arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frantimirka: jooo,přesně,on to normálně zadžuje,aby mi mohl pochc...pul bytu.Jeho to uplne vylozene bavi, hlavne když uklidim! ja už nechci psa ani za zlatý prase. Hlavně on nemá ani svoje místa moc.. dělá to prostě kde se mu zachce.Nic se nezhoršilo,děla to prostě pořád stejně.Jen už přestávám být trpělivá.Já už se s nim nechci ani moc mazlit.Pořád by jen žral (ten by klidně žral dokud by nebouchnul) sr.. ,prděl a čůral.Prostě kanál.A ještě s náma musí chrnět v posteli.Jo a s tim kočkolitem je to taky vtipný,protože když ho dáme na zem,tak kočče vyžírá z kočkolitu bobky.

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jo a neumim si představit,že až budu mít díte,že poleze po čtyřech a na punčocháčích bude mit psí výkaly! Asi budu potřebovat něco na zklidnění

I starého psa lze pomalu, postupně, ale systematicky a důsledně naučit čistotě.
Chce to jen trpělivost, čas a zmiňovanou důslednost. Postupovat stejně jako se štěnětem. Bohužel je i možné, že se čistotnosti prostě nenaučí. Nicméně moc řešení asi nemáte - buďto se pesan naučí, upravíte mu část bytu tak, že to "nevadí" a nebo ho dáte na dožití ke známým a spolehlivým lidem, kde bude mít např. možnost venčení nonstop (na zahrádce apod.) Určitě není řešením být dalších pět let (i více) ve stresu.
Trochu mne zaráží, že pesan není absolutně vůbec naučen čistotě, vždyť i pokud má člověk zahrádku, tak je pesan prostě naučený, že venčit se jde tam.
Asi bych ho i vzala k veterináři, zda je zdravotně o.k. - jestli je vůbec schopen fyzicky udržet moč, zda např. nemá červíky... Je odčervovaný, pravidelně?

Jinak teda, já znám hodně pejskařů a nikoho neznám, komu by se pes v dospělosti vyměšoval doma (samozřejmě neberu v potaz zdravotní problémy, průjem apod, to pesan za "nehodu" nemůže). Takže to jsou opravdu výjimečné případy a troufám si tvrdit, že selhání páníčka, když se pesan není schopný čistotě naučit.

Za dva a půl roku jsi s tím nic neudělala...bývalka a přítel za x let taky ne ...jestli to dělá celou dobu a nic nezabírá tak teď už bude asi fakt pozdě...ještě se zkus poradit někde na cvičáku a u nějakého chovatele psů.
snaž vychytat, aby toho co nejmíň zničil a abys měla míň práce s uklízením...
jinak fakt není co víc poradit- jen přeju pevný nervy a nebuď na pejska zlá, za to že ho to nikdo nenaučil nemůže a má tě rád ...

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja vim,že za to nemůže,ale odnášim to především já No nenadělám teda asi nic,no.Veškerej nabytek a plovoučky se nafukují Zlatá kočička. Jednou mi vykadil na podlahu škrkavku,takže od tý doby ho odčervuju víc než je zdrávo Fuj,nedej bože když mě v posteli oblízne.Pak že jsou maltézáci roztomilýfujtajbl

Cituji MyTurn: Fuj,nedej bože když mě v posteli oblízne.Pak že jsou maltézáci roztomilýfujtajbl

Promiň, ale toto je nevhodné. Pesan nemůže za to, že měl za páničku krávu, která mu nebyla schopná za deset let vštípit základní návyky. Takže toto konstatování (ač plně chápu tvé rozhořčení) je úplně mimo, to se na mne nezlob.

arrow
profile_image
viki89
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky,chápu tvůj problém. Já mám čivavku, která mi taky dlouho čurala v bytě, plovoučku jsem musela vyměnit,jak byla pročuraná.I přes pravidelné venčení se venku vyčurala spíš omylem. Chce to hodně trpělivosti, ve zverimexu koupíš plinky a psí záchod-počkáš až se pesan někde vyčurá,utřeš to do plinky,aby tam cítil ten pach.Až se tam vyčurá,moc ho chval,dávej mu pamlsky,on si to zapamatuje za pár dní.Každý pes je mlsný a podšitý,uvědomí si brzo, že čurat na plinku se mu vyplatí.I tak se mi dodnes stává, že když mě vítá, čurá radostí, ale s tím nic nenadělám, to malí pejsci dělají.Přeji hodně štěstí a trpělivosti.

To vůbec nedovedu pochopit - to jim skutečně pejsek jen tak čůral kam chtěl a oni s tím nic nedělali? A co jste dělali vy za ty dva roky, co tam jsi? Nebo se to zhoršuje?

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, ale já si myslím, že učit se umí v každém věku. Zkus to, jak tu popisovaly holky. Hooodně chválit venku, okřikovat doma. Plínky na doma. Bití nic nic nespraví, naopak budete mít špatný vztah, v které to učení půjde o poznání hůře. Hodně rychlé je učení stylem "vymáchat nosík v loužičce." To se dělá štěňatům a ani trochu to neschvaluji...na druhou stranu je to dost účinné, takže taky možnost.

Kastrace v tomto věku absolutně nepřipadá v úvahu.

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Zanet96: Cituji issabele: to půjde asi těžko odnaučovat, ale i starý pejsek se to naučí!

No,tím si nejsem tak jistá,je přeci jen dost starý a pokud pro něj bylo čůrat doma i venku jedno a to samé....

samozřejmě to nemůžu vědět, ale my jsme pejska ve stáří naučili, že nesmí do jednoho pokoje, tam byla sestra a ta prostě začala mít alergii..a on hned pochopil, že když tam je, on tam nesmí a byl vyčůranej, protože jen odešla z bytu, tak tam šel a vrtěl, měl radost ale to je něco jiného já vim..
No nechtěla bych, aby mi tohle pejsek dělal..

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MyTurn: Fuj,nedej bože když mě v posteli oblízne.Pak že jsou maltézáci roztomilýfujtajbl

určitě by ses na něj neměla zlobit. Já vím, že tě to hrozně štve, ale ten pejsek za to nemůže! a divím se, že jste nebyli za takovou dobu schopný ho to naučit. Já myslela, že ho máte chvilku. Já mám maltézáčka je jí rok a něco je absolutně čistotná, voňavoučká..a vždycky za návyky a výchovu může chovatel,takže spíš buď naštvaná na tu bejvalku, která musela být absolutní prase! a nezanevři na pejsky, jiného by sis vymazlila a vychovala od malinka. A tenhle tě má rád a je ti vděčný za péči tak hlavně ho nějak nemlátit, netrestat. Vščechno jde v klidu, jen prostě hodně trpělivosti nejlepší by bylo, aby mohl být někde na zahradě a spinkat třeba v předsíni, tam dát podložku..a jestli bydlíte v bytě, tak ho můžete přeci nechávat jen v předsíni, tam dát podložku..

Cituji issabele: spíš buď naštvaná na tu bejvalku, která musela být absolutní prase!

Moje řeč... Chudák pesan, nemůže za to, jak ho kdo vychoval Nebo spíše nevychoval...

Cituji viki89: I tak se mi dodnes stává, že když mě vítá, čurá radostí, ale s tím nic nenadělám, to malí pejsci dělají.

Je to sice mimo téma, ale toto je hloupost. Malí pejsci nejsou v ničem jiní, než psi větší. Kromě teda té velikosti
Ale to, co lze naučit psa velkého lze naučit i psa malého, stačí jen chtít.

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky za reakce.Ja jsem zvyklá bydlet v baráku a my měli spoustu psů,ale na zahradě,nikdy jsem domacího psa nechtěla,proto jsem si pořídila kočku,protože vím,že je o dost čistotnější a nemusí chodit ven,kde by nabrala do bytu spousty špíny na kožichu.Ja jsem ani nikdy nesouhlasila s tím,že pes co leze po venku,tak by měl spát se mnou v jedný posteli,ale co se dá dělat,i to jsem jsem svolila. Jojo,bejvalka měla dost nižší IQ.Souhlasím,on za to nemůže,ale já tím musím trpět vlastně proti svojí vůli. Kdybych si ho pořídila já a nevychovala ho,tak by to byla moje blbost.O to víc mě to štve,že za tohle může cizí debilita. Ja zkoušela fakt všechno co popisujete,jemu je to buřt.Taky není moc chytrej.Takže už skoro rezignuju,nemá cenu mu dát přes ************ to nepomáhá,jemu to ani nevadí.Vím moc dobře,že to nesmí dělat,když se vyčůrá a rychle se schová.Nebo když třeba vidim něco rozlitýho a myslím,že je to od něj a zařvu na něj,tak když to od něj není,tak na to nereaguje a když to od něj je,tak se schová,takže to rozezná,že to dělat nesmí.Ale že to děla na návštěvě doma nebo jsme na chalupe,kde leze do noci na zahradě,takže má celej den se vyprázdnit, a pak se probudim a vedle postele mám bobek,tak to je vrchol.To je fakt bezmoc.

Reaguji na MyTurn:
Nevím no, mně to přijde, jestli nemá nějaký zdravotní problém. Který může být spojený třeba se stresem, hodně lidí to podceňuje, ale psi jsou citliví a vnímaví na změny apod.

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na MyTurn:
ty jo nevim koho víc litovat, jestli tebe nebo pejska. Protože vem si, že on už je vystresovanej z toho, že se má vyčůrat. Ví, že zase dostane vynadáno. A jelikož to dělal tolik let, tak neví, že je to špatně. Zkus zajít za odborníkem. Nebo mu opravdu vyhradit doma nějaké místo. To musí přítel přeci respektovat a jestli ne, tak ať si to vše uklízí sám. A přítel s tím nic nedělá?

Cituji MyTurn: nikdy jsem domacího psa nechtěla,proto jsem si pořídila kočku,protože vím,že je o dost čistotnější a nemusí chodit ven

vidíš a já bych zas nesnesla kočku doma protože si chodí všude možně a hlavně vykonává potřebu doma ač do nějakého písku..nebo bych ho šoupla bejvalce..ale určitě máte nějaký vztah vybudovaný a chyběl by ti nemam pravdu?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené