Smazat

Manželství - jak se "rozhodnout"?

Vnímám kryzi v manželství. Dnes jsem si uvědomil, že pokud to nebudu řešit, vztah se rozpadne. Možná se už rozpadnul a já si to jen potřebuji uvědomit. Děkuji za Vaše názory.

Manželství

Přeji všem hezký den, jak začít? Nebudu chodit kolem horké kaše. Mám 34 let. Jsem 6 let ženatý. Poslední rok cítím v sobě jisté napětí, nedávno se mi to napětí povedlo konečně pojmenovat: Nejsem spokojený v partnerství.

Vstupní informace jsme spolu 7 let z toho 4 roky manželé. Nemáme děti. Do této kryze vztah spokojený.

Lidé o mě říkají, že jsem pohodový, úspěšný člověk. Mám solidní práci, v pohodě se dokážu postarat o nás oba. Jsem manažer, takže relaxuji práci na baráčku. Který jsme si za tu dobu krásně vylepšili k dokonalosti. K ženě se chovám vždy galantně, s úctou a nejsem lakomý. Dělám to, protože jsem prostě takový a musím říct má žena si to zaslouží. Velmi dobře se o mě stará, poklizeno, navařeno atd... Uvědomuji si, ženy toho opravdu nemají málo se o své milé starat, proto se snažím i přes své pracovní vytížení, zapojit do domácnosti a pomoct.

K problému. Vnímám vytracení, jak to napsat? "partnerství". Ztratila se něha pohlazení, povzbuzení, sex nebyl cca 3/4 roku. Zprvu jsem myslel má vina budu se více snažit - nepomohlo. Je mi jasné, že vztah je vždy o dvou lidech a že 20-30 leté manželství je dnes vzácnost a nepřichází to samo sebou prostě musíme na vztahu makat, aby "vydržel". To, že tady píšu je poslední výkřik. Protože si říkám proč se navzájem trápit? Zase nejsme tak staří, abychom si ještě (oba) nenašli své štěstí. Já se šťastný necítím. Proto Vás prosím o názor ať si mohu uspořádat myšlenky (i když si myslím, že můj problém se odehrála více v srdci).

Nepotřebuji nějak řešit, co se bude dít. Pokud se rozhodnu pro rozvod tak vzhledem k tomu co jsme zažili ji vše nechám, dům, auto...
Koupím si byt a chvilku budu sám, po čase začnu od znova.
Omlouvám se za jistou zmatenost v textu, je to však velký "vír" myšlenek.

Kamarádi mě radí: chybí ti jen sex najdi si milenku. Toto však není můj styl, na milenecký vztah můžou být rozdílné názory. Jedna věc je jistá. Milenecký vztah je vztah ve lži, proto dříve nebo později ublíží zučasněným. Já své ženě nechci ublížit, čemuž se pravděpodobně nevyhnu.
Petr
 

omluva za překlep ... Vstupní informace jsme spolu 7 let z toho 6 manželé...

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no a skúšal si sa o tom porozprávať so svojou ženou? že ako to cítiš ty, prečo je to tak a aké navrhuje riešenie?

arrow
profile_image
ladymiss2
od 26. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No máš jen 3 možnosti: rozvést se, najít si milenku nebo se týrat do konce života. Řekla bych, že nejlepší je první řešení. V manželství spolu lidi zůstávaj kvuli dětem což je fakt blbost, ale když žádný nemáte tak by to byla ještě větší. Pak jsou různý manželský poradny atd, ale to je na nic. Jinak já bych jí teda nenachávala všechny věci. Jestliže s ní v sexu nejsi spokojenej může si za to třeba i trochu sama, protože už se tolik třeba nesnaží jako dřív atd. Takže to, že tě to nebaví neni jen tvoje vina.

Reaguji na Sewerka:
Ahoj, nemáš profilový obrázek z filmu Amélie z Montmartru? Moc hezký film.
Když čtu slovenštinu a myslím na svůj "problém" vzpomenul jsem si na skladbu, která má teď pro mě úplně jinou hloubku: Miro Jaros & Dominika Mirgova - Na pokraji sil
[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=HjY7fKqxn _k]

Samozřejmě jsem zkoušel rozhovor, vždy se tomuto tématu "vyhnula". Chápu, že musím na komunikaci trvat, najít si správný čas a téma otevřít. Můj příběh jsem zde napsal, jen ať si setřídím myšlenky, třeba má někdo něco podobného za sebou. Děkuji za reakci.

Reaguji na ladymiss2:
Děkuji za reakci. Ano mám 3 možnosti. Z toho jsem jednu vyřadil "najít si milenku" vysvětlil jsem to už v textu. Souhlasím, že zůstat v manželství k vůli dětem je hloupost. Pro mě je nepodstatné, jestli máme děti nebo ne. Staral bych se o ně, podporoval i po rozvodu. Nebudu to však rozepisovat, děti nemáme. Proto zbývá: rozvést se nebo být nešťastný. Trošku si v sobě říkám: Nejsi tak nějak srab? Rozvod je jistě těžká věc, však vím, že bych to zvládnul a dokázal bych se zachovat jako "chlap". Strach mám jen s toho, že jí ublížím. Přitom mé srdce mi jasně říká, že jí v jistém smyslu už ubližuji. Zvláštní smyčka. Je to tlak, už mám problém i se spánkem... ach jo.

arrow
profile_image
K.r.a.p.e.t.k.a
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tady ti hned radí rozvod. Zkus nejdřív si s manželkou promluvit, jak to vidí a cítí ona. Neházej hned flintu do žita. Třeba ji něco trápí. Udělejte si hezkou večeři při svíčkách, budete uvolněnější oba k rozhovoru. Je škoda zahodit vztah. Zavzpomínejte co vás na začátku vztahu na druhém zaujalo, líbilo. Život je především o postoji. Pokud bude pro mě všechno hrozný, budu nešťastná plus i okolí.

arrow
profile_image
darig
od 1. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Advaita: Můj současný přítel mi řekl, že jako svoji největší slabost v minulém vztahu vidí to, že se nedovedl vyjádřit. To, že byl se slečnou nespokojený a přesto s ní vydržel 7 let. A ano, ubližuješ jí i teď, protože i ona tvoji nespokojenost už jistě vnímá. Proč si kazit naději na šťastný život, že?

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejsi gay? Něco mi v Tvém textu chybí. Je dost podivné, když sex chybí 3/4 roku. Nevíš, proč? Podle mně je to konečná.

Reaguji na K.r.a.p.e.t.k.a:
Tomu rozumím, v dnešní době je jednoduché "unáhlit" se a rozhodně se mě nechce ničit 6 leté manželství. Pokoušel jsem se komunikovat, samozřejmě i na neutrální, pohodové půdě.
Pro mě? Už je to dlouho a já jsem ten typ, který ví, že bez lásky to nejde, lásku nejde vyrobit. Je to spontánní záležitost. Je mi to moc líto, ale pravda se někdy těžko píše (natož říká).
Minule jsem "ořezal možnosti na dvě" rozvod - zůstat a doufat.
Tak či onak komunikaci se nevyhnu. Třeba jdu v tomto směru na to špatně? Proto se ptám jak to říct? Máme problém...(co dál). Nechápu jak můžu mít já komunikační problém, to se mě nestává mám lidi rád. Pravda také se mě nestává, že uvažuji o rozvodu. A řeknu Vám je to pěkný masakr.

Reaguji na darig:
Už na Tvé (omlouvám se za tykání, však v mém stavu, mi nejde vykat v tak osobním průseru) reaguji po třetí... vždy jsem to smazal a začal znova. Vlastně se k Tvému nedá nic dodat - jasné - čisté - přesné. Dokonce jsem to už i jednou něco podobného radil někomu sám. Jenže je jednoduché být rozumný pro jiného než-li pro sebe Omlouvám se snažím se to malinko zlehčit... Takže zpět když jsem si přečetl tvou reakci. Tak jsem pochopil, že to může být i jinak - jsem srab? Nejsem zas tak ješitný, abych si tohle nedokázal přiznat Tvůj současný přítel to nakonec zvládnul jak po těh 7 letech?

Reaguji na Maria:
Ha ha Tvá reakce mě rozesmála díky nejsem gay a doufám, že se tak nezačnu za chvíli cítit.
Nechci tady zacházet do zbytečných detailů, ale jak to někdy chodí, ruční práce ve sprše a tak.. Pravdu máš v tom že 3/4 roku je dlouhá doba. Paradoxně mi víc chybí to tulení, mazlení (dobře přiznávám akce je taky fajn) chybí i to být pro někoho důležitý. Cítím se tady sakra jak 5 kolo u vozu a peněženka. Možná bych měl tímto zahájit rozhovor. Omlouvám se za mou přímost, ale asi to fakt už nedávám. Jdu si provětrat hlavu, ze psem. Ještě drobnost kdesi jsem četl, že k udržení manželství ženy sex nepotřebují a muži ano. To bude asi taky blbost co? Prostě každá žena i muž jsou jedineční a proto žádný vztah nelze zobecňovat. Tak proč tu k sakru píšu? Asi abych se vykecal, zajímavé je, že to pomáhá!

Díky všem za reakce.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co zkusit odjet na víkend někam s kamarádama. Být chvíli bez sebe. Zjistit zda si budete chybět.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Advaita:
nedávno se mi to napětí povedlo konečně pojmenovat: Nejsem spokojený v partnerství.
A udělal jsi nebo spíš udělali jste proto něco oba dva? Komunikace ? Vytáhl jsi to na světlo a promluvil sis o tom s manželkou nebo to v sobě jen dusíš jako pocit a tvá žena si myslí, že je vše o.k?

20-30 leté manželství je dnes vzácnost a nepřichází to samo sebou prostě musíme na vztahu makat,
Až zas tak velká vzácnost to určitě není , ale makat na vztahu se musí to máš pravdu. Ale někdy je dost těžké makat na něčem co dávno ztratilo svůj význam a je lepší se rozejít. Sice spadám do kategorie 20-30 letého manželství , ale mám to tak, že kdyby mi partner "nevyhovoval" tak i přesto, že mě dokáže více než dobře zabezpečit a mám materiální život o kterém kdekdo jen sní neznamená to, že bych s ním kvůli tomu za každou cenu zůstala.Nejsem zastáncem uměle udržovaných vztahů, např. kvůli dětem, z lítosti, kvůli financím atd.

Cituji Advaita: Minule jsem "ořezal možnosti na dvě" rozvod - zůstat a doufat.

A co takhle možnost pokusit se to změnit, začít znova a lépe? Rozvod nebo jen doufat vyznívá jako rezignace a neochota na tom zapracovat.
Ztratila se něha pohlazení, povzbuzení, sex nebyl cca 3/4 roku.
Já stále tvrdím kde není sex není vztah, pokud se vytratí sex pak tedy žije dvojice pouze na kamarádské bázi a není to "partnerství" a vztah se dřív nebo později rozpadne .Ale po 6 nebo 7 letech a zvlášť ve věku 30+ není vše ztraceno. Nepíšeš jestli máte děti ?
Kamarádi mě radí: chybí ti jen sex najdi si milenku
A co by si tím vyřešil ? Byl bys ještě víc frustrovaný než jsi teď.

Třeba jsi jenom ten typ chlapa , který potřebuje výzvy a nové a nové podněty které přináší pouze nová známost a nejsi schopen dlouhodobě žít s jednou ženou, protože se po čase začneš nudit .Tím ti to nechci vyčítat , takové jsou i ženy . Nebo možná až najdeš více kompatibilní protějšek bude tě to s ní bavit i 20 let. V tomhle ti nikdo neporadí tady si budeš muset pomoct sám , bohužel....

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Advaita: Amélie z Montmartru

áno je to z toho filmu môj obĺúbený ... no a k problému ... keď je človek smutný nájde sa asi v každej smutnej pesničke ... no ja teda neviem ako sa tej komunikácii vyhýba, ale musíš na tom zrejme viac trvať a nenechať sa odbiť ... jasné problémy sú nepríjemné ale tým že sa ľudia vyhýbajú ich riešeniu nezmiznú ... povedal si jej že uvažuješ nad rozvodom? to s ňou tento fakt ani nepohol?

 

Téma Manželství - jak se "rozhodnout"? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené