arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Kamarádka nabourala vůz. Přítel ji nabídnul, že ji zajistí servis, kde ji auto opravi. Pojišťovna ji její auto ohodnotila jako totálka, přesto si nechali vůz opravit a cenou se vešli v servise do zbytkové hodnoty auta - to jim bylo dohodnuto, jinak by vše stálo více.
Včera mi přítel celý špatný vyprávěl, že mu volala kamarádka, byla na něj zlá a furt mlela, že auto není ještě hotové. Pak mu volal její přítel a že si nechá vůz po opravě převézt do značkového servisu, aby mu zkontrolovali, zda mu něco neukradli. Oba nechtějí pochopit, že v lakovně nestihl lak vytvrdnout, a proto dostanou vůz až v pondělí. Auto je přes 15 let staré a v servise je vůz necelé 3 týdny. Přítel kamarádky stále řeší, že značkový servis by byl výhodnější a rychlejší....
Dokonce jim přítel sehnal i levná kola, aby měli vůz jak nový.
Proč to píšu? V září mám jít kamarádce na svatbu jako její svědek, přítel se jim nabídl, že odveze hosty a pomůže jim i s dalšími věcmi. Po včerejšku je už nechce vidět, jelikož jejich chování bylo děsné. Celou noc mu bylo zle - má rakovinu žaludku a nesmí se rozčilovat. Kamarádka to ví, přesto se chovali, jak se chovali. Majitel servisu je přítele kamarád a tak si to bere osobně, protoze pro ně je dělaný nadstandart. Přítel z toho nic nemá, jen to dělal, že ona je má kamarádka od střední.
Co mám dělat? Poslala jsem ji slušnou sms,ale i tak jsem hodně moc rozčílená z jejího chování.
Dnešní noc jsem strávila s přítelem vzhůru, kdy opravdu mu nebylo moc dobře.
Kamarádka i ten její přítel je ten typ člověka, co každého jen kritizují. On si myslí, že mu patří celý svět a plno věcem nerozumí, přesto dělá, že je tomu opak. Ona je ten typ, co řekne její přítel je pravda a přesto vlak nejede. Docela mě mrzí její změna. Seděly jsme spolu v lavici na SŠ.
O mým ex příteli se dost nehezky vyjadřovali a dělali si z něj srandu. Má vadu řeči - zadrhává. Přítom kamarádky přítel má špatná záda, chodí nakřivo a dokáže se smát člověku, co má taktéž vadu, za kterou nemůže.
Jsem zoufalá z toho, jak se zachovat, co dělat. Jít ji za svědka, či ne. Pro informaci, přítel pracuje u odtahové služby a já v as. službách pro motoristy, oba se pohybujem v tomto prostředí a víme, jak to v servisech chodí, jak chodí likvidátoři, jak ve značkových servisech. Kamarádka před mateřskou dělala v podobné firmě, takže jakýsi pojmy o tom má. Jen mám pocit, že je tak ovlivnitelná svým přítelem, že se chová jako mrcha díky všem za rady!

Víš, jak se říká: "Pro dobrotu na žebrotu?" Tak to mi přesně sedí na tvůj příběh.
Pokud je kamarádka i s přítelem tak chytrá, tak proč nedali auto do značkového servisu zrovna? Tvůj přítel nabídl pomoc a místo aby byli rádi, tak ho ještě sepsují? Tohle se nedělá.
Řekla bych kamarádce narovinu, že mi její chování vadí, že je mi líto, jak se oba zachovali- Pokud je taková, že se neomluví, tak bych asi na svatbu nešla. Navíc si myslím, že ani tvůj přítel v dané situaci netouží po tom, jít jim na svatbu a nevím, jestli by ti nevadilo jít bez přítele.

Cituji tyweee: O mým ex příteli se dost nehezky vyjadřovali a dělali si z něj srandu. Má vadu řeči - zadrhává. Přítom kamarádky přítel má špatná záda, chodí nakřivo a dokáže se smát člověku, co má taktéž vadu, za kterou nemůže.

To je taky věc, kterou nemám ráda. Já osobně třeba řeknu kamarádce, když si myslím, že se k ní přítel nechová hezky nebo řeknu, které vlastnosti mi na daném člověku vadí, ale neposmívala bych se kvůli něčemu, za co ten člověk nemůže. Sama se občas trochu zakoktám, když mluvím hodně rychle a neznám nikoho, kdo by se mi kvůli tomu někdy posmíval. Myslím si, že to svědčí o jejich inteligenci (bez urážky)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Yasminka
Oni ho tam původně chtěli dát,ale jejich starý krám neměl skoro žádnou hodnotu. Oni si mysleli, že škoda je 5 tis. a když přijel přítel za mnou. (dopravní nehoda se nám stala společně, když jsme jeli k ní za Prahu a oni pak mě jel vyzvednout) Narovinu jim řekl, že to je totálka a racionálně jim řekl, že je nenormální to dávat tam, kde jim z kapsy vytáhnou plno peněz, bude to tam stát opravdu dlouho,... Takže rady od člověka, co ví, jak to chodí.

Napsala jsem ji teď ještě sms, kde jsem napsala, co se v noci dělo a ona mi odpověděla, že jsou příteli vděčný, jen jsou naštvaný na servis. Přitom 3 týdny nic není - musí dojít likvidátor, musí se objednat díly, musí do lakovny a to prostě trvá.

Přítel je navíc dost velký kliďas a takhle naštvaného jsem ho opravdu ještě neviděl. Oni měli obvinit, že si měl vzít i od nich peníze za kola, co jim sehnal a kola měl snad prodat. Přitom je má jen schované, jelikož auto ještě není.

Mám prostě pocit, že někde chybí kus rozumu a racionálního uvažování. O to je to víc smutný, když ji znám 12 let.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Yasminka
Ohledně té inteligence máš pravdu. Já nevím, zda je mi líto těch 12 let, co se známe, či je to tím, že moc kamarádů nemám, že jsem ji ještě nevymazala ze svého světa.
Kdysi mi řekla, když jsme byli s mým ex a oni dva, u nich na chatě - že jsem nějaká tlustá a všimli si toho oba. Ona je vysoká a i kdyby snědla husu denně, tak nepříbere. Navíc mi to řekla v době, kdy jsem měla už připito a docela se mě to dotklo.
Co mi dál dost mrzelo, že jsem ji kdysi příbrala k sobě do předešlé práce, že jsem ji řekla o jednom serveru, kam chodím a ona se tam hned nastěhovala. A nikdy neumí kvaknout, že děkuje. Takže o omlazení statečně mlčím, aby se tu nezjevila.

Jasně, já vím, že když je člověk naštvaný, tak někdy nepřemýšlí a každý to občas může trochu přehnat. Ale pak bych čekala, že se za to ten člověk taky omluví nebo aspoň řekne, že ho to mrzí.
A nejvíc by mě asi mrzelo to, jak jsi napsala, že řekli, že přítel na nich chtěl vydělat, že kola prodal a že auto dají prohlídnout, jestli se z něho něco neztratilo... Asi by mě zarazilo, že tohle napadne člověka, se kterým se znám 12 let...

Cituji tyweee: Yasminka
Ohledně té inteligence máš pravdu. Já nevím, zda je mi líto těch 12 let, co se známe, či je to tím, že moc kamarádů nemám, že jsem ji ještě nevymazala ze svého světa.

V tom ti rozumím, taky jsem se jednu dobu držela zuby nehty jedné kamarádky, i když mi všichni kolem říkali, že mě jen využívá. Nakonec jsem na to musela přijít sama. Ani teď nemám kvůli nedostatku času moc kamarádek, ale radši upřednostňuji kvalitu před kvantitou...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Yasminka
Tohle se už stálo s těma koly, když jse zaplatil a čekal na to až mu dovezou oni peníze a najednou se začali cukat, že je nebudou chtít. Prostě dělají zlý věci.
A ano, máš recht, čekala bych, že se ozvou sami,ale mám fakt pocit, že on je ten typ, co je namyšlený a nemá na co a ona, jelikož si dost polepšíla i materalisticky, tak se ji zvedá nosánek = neumějí říct promiň.
Ani po tom, co jim píšu, jak příteli bylo a popravdě já nemám důvod nevěřit příteli. Kamarádka, ani nevím, zda ji tak nazývat, mi už řekla pár věcí a dokonce, i když mi slíbíla, že něco, co jsem ji svěřila, neřekne, tak řekla.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Yasminka
Kvantita na úkor kvality není dobrá. Teď jsem si dala inzerát, že hledám nějakou holčinu, jelikož to seznamování mi nejde, tak snad najdu.

tyweee
Myslím, že 12 let přátelství nic neznamená, lidé se mění a nebo se projeví jejich povaha až později, než by jeden čekal. V případě tvé kamarádky bych řekla, že částečně je ona potvora a částečně zmanipulovaná svým přítelem. Nechci tě moc strašit, ale řekla bych, že buď toto budeš přehlížet, nebo se to přátelství rozpadne. Když se to stane jednou, dvakrát, tak dobrý, ale jakmile máš už více podobných bolavých zážitků s ní, věř mi, že je lepší si najít někoho lepšího na kamarádění.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee
Tak takovéhle chování je dost smutné, ale i tací jsou mezi námi. Já osobně bych jim to zrušil. Buď by jim došlo co dělají, ale spíš tam bude ještě věcí porce výčitek a obtěžování.
Pochybuji, že by se tohle zlepšilo a kdo ví ještě co by se mohlo stát, třeba i na té svatbě. Dvanáct let je sice dlouhá doba, ale důležité je jaký je člověk teď ne jaký byl předtím. Nebo je tu i něco pozitivního co o nich můžeš říci? Ať je tu něco také na vyvážení.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj tyweee tak to je mi Vás upřímně líto [zažil jsem si něco podobného] a proto moc dobře vím jak se cítíte a jaké rozpory zažíváte. Ohledně auta je to jasné, tam bybyl značkový servis mnohonásobně dražší a oprava nerentabilní. Horší je že takováto záležitost dokáže 12 let trvající přátelství pohřbít, svědčí to o povaze Tvé kamarádky a nevím zda bych v takovémto přátelství chtěl pokračovat. Moc hezky to napsala Yasminka "Pro dobrotu na žebrotu", pokud mohu hovořit sám za sebe, Já bych tu svatbu rozhodně neabsolvoval už kvůli příteli, mám za to že on tam rozhodně nepůjde a vůči němu by mi přišlo nefér abys tam šla sama. Čert vem kola i s 12ti letým kamarádstvím, které jak vidno nebylo z její strany až tak pevné, teď je hlavní aby se Tvému příteli udělalo lépe. Můžeme tady popsat dvě strany názorů a řešení, ale to hlavní rozhodnutí zůstane bohužel jenom a jenom na Vás. Moc jsem Ti svým pohledem na věc asi nepomohl, ale mám za to, že tady na máš kamarádek dost a případně se tu najde i nějaký ten kamarád.

arrow
profile_image
ija
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee

Taky jsem takovou měla. Můžu ti říct, že se ta povaha jen zhoršuje, nečekej, že bude lepší. Musela jsem si to " vyžrat ", ale ot jsem neměla takovouhle diskuzi, kde holky píšou svoje zkušenosti. Vzpomeň si, že to určitě bylo víckrát, co tě podrazila a pak musí člověk to ukončit. Jí napravovat nemůžeš.

arrow
profile_image
sabulebambule
od 11. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tyweee: . Přítel kamarádky stále řeší, že značkový servis by byl výhodnější a rychlejší....
Dokonce jim přítel sehnal i levná kola, aby měli vůz jak nový

A jsou oni normální? Si myslí, že v autorizáku to bude zadarmo, ne? moje autonehoda, kde jsem měla pouze rozbité přední světlo a pomačkanou přední kapotu vyšlo na 100tisíc a auto jsem tam měla 5 týdnů.

Jinak k zásadnějšímu problému. Být tebou, tak si s kamarádkou promluvím, důrazně jí řeknu co mi vadí. Pokud to nepochopí, nestojí za to.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ahoj, děkuji všem za odpovědi.
V sobotu si její přítel dojel pro kola a přívezl příteli flašku a nealko pivo a dokonce se omluvil!! Pozor to se jako u nich nestalo nikdy! Přítel jim řekl, že i tak s nima končí, jelikož nebude ze sebe dělat blbce. Domů přišel jako velký KING, až jsem se divila co to s ním je.
Jsem ráda, že uznali chybu, na druhou stranu teď nechápu přítele, že když se omluvili, že neřekl, že třeba ok,ale dělal dál školení...

tyweee
Tak mu to asi hodně ublížilo, ženský odpouštějí častěji než chlapi. Třeba se to vyčasí, uvidíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené