Smazat

Nevím, co si mám myslet o chování přítele

S přítelem konečně plánujeme společný život! A pak se všechno zhroutí, jak domeček z karet...nejsem hysterka, ale cítím jakoby mi vrazil kudlu do zad.

Ahoj, vůbec nevím, co si mám myslet o chování svého přítele. Ani nevím, jestli jsem se já zachovala správně! Jsme spolu rok, žili jsme spolu u něj v bytě, protože ho má velký a krásně zrekonstruovaný. Vsadila jsem na lásku a odstěhovala se za ním do malého města (skoro vesnice). Nic se tam nedělo, nikoho jsem tam neměla, přítel od rána do večera v práci, já dojížděla do své práce hodinu vlakem tam a hodinu zase zpět, 2x přestup. Můj vlastní byt jsem si platila, takže jsem na tom byla finančně hůř, než normálně. To víte, na začátku jsem měla růžové brýle, ale nebyla jsem u přítele šťastná a tak jsem se odstěhovala zpět, i když mi to bylo strašně líto, protože jsem si na něj moc zvykla a máme spolu krásné splynutí. S nikým jsem si tak nerozuměla a nenasmála. A proto jsme se dohodli, že si najdeme větší byt u mě ve městě, ať jsme zase spolu.
A teď to začíná: byty jsem na internetu hledala jenom já, obvolávala, domlouvala prohlídky, přítel se nijak aktivně nezapojoval. Řekla jsem si, nevadí, každý má něco, nevybírej, ať nepřebereš, když je mi už 28 a biologické hodiny tikají.
Našla jsem byt v top lokalitě, měla jsem víkend na rozhodnutí, protože za mnou už byl jiný nedočkavý kupec.
Partner byl z té rychlosti v šoku, prý je to moc brzo, že si představoval, že to bude tak za měsíc, za dva, že si ještě nepočítal finance a neřešil, co s jeho bytem. Byla jsem v šoku a hlavně strašně zklamaná. Dodal: neřekl jsem ne, ještě mám jeden den na rozmyšlenou!! Ale mně stačil výraz v jeho tváři a chování stylem, že mu se to teď nehodí. Řekla jsem mu, že by měl mít radost, že s takovou s ním nechci být, že mu nevěřím. Předtím mi tvrdil, jak se těší na náš společný život, že budeme chodit tam a dělat tamto a spoustu krásných řečí i miminko bylo zmíněno.
Nemám v něm oporu, co dál? Byt jsem odvolala. Nějak si nedokážu představit, jak s ním mám být dál, když není, co plánovat.
A největší šok přišel 2 dny na to, kdy mi moje nejlepší kamarádka, která chodí s jeho kamarádem řekla, že mě přítel chtěl požádat o ruku na naše výročí, že měl koupený prstýnek.
Je mi to tak líto, ale ani nevím jestli tomu mám věřit, když mě vypekl s bydlením. Je mi 28, jsem sama a přitom jsem si myslela, že mám vše na dosah ruky. Ex se ale nesnaží dostat mě zpátky (je to sice 3 dny). Ale dostala jsem sms, že už má plné zuby toho, jak ho do všeho tlačím, že jsem se s ním rozešla já, ne on se mnou, že nic neudělal a že nevěří on mně, protože mám profil na Badoo (kde nechodím). a samé takové kraviny.
Co byste dělaly vy? Čekat? Odpustit? Kontaktovaly byste ho? Nebo ho vypustit z hlavy a hledat jinde?
Děkuji za názory, rady.
 

Cituji Elenabell: Z bytu se mu nechce, ale nebaví ho město, kde žije. Já ale nechci čekat na chlapa až se rozhoupe a jenom mluví, to mně nepřijde moc atraktivní do budoucna. Tak se to aspoň projevilo včas

jo, jen řeči o tom, jak ho nebaví to město a pak skutek utek...

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mikkýsek:
Vy ale nechápete jednu věc. Nikoho jsem do ničeho netlačila, sama nemám tlačení ráda!
Tady jde o to, že on to chtěl a když to bylo na dosah ruky, couvnul, tak to neměl chtít nebo nevím, jak jinak bych to už napsala.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elis71:
Já být chlap nechci zase tebe Nemělo smysl se vás ptát na radu, protože každá jsme jiná a každá si evidentně necháme líbit něco jiného a ještě se chlapovi omlouváme, že mu ten byt nevoní, když jsem ho tedy hledala jak ***** na jeho popud a odbíhala na prohlídky z práce, když on nemohl, protože měl solárko a kadeřníka. Není to jeho vinna, chyba, jen já nechci takového chlapa po boku, takže za mně rozchod, kterého nelituji.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kaja555:
Máš pravdu, byl to rozchod v afektu, ale strašně mě to naštvalo, že já se snažím a pořád je to málo!! Já nevím, když se na něčem dohodnu, tak pak podle toho jednám, když něco nechci, tak to řeknu. Když o ženu stojím, tak se snažím a bojuju a nepíšu, že tlačí a doma prstýnek Je to celé divné.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elenabell:
No, každá jsme jiná, to je fakt. Mně je 29, takže si dokážu představit, jak se teď cítíš. Jak jsi psala v úvodu, tak ti tikají biologické hodiny a mně trošku tady z té diskuze přijde, že moc tlačíš na pilu a jsi direktivní a to žádný chlap nemá rád. Neříkám, že tak někdy nefunguju taky, ale snažím se svoje nápady chlapovi podstrčit tak, aby měl pocit, že to vymyslel nebo na něco přišel sám, zkrátka aby měl pocit, že kalhoty nosí on a ne já. Doufám, že mě tady případné feministky nese.žerou. Jen mě trošku jako ženu překvapilo, že chodíš s chlapem, který o sebe tak pečuje. Jestli je v tvém věku, tak to moc typické není, ale nesoudím, jen mě to zaujalo.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse: Je o 2 roky starší, kamarádi mu říkají kočičák ne, že by byl tak krásný, ale právě kvůli tomu, že o sebe pečuje. Solárko, kadeřník, manikúra, značkové hadry, auto, které na Moravě nikdo nemá, byt jak z časopisu, sedmery hodinky a když je auto v opravě, tak busem nepojede. Pod stan by nešel, na dovču jedině letadlem, vlasy lakuje, zuby bělí, drahé dárky, 10 parfémů, boty ani nespočítám, brýle na 7 tisíc. Jídlo v luxusních restauracích, u cizích nejí nikdy. Bylo to s ním těžký. Ale život, jak v klícce. Máš pravdu v tom, že já jsem rázná. Ale nemyslím si, že v tomhle bych na něj tlačila.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Elenabell: Solárko, kadeřník, manikúra,

Cituji Elenabell: vlasy lakuje, zuby bělí,

heh ... to je už moc to ostatní je v pohodě , ale jak slyším u chlapa slovo manikúra , lak na vlasy a solárko tak se mi ježí chlupy .

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elenabell:
No, tak to si nejsem jistá, jesti bych se v takové situaci pokoušela na tvém místě o nějakou pozitivní manipulaci, když by přišel nějaký problém. Ne ale vážně, je povrchní takhle z doslechu někoho hodnotit, když ho neznám, ale být tebou, všímala bych si, jestli ta jeho péče o vlastní osobu, která přece jen nebývá u chlapa běžná, není nadřazená normálnímu žití a taky vašemu vztahu. Pokud se ti to nezdá, řeš to. Ale nezabývej se domněnkami, jako tady v té diskuzi, protože takhle vymyslíš i nemožný, fakt. A neboj, vlak ti neujíždí, máš ještě času dost. Jen ten rozchod byl ukvapený, lépe řečeno důvod...

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Elenabell: Solárko, kadeřník, manikúra, značkové hadry, auto, které na Moravě nikdo nemá, byt jak z časopisu, sedmery hodinky a když je auto v opravě, tak busem nepojede. Pod stan by nešel, na dovču jedině letadlem, vlasy lakuje, zuby bělí, drahé dárky, 10 parfémů, boty ani nespočítám, brýle na 7 tisíc. Jídlo v luxusních restauracích, u cizích nejí nikdy. Bylo to s ním těžký.

Pokud ti tohle nevadilo na začátku vztahu, tak na tom nevidím nic špatného. Každá máme ráda něco jiného a sneseme jinou míru sebelásky.

Nicméně z diskuze mám taky pocit, že se tě to dotklo hodně. Otázkou je, jestli ti neřekl ať hledáš proto, aby naplnil především tvou aktuální touhu nebo potřebu. Na mě by to nátlak byl, impulzivní nejsem a bydlení je pro mě otázkou dnů, týdnů a měsíců. To, že je žena v hledání aktivnější...asi mi to přijde ok, v okolí mám především ženy, které hledají bydlení.
Pokud sis s ním dokázala představit budoucnost, tak bych ještě o svém impulzivním rozchodu přemýšlela. Jestli tě tahle ztráta nemrzí, tak o něm nepřemýšlej ani vteřinu.

Pro mě by ale reakce přítele nebyla důvodem k rozchodu. Byl by to podnět pro diskuzi, jak si to vlastně představujeme, jaký máme časový horizont a jak už někdo psal, poslouchala bych, JAK mi to říká! Občas někdo ustoupí, aby partnerovi vyhověl, ale situace mu nevyhovuje.

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: když ten byt byl top

třeba se mu nelíbil. To, že ho ty považuješ za top, neznamená, že ho každý považuje za vrchol a za splnění svých snů. Někdo potřebuje luxus, někoho znervózňuje

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elenabell: Je o 2 roky starší, kamarádi mu říkají kočičák ne, že by byl tak krásný, ale právě kvůli tomu, že o sebe pečuje. Solárko, kadeřník, manikúra, značkové hadry, auto, které na Moravě nikdo nemá, byt jak z časopisu, sedmery hodinky a když je auto v opravě, tak busem nepojede. Pod stan by nešel, na dovču jedině letadlem, vlasy lakuje, zuby bělí, drahé dárky, 10 parfémů, boty ani nespočítám, brýle na 7 tisíc. Jídlo v luxusních restauracích, u cizích nejí nikdy. Bylo to s ním těžký.

Jako promiň, ale myslíš, že když tady tohle napíšeš, že hned většina otočí a přitaká ti, jaký jsi chudák...kdyby ti byt schválil, tak jsi šťastná jak blecha a vesele plánuješ dítě...
Tím ovšem neříkám, že taková přehnaná péče je ok- jen že to vytahuješ jako nějakou svojí obranu.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všichni tu píšou, že rozchod byl ukvapený. V tu chvíli asi ano, na první přečtení mi taky přišlo, na co si zakladatelka stěžuje, že to je přeci normální, mít se stěhováním jisté pochybnosti. Ale přijde mi po pár dalších příspěvcích, že přítel prostě lezl slečně na nervy už déle a tohle byla jen poslední kapka. Plánují společné bydlení, on ji nechá všechno zařídit. Na byt se pak ani nejde podívat, protože zrušit kadeřníka a solárko nemůže. Rozhodnutí o spolubydlení neměl udělat do dvou dnů, do dvou dnů mělo pouze padnout rozhodnutí, zda tento byt ano či ne. Stěhování už plánovali delší dobu, když holka všechno zařizovala, on si ani mezi tím nemohl promyslet, co s bytem a jak to bude mít s penězi? Kterých navíc asi nemá zase tak málo, když může tolik investovat do svého vzhledu. Jestli to tak je u něj se vším, vůbec se nedivím, že si holka řekla dost.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Candy86: na první přečtení mi taky přišlo, na co si zakladatelka stěžuje, že to je přeci normální, mít se stěhováním jisté pochybnosti. Ale přijde mi po pár dalších příspěvcích, že přítel prostě lezl slečně na nervy už déle a tohle byla jen poslední kapka.

Tak měla vše uvést v úvodu, mě spíš přijde, že se teď snaží přítele očernit, aby nevyšla ona jako největší hysterka.

Cituji lentilkah: Tak měla vše uvést v úvodu, mě spíš přijde, že se teď snaží přítele očernit, aby nevyšla ona jako největší hysterka.

Taky si myslím. Ono je jednodušší házet špínu na ostatní než přiznat vlastní chybu.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nějak nevím co chceš slyšet, jsi moc "rychlá" a skutečně to působí tak, že přítele neustále do něčeho tlačíš. Nejde Ti o to co chce on a domluvit se na nějakém společném kompromisu. Důležité je co chceš Ty a očekáváš, že přítel na to vše bude vždy pozitivně reagovat.
Možná Ti nějaké biologické hodiny tikají, ale nejsi zralá na vztah natož na dítě.

 

Téma Nevím, co si mám myslet o chování přítele je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené