Smazat

Kamarádka psychicky na dně

Ahoj..dlouho jsem tu nebyla. Ale teď si jdu pro radu. Nejedná se o mě, ale o mou nejlepší kamarádku. Já osobně nemám jednoduchý život a stále se zhoršuje, takže jsem se tuhle svěřila kamarádce, že mi něco nepasuje s rodinou bývalého a ona se mi chudák sesypala a křičela na mě, že já jsem na tom ještě dobře. Vylezlo z ní, že přišla o práci, ztratila přítele, rodina nemá peníze a hrozí jim vystěhování (jejím starým rodičům), jí hrozí také, kvůli ztrátě zaměstnání (bydlí ve městě, kde se velmi špatně hledá), vidina seznámení s dalším přítelem nulová (skoro nikam nemůže chodit a potřebovala by přítele, no, něco jako jsem psala já, aby se postaral a podržel ji, bohužel to nenachází), zábava nulová. Nevěřícně jsem na ni zírala, protože předtím se smála a dělala, že je vše v pořádku. Prostě jí u mě ujely nervy. Tak jsem se ji snažila utišit, že to bude dobré, ale v tu chvíli jsem se až divila, že nevím, co říct. Zjišťovala jsem nějaké info a opravdu to nemá lehké a nevidím v tom sama nějaký lepší spád. Nevíte, jak ji mám jinak jako kamarádka podpořit ? Alespoň něco co můžu říct, udělat. Napadlo mě práce, ale té mám sama poslední dobou málo a nějaké problémy, bydlení jí bohužel nabídnout nemůžu,už takhle je nás tu dost.
 

Když jí nemůžeš pomoci materiálně, tak aspoň psychicky.
Lidé v problémech potřebují spíš "ucho" do kterého by se mohli vypovídat.

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych jí alespoň do začátku asi něco málo půjčila,vypovídat se je sice hezký,ale zas tak jí to nepomůže..

Reaguji na Hanulikk:
Jasně. ale ne každý na to má, že?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ona by si nejdříve měla asi uvědomit, z jakého důvodu ty peníze nemají, z jakého důvodu hrozí vystěhování....Protože ona spousta lidí chce žít nad poměry, berou si půjčky, pak jsou exekuce, prodej nemovitosti atd.... Ale to nemusí být jejich případ.

Samozřejmě bych se ji snažila pomoct aspoň psychicky....Např. ji někam vzít, ale pochybuju, že ji to pomůže, protože v té situaci bude asi delší dobu a myslet na to bude taky stále.

Já bydlím v okrese s největší nezaměstnaností v ČR, kde jsou lidé v naprosto stejné situaci jako ona, takže s nimi denně přicházím do styku, jelikož to jsou i mojí známí....

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True: To je jasné,ale zakladatelka má v profilu,že je majitelka kosmetického salonu,tak zas špatně na tom nebude asi

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Hanulikk: To je jasné,ale zakladatelka má v profilu,že je majitelka kosmetického salonu,tak zas špatně na tom nebude asi

Tak majitelkou být může, ale já osobně bych takové kamarádce asi nepůjčila....Půjčila jsem kamarádce, která nemá moc peněz 300 Kč a vracela mi to asi půl roku.... Takže si dokážu představit, jak dlouho by mi vracela třeba 10 000 Kč.

arrow
profile_image
pampalatrala
od 6. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nevím, myslím, že na tom může být ještě hůř...určitě teď neprochází růžovým sadem, ale stávají se horší věci...

Cituji pampalatrala: Já nevím, myslím, že na tom může být ještě hůř...určitě teď neprochází růžovým sadem, ale stávají se horší věci..

Tak nevím, mě se zdá celej výčet docela dost špatnej na to, aby se chudák utěšovala tím, že může být hůř.

Přišla o práci v místě s vysokou nezaměstnaností.
Hrozí vystěhování celé její rodině - a zkus bez práce a peněz hledat nové
Bez přítele = bez reálnější možnosti opory a pomoci

No já bych taky byla na prášky.

Cituji Klariska1241: já osobně bych takové kamarádce asi nepůjčila

Souhlasím, ale záleží na situaci obou.

Cituji Princeznouive30ti: Nevíte, jak ji mám jinak jako kamarádka podpořit ? Alespoň něco co můžu říct, udělat. Napadlo mě práce, ale té mám sama poslední dobou málo a nějaké problémy, bydlení jí bohužel nabídnout nemůžu,už takhle je nás tu dost.

Zkus se třeba ptát v okolí na práci a kamarádku doporučovat.

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: .Půjčila jsem kamarádce, která nemá moc peněz 300 Kč a vracela mi to asi půl roku.... Takže si dokážu představit, jak dlouho by mi vracela třeba 10 000 Kč.

No jo,jak která kamarádka no..

arrow
profile_image
ivca88
od 13. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Hanulikk: To je jasné,ale zakladatelka má v profilu,že je majitelka kosmetického salonu,tak zas špatně na tom nebude asi

A kde jsi přišla na to, že když někdo podniká, tak to znamená, že je při penězích? Někteří z mých klientů, kterým dělám daně, žijí doslova z ruky do hu*y a mají dluhy .

Ale k tématu...můžeš jí třeba půjčit peníze, ale nepočítala bych s vrácením. Bohužel tyto situace moc řešení nemají. Co kdyby kamarádka zkusila štěstí s prací jinde..v jiném městě, nebo i zemi a posílala případně rodičům část vydělaných peněz? Změna prostředí by ji mohla přinést i novou chuť do života, nové kontakty a třeba i toho přítele...

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ivca88: A kde jsi přišla na to, že když někdo podniká, tak to znamená, že je při penězích? Někteří z mých klientů, kterým dělám daně, žijí doslova z ruky do hu*y a mají dluhy .

já jsem napsala,že tak špatně ASI na tom nebude,toť vše..Neříkám,že každej kdo podniká je při penězích,ale k tomu by se musela vyjádřit zakladatelka diskuze,my můžem leda tak spekulovat,jen píšu,že já mít něco navíc,tak půjčím ..

arrow
profile_image
Princeznouive30ti
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prosím neřešte tady moji finanční situaci. Půjčovat jí nechci, zvykla by si na to, že má někde dotace a nepomohlo by jí to, musí se postavit na vlastní nohy znovu.

Zkusím jí vzít na výlet někam, aby na to alespoň chvíli nemyslela. Třeba nějaký víkendový pobyt v lázních.

Cituji ivca88: Co kdyby kamarádka zkusila štěstí s prací jinde..v jiném městě, nebo i zemi a posílala případně rodičům část vydělaných peněz? Změna prostředí by ji mohla přinést i novou chuť do života, nové kontakty a třeba i toho přítele...

To jí zkusím navrhnout, jenže, to by znamenalo změnu bydlení, nějaké větší investice a na ty nemá, ale když nemá co ztratit, třeba dělat někde v zahraničí, no zkusím to navrhnout, třeba by jí to i prospělo.

Cituji AlmaSinger: Zkus se třeba ptát v okolí na práci a kamarádku doporučovat.

Děkuju, to určitě udělám

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Princeznouive30ti: Prosím neřešte tady moji finanční situaci. Půjčovat jí nechci, zvykla by si na to, že má někde dotace a nepomohlo by jí to, musí se postavit na vlastní nohy znovu.

Omlouvám se..ale mě tak napadlo,pokud by nešlo ji zaměstnat u sebe na chvilku v salonu,alepoň jako uklízečku,nebo něco takového dočasně než si najde práci..Nechci řešit tvoji fin.situaci,jen mě tohle napadlo..

arrow
profile_image
bagqueen
od 29. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky bych to viděla spíš na morální podporu. Rozebrat to s ní, zkusit hledat konstruktivní možnosti, ona sama je teď na dně a zřejmě vidí všechno jen černě. Zkusila bych jí pomoct i s hledáním práce, vymýšlet co dál. Víc hlav, víc ví Co třeba nějáká práce s ubytováním, nebo brigáda apod.? Snažila bych se řešit spíš ty existenční věci, chlap počká...

 

Váš příspěvek

Kamarádka psychicky na dně

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené