Cituji Ares: Mám pár kamarádek, které v dlouhodobém vztahu používají kondomy a každou chvíli do sebe cpou postinor, protože se jim protrhnul/nějak svlíknul/ nebo jinak poškodil kondom a prostě si nemůžou dovolit riskovat. To mi už přijde lepší brát HA než přibližně jednou za čtvrt roku postinor a nemít pak menstruaci pár měsíců nebo ji mít naopak měsíc v kuse.

I s kondomem se musí umět zacházet a pokud to někdo neumí,tak holt souloží tak dlouho až kondom vlivem dření na sucho praskne a nebo ho včas nesundá a ten z ochablého penisu spadne.
Není to ale vada kondomu nýbrž jeho uživatelů.

arrow
profile_image
Wendy007
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: Akné většinou nejvíc řádí v pubertě a v té době obvykle holky začínají i řešit antikoncepci (pro sichr), proto se zdá, že HA řeší akné (ony tu HA chtějí na něco úplně jiného )

Tak, tak... Mají naději, že jim HA zvětší prsa, zlepší pleť, budou mít krátkou, bezbolestnou a pravidelnou menstruaci + především primární funkci HA, ochranu, kterou jim mamka bude vesele proplácet. A jistě se jim lépe říká ,,mami, mám hroznou menstruaci, a podívej na tu pleť, objednáš mě na gyndu?" než ,,chci spát s Tomášem, zaplať mi prášky"

Cituji Wendy007: A jistě se jim lépe říká ,,mami, mám hroznou menstruaci, a podívej na tu pleť, objednáš mě na gyndu?" než ,,chci spát s Tomášem, zaplať mi prášky"

no a pak v 25ti letech koukají jak z jara když nemůžou otěhotnět bo se od základní školy vesele cpou hormonama a nejlépe každý rok mění tabletky podle nejnižší ceny.

Jo ono se za všechno "platí" a tohle se projeví až časem.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Wendy007: A jistě se jim lépe říká ,,mami, mám hroznou menstruaci, a podívej na tu pleť, objednáš mě na gyndu?" než ,,chci spát s Tomášem, zaplať mi prášky"

přesně Stačí když si vzpomenu, jak to řešila kámoška......

Cituji Laky: no a pak v 25ti letech koukají jak z jara když nemůžou otěhotnět bo se od základní školy vesele cpou hormonama a nejlépe každý rok mění tabletky podle nejnižší ceny.

Laky trošku by mě zajímalo, jak by jsi se k tomu stavěla, kdyby jsi měla dceru Ono mít syna je totiž o něčem trochu jiném

Jinak abych pravdu řekla, já HA neřeším. Po tom, kolik hormonů do mě nacpali v 11 letech je HA jen plivnutí v moři.......

Reaguji na Jannnie: samozřejmě jen jsem si tak uvažovala co pak

arrow
profile_image
Wendy007
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Laky: Jasně, ale pořád lepší než aby v 15 tlačily kočár a v těch 25 měli 10leté děcko, počítaly každou korunu a pak končily na již v diskuzi zmiňovaných AD...

arrow
profile_image
Ares
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Laky:
hezky napsáno
Ok, tak to možná neumí. Nemám s kondomem žádné vlastní dlouhodobější zkušenoti, takže nemůžu moc srovnávat

Cituji bakalářka: jak by jsi se k tomu stavěla, kdyby jsi měla dceru Ono mít syna je totiž o něčem trochu jiném

No jo no,myslím,že ani moje dcera by nesouložila v patnácti a tak by nepotřebovala HA.Pro mně je 15ti letý člověk prostě dítě ať je to dívka či chlapec.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Laky: No jo no,myslím,že ani moje dcera by nesouložila v patnácti a tak by nepotřebovala HA.Pro mně je 15ti letý člověk prostě dítě ať je to dívka či chlapec.

Pro mě taky ale věř tomu, že některé matky to dcerám snad i samy vnucují (moje tedy ne, taky nejsem ten typ )....

Cituji bakalářka: některé matky to dcerám snad i samy vnucují

Smutné.Holt jednodušší než dceru vychovat a následně hlídat je nacpat jí tabletky a dát požehnání.

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Pokud máš potíže opravdu hormonální, tak se bohužel jinak než hormonama (ať už v rámci HA nebo hormonama smotnýma bez antikoncepčního účinku) řešit nedají Netuším, jaké problémy přesně máš, ale někdy prostě nezbývá, než ty hormony doplňovat do konce života....

No právě takové, jaké jsi popsala výše - zvýšené androgeny. Nicméně "do konce života" zní celkem hrůzostrašně - co až bych chtěla otěhotnět? Já nevím, prostě mi přijde, že není možné, aby doktoři na všechno dávali HA a pak je nezajímalo, co to s tím člověkem po nasazení / vysazení udělá?!

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rebarbora: Nyní beru antikoncepci i kvůli endometrioze a taky to pomáhá (vytrpěla jsem si s tím pořádný bolesti a byla i na laparoskopii, takže mi braní HA přijde rozhodně pohodlnější a šetrnější)... Těžko říct, do jaký míry HA škodí a do jaký pomáhá... Já si zvolila HA, ale vždycky si vybírám prášky co nejslabší a nejšetrnější. Beru Qlairu.

Prosím tě a na tu endometriózu... to je teda taky jako do konce života? Nebo je nějaká naděje, že se to někdy zlepší? CO by se stalo, kdybys vysadila?

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sportacka: Takhle to skoro vypadá, že vám HA opravdu pomohla jako lék-

To si nemyslím. Jsem totiž zpětně přesvědčená, že moje forma akné by bývala šla řešit i antibiotiky, ale to bohužel nikdo nezkoušel. Kožní řekla HA, tak se nechala tenkrát napsat HA.
Co se týče bolestí při MS, tak si myslím, že HA rozhodně není lék. Jen jsem s ní prostě překlenula dospívací období, během něhož bylo tělo rozblázněné, menstruace bolestivá (to byla i při braní HA) a nepravidelná - po uplynutí několika let se menstruace prostě upravila. HA to určitě nevyléčila .

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: a nejlépe každý rok mění tabletky podle nejnižší ceny.

Takhle to může vyznět, že čím dražší HA, tím menší "svin.stvo", což teda není tak úplně pravda.

Cituji Mia_Sofia: že čím dražší HA, tím menší "svin.stvo",

Nene,spíše,že střídají druhy vesele mez obav i když jim třeba vyhovují.

Cituji Sportacka: Prosím tě a na tu endometriózu... to je teda taky jako do konce života?

Na to chodila moje kámoška na antikoncepční injekce Depoprovera,zmizela jí menzes,nabrala za rok 15 kilo a endometrioza byla dál tak to přestala řešit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené