Smazat

Platit přítelovi nájem?

Přítel pronajímatel a zároveň spolubydlící a přítelkyně nájemník. Jaký máte názor na placení nájemného příteli, v jehož bytě bydlíte? Nájemným mám na mysli příspěvěk za to, že vám někdo poskytuje přístřešek. Nikoliv nájemné ve smyslu měsíčních záloh za vodu, elektřinu, plyn....

Přeji krásný den všem,

už dlouho mě tíží jedna věc, která se mým vztahem již pár měsíců táhne a stále nedořešena tak, aby na obou stranách byl klid.

Abych nastínila svou situaci - jsem studentka VŠ (22 let), mám celkem náročnou fakultu, takže nejsem schopna si najít práci na zkrácený, natož na plný úvazek, nicméně brigády zařazené do času mimo školu navštěvuji. Bohužel taková brigáda vynese měsíčně např. 4000,- Kč. Zbylé moje příjmy pochází od rodičů, celkem se mi měsíčně sejde cca 10.000,-Kč. Téma mých peněz ale není to hlavní, s čím e vám tu chci svěřit.

Bydlím v bytě, jehož výlučným vlastníkem je právě můj přítel... bydlíme tam samozřejmě spolu. Před rokem když jsem se k příteli nastěhovala, protože jsme to tak oba chtěli, po mě nechtěl ani korunu na nájem, ani na poplatky za služby. Bylo to proto, protože jsem byla ve špatné finanční situaci a musela jsem si poplatit jiné důležitější pohledávky. Bylo mi to hloupé mu nedávat tehdy ani korunu, ale ujišťoval mě, že to chápe a když může, rád mi pomůže. Byla jsem vděčná a dohodli jsme se, že hned jak si splatím jiné resty, budu mu příspívat.

Když došlo na to, že se má finanční situace zlepšila a to na oněch zmiňovaných cca 10.000,-Kč/měs, řekl si přítel kokrétní sumu, kterou na nájem požaduje. Suma činila 4.800,-Kč. Bydlíme v Praze v bytě 2+1. Když jsem od něj chtěla rozpočítat, co činí jednotlivé položky, jejichž součet činí uvedenou sumu, přítel se vykrucoval, nakonec mi to rozpočítal. Suma zahrnuje klasicky vodu, plyn, elektřinu, tv, internet atd. a částa cca 1400,- přebývá ... těch 1400,- si přítel prý účtuje za to, že mi zde poskytuje střechu nad hlavou, že on do tohoto bytu investoval a tím, že tu bydlím a neplatím plnou sumu nájemného, kterou by mohl dostávat od cizích lidí, tak na tom já vydělávám a on prodělává.... Zkoušel mi vysvětlovat i to, že na tento byt platí SVOU hypotéku, na které se mám prý správně také podílet (obdobné téma se tu již objevilo - můj názor je na to zcela striktní - jeho hypotéka na jeho byt, po našem rozchodu či uzavření manželství zůstane byt v jeho výlučném vlastnictví, a proto nevidím důvod, proč bych tento jeho závazem kěla platit).

Jedná se mi děvčata právě o to nájemné. Nikoliv o poplatky za služby. Můj názor nebo resp. moje očekávání od partnera je, že samozřejmě se budu a chci podílet na spotřebě vody, elektřiny, internetu... zkrátka to, co skutečně spotřebovávám. Ale abych svému příteli platila nájemné za to, že bydlím v jeho bytě, jako nějakému cizímu pronajímateli?

Můj přítel a asi některé z vás budou argumentovat tím, že kdybych bydlela v bytě cizích lidí, platím také nájem a dokonce vyšší za byt 2+1. To ano, je sice pravda, ale mě by ve snu nenadplo, když u mne přítel přes víkend přespí, že si budu účtovat taxu a řeknu mu, že v hotelu by platil také.

Než po mě chtěl tuto celou sumu, tak jsem kupovala všechno jídlo domů a další věci do domácnosti jako čisticí a prací prostředky, drogerii... to vyšlo měsíce na daleko víc než 4.800,- Kč. Ale nevadilo mi to, protože tohle ráda obstarávám já a nechci zatěžovt přítele nákupy.

Nicméně nechci, abyste zde rozebírali fungování v naší domácnosti. Čistě mě zajímá váš názor na toto - Berete jako normální a běžnou věc, že přítelkyně má dávat příteli za bydlení v jeho bytě jakýsi příspěvěk za poskytnutí střechy nad hlavou (tedy platit nájemné)? Za předpokladu, že přítelkyně platí napůl spotřebu elektřiny, vody, plynu?
 
1. . .78910111213. . .14
arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na aksile2aksile:
Ano přesně, kromě prázdnin samozřejmě (kdy jsem ale pracovala víc než teď), chodím do školy (studju práva), zároveň doma uklízím, chodím na nákupy, večer už má navařeno, ráno každý den snídaně, svačinky do práce. Přispívám vlastně nejvíce na ty nákupy, plus na nájem to, co můžu dát... spor vnizkl právě proto, že už požaduje celou částku na ten nájem. Jenže jsem mu řekla, že potom nebudu moct platit z tak velké části jídlo a domácnost, to řekl, že nevadí, že to bude platit on... já ani pořádně vlastně nevím, co chce a jak si to představuje, protože to neustále mění.

Logicky přeci, když mu dám tedy celý požadovaný nájem, tak bude muset zaplatit víc na jídle a domácnosti, takže se to vykompenzuje. Stejně těch mých 1400, co mu dám, dá nejspíše o nás. Ale proč sakra to musí takhle přednést, proč nemůže říct jako normální člověk, ať si těch 1400 nechám a koupím z toho jídlo a věci domů... proč musí šaškovat s nějakým opotřebením a trapně tímto argumentovat ...

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Protože se na víc nezmůže.. Já doma taky takhle funguju, chodím do práce a starám se o domácnost a přítele po všech směrech, ale aby mi řekl tohle? Naopak, když může, pomáhá mi a sem tam mi někde cestou z práce utrhne kytičku, jen tak Má dvě práce, abychom mohli občas někam vyrazit na výlet nebo si něco dopřát.. Takhle by to mělo fungovat.. A ne, že bude od partnerky loudit peníze a ani pořádně neřekne za co.. A při studiu práv máš můj obdiv, že tohle všechno stíháš!

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji radana: to je normální manipulátor.

to teda je

Cituji lulamae: Buďto mal túto geniálnu logiku aj predtým, alebo ho škaredo ošklbala nejaká iná dvaciatka.

Vím, že neoškubala, podle toho co mi tvrdí, takVŠECHNY PŘEDCHOZÍ PARTNERKY S PLACENÍM NÁJMU NEMĚLY PROBLÉM

Cituji aksile2aksile: Ne, vážně-co ti ten vztah dává, jsi spokojená?

V poslední době už popravdě ani nic ... nemám eproblém jen s placením nájmu, ale řešíme i další jiné vztahové záležitosti (a to hlavně s ostatními ženami), takže já už se vážně sama sebe ptám, o tu dělám a na co čekám! Jediné, co mě s ním ještě baví, je snad sex anebo když spíme.. to ho mám ráda, když spí.

Já mám fakt dost.
Nevím, jestli je to víc k smíchu, nebo k pláči. Spíš k pláči. Je to buran,a manipulátor-jak psaly holky předtím-odešla bych, dokud je čas, čím dýl s ním budeš, tím to bude horší. Co třeba až začneš chodit normálně do práce, a tvůj příjem bude větší-bude mu těch 1400 stačit, nebo to navýší adekvátně tvému příjmu?!
Ty mu děláš servis, staráš se o něj, finančně se podílíš(nemám nic proti ani u jedné z věcí), a on ti odplácí takovýma kecama?! byla bych sbalená ještě dnes.
Tvému příteli bych přála, aby narazil na ženskou, která by mu opravdu předvedla, jak se chová zlatokopka.

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: No přesně, souhlasím!

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mroskvicka:
Vím, už to nechci rozmazávat. Všechno je jasné a je jen na mě, co s tím udělám... Buď s budu neustáe motat v tomhle kolotoči anebo se seberu a budu si žít v klidu.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Odejdi a zapomeň. Sex je super i s klukem 25letým.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Gabrielle: VŠECHNY PŘEDCHOZÍ PARTNERKY S PLACENÍM NÁJMU NEMĚLY PROBLÉM

A řekl také, jestli ten nájem platili jemu, nebo se sebraly a práskly dveřmi a odešly ho platit někam jinam?

Cituji Gabrielle: nemám eproblém jen s placením nájmu, ale řešíme i další jiné vztahové záležitosti (a to hlavně s ostatními ženami), takže já už se vážně sama sebe ptám, o tu dělám a na co čekám! Jediné, co mě s ním ještě baví, je snad sex anebo když spíme.. to ho mám ráda, když spí.

jo tak pán ještě kouká po jiných?! To už je vrchol. Přestaň být za hodnou a b*lbou(to nemyslím ve zlým), zachovej si důstojnost a kopni ho někam. O takovýho se ženský fakt poperou.
Sex a když spí(tudíž mlčí)-je dost málo. Věř, že když budeš mít vedle sebe normálnéhi chlapa, který si tě bude vážit a v rámci svých možností hýčkat, tak i ten sex bude lepší, a na sex s tímhle exponátem si ani nevzpomeneš.

Cituji lulamae: A řekl také, jestli ten nájem platili jemu, nebo se sebraly a práskly dveřmi a odešli ho platit někam jinam?

Výstižné

arrow
Neprodává v Bazaru

Gabrielle: tak to je dobrej pózér, před servírkou haur a doma škrt. Z pohleduu servírky ok, ale být Tebou, otevře se mi kudla v kapse, že rve prachy cizí ženský a na Tobě šetří. Hele, můj chlap mi taky nedává takový dárky jako jsem uváděla, protože je na dárky takovej no, chlap. Neví si poradit s ženskym vkusem. Ale kompenzuje mi to jinak, na Vánoce si nadiktuju a je to 😊 ale třeba mi koupí ňáký ňamky nebo něco na benzínce, stará se mi o auto, abych měla naftu atd. Takže vysloveně v dárkách to neni, ale u Tebe je to taky dost významný ukazatel toho jeho škrtství.
Hele, jak tady někdo psal, že má potřebu Tě vychovat k šetrnosti, to je hrozný. Uvědom si, že dospělý člověk se přeci nevychovává, to se vychovává dítě! Dospělýho buď přijmeš, jaký je, nebo se dohodneš (!) na kompromisu anebo se holt nedohodneš a tak s nim nejsi.
Teda u důležitých a zásadních věcech, hádky o prkýnko na wecku jsou nesmysl, ale chápání peněz a vztahu k nim zásadní je.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na johanka89: Já si naopak myslím, že tenhle by byl spokojený kdyby Gabrielle byla bez práce, doma a na něm zcela závislá a mohl by ji ponižovat a vylejvat si na ni vztek...

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: A řekl také, jestli ten nájem platili jemu, nebo se sebraly a práskly dveřmi a odešly ho platit někam jinam

To zřejmě zapoměl se zmínit.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Gabriela už u takovýho pacienta nemá co dělat.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: já ani pořádně vlastně nevím, co chce a jak si to představuje, protože to neustále mění

jedna ze známek manipulátora, neustále udržovat oběť v nejistotě a ve stavu, kdy nikdy nic nemůže udělat "správně", uteč, bič a pryč

1. . .78910111213. . .14
 

Váš příspěvek

Platit přítelovi nájem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené