arrow
profile_image
rice
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kvetena: prostě mají geneticky pěknou bezproblémovou pleť

co to je za hloupost? sorry, ale tohle mi prostě nedá o genetice něco vím a poslední dobou mají lidi pořád tendenci ohánět se souslovími jako genetické predispozice a podobně. pokud některá maminka (teta, babička, sestra) používala celej život levný krém a neměla vrásky, genetické predispozice v tom beztak sehrály pramalou roli. o stavu pokožky rozhoduje jen a pouze životní styl a pokud celý život strávíte v centru Prahy, budete kouřit a v jídelníček bude sestávat s instantních a fast foodových jídel, genetika nic nespraví. a zdaleka se nemusí jednat o tak extrémní příklad. genetické faktory jsou maximálně tou poslední kapkou, díky které převáží jazýček na vahách a devastace se na pleti neprojeví tak výrazně. je to asi jako rozdíl jít do kopce s batůžem nebo naloženou krosnou. sice to má ten první o něco lehčí, ale fuška je to v podstatě stejná.
P.S. buď si jistá, že všechny krémy s modrou indulonou sdílejí stejný základ, všech šest chemických složek čím to je, že v drahém krému nevadí? tvůj názor se nedá moc pochopit - tahle modrá tubička je totiž jeden z nejvíc hypoalergenních prostředků a užívá se i při léčebné terapii v nemocnicích atd, protože podporuje hojení popálené pokožky a mnoho patologických stavů v dermatologii vůbec.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

rice

arrow
profile_image
Karmen
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to vůbec není pravda, že nezáleží na genetických dispozicích. Mastnější pleť bude dlouho vypadat mladě a struktura pleti je do značné míry dědičná. Mám kamarádky, které kouří a žijí ve velkoměstě a vypadají o deset let mladší. Jsou i takové, které žijí zdravě a mají vrásky už kolem třiceti. Nechci tím ale podceňovat životní styl - co je pro pleť dle mého názoru nejdůležitější, je dostatečný spánek.

arrow
profile_image
maja D
od 20. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

.. nějak jsem si teda nevšimla, že by v drahých krémech bylo petrolatum nebo parafinum liquidum ?? a to se dívu na složení.

arrow
profile_image
maja D
od 20. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

.. které jsou běžně v kalíškové nivee, induloně, atd.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji rice: o stavu pokožky rozhoduje jen a pouze životní styl

Blbost. Naprostá blbost. Žiju na vesnici v blízkosti lesů - zdravý čistý vzduch. Jím poměrně zdravě. Má pleť? Mastná, tendence k akné a ucpaným pórům. (poděděné po mamince) Naštěstí díky kosmetice, která mi sedla, je to ok. Ale nikdy nebudu mít sametovou pleť, která je daná GENETICKY.

Cituji rice: a poslední dobou mají lidi pořád tendenci ohánět se souslovími jako genetické predispozice

Ono to bude asi tím, že spousta věcí v těch genech prostě zapsaná je. I to, kolik mazu ti vylučuje zvukovod )))
Taky o genetice něco vím

Cituji rice: buď si jistá, že všechny krémy s modrou indulonou sdílejí stejný základ,

Nevím, složení krémů nezkoumám. Ale když se podívám na konzistenci modré indulony a krémů, které používám, tak je to prostě rozdíl.
Omáčky mají taky všechny stejný základ....ale můžeš udělat svíčkovou, koprovou, česnekovou, paprikovou... a chutnají každá jinak.

Cituji rice: tvůj názor se nedá moc pochopit - tahle modrá tubička je totiž jeden z nejvíc hypoalergenních prostředků a užívá se i při léčebné terapii v nemocnicích atd, protože podporuje hojení popálené pokožky a mnoho patologických stavů v dermatologii vůbec.

Který můj názor se prosím tě nedá pochopit?
Je mi jedno kde se indulona používá. Nevyvracím to, že je hypoalergenní. To ale neznamená, že to jí dává nějaké výsostné postavení mezi krémy a honem používejme ji všichni, protože je super a všechny krémy jsou stejně na jedno brdo. Hypoalergenní je např. i excipial. Ten je mi milejší než hutná mastná indulona. Kdybych si ji dala na obličej, tak vypadám jak namazaná špekem

Mimochodem - jakou máš pleť a jakou používáš kosmetiku?

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Karmen: Tak to vůbec není pravda, že nezáleží na genetických dispozicích. Mastnější pleť bude dlouho vypadat mladě a struktura pleti je do značné míry dědičná. Mám kamarádky, které kouří a žijí ve velkoměstě a vypadají o deset let mladší. Jsou i takové, které žijí zdravě a mají vrásky už kolem třiceti.

Přesně tak!

A pozor, dokonce bych řekla, že tady se ani nejedná o dispozici. Můžu mít dispozice k obezitě, když budu cvičit a jíst zdravě, nemusí se projevit. Ale ta základní kvalita a stav pokožky se projeví vždy.
A nikdo mi nebude tvrdit, že to nemá s geny nic společného

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

86

Tak já se přidám.
Opravdu nevím, jestli je to genetická záležitost, ale naprosto nesouhlasím s tím, že je to dáno čistě jen životním stylem. Stačí když srovnám pleť mé kamarádky, která ji má jak dětskou prdelku a make-up vůbec nepotřebuje; žádný lesk ani suchá ple't, neví co to jsou póry, žádné barevné nesrovnalosti. Pěstící kosmetiku nepoužívá téměř žádnou a pokud ano ne nic extra ale prostě jakýkoliv krém z drogerie. Bydlíme spolu ve stejném městě (dokonce i bytě), jsme stejně staré, i s tím stresem jsme na tom obě podobně. Já narozdíl od ní mám více pohybu a zdravější stravu. Kde je tedy zakopaný pes? Proč já mám pleť flekatou jak dalmatin (takže bez make-upu ani ránu), na každé fotce hází moje čelo "prasátka", rozšířené póry, nerovnosti pleti....

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

dobrý článok http://zdravi.idnes.cz/kremy-vas-zbavi-celulitidy- aneb-nejvetsi-myty-o-peci-o-pokozku-p7z-/vase-telo .asp?c=A100405_081319_vase-telo_bad

najviac ma dostal mýtus o obličejovej gymnastike, ktorá predchádza vráskam, v skutočnosti je to presný opak

arrow
profile_image
Karmen
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Murphy díky, právě se už nějakou dobu přemlouvám k obličejové gymnastice. Ten tvůj příspěvek mi to vyřešil.Ale pořád řeším krém, potřebuji nějaký už liftingový - zda investovat do drahých značek, jestli to má význam. Co se týče make-upů, tak tam význam má určitě, ale u pečující kosmetiky si nejsem jistá.

Drahé krémy se liší od levných tím, že v nich není vazelína

Cituji _Ada_: vazelína

A vazelína je dobrá nebo špatná? B

arrow
profile_image
Murphy
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Karmen tak ja radšej áno- investujem, ale je to len taká stredná trieda - Clarins, Lancome, Clinique, Estee Lauder, aj keď je to možno celé o ničom, takto som si nahovorila, ak to nedopadne dobre, tak že aspoň snaha bola....

arrow
profile_image
Andyna8
od 14. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Laureth-sulfát sodný (SLS) je naprosto neškodná látka. Používá se sice k mytí garážových podlah atd. ale v daleko větší koncentraci. Laureth-sulfát sodný je látka námá mnoho desítek let a je součástí mnoha kosmetických přípravků. Laureth-ulfát sodný čistí nečistoty tím že je převádí do vody kterou jsou pak omývány. Laureth-sulfát sodný byl opakovaně podroben toxikologickým studiím a nikdy nebyl prokázn žádný negativní účinek kromě schopnosti podráždění kůže ve vodném roztoku ve větší koncentraci. Bez látek SLS a SLES by mycí prostředky ztratily svou mycí a pěnicí schopnost.
Podívejte se na stránky hoax a najděte článek otestuj si svůj šampon. na konci článku najdete vysvětlení. Stránky hoax jsou jakýmsi archivem lživých článkpů putujících po internetu

Zdárec,
mám sice vystudovanou chemii, ale už 10 let se živím něčím jiným. Původně jsem se díky té chemii živila restaurováním textilu, kde šlo nejen o to, jak tu hadru spravit, ale taky jak ji zachovat dlouho pěknou. Vyšly mi z toho následující závěry,který jsem v 25 letech začala aplikovat:
-uchovávat v prostředí, kde moc nekolísá teplota a vlhkost- porovnejte ve čtyřiceti kvalitu kůže na zadku a ve tváři, zadek byl skoro celou dobu v teple....,,
-zbytečně neprat, nekonzervovat, nenamáhat,nebabrat se s tím- porovnejte, líčení, odličování a čištění tváře a..
-nepoužívat složité látky k údržbě, porovnejte obsah krémů,jsou tam vždy konzervační látky
Je mi 45, nemám zatím jedinou vrásku, mažu se Indulonou, někdy, dělám si bylinné výluhy v olejích, semtam, občas si koupím nějakou krásnou kosmetiku, třeba Eminence a většinou ji někomu dám. Používám teď duo světlo od taliky,protože ochabuje kůže na krku, dělám obličejovou gymnastiku, senzační, funguje, ale nelíčím si tvář, kromě řas, sem tam stíny. Nikdy jsem na sobě neměla make up. nechodím se opalovat. Prostě dobře to zevnitř nakrmit, málo to zvenku dřít, trochu to procvičit a mně opravdu stačí Indulona a ořechovej olej s naloženou diviznou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené