Smazat

Jiná finanční situace než okolí a z toho vyplývající problémy

ahoj holky, už si fakt nevím rady, ta mě napadlo, že se zeptám Vás moudřejších tady. Jsem mladá a v úplně jiné finanční situaci než moje okolí či rodina.

Nikdy jsem si nemyslela, že by peníze mohly představovat nějaký vážný problém a už vůbec ne mezi kamarádkami, sama pocházim z rodiny klasické české střední třídy, nejsem rozmazlené ani tak a většina mých kamarádek je z podobných poměrů. Mě se nebývale poštěstilo a přestože vydělávám hodně peněz a mám z toho upřímnou radost a jsem šťastná, vadí mi, že v podstatě nemám nikoho s kým bych tu radost sdílela. Přítele nemám, žiju v zahraničí, kde jsem si tolik kamarádů nenašla a s mými kamarádkami z Česka pomalu,ale jistě ztrácím kontakt. Strašně ráda bych jela někam na exotickou dovolenou, vydělala jsem si na to a chci si to užít,ale moje kamarádky jsou povětšinou studentky a vůbec nikdo se mnou nemůže jet. Nechci se vzdát kamarádů, který mám ráda a hledat si jiné v podobné finanční situaci, ale už to prostě začíná být kompliované, přece nebudu do once života jezdit do Chorvatska, protože nemám nikoho, kdo by se mnou jel někam jinam? Na víkendový trip někam taky nemůžu nikoho dostat a už mě prostě vážně nebaví jezdit všude sama. Nebo ráda chodím do restaurací, dobrá jídla, koktejly a tak, ale nemám pak radost, když vím, že kamarádka bude po zbytek měsíce nervozně počítat peníze, tak se radši vždycy přizpůsobím a jde se někam na pivo za třicet, když přijedu do Česka. Několirát jsem se nabídla, že za kamarádku zaplatím nebo bych byla ochotná i zaplatit tu dovču pro obě, ale ona reagovala úplně uraženě a od té doby už o tom nemluvíme. Samozřejmě chápu, že to je citlivé téma a já rozhodně nechci nikomu z nich říkat, že tohle a tohle si můžu dovolit a chovat se nim nějak jinak, ale prostě teď s tou dovolenou mě to vážně mrzí, nějak jsem si to úplně neuměla představit. Takže moje otázka zní, máte kamarády, co mají třeba víc peněz než vy? Urazila by vás nabídka na dovolenou? Je ode mě nefér, že chci jet někam kde jsem ještě něbyla a nejezdit pořád do těch destinací, teré si mohou dovolit mé kamarádky? Mám jet sama? Hledat si nové kamarádky? Děkuju moc za rady, doufám, že tenhle článek nezní povrchně, to bych opravdu nerada, svoje kamarádky mám fakt hrozně ráda, jen teď s tou dovčou mě to fakt deptá.....
 
arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau: jistě, to je věc názoru...proto tu také většina lidí napsala, že by toto nepřijmula. Ono také vyplývá ze slov zakladadatelky, že by bylo po jejím

Dle mě je mnohem lepší takovou cestu absolvovat s cizím člověk, ke kterému nemám dlouholeté vazby. A počkat až kamarádky dostudují, budou mít svůj příjem, budou mít příjem a jiný pohled na věc.

Cituji mau-mau: Sebevědomý člověk se takhle nechová.

pokud nemá v ruce letenku na cestu domů ani peníze na zakoupení jiné tak nejspíš není zbytí...a podřídit se musí

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle je všechno individuální. Já ročně utratím za dovolené statisíce, ale do taxiku si nesednu pokud je jiná možnost..raději dojdu pěšky nebo mhd.. A utrácet za jídlo či pití je z mého pohledu nesmysl. Párkrát ročně chodíme na večeři se známými co také rádi jedí dobré věci, a necháme za večeři osm až deset tisíc..platíme vždy na střídačku. Vždy to pak přepočítávám na boty a trpím.. Raději super boty než jídlo o kterém druhý den nevím. Takže každý je nějaký a záleží to nejen na příjmech..

A co se týká dovolené, já bych se teda klidně od kamarádky pozvat nechala, ale zároveň vím, že bych jí pak zas pozvala já. Nemam ráda 'nevyřízené' účty.. Takže nemít na to, asi bych pozvání nepřijala.. Ono je celkově těžké najít někoho na cestování. Někdo se rád válí, někdo rád poznává.. A když se do toho ještě zamotají peníze.. Ideální je cestovat s přítelem..

Jinak já si osobně myslím, že to kamarádky vnímají tak, že Tě celý rok nevidí a pak přijedeš a machruješ na ně penězma.. Navíc češi obecně jsou dost závistiví a uspěch neodpouští..

Reaguji na farahh: Já ale vůbec nechci, aby mě někdo poslouchal nebo uctíval proboha, nejsem ředitelka zeměkoule, měla jsem prostě štěstí, který teď nemám úplně s kým sdílet, rozhodně to není tak že bych si chtěla někoho kupovat a očekávat za to věčnou přízeň. A určitě jsem to nemyslela tak- já teď zaplatim dovolenou a všechno na ní se bude odehrávat podle mě to fakt ne ) Reaguji na mau-mau: Přesně tak, vždyť tak je to i s dárky, taky jsem třeba rodičům dala k vánocům mnohem dražší dáry než oni mě, ale rozhodně ne proto,že bych po nich za to něco chtěla,ale čistě proto, že jsme jim hrozně chtěla udělat radost a odměnit se jim za to,jak mě celej život podporovali )Reaguji na farahh: asi jo, asi máš pravdu, já teda s cizím člověkem na dovču nechci, protože kdybychom si nesedli, tak to bude akorát otrava, ale prostě budu doufat, že se třeba seznámím s někým svělým novým,kdo to bude brát podobně a nebo prostě počkám až olem mě všichni dostudují ) Reaguji na Kočulka: Tak statisíce za dovolený ročně já vážně neutrácim, to už zase asi taky žiješ v jiných poměrech jako dobrej večer jsem taky schopná utratit takový peníze a nikdy mi to není líto,protože pak na to mám krásný vzpomínky, jsou to pro mě líp utracené peníze než za boty, ale to už asi odbočujeme od tématu

Víš co, já se v mém životě naučila jednu věc - na nikoho se nijak nevázat a neupínat. Nemám s kým jet na výlet? Jdu sama. Nemám s kým jít cvičit? Jdu sama. Nemám s kým jet na dovču? Jdu sama. A to mám partnera i kamarádky. Kdybych se neustále ohlížela na to, jestli mám s kým, tak v životě moc nezažiji... A budu toho litovat. Já tě s tím cestováním chápu. Nejsem na tom finančně teda dobře, jsem zatím studentka, ale super dovča je pro mne v mém věku, kdy ještě nejsou děti, prioritou, takže na ní nešetřím, za to pak šetřím celý rok. Takže za mne: Jeď sama! Je to nepřenositelná zkušenost, první dny budeš třeba trochu vykulená, ale hned jak překonáš ten strach, stojí to za to. Zemi tak poznáš mnohem lépe i lidi tam, nutí tě to se s někým seznámit. Je to nádherný zážitek a posílí to člověka I to, že překonal počáteční strach.

Cituji plasicka: Nebo uvedu dlší příklad, jsme v Praze přesouváme so do jiného baru a já si chci prostě vzít taxi, protože se opilá bojim sama někde chodit, navíc to je pohodlnější než se belhat v podpatcích a kamarádk prostě odmítne s tím, že to je vyhazování a peněz a když se nabídnu, že to teda zaplatim, tak se setkám s uraženým mlčením a ve výsledku se jde pěšky, což mě prostě vadí. A mohla bych pokračovat dál, já prostě jenom nevim,jestli se chovám nějak necitlivě nebo jestli to je spíš jejich probllém?

Mě séíš přijde,m že jsi ještě nenašla cestu jak s tou situací naložit aby nebyla pro nikoho trapná. Zažila jsem to z obou stran a řešení, jak to udělat aby vše bylo podle tvých standardů a abys nevyvolávala konflikty je - neřešit to s nimi. Prostě objednat taxík, zaplatit ho a nikoho se neptat. Stejně předem víš, že to budeš platit, tak to rozhodni. Stejně s výběrem místa. Navrhni večeři, vyber místo, zarazervuj a pak jen napiš bkdy mají kam přijít. S tím, že pokud takhle "despoticky" rozhodneš, tak je to samozřejmě na tvůj vrub. Chovají se tak bohatí lidé, muži... a funguje to.

Ale dovolená, to už je jiná věc.. jak už tu bylo doporučováno - počkej až začnou kamarádky vydělávat, nebo si najdi na dovolenou někoho jiného.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na plasicka: Jestli by ti až tak nevadilo jet sama, tak jeď sama. Nebo když už někoho zvát, tak co třeba mamku nebo sourozence?

 

Téma Jiná finanční situace než okolí a z toho vyplývající problémy je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené