Reaguji na valja77:
A jinou variantu než je antikoncepce ti nenabídli? Já jsem právě musela antikoncepci vysadit ze zdr, důvodů, tak nevím, čím jiným by to řešili. I když jsem ji brala asi tři roky, tak mi stejně nepomohla, ani na tom obličeji ne.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se ptám z toho důvodu, že jak píšou holky výše, tak tyhle problémy mohou být kvůli polycystickým vaječníkům, které většina gynekologům tzv. léčí antikoncepcí. Jenže tim nic nevyléčí, akorát příznaky utlumí. Tvoje příznaky by tomuto syndromu odpovídaly, už kvůli tomu akné na zádech, bývá častější právě když za to může ten testosteron. No ale píšu ti to právě proto, že já sama měla diagnózu PCOS od 13 do 25 let, kdy se mi to strašně zhoršilo, protože jsem přestala cvičit a nabrala jsem. Stejně jako ty jsem v té době začala sama pátrat co s tím a zjistila jsem, že dost často PCOS provází inzul. rezistence, která v důsledku způsobí ty příznaky, které máš i ty. Málokterý doktor ti to řekne, ale jednoduchá rada je omezit sacharidy a začít se hodně hýbat, na mě to fungovalo a od té doby problémy nemám, ale je pravda, že ta změna životního stylu je na stálo. Základní info nalezneš níže.

http://doma.nova.cz/clanek/krasaamoda/jite-hodne-s ladkosti-budete-chlupata.html

arrow
profile_image
valja77
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na stazka.122: Ne, brala jsem Diane35, což je jedna z nejsilnějších antikoncepcí a dnes je dokonce zakázaná brát dlouhodobě. Teď ji lékař předepíše max na půl roku. Mně ale tenkrát hodně pomohla. Akné po ní úplně zmizelo. Ale určitě bych zašla na gynek., nechala se testovat a pak chtěla nějakou léčbu. Já zjistila až tam, že mám víc testosteronu a bylo mi to řečeno jen tak mimochodem. Ještě jsem si z toho dělala srandu, že jsem napůl chlap.
Určitě začni na ženským a pokud tam nic nezjistí, nech si poradit kam jít dál.

arrow
profile_image
Serena1
od 5. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, mě kosmetička říkala, že akné se dělá především těm, co mají více testosteronu než ostatní ženy a testosteron vede i k většímu ochlupení (muži)

arrow
Neprodává v Bazaru

Můžu se zeptat na ten Roaccutane, ten sice vyléčí pupínky ale přeci když má někdo rozházené hormony,tak na hormony to nepůsobí,takže jak to jako léčí?

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě zkus nějaký testy na hormony, ale počítej s tím, že ne všechno se na testech projeví. Hormony jsou složitá věc a hlavně docela neprobádaná, hodně věcí medicína nevidí jako "dostatečně průkazné" a dalším věcem se nevěnují běžní doktoři. Popátrej na zahraničních webech, jak v mainstreamu tak holistice, určitě narazíš na spoustu užitečných informací. A nenech se odbýt něčím jako "to ničemu nevadí" nebo "to je dědičný". Minimálně pochopit to a znát souvislosti se vyplatí. A taky poznat, že naprostá většina mastiček, vodiček a dalších sajrajtíků žádný skutečný přínos nemá

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s děvčaty viz výše. Dát si napsat vyšetření na v dia poradně. Udělali by Ti glykemickou křivku a ostatní věci týkající se inzulínové rezistence.
E

Ano holky, přesně o to pochopit souvislosti a proč se to vlastně děje či co to způsobuje, je to, co chci od doktorů slyšet, akorát se mi nechce věřit, že vy my tady dáte spoustu nápadů a rad, kde by mohl být taky zakopaný pes a doktor tomu věnuje minimální pozornost...chápu, že mají asi hodně pacientů a ten čas schází, akorát když si sama něco hledám a pak se to s nimi snažím řešit, tak mi přijde, že jsou ještě naštvaní, že má pacient sám snahu, to mne dost zaráží a sebralo mi to dost iluze ... holky že se tak blbě ptám, ale ta DIA poradna, to je normálně pracoviště dietologie? to mi vyjelo na googlu, tak jestli je to ono ... jinak díky moc, od včerejška projíždím internet a hledám různé souvislosti ...

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
dia poradna je diabetologická poradna tj. pro diabetiky. Tam by Ti udělali testy na inzulín a na glykemickou rezistenci., glykemickou křivku. A viděla bys aspoň, jestli tam není diabetes 2, který také souvisí s PCOS.
Doktor by měl mít pro Tebe pochopení, vždyť jsi ještě tak mladá.
E

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na stazka.122: Bohužel, poslední moje zkušenost je taková, že dva doktoři - obvodní a kožní - neměli ani ponětí o tom, co hormony v těle dělají. A dle mých zjištění ani všichni ostatní, ke kterým jsem v posledních deseti letech chodila. A jak říkáš, ukázat, že něco víš a že máš zájem, je jak červený praporek na bejka. Je to velmi smutný, protože jejich nevědomost v dlouhodobym horizontu přináší hodně špatný výsledky. Jenže bohužel asi dokud se nebudou hnát k odpovědnosti, nic se nezmění. (a vim, že tohle se některým lidem nebude líbit, ale mě to stálo 10 let problémů a do budoucna nevidím, po takové zkušenosti se vám změní pohled na určité věci)

Reaguji na Pavla Bellis:
No bohužel takové zkušenosti mám i já..ne asi tak velké jako ty, ale taky mi přijde, že když pacient sám má snahu se o svém těle něco dozvědět, tak je to ještě špatně. Když jsem byla u jedné kožní, tak mi řekla, že mám prý pokožkou pěknou a nemám to tak řešit, ta další mi řekla, že je to hrůza, že to zpraví tak HA ... nejvíc mě ale dostalo to, že jsem jí řekla, že HA prostě nemůžu brát a ona to vůbec neposlouchala, dokonce mě přemlouvala na přípravek na bázi antibiotik,ale musí se k nim prý brát HA. Když jsem jí na to zase odpověděla, že jsem musela vysadit, tak mi stejně řekla, že by k tomu HA byla lepší, jinak budu muset vyřídit nějaké papíry... takže další návštěvy jakéhokoli doktora se začínám pomalu bát ...

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na stazka.122: HA je dost oblíbená, určitě i proto, že jsou za její předepsání nějaké odměny/výhody. Já HA beru, ale nikdy bych ji nebrala jen kvůli pleti. U pleti se má zjistit, kde je problém, a napravit ho. To samé u používání antibiotik. Jenže to jsme zase na tom stejnym místě, nikdo neřeší ani vedlejší účinky, ani důsledky zanedbání léčby problémů.
Tohle všechno má jednu výhodu - naučíme se o svoje zdraví pečovat a rozumět našemu tělu a dostaneme se z toho kolotoče ven včas

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pavla Bellis:
Reaguji na stazka.122:
To je fakt, když jsem nasadila snížení sacharidů a sport a zašla jsem ke gynekoložce na pravidelnou kontrolu, tak jsem se dozvěděla, že moje tělo je v pořádku a pcos tam není. To by bylo v pořádku, jen když jsem jí říkala, co jsem se sebou dělala, tak jsem se dozvěděla, že to na pcos nemohlo mít vliv. Podle ní moje tělo prostě dospělo, proto pcos nevykazuju. A to, že jsem kynula snad i z vody a blížila se váhově ke strašným číslům, do souvislosti prostě ona nedává. Že i mám vyzkoušené, že když se vrátím ke svému původnímu stravování a nebudu sportovat, vrátí se mi příznaky do pár týdnů zpátky, taky odmávla. Tipla bych si, že si o mě moje MUDRa myslí, že si to vsugerovávám, ale nebyla by ostatně jediná. Moje rodina a kolegové v práci si mysleli, když viděli, jak jím, že se oddělám, že to není možné, abych jedla, tak jak jím a nic mi zdravotně nebylo. Když viděli, jak se mi lepší kůže, vlasy a že hubnu, trošku ty svoje radikální cancy utlumili, ale stejně se stravuji jinak, takže občas mají někteří lidé tendence do mě rýpat. To ale dělají převážně ženy, protože je pro ně nepochopitelné, že v pohodě můžu sníst večer vývar, velký steak se zeleninou, zajíst to slanými oříšky, dorazit se 2 vídeňskými kávami a neztloustnout po tom.

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse: co říct... snad jen že lidi zapomněli přemýšlet. bohužel ani medicínské vzdělání toto neučí. Pak se akorát všichni diví, že se po nějaké době začnou projevovat všechny možné choroby a najednou doktor ani prášky nic nezmůžou.
Snížení příjmu sacharidů je určitě jedna z nejlepších věcí, co pro sebe člověk může udělat.. ono se časem začne projevovat, kdo měl pravdu a kdo "cancy" mimo realitu. Jen kdyby si to pak aspoň lidi uvědomili... spíš mají pocit, že ty zlé nemoci padají z nebe.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pavla Bellis:
Přesně tak. Samozřejmě je ale pravda, že jím podstatně víc bílkovin a zdravých tuků, než se v současnosti doporučuje. Takže je možné, že mi to moje tělo jednou spočítá. Ale raději budu jednou v budoucnu řešit problémy, které jsou prý spojené s celoživotním vyšším příjmem bílkovin a tuků, než se stále trápit s pcos, IR a nemocemi, které se s ním pojí. Ale ono asi moje tělo samo ví, co potřebuje, protože od malička nemám ráda sladké ovoce, nechápala jsem, proč mám jíst třeba chleba se šunkou - já bych jedla jenom tu šunku nebo mi hlava nebrala, proč si mám vzít k polévce rohlík, jíst k masu knedlík a na mléko jsem reagovala průjmem a bolebřichem, takže budu doufat, že jsem "naprogramovaná" jíst tak, jak v současnosti funguju a neškodím si tím. Podle krevních testů zatím ne a žiju tak už skoro 4 roky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené