Smazat

Kamarádka psychicky na dně

Ahoj..dlouho jsem tu nebyla. Ale teď si jdu pro radu. Nejedná se o mě, ale o mou nejlepší kamarádku. Já osobně nemám jednoduchý život a stále se zhoršuje, takže jsem se tuhle svěřila kamarádce, že mi něco nepasuje s rodinou bývalého a ona se mi chudák sesypala a křičela na mě, že já jsem na tom ještě dobře. Vylezlo z ní, že přišla o práci, ztratila přítele, rodina nemá peníze a hrozí jim vystěhování (jejím starým rodičům), jí hrozí také, kvůli ztrátě zaměstnání (bydlí ve městě, kde se velmi špatně hledá), vidina seznámení s dalším přítelem nulová (skoro nikam nemůže chodit a potřebovala by přítele, no, něco jako jsem psala já, aby se postaral a podržel ji, bohužel to nenachází), zábava nulová. Nevěřícně jsem na ni zírala, protože předtím se smála a dělala, že je vše v pořádku. Prostě jí u mě ujely nervy. Tak jsem se ji snažila utišit, že to bude dobré, ale v tu chvíli jsem se až divila, že nevím, co říct. Zjišťovala jsem nějaké info a opravdu to nemá lehké a nevidím v tom sama nějaký lepší spád. Nevíte, jak ji mám jinak jako kamarádka podpořit ? Alespoň něco co můžu říct, udělat. Napadlo mě práce, ale té mám sama poslední dobou málo a nějaké problémy, bydlení jí bohužel nabídnout nemůžu,už takhle je nás tu dost.
 
arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Hanulikk: Omlouvám se..ale mě tak napadlo,pokud by nešlo ji zaměstnat u sebe na chvilku v salonu,alepoň jako uklízečku,nebo něco takového dočasně než si najde práci..Nechci řešit tvoji fin.situaci,jen mě tohle napadlo..

Tak on kolikrát salon není tak obrovský, aby si tam majitelka nebo kadeřnice atd. nedokázali uklidit samotné.

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: Tak on kolikrát salon není tak obrovský, aby si tam majitelka nebo kadeřnice atd. nedokázali uklidit samotné.

Hmm..to je vlastně fakt,jak který no.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Princeznouive30ti: Půjčovat jí nechci, zvykla by si na to, že má někde dotace a nepomohlo by jí to

S tím musím souhlasit, tedy nevím z čeho její dluhy plynou ale opravdu někteří lidé neuvažují půjčují si peníze a nemyslí do budoucna.

Cituji Princeznouive30ti: Zkusím jí vzít na výlet někam, aby na to alespoň chvíli nemyslela. Třeba nějaký víkendový pobyt v lázních.

Myslím si že je to perfektní nápad a mohlo by ji to potěšit

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Asi bych se jí snažila především přesvědčit o tom, že těžko lze spoléhat na to, že si najde přítele, který ji "podrží", to je sice hezké ale v prvé řadě by se měla postavit na vlastní nohy, pak se třeba dočká lásky ani nebude vědět jak. Myslím, že bych se snažila ji podpořit v tom aby se třeba zkusila vzdělávat - ( jde to i doma a bez peněz jen se musí chtít) aby v případě nouze vzala jakoukoliv práci ( u nás je nezaměstnanost taky velká ale v případě, že hledáte např. servírku tak se stejně nikdo nepřihlásí) přitom já jsem kdysi po škole pracovala jako servírka - neměla jsem praxi a měla jsem ekonomku ale půjčila jsem si knihu stolničení pro učební obor číšník, kuchař, během týdne jsem si vše nalouskala a přišla na inzerát s tím, že jsem sice nikdy takovou práci nedělala ale určitě v ní budu dobrá - nakonec když jsem odcházela tak to majitelům bylo dost líto, protože jsem prostě dobrá byla a oblíbili si mě i zákaznici a to se odrazilo na dýškách, takže jsem si fakt nevydělávala špatně. Jenže mě někdy přijde, že některým lidem ať se snažíte poradit cokoliv (třeba, že je možné i roznášet letáky než sedět doma a litovat se) tak vše zavrhnou a prostě raději nebudou dělat nic.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji onsall: Cituji Princeznouive30ti: Zkusím jí vzít na výlet někam, aby na to alespoň chvíli nemyslela. Třeba nějaký víkendový pobyt v lázních.

Myslím si že je to perfektní nápad a mohlo by ji to potěšit

Tak ochotná bych zase nebyla, já bych ji vzala tak na bazén, do kina, na večeři.... Ta její situace přece nějak nastala....

Hold, jaké si to člověk udělá, takové to má....Dluhy atd. se nikdy neudělají samy.

arrow
profile_image
Princeznouive30ti
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky ještě jedna věc, hodně mluvíte o dluzích, tak ty žádné ještě nemá. Teď začala mluvit o tom, že už chápe, když si lidé v nouzi půjčují nesmyslně, ale prý ona žádné nemá.

Vzala jsem ji za svojí účetní a ona dělá i finanční poradenství atd. tak jí zkusí kouknout na finance a najít nějaké řešení. Práce u mě není možná, ani nevím, jestli teď salon ještě utáhnu a mám plno. Nejsem taková, že bych vyhodila dobrého zaměstnance, jen kvůli kamarádce.

arrow
profile_image
Princeznouive30ti
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Mimochodem bydlí sama, nebo s rodiči? Asi bych to s ní zkusila probrat...zkusila ji navrhnout k prodání třeba nějaké její věci, bez kterých se obejde, aby se nastěhovala k rodičům apod..

Sama v 1+kk a rodiče jsou staří v důchodu, maminka nemocná, tak se je snažila z platu táhnout taky.

Cituji panda08: tohle bych zas nedělala já.
Za 1) se to může obrátit vůči tobě- "no jo, ty máš peníze a jezdíš si do lázní a mě půjčku nenaídneš"
2) ona na nějaké lázně fakt určitě nemá ani pomyšlení! Bude řešit něco jiného
3) Nasadíš ji do trapné situace, kde vše budeš platit ty....

a to ta holka nemá ani babičku a dědu aby se mohla nastěhovat k nim?

Cituji luciese: a to ta holka nemá ani babičku a dědu aby se mohla nastěhovat k nim?

No tak to pochybuju, když už její vlastní rodiče jsou v důchodu! Nejdřív si přečti diskuzi, než něco odpovíš.

A ne každý má prarodiče dlouho, já třeba měla jen 1 babičku a ta zemřela, když mi bylo 5.

arrow
profile_image
Padlý Anděl
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Za 1) se to může obrátit vůči tobě- "no jo, ty máš peníze a jezdíš si do lázní a mě půjčku nenaídneš"
2) ona na nějaké lázně fakt určitě nemá ani pomyšlení! Bude řešit něco jiného
3) Nasadíš ji do trapné situace, kde vše budeš platit ty....

Mně se to jeví úplně stejně

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: no to by ses divila...

No, někdo je vždycky udělat musí!!!

 

Váš příspěvek

Kamarádka psychicky na dně

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené