arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji fmodicka: řezat. řezat a řezat!

s tím nesouhlasím..vynadat, plácnout..ale řezat ne..a pes to dokáže pochopit i bez "řezání"..řezat lidi, co řežou psy!

Cituji fmodicka: řezat. řezat a řezat!

Nemám slov... To je ale idiotská rada...

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvie OK: Nemám slov... To je ale idiotská rada...

já jsem z toho taky šílela, ale snažila jsem se být slušná

Reaguji na MyTurn:
Píšeš,že pejsek rád jí,takže přes dobroty by mohl pochopit,že za loužičku venku dostane pamlsek.Rozhodně bych ho nebila za loužičky doma,ale snažila bych se co nejvíc ho "vynášet" ven,aby pochopil,že doma je pelíšek a v pelíšku se nečurá.
Maltéz není hloupej,navíc je to rasa těžce závislá na lásce.On možná ví,že ho nemáš ráda......a pokud s tím nic neuděláš,bude ti dělat naschvály.

arrow
profile_image
Izaoi
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě to můj pes dělal taky a to byl zezačátku na zahradě a vydělával se srandista v chatě na plovoucí podlahu!Zkoušela jsem důrazně fuj strčit mu d toho čumák a mírnou výchovnou na zadek..nachvíly pochopil že prostě v chatě se toto nedělá ale pak to začal dělat znovu...nakonec se přišlo na to, že nás chtěl jen naštvat protože žárlil na kocoura, ale s trochou(velkou dávkou) trpělivosti se to odnaučil...ale myslím že by to mohlo bát tím že je tak starý...přese jen staří pejsci mají své vrtochy(nebo třeba není nějak ve stresu)...zkusila bych fuj,čumák do toho a malou výchovnou(přece jen ke starším se chce chovat mírněji a s úctou)..Každopádně držim palce: )

arrow
profile_image
viki89
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Silvie OK:
Já myslela POUZE ucvrkávání z radosti, když se vrátím domů a ona mě vítá. To mě řekl sám veterinář, že čivavám, jorkům apod. rasám se stává, že ucvrkávají, když mají radost.Samozřejmě jinak s tebou souhlasím, že co se normálního vyprazdňování týká, jsou na tom všichni pejsci stejně.

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja neřekla,že ho nemám rada,ale komu by se chtělo po něm pořad uklízet!Ještě je príma to vyšlápnout někde ponožkou. A čím víc ho rozmazluju,tím víc to dělá.A hlídat ho pořád nemůžu,když pracuju.On se jde stejně schovat, nečurá nidy přede mnou,protože to ví,že to dělat nesmí.I si umí říct,že se mu chce,normálně poprosí,ale pak mu rupne v bedně a zdělá pul bytu.Prostě je mu to jedno! Ja nemám obyč kočku,je fakt vymazlená,na linku si vůbec nedovolí vlezt a jde se vykadit až když jí vyčistim kočkolit a kočkolit máme super,vůbec není nic cítít.Ale když odevřu dveře,tak už cítím ten psí čpavkovej smrad.

No pokud nezměníš přístup k výcviku, tak se nic nezmění. Doklud si budeš mysle,t že ten pes přese "ví, že dělá něco blbě a proto se schovává", tak jste fak v háji. Ten pes jen ví, že dostane nařezáno a BOJÍ SE TĚ. A to není základ ničeho. Je fajn, že se snažíš, ale měla bys to vzít za jiný konec a ideálně se poradit s nějakým výcvikářem plus veterinářem (jak na tom vůbec je pes se zdravím)

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už jsem se radila s veterinářem,nic mu není.Ptám se proto tady,jestli někdo ví nějakej trik nebo to zažil než půjdu za těžký prachy za nějakým odborníkem. Všechno,co jste psaly,jsme zkusili.Ten pes není žádnej chudák,má se jak prase v žitě a je dost vyčuranej.My se přizpůsobujem neustále psovi.Ale už mě to přestává bavit.

Reaguji na MyTurn:
Podle toho co o pejskovi píšeš a tedy především JAK o něm píšeš, možná by bylo vhodnější mu najít jinou rodinu. Příbuzní, přátele - nikdo by se jej neujal?

arrow
profile_image
MyTurn
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo,to sice píšu ze vzteku,ale podotýkám,že psa mám ráda.Rozhodně víc než všichni naši příbuzní.Níkdo ho nechce ani den hlídat natož aby ho někdo chtěl.Ani nemám na vybranou,ale kdyby tenhle nebyl,tak už si rozhodně žádnýho nepořídím.

MyTurn : Už jsem se radila s veterinářem,nic mu není.Ptám se proto tady,jestli někdo ví nějakej trik nebo to zažil než půjdu za těžký prachy za nějakým odborníkem. Všechno,co jste psaly,jsme zkusili.Ten pes není žádnej chudák,má se jak prase v žitě a je dost vyčuranej.My se přizpůsobujem neustále psovi.Ale už mě to přestává bavit.

pes tohle dělá celých 10 let! TY S TÍM PROBLÉMEM ŽIJEŠ 2 a půl roku A JE TI LÍTO "TĚŽKÝCH PRACHŮ" ZA ODBORNÍKA?!?!?!?!
určitě by to bylo vyšlo za míň než např. čistící prostředky, zničené věci apod....
jestli čekáš, že ti na omlázku poradí někdo něco zázračnýho zadarmo (i když už jste podle tvých slov všechno zkusili) tak klidně čekej, dál se přizpůsobuj psovi, ale pak podle mě nemáš nárok na to si tu stěžovat...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

MyTurn
I když chápu, že Ti to vadí a i to, že jsi pejska tak říkajíc zdědila. Je mi ho docela dost líto.
On nemůže za to, že ho někdo "vychoval" takhle a rozhodně dle mého tedy bitím nezmůžeš nic, právě naopak.
Osobně bych postupovala takhle: vymezila bych nějaký prostor kde bude mít doma záchod a tam dala buď na podložku například ty noviny, když na ně byl zvyklý nebo psí záchod.
Sledovala bych ho a když se chystá na záchod...pozorný páníček si toho všimne....tak ho prostě přenes na místo kde to má udělat a třeba ho i jemně přidrž..jemně a pak ho za to pochval.
Je třeba trpělivost a i když to nejspíš neudělá hned a spíš zkusí odběhnout jinam, tak ho znovu vem a dej ho tam. Žádné násilí a musíš, ale trpělivě na něj mluvit a zkoušet to.
Můžeš také zkusit si vedle toho místa dát misku a když by se měl vyčůrat, tak do misky přelít sklenici vody. To také zabírá.
Udělat to víckrát po sobě a hlavně chválit a chválit, hladit a domlouvat a až to udělá sám, tak znovu chválit.
Prostě trpělivost, on za to skutečně nemůže.

Když jsi na začátku psala, že ho bejvalka naučila na noviny, tak to by snad měl mít naučený doteď. Zkoušela jsi to taky tak, když jsi tam přišla Ty? Možná je prostě z toho zmatený, byl 10 let zvyklý na noviny a pak přijdeš Ty a zkoušíš ho ven. Já jsem teda nezažila psa, který by to doma dělal, dokonce můj brácha má psa a to je hrozná citlivka, ten se nevy..dí ani na svý velký zahradě, to už musí fakt být, aby to udělal na tý zahradě, tak hlavně někde mimo, kde moc nechodí a nedejbože, když mu to zůstane na chlupech, to je z toho úplně hotovej
A nemůže v tom být opravdu žárlivost na tu kočku? Žil přeci jen 10 let sám, nemusel se s nikým jiným dělit o pozornost.

arrow
profile_image
Klerii
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
prosím poraďte.. Mám doma 7mi měsíčního yorkšířího kluka. Doma měl vždy plenku ale asi měsíc už chodíme 3x denně ven. poslední týden ale čůrá kam ho napadne a nejvíce do svého pelechu.. když dostal výprask během samého dne to udělal klidně znovu. Rozumí tomu když řeknu "jdeme ven" zaběhne na pelech a tam to pustí..už nevím co s tím..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené