Smazat

Mám po výcviku v autoškole, ale nejsem schopná řídit

Ahoj, potřebuji se vypsat ze svého problému. Mám po poslední jízdě v autoškole a čekají mě závěrečné zkoušky, ale skutečnost je taková, že mám pocit, že nejsem schopná řídit, že jsem nebezpečná sobě i ostatním.

Ahoj, potřebuji se vypsat ze svého problému. Mám po poslední jízdě v autoškole a čekají mě závěrečné zkoušky, ale skutečnost je taková, že mám pocit, že nejsem schopná řídit, že jsem nebezpečná sobě i ostatním. Instruktor v autoškole mi řekl, že si myslí, že by jsem měla zkoušky udělat, ale jiná osoba, která mě viděla řídit řekla, že má jízda je hrozná, byla jsem dost nervozní a tak se mi nedařilo couvat mezi 2 předměty a taky jsem při řazení měla dvakrát meziplyn. Nevím co teď dělat, ani kdybych zkoušky udělala tak si asi netroufnu jet. Rozjezdy jsou v pohodě, rozjedu se i do prudkého kopce, problémem je ale řazení. Řadím moc křečovitě a ne pozvolna - raz dva a nevím jak se toho zlozvyku zbavit. V autě na které jsem v autoškole zvyklá řadím s jistotou, ale jak je v jiném autě jiná páka tak si nejsem jistá.Řazení je samozřejmě stejné, ale snad alespoň někdo pochopí jak to myslím. Jsem např. zvyklá dávat zpátečku na určitém místě a když je jinde mírně mě to rozhodí. Když jezdím v autoškole, přijde mi, že mi to i jde, ale co bude až se mnou instruktor, který má pedály nebude? Připadám si neskutečně neschopně a jsem ze sebe nešťastná. Měly jste také takové pocity po ukončení výcviku v autoškole, nebo jste se už cítili jistě? Asi bych si měla připlatit jízdy, jenže termín zkoušek mám už tento týden. A pomohou mi vůbec další jízdy, když mám špatné návyky při řízení? Děkuji všem, co mi poradí.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Ke zlozvykům: Já mam řidičák 3 roky a zlozvyků jsem se taky nedokázala zbavit (třeba to, že hrozně často jezdim na neutrál, volant držim jednou rukou a druhou mam pořád na páce, nohu mívám položenou na spojce i když jí nepotřebuju vyšlápnout)

To zrovna nejsou zlozvyky, vyřazování rychlosti třeba při přibližování se k semaforu s červenou je naopak ekonomické, držení volantu jednou rukou, když zrovna nesjíždíš serpentiny v Jizerkách, je taky ok (proč mají některá auta opěrky pro předloktí , no a nohu měj, kde je ti pohodlné

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Johanita: Kterejpak chytrolín ti řekl, že tvá jízda je hrozná? To mě vždycky dojme. Student autoškoly je pořád jenom student a chyby jsou tak nějak i normální. Poslouchej instruktora, ostatní tě teď nemusí zajímat

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Easyway: vyřazování rychlosti třeba při přibližování se k semaforu s červenou je naopak ekonomické, držení volantu jednou rukou, když zrovna nesjíždíš serpentiny v Jizerkách, je taky ok (proč mají některá auta opěrky pro předloktí , no a nohu měj, kde je ti pohodlné

no a mně právě to vyřazování bylo hrozně vyčítáno - že když si na to zvyknu, udělam to v zimě tak dostanu smyk a nic s autem neudělám. Když bude zařazená rychlost tak se auto ještě ovládat dá.
Nohu na spojce prý taky nemam mít z důvodu, že se opotřebovává i když na ní mam jenom lehounce položenou nohu. Nevim co je na tom všem pravdy, já se v tom nevyznám
A s tou opěrkou máš vlastně pravdu.. kéž by mě tehle argument napadl před 3 rokama v autoškole

Já bych se chtěla zeptat, jak se zbavit toho strachu z řízení (a jestli to vůbec jde). Autoškolu jsem udělala ve městě (Brno), tak si myslím, že to se mnou nebude zas až tak zlé, že bych byla naprostý antitalent, ale mám prostě hrozný strach, tím že studuji zdravotnický obor a uvědomuji si, jak je tělo křehké a zranitelné, mi to moc nepřidává, taky bych měla při nehodě větší zodpovědnost. Nemám nikoho, kdo by měl trpělivost a mohl mi při řízení pomáhat (psychicky), takže jsem rok, co mám řidičák, v podstatě neřídila. Myslíte si, že by se strach mohl zmenšit na malém městě a s vlastním autem? Mám ještě naději, že někdy budu řídit? Musím říct, že v autě se necítím moc bezpečně ani jako spolujezdec a trpím kinetózou zvlášť kvůli ďábelskému řízení mého tatínka (nikdy neměl nehodu, ale prostě jezdí divoce).

Moc mne to trápí, že kdekdo řídit umí (a já - nejsem blbá), to prostě neumím, přitom je to tak praktická věc...

K zakladatelce: Podle mne hodně záleží, jestli máš někoho trpělivého, s kým bys mohla jezdit. Já třeba sama z toho mám větší hrůzu - nebude tam nikdo, kdo by mě mohl kdyžtak poradit, kdyby něco. A po autoškole se skoro nikdo necítí jako řidič, těch hodin je fakt málo (i když jsem si dvě doplácela, pořád mi přišlo, že bych chtěla autoškolu, co trvá aspoň rok).

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: Když bude zařazená rychlost tak se auto ještě ovládat dá.

Ne to opravdu nedá Asi záleží na rychlosti, pokud ho dostaneš když jedeš 20, tak to asi trochu jde, ale ve vyšší rychlosti to je taková rychlost, že se nedá opravdu nic, než jen čekat, kde skončíš. To nechci strašit, jen vlastní zkušenost.

Cituji Janča92: volant držim jednou rukou a druhou mam pořád na páce

To mi nepřijde jako zlozvyk, mně naopak všichni říkali (myslím známí, ne v autoškole), že čím dřív se naučím řídit jednou rukou, tím líp.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Cherish: tak jsem měla asi vadného instruktora a já celé tři roky žiju v domění že dělám něco blbě

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak zaprvé pokud ti jde o to udělat zkoušky.. neboj, tvůj instruktor bude vedle tebe, komisař bude vzadu.. aspoň takhle to bylo před devíti lety

Jinak nikdo z autoškoly není vyježděný, pokud si někdy nevyrazí třeba se svým rodičem nebo kamarádem, což by se v tomto státě nemělo.. takže i u zkoušek k tomuto přihlížejí.. já jsem si po svých zkouškách myslela, že mi to nedá, protože jsem udělala dost chyb s ohrožením, do toho jsem i mimo obec jela 90, což se při zkouškách prý nesmí (to mi instruktor řekl až po jízdě).. ale jelikož jsem ty situace, do kterých jsem se sama dostala vyřešila aniž by někdo přišel k úrazu, tak mi to dali.. furt se divím

na jiná auta si musíš holt zvyknout, opravdu to je jen o zvyku, ani bych neřekla, že je to o tom jak se naučíš jezdit v autoškole.. prostě když musíš tak musíš já jsem občas dělala závozníka když jsem chodila s kamioňákem, tak jsem za ten den řídila různá auta, no taky mi to chvíli dělalo problém uvědomit si, že teď budu řídit jinak než před chvílí, do toho čumilové z ostatních tiráků a já blonďatá hlava, vyklepaná z toho, abych něco nenabořila no a při tomhle jsem také poprvé narazila na automat, školení 10 vteřin a jeď

já se teda učila na horších autech, tak je to teď pro mě možná lehčí.. čím lepší auto tím míň vnímáš tu rychlost, a nemáš z toho takový respekt jako kdybys jela v rozklepaným autě, kde máš smrt v očích už při osmdesáti

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Cherish: Neříkáš pravdu!
Mít zařazen neutrál, když je nasněžíno/napršíno/štěrk/pel a další, je skutečně mnohem rizikovější než zařazená rychlost.
Jednoduše protože auto motorem brzdí samo, což když je zařazen neutrál jaksi nedělá a brzdit můžeš pouze nožní nebo ruční brzdou což je v takových situacích více nebezpečné.

Ad náledí, tam ani zařazená rychlost neudělá zázraky, ale brzdit se v zásadě nedá a tak snižování rychlosti bržděním motoru je pořád lepší varianta než nebrzdit vůbec. Minimálně protože je rozdíl v jaké rychlosti to někam píchneš a navíc máš větší šanci, že "to vybereš", zatímco se bude snižovat rychlost auta.
Viz. např. vlastní zkušenost z minulé zimy....i když jsem nejela nijak zvlášť rychle, cca 50, na neudržované silnici mezi poli mě blbě klopená zatáčka mě vyhodila ze směru. Už jsem si vybírala stromy (a že jich tu máme) mezi které se snad trefím a jen díky zařazené rychlosti jsem měla čas na to, abych to na těch nějakých osmdesáti metrech vybrala a jela už tak pomalu, že jsem mohla konečně auto srovnat.
Totéž platí na štěrku a dalších.
No a v neposlední řadě je neutrál taky peklo mezi ostatními auty... zkus si napřiklad zjistit jak rychle zabrzdíš, když budeš mít zařazen neutrál a nebo rychlost, ev. v kombinaci s podřazením? Není příliš neobvyklé, že to někdo před Tebou zahamtne.

Ad noha opřená o spojku nebo ruka na řadící páce... obojí je velmi špatný zlozvyk, který napomáhá k opotřebovávání a tím huntování auta.
Když si chceš opřít nohu, máš na to místo u sloupku vlevo od pedálů.
No a k řízení jednou rukou ... jako, že to říká jak dobrý jsi řidič... to už snad ani nemá cenu komentovat. Říká to pouze jak moc si troufáš a zda máš velkou kliku nebo fakt tak dobrý odhad na situaci. Nic víc.

Nechci Tě urážet, ale myslím si, že jsi přesně takový ten "řidič" kterých potkávám na silnici každý den mraky. Dokud nejsou problémy tak ok, ale běda jak se něco děje. To pak mají ostatní co dělat.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: zkus si napřiklad zjistit jak rychle zabrzdíš, když budeš mít zařazen neutrál a nebo rychlost, ev. v kombinaci s podřazením?

Zařazená rychlost nemá s délkou brzdné dráhy ve chvíli kdy šlápneš na brzdu nic společného. stejně v krizové situaci sešlápneš spojku + brzdu.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Reagovala jsem pouze na větu, že když dostaneš smyka, dá se auto ovládat, což v určité rychlosti prostě nedá ať tam rychlost máš nebo ne. Ok asi jsem se mohla lépe vyjádřit, pak by sis mohla ušetřit ten elaborát.

Cituji Veselka10: No a k řízení jednou rukou ... jako, že to říká jak dobrý jsi řidič... to už snad ani nemá cenu komentovat.

Tohle jsem vůbec nikde nepsala, tak mi to laskavě nepodsouvej Jen jsem psala, že je výhoda umět řídit jednou rukou, ne že tak řídím všude, proboha Jsi úplně mimo.

Cituji Veselka10: Když si chceš opřít nohu, máš na to místo u sloupku vlevo od pedálů

O spojce nepíšu ani slovo, nauč se číst

Cituji Veselka10: Nechci Tě urážet, ale myslím si, že jsi přesně takový ten "řidič" kterých potkávám na silnici každý den mraky. Dokud nejsou problémy tak ok, ale běda jak se něco děje. To pak mají ostatní co dělat.

Nechci tě urážet, ale jsi fakt mimo.

Cituji Easyway: vyřazování rychlosti třeba při přibližování se k semaforu s červenou je naopak ekonomické

v čem je ekonomické, prosím? pokud mám zařazenou rychlost, auto brzdí motorem, nepřidáváš plyn, tzn. nic nežere.. a ještě šetřím brzdy

Cituji Janča92: Nohu na spojce prý taky nemam mít z důvodu, že se opotřebovává i když na ní mam jenom lehounce položenou nohu. Nevim co je na tom všem pravdy, já se v tom nevyznám

samozřejmě... nebo si myslíš, že to je jen fáma vyslaná instruktory do oběhu?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: Zařazená rychlost nemá s délkou brzdné dráhy ve chvíli kdy šlápneš na brzdu nic společného.

V tom nemůžu souhlasit, protože zařazená rychlost Ti dá několik sekund navíc, to je prostě holý fakt.
Mimo to

Cituji Tiakia: stejně v krizové situaci sešlápneš spojku + brzdu.

Ne, sešlápnu pouze brzdu a spojku až téměř před dobržděním. Vyšlápnutí spojky v krizové situaci je pouze o zhoršení takové situace.
To, že to většina, zvlášť žen dělá, není protože je to správně.

Cituji Cherish: Reagovala jsem pouze na větu, že když dostaneš smyka, dá se auto ovládat, což v určité rychlosti prostě nedá ať tam rychlost máš nebo ne.

Chápu co myslíš, ale stále platí, že se zařazeným neutrálem jsi na tom prostě hůř. To je celé.

Cituji Cherish: Jen jsem psala, že je výhoda umět řídit jednou rukou, ne že tak řídím všude, proboha

Reagovala jsem tak proto jakým způsobem jsi to napsala a z něj to vyznělo přesně tak.

Cituji Cherish: O spojce nepíšu ani slovo, nauč se číst

Já číst umím, byla to Tvá odpověď Janče, že opírání se o spojku ji neničí. A ano spojila jsem její větu s Tvojí ve které psala, že si o spojku lehce opírá nohu.

Cituji Cherish: Nechci tě urážet, ale jsi fakt mimo.

To je v pořádku, ani neurazíš, není čím .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Christal: samozřejmě... nebo si myslíš, že to je jen fáma vyslaná instruktory do oběhu?

tak se ti hluboce omlouvám za mojí neznalost
a taky za to že jsem si dovolila napsat že se v tom všem nevyznám a že nevim co je na tom všem pravda...
Nevim o co ti tou tvou útočnou reakcí vlastně šlo..

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Já číst umím, byla to Tvá odpověď Janče, že opírání se o spojku ji neničí.

No evidentně neumíš, protože o spojce tam není jediné slovo. Proto jsem citovala jen část.

Cituji Veselka10: To je v pořádku, ani neurazíš, není čím

Nápodobně

 

Váš příspěvek

Mám po výcviku v autoškole, ale nejsem schopná řídit

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené