlo jako nejlepší alternativa....já antiko pokud by to šlo, tak bych nepoužívala vůbec.

arrow
profile_image
PrinzessinM
od 27. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já od půlky ledna HA už neberu (takže 2 měsíce) - přemlouvala jsem se přes dva roky, abych dokázala vysadit, měla jsem stále strach to udělat, z důvodu, co se bude s mým tělem dít a tak, dočetla jsem se bohužel dost hrůz na internetu... nakonec na sobě nic nepozoruju, jen dočasné lehké zhoršení pleti, jinak už jen samá pozitiva! K vysazení mě donutily nakonec problémy s tlakem a pnutím v nohách, mám celkem náročnou práci, jsem stále na nohách, už jsem měla fakt strach např. i z trombózy (byla jsem svědkem velkých komplikací a téměř smrti u jednoho člena rodiny z důvodu embolie a fakt mám z tohoto dost respekt i strach), občas i kouřím, i když ne úplně pravidelně - a za měsíc mi bude třicet, pořád jsem tu třicítku brala jako takový mezník, kdy s tím skončit, opravdu se snažím žít už jen "zdravě" co to jde.... prostě jsem se na to konečně vykašlala, už vlastně téměř ani nekouřím, díky tomu, že po vysazení HA jsem v úžasný psychický pohodě, jakoby ze mě spadnul obrovský balvan, doma jsme se zatím dokonce s chlapem ani nepohádali, a to jsem byla poslení dobou dost startovací před vysazením... prostě jsem nečekala, že to bude takovej skvělej osvobozující pocit, fakt doporučuju vysadit... trošku jsem se opupínkovala, na obličeji jen malinko, hlavně na dekoltu a zádech, ale už se to téměř ztratilo... Nedávno jsem se na toto téma bavila se známou z práce, a hned souhlasně přitakávala, přiznala, že už asi osm měsíců HA nebere a také je nadšená... dokonce mi řekla, že se pořád cítí líp a líp fyzicky i psychicky, že teprve jak se to tělo vyčistí a srovnají se hormony, tak uvidím rozdíl... taky se jí ze začátku malinko zhoršila pleť, jinak nic.... jo a chloupky mám spíš méně výrazné, řekla bych... jsem zvědavá, jak to bude pokračovat

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PrinzessinM: Nedávno jsem se na toto téma bavila se známou z práce, a hned souhlasně přitakávala, přiznala, že už asi osm měsíců HA nebere a také je nadšená... dokonce mi řekla, že se pořád cítí líp a líp fyzicky i psychicky, že teprve jak se to tělo vyčistí a srovnají se hormony,

Sice OT, ale je zvláštní, jak je z tohohle každý nadšený všimla jsem si toho už ve více tématech. Nebrat HA, tedy něco, co bylo dřív normální, je teď naprostá rarita a mezi holkama spíš výjimečný stav

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené