Smazat

Nevím, co si mám myslet o chování přítele

S přítelem konečně plánujeme společný život! A pak se všechno zhroutí, jak domeček z karet...nejsem hysterka, ale cítím jakoby mi vrazil kudlu do zad.

Ahoj, vůbec nevím, co si mám myslet o chování svého přítele. Ani nevím, jestli jsem se já zachovala správně! Jsme spolu rok, žili jsme spolu u něj v bytě, protože ho má velký a krásně zrekonstruovaný. Vsadila jsem na lásku a odstěhovala se za ním do malého města (skoro vesnice). Nic se tam nedělo, nikoho jsem tam neměla, přítel od rána do večera v práci, já dojížděla do své práce hodinu vlakem tam a hodinu zase zpět, 2x přestup. Můj vlastní byt jsem si platila, takže jsem na tom byla finančně hůř, než normálně. To víte, na začátku jsem měla růžové brýle, ale nebyla jsem u přítele šťastná a tak jsem se odstěhovala zpět, i když mi to bylo strašně líto, protože jsem si na něj moc zvykla a máme spolu krásné splynutí. S nikým jsem si tak nerozuměla a nenasmála. A proto jsme se dohodli, že si najdeme větší byt u mě ve městě, ať jsme zase spolu.
A teď to začíná: byty jsem na internetu hledala jenom já, obvolávala, domlouvala prohlídky, přítel se nijak aktivně nezapojoval. Řekla jsem si, nevadí, každý má něco, nevybírej, ať nepřebereš, když je mi už 28 a biologické hodiny tikají.
Našla jsem byt v top lokalitě, měla jsem víkend na rozhodnutí, protože za mnou už byl jiný nedočkavý kupec.
Partner byl z té rychlosti v šoku, prý je to moc brzo, že si představoval, že to bude tak za měsíc, za dva, že si ještě nepočítal finance a neřešil, co s jeho bytem. Byla jsem v šoku a hlavně strašně zklamaná. Dodal: neřekl jsem ne, ještě mám jeden den na rozmyšlenou!! Ale mně stačil výraz v jeho tváři a chování stylem, že mu se to teď nehodí. Řekla jsem mu, že by měl mít radost, že s takovou s ním nechci být, že mu nevěřím. Předtím mi tvrdil, jak se těší na náš společný život, že budeme chodit tam a dělat tamto a spoustu krásných řečí i miminko bylo zmíněno.
Nemám v něm oporu, co dál? Byt jsem odvolala. Nějak si nedokážu představit, jak s ním mám být dál, když není, co plánovat.
A největší šok přišel 2 dny na to, kdy mi moje nejlepší kamarádka, která chodí s jeho kamarádem řekla, že mě přítel chtěl požádat o ruku na naše výročí, že měl koupený prstýnek.
Je mi to tak líto, ale ani nevím jestli tomu mám věřit, když mě vypekl s bydlením. Je mi 28, jsem sama a přitom jsem si myslela, že mám vše na dosah ruky. Ex se ale nesnaží dostat mě zpátky (je to sice 3 dny). Ale dostala jsem sms, že už má plné zuby toho, jak ho do všeho tlačím, že jsem se s ním rozešla já, ne on se mnou, že nic neudělal a že nevěří on mně, protože mám profil na Badoo (kde nechodím). a samé takové kraviny.
Co byste dělaly vy? Čekat? Odpustit? Kontaktovaly byste ho? Nebo ho vypustit z hlavy a hledat jinde?
Děkuji za názory, rady.
 
arrow
profile_image
Elis71
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jaký máš ty důvod jako chlap mě nechtít? Podle mě jsi prostě na to jak jsi stará dost nevyspělá. A nechápu proč zakládáš deníček, když stejně přítele nechceš a náš názor je zbytečný. Prostě ty chce slyšet jen názory, které s tebou jen sympatizují.

Mě přijde normální, že očerňuje přítele. Má na něj vztek. Já bych ho také měla. Ano na chlapa se nemá tlačit, ale jak se na chlapa netlačí a on je neustále pasivní, tak se nemůže nikdo divit, že ženská chytne hysterák a udělá cokoli. Kdyby každá ženská čekala, až pán zvedne p..l, tak nedosáhne ničeho. On se neměl o čem rozhodovat. Plánovali společnou budoucnost a pokud ji on neplánoval, tak měl být upřímný a ne nechat přítelkyni lítat 2 měsíce po bytech s tím, že on se na žádný podívat nepůjde. Ty dva dny rozhodnutí jsou jen o tom, že se zváží do jakého bytu jít a proč. Jasně, že ho měla plné zuby už před tím. Jinak by nebyla tak ukvapená. Prostě si dělala naděje a došlo jí, že ten chlap je úplně k ničemu. A nedospělý je v tom případě asi on, když to nedokáže pochopit a raději si jde do solárka a ke kadeřníkovi. Já bych se zachovala úplně stejně. Nemám ráda, když se mnou někdo hraje hry a natahuje mě jako strunu..

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejdřív jsem byla na straně přítele... Na mě někdo vybafnout at se během dvou dní rozhodnu pro byt, jsem taky zaskočená. Po bydlení s přítelem moc toužím, ale finančně by to bylo dost na knop (takže to by mě děsilo a chápala bych to i u tvého přítele) Ale finance v tom v jeho případě asi nebudou a to, že jde radši do solárka než aby se s tebou šel podívat, když ty kvůli tomu dva měsíce pomalu ani neobědváš, to chápu. Taky mi bude 28 a je pravda, že nemá cenu čekat dalších x let, jestli se chlap rozhoupe abychom na něj náhodou netlačily... Takže pokud tě tohle štvalo delší dobu a nešlo o unáhlené rozhodnutí, tak to chápu.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lentilkah:
Mně ale přítelovo starání se o sebe vůbec nevadí!
Ty jsi to totálně vytrhla z kontextu tohle jsem psala nějaký slečně, když jí zajímalo, jak se přítel o sebe stará. Jinak bych to tady nepsala vůbec. A chudák nejsem, já takové urážlivé příspěvky nepíšu.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_:
Takže znovu, žádnou špínu nehážu...mně jeho zkrášlování nevadí. Jen jsem psala, jak to je. A nechápu jakou chybu si mám přiznat. Spíš mě zaráží co všechno sou ženy schopny snášet a brát na sebe jako chybu Jediná chyba byla, že jsem se snažila pouze já.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10:
Tobě přijdou 2 měsíce rychlé?? Ty by jsi nezvládla si za 2 měsíce zařídit, co potřebuješ? Neustále tlačím...teď tady řešíme jedno věc - byt...kde vidíš další tlačení prosím tě? Přítel řekl jasně a srozumitelně, že budeme hledat byt a sám nehnul ani prstem a když jsem byt našla, tak to znamená, že tlačím?? Holky tohle už nemůžete myslet vážné!! A to, že nejsem zralá na vztah natož na dítě...tak to TOHLE bych já žádné ženě nenapsala, nikdy. Urážet někoho nepotřebuji, když ho ani neznám! To taky něco vypovídá o člověku.

arrow
profile_image
Elenabell
od 3. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elis71:
Já všem děkuji za názory, ale názory typu nejsi zralá, hloupá, hysterka atd. tyhle mi čistí uši, od tak hrubých žen si nechci nechat radit, tudíž mně ani nebaví reagovat, protože je to stále dokola. Spíš mi to tady přijde jako souboj mezi čekatelkami, co si od chlapa nechají vše líbit a holkami, co jsou schopné si vedle sebe představit rovnocenného partnera.

Chápu, že jsi vytočená, já bych byla taky, ale s tím rozchodem to bylo ukvapené. Pokud jste se předtím domluvili, že budete spolu bydlet u Tebe ve městě a Ty máš hledat byt, tak bych si s ním ještě jednou sedla a zeptala se ho, jak si to teda představuje, že z něj máš pocit, že se mu do toho vlastně nechce a co teda vlastně chce, že Tě to stálo dost času a námahy. Pokud jsem dobře četla, tak se na žádný byt ani nebyl podívat, a jak si teda představuje váš společný život. Teprve poté bych se rozhodla, jestli ve vztahu pokračovat či ne.
Mě teda zaráží už to, že pro jednou nemůže odložit solárko a kadeřníka, aby se šel podívat na byt. Tady by se mi asi rozsvítila výstražná světla, protože co když jednou, až budete mít děti, bude potřeba něco neodkladně zařídit, nebo bude jiná zvláštní situace a on raději půjde na manikúru.
Pokud jsi s ním šťastná, rozumíte si, cítíš souznění, zkus mu dát ještě šanci a promluv si s ním. Vztahy jsou o komunikaci a kompromisech.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Něco mi na tom nehraje... Na jednu stranu mi to přijde jako chyba v komunikaci, kdy tvůj přítel nepochopil, že bys byla ráda, aby ste ten byt našli co nejdřív a bere to tak, že je čas, že všechno se časem naplánuje... Na druhou mě tam ale zaráží ty dva měsíce... Myslím,že byste si určitě měli sednout a ještě jednou si to všechno vysvětlit... I kdyby ste se k sobě neměli vracet, prostě říct si, jak to u každé strany bylo... Takhle oba jen spekulujete nad tím, jak se ten druhý zachoval a ještě víc si ubližujete, protože ve vzteku člověk konstruuje různé scénáře, které nemusí být pravda...

 

Téma Nevím, co si mám myslet o chování přítele je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené