Smazat

Platit přítelovi nájem?

Přítel pronajímatel a zároveň spolubydlící a přítelkyně nájemník. Jaký máte názor na placení nájemného příteli, v jehož bytě bydlíte? Nájemným mám na mysli příspěvěk za to, že vám někdo poskytuje přístřešek. Nikoliv nájemné ve smyslu měsíčních záloh za vodu, elektřinu, plyn....

Přeji krásný den všem,

už dlouho mě tíží jedna věc, která se mým vztahem již pár měsíců táhne a stále nedořešena tak, aby na obou stranách byl klid.

Abych nastínila svou situaci - jsem studentka VŠ (22 let), mám celkem náročnou fakultu, takže nejsem schopna si najít práci na zkrácený, natož na plný úvazek, nicméně brigády zařazené do času mimo školu navštěvuji. Bohužel taková brigáda vynese měsíčně např. 4000,- Kč. Zbylé moje příjmy pochází od rodičů, celkem se mi měsíčně sejde cca 10.000,-Kč. Téma mých peněz ale není to hlavní, s čím e vám tu chci svěřit.

Bydlím v bytě, jehož výlučným vlastníkem je právě můj přítel... bydlíme tam samozřejmě spolu. Před rokem když jsem se k příteli nastěhovala, protože jsme to tak oba chtěli, po mě nechtěl ani korunu na nájem, ani na poplatky za služby. Bylo to proto, protože jsem byla ve špatné finanční situaci a musela jsem si poplatit jiné důležitější pohledávky. Bylo mi to hloupé mu nedávat tehdy ani korunu, ale ujišťoval mě, že to chápe a když může, rád mi pomůže. Byla jsem vděčná a dohodli jsme se, že hned jak si splatím jiné resty, budu mu příspívat.

Když došlo na to, že se má finanční situace zlepšila a to na oněch zmiňovaných cca 10.000,-Kč/měs, řekl si přítel kokrétní sumu, kterou na nájem požaduje. Suma činila 4.800,-Kč. Bydlíme v Praze v bytě 2+1. Když jsem od něj chtěla rozpočítat, co činí jednotlivé položky, jejichž součet činí uvedenou sumu, přítel se vykrucoval, nakonec mi to rozpočítal. Suma zahrnuje klasicky vodu, plyn, elektřinu, tv, internet atd. a částa cca 1400,- přebývá ... těch 1400,- si přítel prý účtuje za to, že mi zde poskytuje střechu nad hlavou, že on do tohoto bytu investoval a tím, že tu bydlím a neplatím plnou sumu nájemného, kterou by mohl dostávat od cizích lidí, tak na tom já vydělávám a on prodělává.... Zkoušel mi vysvětlovat i to, že na tento byt platí SVOU hypotéku, na které se mám prý správně také podílet (obdobné téma se tu již objevilo - můj názor je na to zcela striktní - jeho hypotéka na jeho byt, po našem rozchodu či uzavření manželství zůstane byt v jeho výlučném vlastnictví, a proto nevidím důvod, proč bych tento jeho závazem kěla platit).

Jedná se mi děvčata právě o to nájemné. Nikoliv o poplatky za služby. Můj názor nebo resp. moje očekávání od partnera je, že samozřejmě se budu a chci podílet na spotřebě vody, elektřiny, internetu... zkrátka to, co skutečně spotřebovávám. Ale abych svému příteli platila nájemné za to, že bydlím v jeho bytě, jako nějakému cizímu pronajímateli?

Můj přítel a asi některé z vás budou argumentovat tím, že kdybych bydlela v bytě cizích lidí, platím také nájem a dokonce vyšší za byt 2+1. To ano, je sice pravda, ale mě by ve snu nenadplo, když u mne přítel přes víkend přespí, že si budu účtovat taxu a řeknu mu, že v hotelu by platil také.

Než po mě chtěl tuto celou sumu, tak jsem kupovala všechno jídlo domů a další věci do domácnosti jako čisticí a prací prostředky, drogerii... to vyšlo měsíce na daleko víc než 4.800,- Kč. Ale nevadilo mi to, protože tohle ráda obstarávám já a nechci zatěžovt přítele nákupy.

Nicméně nechci, abyste zde rozebírali fungování v naší domácnosti. Čistě mě zajímá váš názor na toto - Berete jako normální a běžnou věc, že přítelkyně má dávat příteli za bydlení v jeho bytě jakýsi příspěvěk za poskytnutí střechy nad hlavou (tedy platit nájemné)? Za předpokladu, že přítelkyně platí napůl spotřebu elektřiny, vody, plynu?
 
arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Gabrielle: že např. spím na jeho posteli ....

jestliže tu postel steleš, tak se podílíš na údržbě, tak jaképak peníze za používání...
Jako chlap asi i víc sní, tak by měl pak dávat víc peněz za jídlo...))

Teď vážně, tvůj přítel je vůl. Jsi mladá, máš si užívat života a ne řešit každou korunu. Asi bych mu oznámila, že na tomhle se prostě nedohodnem a našla bych si jiné bydlení. Jak by to bylo dál ve vztahu, by se vidělo časem.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: By asi čuměl, kdyby sis tam koupila vlastní.

Jo a naúčtoval si ošoupání podlahy.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji redzac: Teď vážně, tvůj přítel je vůl. Jsi mladá, máš si užívat života a ne řešit každou korunu. Asi bych mu oznámila, že na tomhle se prostě nedohodnem a našla bych si jiné bydlení. Jak by to bylo dál ve vztahu, by se vidělo časem.

Cituji Easyway: Jo a naúčtoval si ošoupání podlahy.

a příplatek za místo, které ta postel zabírá a znemožňuje mu užívat prostory bytu

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Easyway: Jo a naúčtoval si ošoupání podlahy.

Jo tak to mě nenapadlo. Každopádně je to velmi reálná možnost, bohužel.

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji redzac: Viděla jsi tohle rozúčtování na papíře

Neviděla jsem na papíře nic, vypsal mi to z telefonukdyž v rychlosti koukal do internetového bankovnictví, kde viděl platbu měsíčních záloh.. svým způsobem mi je jedno, kolik, co stojí, vím že na mě chce "vydělávat" tím, že si účtuje příspěvek za užívání jeho bytu a už je nejspíš jedno, zda přiznal 1400,- nebo je to ve skutečnosti více

Cituji Tiakia: .Tak bude chodit nakupovat s tebou a u kasy se složíte

No takto jsme to praktikovli asi týden, nakonec to dopadlo tak, že mi doma nechal kartu ... protože ho nebaví chodit na nákup, nebo si domu přijde v 8 večer z tréninku a já už chci mít uvařeno... takže nákup musím udělat dříve. Prostě tak mi to nevyhovovalo no Ale i kdyby to tak mělo být, ok.... já furt řeším to, jak si může říct o těch 1400, a tvrdim, že do bytu inevstoval a chce aby se mu to vracelo ... ze mě (((((

Cituji Lady Flame: 3400 kč a neříkej mi, že tolik platíš napůl na zálohách.

ano také mi to přijde hodně... ale mám se pozastovat ještě nad tím, že si vymýšlí i výše záloh?

Cituji blackberry: Kde jsi bydlela předtím?

Bydlela jsem s kamarádkami nebo také s ex přítelem, ale měli jsme pronajatý byt a samozřejmě jsme nájem platili napůl... ten mi ještě brečel, že nemá peníze a nemůže platit nájem za mě, abych mohla v klidu studovat ....

Cituji Johanita: v jakém rozmezí má zhruba příjem.

Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Gabrielle, jsi ještě mladá, tak do jisté míry chápu tvou přizpůsobivost. Ale partnerovo jednání opravdu není v pořádku a vypovídá hodně o jeho nadřazenosti nad tebou, o vašem vztahu, kde ty jsi ta podřízená s prominutím. Ze všech příspěvků je evidentní, že málokdo s jeho ziskuchtivým postojem souhlasí - to jsis chtěla ujasnit především. Te%ď se nabízí otázka, co s tím hodláš dělat? Jestli čekáš rady, jak mu to vysvětlit, nedočkáš se. Smiř se s tím, že on je prostě takový a proboha uvědom si svou cenu a že si pro život zasloužíš mnohem víc. Nehledej způsoby jak s ním vyjít a pcohopit se navzájem, hledej způsob, jak od něj odejít.
Podle toho co píšeš, s ním plánuješ rodinu, budoucnost......proč? V čem je pro tebe tak ideální partner? Nebuď zaslepená, prosím, a mysli na sebe

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Gabrielle: ale mám se pozastovat ještě nad tím, že si vymýšlí i výše záloh?

Já bych se tedy pozastavila...

Cituji Gabrielle: Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

Si děláš pr.del, ne... a to mu jako není hanba tahat z tebe peníze??!!

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

Tak tohle mě rozsekalo. Nevím jestli kulit v úžasu oči nebo se smát té absurditě . Zmet-ek, promiň za ta ostrá slova. Ale jako zkušenost je to určitě dobrá!

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě chci dodat, že i kdybych měla spoustu peněz, i přes to bych řešila tento problém. Proto ani tak nechci řešit konkrétní částky, které hrajou svou roli, ale ne principelně v tom, že můj přítel po mě žádá příspěvěk za to, že mi postuje střechu nad hlavou ve svém bytě, za to že užívám jeho nábytek atp.

arrow
profile_image
Krissty
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Gabrielle: Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

No páni, to je ovšem tečka za vším. Fakt ti to přijde v pořádku? S tímhle příjmem po tobě chtít nájem, s ohledem na tvé fin. možnosti? Ne, já už sem raději nebudu ani nakukovat, vytáčí mě to do běla...........je to tvůj život. Hodně štěstí

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Gabrielle: A teď si představ, že budeš jednou na mateřské/rodičovské a budeš téměř bez peněz (co si budeme povídat, je to pravda). To jak mu pak budeš přispívat? A bude po tobě chtít, abys mu přispívala i za vaše dítě, protože mu také poskytne střechu nad hlavou a bude opotřebovávat jeho byt?

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[cituji=Gabrielle][/cituji]
Princip jeho taktiky je velmi, velmi špatný a Ty to dobře víš. Dýška se dávají číšníkům, partnerovi zcela jistě ne. Zabalíš si kufry a může si to zvesela platit a opotřebovávat celé sám.
Jako do té doby, než jsem si tu přečetla rozpětí jeho příjmu, to se mnou moc nepohlo, ale toto je vrchol.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gabrielle: . Proto ani tak nechci řešit konkrétní částky, které hrajou svou roli, ale ne principelně v tom, že můj přítel po mě žádá příspěvěk za to, že mi postuje střechu nad hlavou ve svém bytě, za to že užívám jeho nábytek atp.
Promiň,ale ty jsi trošku hloupá
Myslela jsem si,že nemá asi moc peněz a tak potřebuje ty tvoje,ale s příjmem 40 a vice tisíc bych ho poslala do řiti rovnou a ne se zamýšlet co bude až by bylo dítě!Vůbec bych s ním nic neřešila a ať si do podnájmu vezme koho chce!

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ach jo holky, taky už na to nemám, co číct.. je evidentní, že on je jinde než většina normálně smýšlejících osob ... al když na mě spustí vždy ty jeho seběvědomé kecy o tom, že se snad myslím, že přítel je sponzor .. nebo včera něco kecal o armádě spásy .... je mi na nic !

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: A teď si představ, že budeš jednou na mateřské/rodičovské a budeš téměř bez peněz (co si budeme povídat, je to pravda). To jak mu pak budeš přispívat? A bude po tobě chtít, abys mu přispívala i za vaše dítě, protože mu také poskytne střechu nad hlavou a bude opotřebovávat jeho byt?

To je, 7600 měsíčně a na krku dvě hladový děcka. Spíš bych řekla, že pán na nějaké hnízdění moc nepomýšlí, vzhledem k tomu, že to do 37 neudělal a chodí s takovým mladičkým kuřátkem. Po přečtení diskuze si však myslím, že tím genofondu dělá dobrou službu.

 

Váš příspěvek

Platit přítelovi nájem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené