Smazat

Manželství - jak se "rozhodnout"?

Vnímám kryzi v manželství. Dnes jsem si uvědomil, že pokud to nebudu řešit, vztah se rozpadne. Možná se už rozpadnul a já si to jen potřebuji uvědomit. Děkuji za Vaše názory.

Manželství

Přeji všem hezký den, jak začít? Nebudu chodit kolem horké kaše. Mám 34 let. Jsem 6 let ženatý. Poslední rok cítím v sobě jisté napětí, nedávno se mi to napětí povedlo konečně pojmenovat: Nejsem spokojený v partnerství.

Vstupní informace jsme spolu 7 let z toho 4 roky manželé. Nemáme děti. Do této kryze vztah spokojený.

Lidé o mě říkají, že jsem pohodový, úspěšný člověk. Mám solidní práci, v pohodě se dokážu postarat o nás oba. Jsem manažer, takže relaxuji práci na baráčku. Který jsme si za tu dobu krásně vylepšili k dokonalosti. K ženě se chovám vždy galantně, s úctou a nejsem lakomý. Dělám to, protože jsem prostě takový a musím říct má žena si to zaslouží. Velmi dobře se o mě stará, poklizeno, navařeno atd... Uvědomuji si, ženy toho opravdu nemají málo se o své milé starat, proto se snažím i přes své pracovní vytížení, zapojit do domácnosti a pomoct.

K problému. Vnímám vytracení, jak to napsat? "partnerství". Ztratila se něha pohlazení, povzbuzení, sex nebyl cca 3/4 roku. Zprvu jsem myslel má vina budu se více snažit - nepomohlo. Je mi jasné, že vztah je vždy o dvou lidech a že 20-30 leté manželství je dnes vzácnost a nepřichází to samo sebou prostě musíme na vztahu makat, aby "vydržel". To, že tady píšu je poslední výkřik. Protože si říkám proč se navzájem trápit? Zase nejsme tak staří, abychom si ještě (oba) nenašli své štěstí. Já se šťastný necítím. Proto Vás prosím o názor ať si mohu uspořádat myšlenky (i když si myslím, že můj problém se odehrála více v srdci).

Nepotřebuji nějak řešit, co se bude dít. Pokud se rozhodnu pro rozvod tak vzhledem k tomu co jsme zažili ji vše nechám, dům, auto...
Koupím si byt a chvilku budu sám, po čase začnu od znova.
Omlouvám se za jistou zmatenost v textu, je to však velký "vír" myšlenek.

Kamarádi mě radí: chybí ti jen sex najdi si milenku. Toto však není můj styl, na milenecký vztah můžou být rozdílné názory. Jedna věc je jistá. Milenecký vztah je vztah ve lži, proto dříve nebo později ublíží zučasněným. Já své ženě nechci ublížit, čemuž se pravděpodobně nevyhnu.
Petr
 
arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Advaita: Chtěl jsem jen radu jak o tom mluvit... nic víc, není třeba v tom hledat něco složitého.

No, jak? Přímo, bez vytáček, bez recitací a utápění se ve vlastních citech
Já myslela, že pro chlapa tohle většinou není problém, říct na rovinu, co si myslí a co cítí.
Všimla jsem si, že jsi ani jednou neodpověděl na otázku, co se tedy mezi vámi stalo a co konkrétně uvádí jako důvod tvoje žena, proč s tebou už tak dlouho odmítá intimní život. Kdyby to bylo týden nebo čtrnáct dní, tak se nabízí různé zástupné důvody (únava, bolest hlavy, co já vím), ale po 3/4 roce?! To už z ní nějaký důvod vypadnout musel, ne? Nic jsi nevycítil? Nikdy na tebe nic nevybalila? Tak to jsi buď dost neempatická osoba (přesto, že tady cituješ verše jako Ovidius ) nebo je tvoje žena robot, který vedle tebe funguje, aniž by dávala najevo své pocity..
Celé je to divné. A ty tvoje citace jsou fakt mimo, promiň. Seber se, jsi chlap nebo poetický trouba ?!

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji amelie1111: přesto, že tady cituješ verše jako Ovidius )

Kruci až jsem si monitor málem poprskala smíchy jinak souhlas už u druhého komentáře jsem čekala "já dokonalý tel: ....."

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě dodám, že tvé sáhodlouhé reakce na příspěvky v "politickém" stylu, kdy napíšeš dva odstavce, většina textu je vypůjčená a vlastní stanovisko žádné, vypovídají spíš o tom, že se rád posloucháš (nebo čteš, to je fu(c)k ), ale nevím, jestli dokážeš stejně dobře naslouchat. Fakt bych doporučila, abys svou pozornost zaměřil ze sebe na svou ženu a určitě dostaneš spoustu indicií, které by ti mohly prozradit, kde je váš problém.
Já bych ti to moc přála, bez ironie

Reaguji na amelie1111:
Já bych ti to moc přála, bez ironie

Děkuji...
víc už reagovat nebudu, už sis o mě vytvořila domněnky, šoupla do nějakého svého šuplíčku viď? Z tvého textu cítím, že mě posuzuješ, to je hlavní rozdíl mezi námi já se s lidmi neporovnávám beru je také jací jsou.
Třeba tebe si vážím (a je mi úplně jedno jak to vyzní určitě se nemusíš bát číslo psát nebudu ).
Vážím si tě za tvůj názor, když z tvého textu odfouknu veškerý strach s jiného pohledu na svět, zbude tvá dobrá rada. I přes tvůj odpor k mému charakteru, ses snažila upřímně poradit, pomoct. Bez pochyb jsi dobrý člověk.

Pro mě poetický člověk se nerovná trouba.
Je naprosto jasné, že mi neporozumíš, jsi pragmatik já snílek.

 

Téma Manželství - jak se "rozhodnout"? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené