Smazat

Platit přítelovi nájem?

Přítel pronajímatel a zároveň spolubydlící a přítelkyně nájemník. Jaký máte názor na placení nájemného příteli, v jehož bytě bydlíte? Nájemným mám na mysli příspěvěk za to, že vám někdo poskytuje přístřešek. Nikoliv nájemné ve smyslu měsíčních záloh za vodu, elektřinu, plyn....

Přeji krásný den všem,

už dlouho mě tíží jedna věc, která se mým vztahem již pár měsíců táhne a stále nedořešena tak, aby na obou stranách byl klid.

Abych nastínila svou situaci - jsem studentka VŠ (22 let), mám celkem náročnou fakultu, takže nejsem schopna si najít práci na zkrácený, natož na plný úvazek, nicméně brigády zařazené do času mimo školu navštěvuji. Bohužel taková brigáda vynese měsíčně např. 4000,- Kč. Zbylé moje příjmy pochází od rodičů, celkem se mi měsíčně sejde cca 10.000,-Kč. Téma mých peněz ale není to hlavní, s čím e vám tu chci svěřit.

Bydlím v bytě, jehož výlučným vlastníkem je právě můj přítel... bydlíme tam samozřejmě spolu. Před rokem když jsem se k příteli nastěhovala, protože jsme to tak oba chtěli, po mě nechtěl ani korunu na nájem, ani na poplatky za služby. Bylo to proto, protože jsem byla ve špatné finanční situaci a musela jsem si poplatit jiné důležitější pohledávky. Bylo mi to hloupé mu nedávat tehdy ani korunu, ale ujišťoval mě, že to chápe a když může, rád mi pomůže. Byla jsem vděčná a dohodli jsme se, že hned jak si splatím jiné resty, budu mu příspívat.

Když došlo na to, že se má finanční situace zlepšila a to na oněch zmiňovaných cca 10.000,-Kč/měs, řekl si přítel kokrétní sumu, kterou na nájem požaduje. Suma činila 4.800,-Kč. Bydlíme v Praze v bytě 2+1. Když jsem od něj chtěla rozpočítat, co činí jednotlivé položky, jejichž součet činí uvedenou sumu, přítel se vykrucoval, nakonec mi to rozpočítal. Suma zahrnuje klasicky vodu, plyn, elektřinu, tv, internet atd. a částa cca 1400,- přebývá ... těch 1400,- si přítel prý účtuje za to, že mi zde poskytuje střechu nad hlavou, že on do tohoto bytu investoval a tím, že tu bydlím a neplatím plnou sumu nájemného, kterou by mohl dostávat od cizích lidí, tak na tom já vydělávám a on prodělává.... Zkoušel mi vysvětlovat i to, že na tento byt platí SVOU hypotéku, na které se mám prý správně také podílet (obdobné téma se tu již objevilo - můj názor je na to zcela striktní - jeho hypotéka na jeho byt, po našem rozchodu či uzavření manželství zůstane byt v jeho výlučném vlastnictví, a proto nevidím důvod, proč bych tento jeho závazem kěla platit).

Jedná se mi děvčata právě o to nájemné. Nikoliv o poplatky za služby. Můj názor nebo resp. moje očekávání od partnera je, že samozřejmě se budu a chci podílet na spotřebě vody, elektřiny, internetu... zkrátka to, co skutečně spotřebovávám. Ale abych svému příteli platila nájemné za to, že bydlím v jeho bytě, jako nějakému cizímu pronajímateli?

Můj přítel a asi některé z vás budou argumentovat tím, že kdybych bydlela v bytě cizích lidí, platím také nájem a dokonce vyšší za byt 2+1. To ano, je sice pravda, ale mě by ve snu nenadplo, když u mne přítel přes víkend přespí, že si budu účtovat taxu a řeknu mu, že v hotelu by platil také.

Než po mě chtěl tuto celou sumu, tak jsem kupovala všechno jídlo domů a další věci do domácnosti jako čisticí a prací prostředky, drogerii... to vyšlo měsíce na daleko víc než 4.800,- Kč. Ale nevadilo mi to, protože tohle ráda obstarávám já a nechci zatěžovt přítele nákupy.

Nicméně nechci, abyste zde rozebírali fungování v naší domácnosti. Čistě mě zajímá váš názor na toto - Berete jako normální a běžnou věc, že přítelkyně má dávat příteli za bydlení v jeho bytě jakýsi příspěvěk za poskytnutí střechy nad hlavou (tedy platit nájemné)? Za předpokladu, že přítelkyně platí napůl spotřebu elektřiny, vody, plynu?
 
1. . .3456789. . .1314
arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo s tím příjmem jsem to možná měla naznačit hned ... kdyby byl na mizině, chápala bych to... ale on si užívá jak může... peníze nikdy za náš vztah řešit nemusel.

Tak napřed sem si přečetla celou diskuzi...

Cituji Gabrielle: Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

Promiň, ale to si fakt dělá zadek ne? Dejme tomu, že bere tu nižší hranici - 40 tisíc... čili má stejně 4x víc jak ty... a chce po tobě abys skoro všechny peníze nechala za nájem (nesmyslnej) a jídlo? Být tebou bych mu řekla, že mu tolik prostě dávat nebudu, že si chceš něco taky našetřit, a třeba si posílat 4 tisíce někam na jinej účet, na spoření, prostě někam... a že mu dáš dejme tomu max. 4 tisíce měsíčně, ale s tím, že to jsou i peníze na jídlo... pokud by ani tohle nešlo, tak asi zdarec....

Já ti to řeknu takto... s přítelem jsme oba studenti, sice spolu ještě nebydlíme, ani měsíčně moc peněz každý nemáme a stejně za mě furt něco platí a je mu blbý si ode mě něco vzít nebo abych někde platila.... peníze si ode mě vezme až v případě nouze a to mi je pak stejně druhej týden vrací zpátky...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Easyway: Spíš bych řekla, že pán na nějaké hnízdění moc nepomýšlí, vzhledem k tomu, že to do 37 neudělal a chodí s takovým mladičkým kuřátkem

Nebo ho spíš všechny předchozí partnerky jeho věku koply do řiti a tak to teď zkouší na mladou holku. Šmejd.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

odejdi, za 4800 si sice byt nepronajmeš, bude to pokoj, ale budeš mít klid a pokoj a nebudeš nikoho dalšího živit a posluhovat mu

Cituji Easyway: Spíš bych řekla, že pán na nějaké hnízdění moc nepomýšlí, vzhledem k tomu, že to do 37 neudělal a chodí s takovým mladičkým kuřátkem.

No jestli se tak choval i k předchozím partnerkám, tak není divu.....

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: nebo včera něco kecal o armádě spásy

Já jsem původně nechtěla přispívat, protože se ztotožňuji s názory většiny holek. Ale tohle mě zvedlo ze židle. Co si o sobě ten trouba myslí? Co si k Tobě dovolí příště? Po těchhle řečech by mě veškeré pozitivní city k němu přešly...
Blbec!

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: Bydlela jsem s kamarádkami nebo také s ex přítelem, ale měli jsme pronajatý byt a samozřejmě jsme nájem platili napůl

A nemůžeš se zase s kamarádkama nějak domluvit?

Cituji Gabrielle: Příjem má v rozmezí 40-60tis., nevím přesně

že se nestydí *****, ještě ti zakazovat blbý šminky a píšeš, že si sám užívá

Cituji Tiakia: Promiň,ale ty jsi trošku hloupá

Ale není, potřebovala si jen ujasnit, že to není ok, to jsme jí tady všechny potvrdily a pochybuju, že s ním vydrží dál. Třeba se to předtím úplně neprojevilo, když dřív po ní nic nechtěl a přestěhovat se musí mít kam.

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda, já nestačím zírat.. Je to strašný hulvát, který má pocit, že má málo a ještě má tu drzost vydělávat na studující přítelkyni.. Kam se sakra poděli chlapi, kteří se starají o rodinu, přítelkyni a nevadí jim zaplatit za ni celou večeři a nehandrkují se o pár korun.. Je mi z toho smutno.. Nebudeš určitě hloupá, dej si dvě a dvě dohromady a utíkej!

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady Flame: Cituji Easyway: Spíš bych řekla, že pán na nějaké hnízdění moc nepomýšlí, vzhledem k tomu, že to do 37 neudělal a chodí s takovým mladičkým kuřátkem

Nebo ho spíš všechny předchozí partnerky jeho věku koply do řiti a tak to teď zkouší na mladou holku. Šmejd.

Mentální vyzrálost mužů a žen je, dle mých zkušeností, jinde. Chlap má na děti čas, u něj na vzhledu tolik nezáleží... nehledě na to, že "mladé kuřátko" je kolikrát atraktivnější než-li životem "poučená, vyzrálá žena". Každý získá přesně to co hledá.

Spousta lidí v dnešní době neumí zacházet s penězi a jestli už měl špatné zkušenosti s předešlou partnerkou... prostě svině jsou na každé straně.

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Původně jsem měla v plánu přečíst si jen úvodní článek a jít dál, ale musela jsem to přečíst až do konce.
Ještě před více jak půl rokem jsem byla v podobném vztahu, aniž bych si to vlastně uvědomovala. Měla jsem přítele, o 6 let staršího, byli jsme spolu 5 let, rok a půl jsme spolu bydleli, já po škole, bez práce. Finančně mi pomáhali rodiče - příspěvky na jídlo, jinak mě živil přítel. Vydělával cca 25 tis plus podnikal, což mu měsíčně hodilo třeba 10-15tis. Platil hypotéku na dům (8tis), který byl psán na něho, přestože já jsem do něj vložila 300tis a téměř celý ho zařídila novým nábytkem a spotřebiči (samozřejmě dary od rodičů a babiček). Jídlo jsme kupovali oba. On ty dražší věci jako maso, vajíčka apod a já ten zbytek a drogerii. Takto mě živil rok, než jsem si našla práci. Po mé první výplatě, která byla 11tis po mě chtěl na provoz domácnosti 5tis měsíčně (do toho jsem si musela platit dopravu, splácet úvěr na dům, který do té doby platili naši, telefon a ještě jsem kupovala jídlo a drogerii) a na nějaké další věci mi už nic nezbylo. Přišlo mi to divné, ale nikdy jsme to nijak nerozebírali na co to je. Ale když si to tak uvědomuji, voda, elektřina, plyn tolik nesežere, jídlo jsem kupovala stejně já, takže jsem mu vlastně splácela jeho hypotéku...
Takže Gabrielle pokud si myslíš, že ti takový chlap, který vydělává 4x až 6x víc než ty a ještě mu není trapné říct si o pitomých 14 stovek, opravdu stojí za nervy...asi bych to ještě přehodnotila. Co tě s takovým člověkem čeká? Neumím si představit, že by chtěl mít někdy děti nebo spíš bych asi čekala, že po tobě bude chtít, ať platíš ještě za ně.

Já bývalému naštěstí tuhle částku dala jen 2x, protože pak jsme se díky bohu rozešli a já jsem teď po půl roce nového vztahu konečně opravdu šťastná.
Tohle, co jsi psala, především, to že ti řekl, že se můžeš sbalit a jít bydlet jinam, by pro mě bylo asi hodně velké varování a moc dlouho bych se nerozmýšlela. Určitě potkáš někoho mnohem lepší, než je on...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

šla bych na kolej...tohle jsou fakt zbytečně vyhozený prachy...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji blackberry: Ale není, potřebovala si jen ujasnit

Nemyslím to tak,že bych slečně chtěla říct,že je pitomá jen,že tomu týpkovi dělá blbce.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mooney: Spousta lidí v dnešní době neumí zacházet s penězi a jestli už měl špatné zkušenosti s předešlou partnerkou... prostě svině jsou na každé straně.

Ano, svině jsou na každé straně, ale i kdyby měl sebehorší zkušenosti s ex partnerkou, tak to není důvod, aby se ke své současné choval tak, jak se teď chová, čili jako sobecký blbec.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Myslela jsem si,že nemá asi moc peněz a tak potřebuje ty tvoje,ale s příjmem 40 a vice tisíc bych ho poslala do řiti rovnou a ne se zamýšlet co bude až by bylo dítě!Vůbec bych s ním nic neřešila a ať si do podnájmu vezme koho chce!

přesně

Jo tak frajer který si říká tvůj přítel vydělá 40 až 60 táců a striktně trvá na jakési "amortizaci "bytu ? No nějak nevěřím, že vydělává co píšeš, protože v tomto případě by mu požadovaná částka byla tak nějak k ničemu. A pokud trvá na tom na čem trvá tak tě asi nepovažuje za svoji přítelkyni , ale za levný a rychle dostupný zdroj výhod z toho plynoucích. Ty jsi vlastně sen každého muže, vypereš , uklidíš , uvaříš, poskytneš rozkoš a ještě zaplatíš.

Cituji Gabrielle: al když na mě spustí vždy ty jeho seběvědomé kecy o tom, že se snad myslím, že přítel je sponzor .. nebo včera něco kecal o armádě spásy .... je mi na nic !

Sponzor? Spíš vyčůránek takhle se chlap "sponzor "nechová Já bych s takovým vyrazila dveře.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To jsou dneska chlapi, hrůza. A když mu řekneš, že nic platit nebudeš, tak co? Vystěhuje Tě, rozejdete se, nebo jak?
S takovým týpkem v jednom bytě? Nikdy. Opravdu ne.
Drž se a mysli hlavně na sebe a svoji důstojnost.

1. . .3456789. . .1314
 

Váš příspěvek

Platit přítelovi nájem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené