Smazat

Manželství - jak se "rozhodnout"?

Vnímám kryzi v manželství. Dnes jsem si uvědomil, že pokud to nebudu řešit, vztah se rozpadne. Možná se už rozpadnul a já si to jen potřebuji uvědomit. Děkuji za Vaše názory.

Manželství

Přeji všem hezký den, jak začít? Nebudu chodit kolem horké kaše. Mám 34 let. Jsem 6 let ženatý. Poslední rok cítím v sobě jisté napětí, nedávno se mi to napětí povedlo konečně pojmenovat: Nejsem spokojený v partnerství.

Vstupní informace jsme spolu 7 let z toho 4 roky manželé. Nemáme děti. Do této kryze vztah spokojený.

Lidé o mě říkají, že jsem pohodový, úspěšný člověk. Mám solidní práci, v pohodě se dokážu postarat o nás oba. Jsem manažer, takže relaxuji práci na baráčku. Který jsme si za tu dobu krásně vylepšili k dokonalosti. K ženě se chovám vždy galantně, s úctou a nejsem lakomý. Dělám to, protože jsem prostě takový a musím říct má žena si to zaslouží. Velmi dobře se o mě stará, poklizeno, navařeno atd... Uvědomuji si, ženy toho opravdu nemají málo se o své milé starat, proto se snažím i přes své pracovní vytížení, zapojit do domácnosti a pomoct.

K problému. Vnímám vytracení, jak to napsat? "partnerství". Ztratila se něha pohlazení, povzbuzení, sex nebyl cca 3/4 roku. Zprvu jsem myslel má vina budu se více snažit - nepomohlo. Je mi jasné, že vztah je vždy o dvou lidech a že 20-30 leté manželství je dnes vzácnost a nepřichází to samo sebou prostě musíme na vztahu makat, aby "vydržel". To, že tady píšu je poslední výkřik. Protože si říkám proč se navzájem trápit? Zase nejsme tak staří, abychom si ještě (oba) nenašli své štěstí. Já se šťastný necítím. Proto Vás prosím o názor ať si mohu uspořádat myšlenky (i když si myslím, že můj problém se odehrála více v srdci).

Nepotřebuji nějak řešit, co se bude dít. Pokud se rozhodnu pro rozvod tak vzhledem k tomu co jsme zažili ji vše nechám, dům, auto...
Koupím si byt a chvilku budu sám, po čase začnu od znova.
Omlouvám se za jistou zmatenost v textu, je to však velký "vír" myšlenek.

Kamarádi mě radí: chybí ti jen sex najdi si milenku. Toto však není můj styl, na milenecký vztah můžou být rozdílné názory. Jedna věc je jistá. Milenecký vztah je vztah ve lži, proto dříve nebo později ublíží zučasněným. Já své ženě nechci ublížit, čemuž se pravděpodobně nevyhnu.
Petr
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj. Psala jsem ti SZ, ale zeptám se i tady... zaujala mne ta informace o miminku. Jsi si jistý, že se s tím tvá žena vyrovnala? My jsme také o miminko přišli, bylo to tak rychlé, že jsem si ani skoro nestihla uvědomit co se děje a už jsme ho nečekali. Ale také jsem se s tím nějakou dobu vyrovnávala. Jsem typ, co si to spíš řeší v sobě. Navíc se děsně rozhodí hormony. Necítí Monika nějakou vinu (je to naprosto iracionální, ale bývá to tak občas). Myslíš si, že je šťastná. Ale víš to? Co od manželství oba očekáváte? Kam spolu spějete? Na čem společně pracujete? O co usilujete? Možná jste si o všem tomhle povídali, to nevím, ale je dobré se nad tím zamyslet. Jak už tu někdo psal... je to svazek pro "dobré i zlé".

Reaguji na PíBí:
Ahoj. Myslím si, že se s tím "úplně" vyrovnat nedá. My jsme to měli tak, že to moc rychlé nebylo. Bylo třeba potvrzení, spoustu testů, vyšetření a pak čekačka na výsledky. Bylo to stresující nakonec vlastně "porod" kdy se dopředu vědělo, že nebude se šťastným koncem.

Naprosto rozumím, že ženy a muži reagují na tyto věci jinak..
Jak vysvětlit chlapovi "mateřskou lásku"?
Jednou se mě jeden kamarád na to ptal. Říkal já to nechápu: po tom co se nám narodila malá jsem jako by na druhé koleji jo jo chlapi.

Já to vidím tak, že pokud se ženě narodí dítě, už nemá jedno srdce ale dva.
Jedině tak se může chlap pokusit pochopit "mateřskou lásku". To neuvěřitelné pouto.

Je mi jasné, že tato zkušenost s námi zamávala. Pamatuji si, když jsem za ní šel na jednu návštěvu kytku mi doslova omlátila o hlavu, nikdy nebyla tak "hysterická" v té chvíli jsem si říkal jen se vyřvi holka, pomůže to. Také jsem částečně rozmlátil dětský pokoj, který jsem dělal. Když jsem si přečetl potvrzení od genetika, cítil jsem v sobě takovou bolest, že bylo dobře to ventilovat.

Však po této pos..rane zkušenosti. Jsme to zvládli dokonce jsme měli k sobě blíž. Prostě jsme si s tím poradili jako pár. Po čase jsme fungovali v pořádku. Teď je to jiné.

Hlavně se musim přiznat, mám v sobě dost zmatek. Běžně jsem vyrovnaný člověk, dost jsem toho v životě ustál. Určitě nechci říct, že jsem v životě nespokojený. Prostě mi chybí láska ... asi je to jen krize a ja tady blbnu a obkecávám to? Jsem unavený...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Advaita: A jak je to dlouho, jestli se můžu zeptat. Třeba je to teď "jen" další fáze smutku. Nechci ti to nějak podsouvat. Ale je to běh na delší trať.
A je mi to líto. Tohle by nikdo neměl zažívat...

Reaguji na PíBí:
Před těhotenstvím jsme se o mimčo snažili cca rok. Nějak to nešlo. Tak gynekolog poslal ženu na nějaké vyšetření, udělali nějaký jednoduchý zákrok a povedlo se skoro hned
Bože jak jsme byli šťastní, i po té době, když to tady píšu, cítím to krásno v sobě, když ke mě přišla žena s úsměvem a těhotenským testem.

A dost vzpomínek, ano může to být další fáze smutku.

Může to být i tak, že má žena milence. Jak bylo výše psáno. Je pravda, že jsem si všimnul jistých indicii před časem, zaheslovaný telefon, nějak moc trávení času na netu nebo u mobilu. Pro mě by nebyl problém "nabourat" jí komunikaci a zjistit, ale to nikdy neudělám. Nebudu jí "stíhat" prostě se zeptám na rovinu.

Tak či onak jediná možnost řešení je komunikace.

arrow
profile_image
libit77
od 1. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je vidět, že jsi hodně přemýšlivý člověk. Jsem s jedním partnerem už 19 let, je mi 38. Měli jsme chvíle, kdy jsem uvažovala o tom, že to už opravdu zabalím, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Pokud tě má tvoje žena ráda, tak neházej flintu do žita. Rozvod je až poslední možnost a milenku si určitě nehledej. Až to dáš se ženou zase dohromady, mohlo by tě to hodně mrzet. Všechno chce svůj čas, musíš pozvolna navázat na vaše dřívější krásné chvíle, někam si zajděte, zajeďte, vždyť i obyčejná procházka vpodvečer má svoje kouzlo. Jen si musíte uvědomit, že všechno vzdát, je to nejjednodušší.
Nejistota kterou prožíváš, je normální, každý má někdy chvíle, kdy neví , jestli je to ono.
Ovšem jiná situace by byla, pokud tvoje žena někoho má. To by bylo lepší rozseknout a přímo se jí zeptat.

arrow
profile_image
adelka152
od 30. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je vcelku velmi pravděpodobné, že se snažíš, jak nejlíp umíš - ale bez toho, abys vlastně věděl, co tvá žena chce a nebo potřebuje (to můžou být různé věci)- ona si možná myslí že to je přece jasné a že to musíš pochopit a ještě jí neřeklo, že mužovi to musí jasně říct a ne čekat, že to sám vyčmuchá a pak být zpruzelá, že vlastně dotyčný má pocit, že je vše v cajk, když nic neříká.

Manželství ještě nezahazuj, milenka to celé jen zhorší - ale hledej cesty, jak najít s ženou společnou řeč a jak si vyjasnit co kdo od manželství očekává, co opravdu potřebuje a co chce od toho druhého. A teda pozor -to je něco co si nevyříkáte nad sobotním obědem, oba dva budete muset najít odvahu odhalit se tomu druhému až do těch hloubek, kdy jste před tím druhým zranitelní.

držím palce, ať se vám to povede a krize poslouží k tomu, k čemu krize jsou - k posílení a přesunu na vyšší, lepší úroveň.

Povedlo se mi malinko zklidnit mysl a vrátit se k "tichu".

Porozuměl jsem, že pokud mě chybí láska ve vztahu, neznamená to nic jiného, než li to, že lásku nedávám. Pokud my lidé v jakémkoli vztahu nevyzařujeme lásku, jak můžeme nějakou dostat?

Má nespokojenost pramení s pocitu - něco nedostávám. Nedostávám však, protože málo vyzařuji. Pokud člověk dává lásku, znamená to, že jí je plný. Když je člověk plný lásky, nemůže mu chybět. "Pravá" láska nemá nic společného s očekáváním, je bezpodmínečná.

Děkuji všem za Váš čas i trpělivost mé téma nebylo moc veselé proto Vám přepíšu něco z knihy kterou právě čtu.

Prorok - O kráse

A básník řekl, Promluv k nám o kráse.

A on odpověděl:
Kde budete hledat krásu a jak ji naleznete, nebude-li ona sama vaší cestou a vaším vůdcem?
A jak o ní budete mluvit, jestliže ona sama nebude utkávat předivo vaší řeči?

Ti, kdo jsou zoufalí a zranění, říkají, "Krása je laskavá a jemná.
Jako mladá matka plaše skrývající svou vlastní slávu, kráčí mezi námi."
A ti, kteří cítí vášeň, říkají, "Ne, krása je velmi mocná a strašlivá.
Jako bouře otřásá zemí pod našima nohama a nebem nad naší hlavou."
Ti, co jsou unaveni a vyčerpáni, říkají, "Krása je stvořena z něžného šepotu. Promlouvá v naší duši.
Její hlas proniká do našeho ticha jako mdlé světlo zachvívající se obavami ze stínů."
Ale ti, co cítí neklid, říkají, "Slyšeli jsme ji hlasitě volat uprostřed hor,
A v jejích výkřicích se ozýval dupot kopyt a údery křídel a řev lvů."

V noci ti, kteří střeží město, říkají, "Krása se objevuje za úsvitu na východě."
A v době polední poutníci a ti, kteří těžce pracují, říkají "Viděli jsme, jak zachází za obzor země z oken západu slunce."
V letním žáru ti, kteří žnou klasy, říkají, "Viděli jsme ji tančit s podzimním listím a zahlédli jsme vločky sněhu v jejích vlasech."

Tohle vše jste říkali o kráse,
přesto ve skutečnosti nemluvíte o ní, ale jen o svých neuspokojených potřebách.
A krása není potřebou, ale vzrušením a extází.
Nejsou to žíznící ústa, ani natažená prázdná dlaň.
Ale je to planoucí srdce a okouzlená duše.
Není to obraz, jaký byste mohli spatřit, ani píseň, kterou můžete slyšet,
ale je to představa, kterou vidíte se zavřenýma očima, a píseň, jíž je možno slyšet jen když si zacpete uši. Není to míza prýštící z vrásčité kůry, ani křídlo připoutané k pařátu,
ale je to zahrada, jež je stále v květu, a hejno andělů, kteří jsou stále v letu.

Lidé, krása je život, když život odhalí svou pravou tvář.
Ale vy jste život a vy jste závoj.
Krása je věčnost hledící na sebe v zrcadle.
Ale vy jste věčnost a vy jste zrcadlo.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda, ne že by nebylo úctyhodné, když je muž pozorný gentleman, ale promiň, z tvého vyjadřování je mi na zvracení. Tak jak už tady psala jedna slečna/paní, celý tvůj deníček na mě působí jako spíš inzerát na seznamce, kde chceš jen předvést jak dokonalý muž jsi. Chybí už jen napsat tvé číslo, které zakomponuješ do úryvku z jedné z 12 knih, které máš zrovna rozečtené.

Jak se vyhýbá rozhovoru? Co konkrétně ti odpoví, když jí řekneš, že o vás chceš mluvit? Jak to vypadá, když spolu trávíte čas? Kdy ti naposledy řekla "miluji tě", a kdy ty jí?

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TerezVv: Teda, ne že by nebylo úctyhodné, když je muž pozorný gentleman, ale promiň, z tvého vyjadřování je mi na zvracení. Tak jak už tady psala jedna slečna/paní, celý tvůj deníček na mě působí jako spíš inzerát na seznamce, kde chceš jen předvést jak dokonalý muž jsi. Chybí už jen napsat tvé číslo, které zakomponuješ do úryvku z jedné z 12 knih, které máš zrovna rozečtené.

No, přesně. Kdyby můj muž začal psát takové pitomosti ženským na netu, tak bych začala vážně pochybovat o jeho zdravém rozumu
Přestaň citovat blbiny a dej si do kupy vlastní manželství. S manželkou nejsi schopen mluvit o tom, jak to s vámi dvěma je a tady nám málem recituješ Shakespeara. Na nás dojem dělat nemusíš, zkus to spíš doma

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na TerezVv: to mě napadlo od druhého příspěvku

Reaguji na TerezVv:
Doufám, že to nakonec dobře dopadlo a nepozvracela ses?

Můžeš mi prosím říct motiv, proč bych měl tady předvádět, jak dokonalý muž jsem?

Ty asi nemáš moc životních zkušeností, když nerozeznáš, kdy tě člověk v těžké životní chvíli žádá o radu a kdy tě chce zbalit? ... promiň to byl jen vtip snad si pochopila?

Opravdu nerozumím, kde došlo k nedorozumění. To co jsem psal, nebylo vychloubání, jaký jsem dokonalý chlap, spíš přiznání jaký jsem slaboch.
Myslím, že je to jasné: Posra.l jsem to. Můj deníček je přiznání k slabosti a ne vychloubání.

Na druhý odstavec není třeba reagovat, "situace" je už vyřešena.

Jen proč reaguji na tvůj příspěvek. Opravdu tě ani jeden úryvek z knihy prorok nezaujal,
nevidíš tam nic? Nijak tě to neoslovilo? Nebo ses ani nepokusila, přes dávící reflex, k těm slovům dostat. Zkus si to přečíst ještě jednou opravdu nic?

Reaguji na amelie1111:
Opravdu ti nepřeji, aby tvůj manžel psal takové věci na internetu.
Protože by to nevypovídalo nic o tom, jak zdravý má rozum, ale to, že s tebou není šťastný.

Vůbec jsi tomu neporozuměla. Můj problém se neodehrává v hlavě, ale v srdci.

Opravdu si myslíš, že deníček: Manželství - jak se "rozhodnout"? … neumím komunikovat s manželkou je vytvořen za účelem dělat na někoho dojem?

Ještě jedna otázka. Není účelem "deníčku" psát a citovat blbiny? Prostě se vypsat, ulevit si? Ptám se, protože to nevím tohle je můj první?

Jsem však rád, že jsi pochopila alespoň pointu deníčku, přesně jak píšeš:
S manželkou nejsi schopen mluvit o tom, jak to s vámi dvěma je...

Chtěl jsem jen radu jak o tom mluvit... nic víc, není třeba v tom hledat něco složitého.

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To já vážně netuším, co by sis tady mohl dokazovat, ale promiň, nemyslím, že by si někdo zdravý uspořádává tímto způsobem myšlenky na internetu na dámském fóru. To si to nemůžeš říct s přáteli? Asi protože to právě řešíš zrovna takhle mě nutí k myšlence, že tvůj deníček je jen nahánění vlastního ega A to, že tady detailně popisuješ dialog s kamarádem, kde prezentuješ prapodivně to, jak tě pohoršují "vulgární" výrazy, ale nejsi schopen nám napsat jak konkrétně na tom se svou ženou jste a jak spolu o svých problémech komunikujete, to jen utvrzuje. A abych se dostala k tvé otázce, zda mě oslovily úryvky z Proroka - ne, protože to byl ten dávící reflex, který mnou ucukl od dalšího čtení příspěvku člověka, který už neví jak by nejexpeditněji dojmul.

Reaguji na TerezVv:
Jsi na mě moc inteligentní, nevím, zda s tebou dokážu držet krok v rozhovoru.
Slovo "nejexpeditněji" jsem si musel vygooglit.

Ono je asi nejdůležitější v takové těžké životní zkoušce být upřímný sám k sobě.
Tedy upřímně řečeno, založení deníčku byl takový spíš zoufalý čin. Přiznávám, že jsem byl před dvěma týdny prostě na dně. Mí přátele mě mají radí a při rozhovoru mě jen jakoby utěšovali a já asi potřeboval slyšet (číst): sakra chlape, přestaň fňukat a dej si do kupy život, protože to za tebe nikdo jiný neudělá.

Proč dámské fórum? Protože na chlapském fóru to vždy dopadlo asi tak:
Co blbneš to je jen normální krize, najdi si milenku a budeš v pohodě, mě to taky tak pomohlo. Jestli nemáš čas s hledáním, zkus borde.l.
Podobné rady mě přišli tak nějak neefektivní, hloupé. Vlastně jsem zjistil, že v dnešní době je mít milenku IN a nemít ji je skoro tak vážný přečin jako nemít účet na facebooku

...
tvůj deníček je jen nahánění vlastního ega
...

Nad tím se jen usmívám
Proč mají v poslední době lidé takový "zájem" o ego? Všude se to řeší z různých úhlů.
Ego prostě je, a pokud člověk nemá jistý stupeň duchovní zralosti tak ho také potřebuje.
Na egu není nic špatného, nemá smysl mu přisuzovat nějakou "velikost".
Ego není ani velké ani malé prostě je. Ego je to co s tebe dělá osobnost. Zbavení se ega znamená přijmutí toho, že mezi tebou a mnou není žádný rozdíl.

To co teď cítíš ten odpor z toho, co jsem napsal je hlas ega, které odmítá přijmout JEDNOTU. Podle tvého textu vnímám, že máš silnou osobnost, tak jen doufám, že jsem ti nevyvolal další pocit na zvracení

Přesto se pokusím velmi zjednodušeně vysvětlit co je ego.
Ztotožňování se s myšlenkami je ego. Nic víc a také nic míň.
Zbavení se ega je porozumění toho, že ty nejsi pouhá mysl, ale že jsi mnohem víc než jen „obsah mysli“.

Tak a teď jsem si zavařil snad tvou reakci mé ego unese

 

Téma Manželství - jak se "rozhodnout"? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené