Smazat

Nevím, co si mám myslet o chování přítele

S přítelem konečně plánujeme společný život! A pak se všechno zhroutí, jak domeček z karet...nejsem hysterka, ale cítím jakoby mi vrazil kudlu do zad.

Ahoj, vůbec nevím, co si mám myslet o chování svého přítele. Ani nevím, jestli jsem se já zachovala správně! Jsme spolu rok, žili jsme spolu u něj v bytě, protože ho má velký a krásně zrekonstruovaný. Vsadila jsem na lásku a odstěhovala se za ním do malého města (skoro vesnice). Nic se tam nedělo, nikoho jsem tam neměla, přítel od rána do večera v práci, já dojížděla do své práce hodinu vlakem tam a hodinu zase zpět, 2x přestup. Můj vlastní byt jsem si platila, takže jsem na tom byla finančně hůř, než normálně. To víte, na začátku jsem měla růžové brýle, ale nebyla jsem u přítele šťastná a tak jsem se odstěhovala zpět, i když mi to bylo strašně líto, protože jsem si na něj moc zvykla a máme spolu krásné splynutí. S nikým jsem si tak nerozuměla a nenasmála. A proto jsme se dohodli, že si najdeme větší byt u mě ve městě, ať jsme zase spolu.
A teď to začíná: byty jsem na internetu hledala jenom já, obvolávala, domlouvala prohlídky, přítel se nijak aktivně nezapojoval. Řekla jsem si, nevadí, každý má něco, nevybírej, ať nepřebereš, když je mi už 28 a biologické hodiny tikají.
Našla jsem byt v top lokalitě, měla jsem víkend na rozhodnutí, protože za mnou už byl jiný nedočkavý kupec.
Partner byl z té rychlosti v šoku, prý je to moc brzo, že si představoval, že to bude tak za měsíc, za dva, že si ještě nepočítal finance a neřešil, co s jeho bytem. Byla jsem v šoku a hlavně strašně zklamaná. Dodal: neřekl jsem ne, ještě mám jeden den na rozmyšlenou!! Ale mně stačil výraz v jeho tváři a chování stylem, že mu se to teď nehodí. Řekla jsem mu, že by měl mít radost, že s takovou s ním nechci být, že mu nevěřím. Předtím mi tvrdil, jak se těší na náš společný život, že budeme chodit tam a dělat tamto a spoustu krásných řečí i miminko bylo zmíněno.
Nemám v něm oporu, co dál? Byt jsem odvolala. Nějak si nedokážu představit, jak s ním mám být dál, když není, co plánovat.
A největší šok přišel 2 dny na to, kdy mi moje nejlepší kamarádka, která chodí s jeho kamarádem řekla, že mě přítel chtěl požádat o ruku na naše výročí, že měl koupený prstýnek.
Je mi to tak líto, ale ani nevím jestli tomu mám věřit, když mě vypekl s bydlením. Je mi 28, jsem sama a přitom jsem si myslela, že mám vše na dosah ruky. Ex se ale nesnaží dostat mě zpátky (je to sice 3 dny). Ale dostala jsem sms, že už má plné zuby toho, jak ho do všeho tlačím, že jsem se s ním rozešla já, ne on se mnou, že nic neudělal a že nevěří on mně, protože mám profil na Badoo (kde nechodím). a samé takové kraviny.
Co byste dělaly vy? Čekat? Odpustit? Kontaktovaly byste ho? Nebo ho vypustit z hlavy a hledat jinde?
Děkuji za názory, rady.
 

Jako pardon, ale pokud se s přítelem rozejdeš kvůli tomuhle, tak jsi fakt hloupá. Ani se mu nedivím, že Ti píše, že ho do něčeho tlačíš - ano, tlačíš. Byt není tričko, aby ses rozhodla o jeho koupi během jednoho dne! Také věci a rozhodnutí máte řešit společně a ne, že Ty domluvíš byt, příteli se to nehodí a Ty hned rozchod? Pak se holky nedivte, že nikoho nemáte. Taky si potřebuje zařídit třeba prodej svého bytu, aby měl dostatek financí, zařídit si svoje záležitosti atd. Já teda třeba taky chci nějaké věci dřív než přítel, ale neznamená to, že ho do toho budu tlačit, stejně to nemá smysl. Zásadní rozhodnutí máte dělat společně a pokud to oba dva nechcete, tak to nemá absolutně žádný význam, stejně to povede jen k hádkám a nespokojenosti obou. Jestli je pravda, že Tě přítel chtěl požádat o ruku, tak sis to asi pěkně podělala. V tomhle případě teda Tebe vidím fakt jako hysterku, co musí mít všechno hned a všechno po svém, jakmile to není, tak je zle.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nedělala bych z toho tragédii. To, že se nechtěl stěhovat na první super nabídku hned znamená, že mu nevěříš a že není co plánovat? Moc to prožíváš podle mně. Chlap a kolikrát i ženská občas potřebuje prostor.

Jak dlouho od toho, co jste se dohodli, jsi ten nový byt sehnala? Řekla bych že tolerance 1-2 měsíců na stěhování je úplně v pohodě, taky by mi vadilo, kdyby mi partner pár dnů po tom, co jsme si řekli že se přestěhujeme najednou oznámil "tak teda už, sbal se" Asi bych potřebovala tak den/dva na rozmyšlenou - pokud by to byla opravdu perfektní nabídka. Jinak bych chtěla počkat klidně i dýl..

Takže třeba fakt počítal s tím, že ještě bude mít čas vyřídit si na místě vše potřebné, v klidu se zabalit apod. a zatím to z nějakého důvodu (pohodlnost, moc práce, ..) nestihl začít řešit, a tak byla jeho první reakce takto šokovaná. Pokud není zrovna "hr" do každé změny , tak možná potřebuje víc času - ty jako chápavá partnerka by jsi mu ten čas mohla dopřát a ne mu spílat, že se na tebe vykašlal.

Stěhování a nový byt je docela velká změna, tak bych mu ten čas dopřála i za cenu, že zrovna neukořistím ten nejlepší byt v centru. A taky bych mu dala prostor, ať hledá i on, případně bych hledání bytu nechala na to, až budete doma spolu, a budete mít možnost spolu byt hledat. (Pokud by nechtěl, tak bych mu asi vysvětlila, že to je otázka společného bydlení -ne jen tvého- tudíž by se měl zapojit. Pokud ti mile odvětí, že to nechá jen na tobě, ale že si do konce týdne vyřeší svůj byt a stěhování - nechala bych ho.) Je to o konverzaci...máte se rádi? chcete spolu být? Tak neřešte zbytečné hádky a jako dospělí lidi se domluvte, jak to teda s bydlením bude. V klidu se vyslechněte - jak by si to představoval on, jak ty..a udělejte kompromis Hodně štěstí...

PS.: jelikož jsi se s ním rozešla ty, myslím si, že by ses mu mohla ozvat nějakou omluvnou smskou..jako že jsi to tak nemyslela, že ti jen ujely nervy, protože tě to zklamalo a jsi už vyčerpaná z toho, že jsi to řešila sama. (za předpokladu že jsi to řešila alespoň dva týdny...) Napiš mu jak moc ho miluješ a jak tě mrzí, že vám tady ty zbytečné hádky ničí vztah. Dopřej mu ten vymodlený čas a popros ho, aby si našel chvilku na hledání nového, společného bytu

Reaguji na Locinka:

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Locinka:
Ach jo, to jsem přesně potřebovala, nikoho jsem do ničeho netlačila...ty jsi to nečetla celé? Přítel chtěl, ať hledám byt, sám o tom básnil, ale když jsem ho našla, tak se zachoval takhle, takže vůbec nerozumím tomu, pokud se necítí, tak to řeknu a ne, že hledáme. A on by nic nekupoval, bylo to vše na mně. Takže pochop, že v něm musím cítit jistotu, když dělám takové zásadní rozhodnutí.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: ty jsi to nečetla celé? Přítel chtěl, ať hledám byt, sám o tom básnil, ale když jsem ho našla, tak se zachoval takhle,

Nechci se do toho montovat, ale nedá mi to..
Já bych řekla, že výhledově do budoucna s tebou souhlasil, ale asi nečekal, že to najdeš tak rychle Taky bych se lekla, kdyby na mně chlap hned za dva dny bafnul, že mám den na rozhodnutí a kdybych se náhodou zatvářila šokovaně a poslal mně někam..nu ano, myslela bych si, že blázní někdo holt potřebuje prostor a čas na přemýšlení...záleží na tom, jak jsi to na něj vybalila možná se fakt leknul, jelikož ještě sám nezačal nic řešit a vypadá to na dýl a ty sis z jeho šokovaného výrazu vyčetla, že s tebou nic neplánuje...tak to fakt být nemusí

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[reaguji]Aleopa[/reagu
Byt hledám už 2 měsíce, rozhodnout jestli do toho jdem nebo ne na to jsme měli 2 dny, ale než kdesi cosi, tak by jsme se nastěhovali až za měsíc. Šlo jen o rozhodnutí, jestli to bereme a pro mě to byla jasná volba - přece jsme to chtěli, tak nechápu, proč se zadrhnul on. Jsem taková, že všechno nebo nic to je pravda, ale když ten byt byl top (samozřejmě je už pryč) tak na co dalšího čekat, to bych se taky nemusela dočkat nikdy. A hlavně rozešla jsem se s ním v sobotu, celou neděli měl na to, aby se stavil a probral to se mnou ( a tím tuplem, když měl koupený prstýnek).

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: A hlavně rozešla jsem se s ním v sobotu, celou neděli měl na to, aby se stavil a probral to se mnou ( a tím tuplem, když měl koupený prstýnek).

Já se mu ani nedivím, že už se neozval. Když vidí, jak jednáš impulzivně, tak si umí domyslet, jak by to dopadlo, kdyby pustil byt, šli jste bydlet společně a pak ses s ním kvůli něčemu podobnému rozešla. Sama píšeš, že neřekl hned ne, ale chtěl si to promyslet... tak si mu měla nechat ten den a ne se s ním hned rozcházet.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lentilkah:
Svůj byt by si nechal, zatím by ho pronajal. Kvůli něčemu podobnému rozešla a on by neměl kam jít, ale chtěl mě žádat o ruku, tak se mu to vylučuje. Každopádně, když bych si měla představit, že s tím chlapem mám strávit život, mně ublížilo, jak se zachoval. Mám tisíc věcí na práci, než shánět byty a plýtvat energií, když to stejně nikam nevede. Když to srovnám s ex, tak ten měl úplně jiný přístup ke společnému bydlení, ale to je zas jiný příběh. Mně jen přijde hrozné, jak do mě šijete jen proto, že jsem chtěla s někým žít a ano hned v tom bytě. A už jsem hysterka, co chce vše hned, ale až přítel bude chtít až on se bude cítit - to už je ok.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: Byt hledám už 2 měsíce, rozhodnout jestli do toho jdem nebo ne na to jsme měli 2 dny, ale než kdesi cosi, tak by jsme se nastěhovali až za měsíc.

V tom případě chápu, proč jsi naštvaná To jo..to by mně taky asi zarazilo...řešili jste to během toho měsíce spolu? nebo jsi jen hledala a on nic?

Každopádně bych se s ním hned nerozcházela, ale normálně bych to s ním probrala..že chápeš, že potřebuje čas na to, aby si věci srovnal...ale že už to přeci jen řešíte dva měsíce a bylo by na čase to stěhování konečně uzavřít. Že bys taky ráda měla klid a on zcela jistě také. Omluv se, že jednáš hodně impulzivně (jak s bydlením, tak rozchodem), že tě to prostě zamrzelo, protože už ses moc těšila a chtěla jsi s ním konečně začít hezky žít...Až si promluvíte, tak to bude fajn..hlavně se uklidněte oba dva, neřešte nějaké křivdy a od příště hledejte spolu Pokud měl koupený prstýnek, tak s tebou budoucnost určitě plánoval, tak se není čeho bát..problém by byl, pokud by se s bydlením cukal ještě dlouho...to bych začala pátrat po tom, co je důvodem jeho nechuti ke stěhování..pohodlnost? peníze? chce najít byt sám? je nezodpovědný? Ale na to máte zatím času dost.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: A už jsem hysterka, co chce vše hned, ale až přítel bude chtít až on se bude cítit - to už je ok.

Z tvého příspěvku v úvodu to vyznělo tak, že jsi den/dva po vašem rozhovoru sehnala nový byt a on se leknul. Tudíž ano, vyznělo to, jako by jsi byla hysterická A ono upřímně? Řešit hned rozchod po tom, co není schopný se hned rozhodnout není úplně fér...Naštvaná na něj buď třeba týden, ale rozcházet se je podle mého opravdu rozhodnutí v afektu.

Kdybych chtěla chlapa "vytrestat" , tak mu řeknu, že teda budu teď chvilku bydlet sama, než si urovná své věci. A jestli pak bude mít čas a chuť, můžeme si promluvit o bydlení společném

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: když bych si měla představit, že s tím chlapem mám strávit život, mně ublížilo, jak se zachoval.

Myslím, že to samé si teď musí říkat o tobě. Chápu, že tě to naštvalo, ale rozchod?

Cituji Elenabell: A už jsem hysterka, co chce vše hned, ale až přítel bude chtít až on se bude cítit - to už je ok.

Chápu ho, taky jsem se stěhovala. Člověk se na to prostě musí nejdříve připravit a neznamená to hned, že s tebou nechce nic plánovat.

A teď to začíná: byty jsem na internetu hledala jenom já, obvolávala, domlouvala prohlídky, přítel se nijak aktivně nezapojoval.
No a věděl vůbec jak ten byt vypadá?

Partner byl z té rychlosti v šoku, prý je to moc brzo, že si představoval, že to bude tak za měsíc, za dva
To se mu nedivím, mně partner říct, že mám víkend na rozmyšlenou jestli ten byt berem nebo ne, tak mi to též přijde rychlé... hlavně tohle není rozhodnutí, které by se mělo uspěchat...

Dodal: neřekl jsem ne, ještě mám jeden den na rozmyšlenou! Ale mně stačil výraz v jeho tváři a chování stylem, že mu se to teď nehodí. Řekla jsem mu, že by měl mít radost, že s takovou s ním nechci být, že mu nevěřím. Předtím mi tvrdil, jak se těší na náš společný život, že budeme chodit tam a dělat tamto a spoustu krásných řečí i miminko bylo zmíněno.
Nemám v něm oporu, co dál?

To se mu divíš? Promiň, ale mě partner říct, když se na něco netvářím, že mi nevěří... že ve mě nemá oporu... tak to sorry, ale ČAU...

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_:
Pak se ale taky nedivte, že vám ti chlapi s...u na hlavu, že máme 2 dny na rozmyšlenou nebyl můj nápad a upřímně nechápu kolik dní potřebuje člověk na to, aby věděl, že ten byt chce nebo ne. Nemám v něm oporu to rozhodně ne a proto se k němu vracet nehodlám. Já si počkám na stejně aktivního a stejně rozhodného jako jsem já. To víš že jo, pak nám rupne kondom a přítel řekne copak tak se dělaj děti (i když by celou dobu tvrdil, že kdyby se stalo, tak to zvládnem) prostě ho mám dost a nevěřím mu. Tečka

Cituji Elenabell: Pak se ale taky nedivte, že vám ti chlapi s...u na hlavu

Mně chlap na hlavu nese*e

Cituji Elenabell: že máme 2 dny na rozmyšlenou nebyl můj nápad a upřímně nechápu kolik dní potřebuje člověk na to, aby věděl, že ten byt chce nebo ne

Viděl ten byt tvůj přítel, byl s tebou na prohlídce? Vím kolikrát prodejci jen řeknou, že je na rozhodnutí málo času, že jinak už maj zájemce a přitom nemaj, jen je to nenápadnej nátlak...

Cituji Elenabell: Nemám v něm oporu to rozhodně ne a proto se k němu vracet nehodlám. Já si počkám na stejně aktivního a stejně rozhodného jako jsem já.

Tak na co chceš tady nějaký rady jestli mu napsat nebo ne?

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_:
Viděl až na druhý termín, protože v tom prvním měl solárko a kadeřníka.
Byt je už pryč, to vím, makléřka je mamčina známá.
A to vypsání pomohlo, uvědomila jsem si, že mu psát rozhodně nebudu.

 

Téma Nevím, co si mám myslet o chování přítele je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené