Smazat

Platit přítelovi nájem?

Přítel pronajímatel a zároveň spolubydlící a přítelkyně nájemník. Jaký máte názor na placení nájemného příteli, v jehož bytě bydlíte? Nájemným mám na mysli příspěvěk za to, že vám někdo poskytuje přístřešek. Nikoliv nájemné ve smyslu měsíčních záloh za vodu, elektřinu, plyn....

Přeji krásný den všem,

už dlouho mě tíží jedna věc, která se mým vztahem již pár měsíců táhne a stále nedořešena tak, aby na obou stranách byl klid.

Abych nastínila svou situaci - jsem studentka VŠ (22 let), mám celkem náročnou fakultu, takže nejsem schopna si najít práci na zkrácený, natož na plný úvazek, nicméně brigády zařazené do času mimo školu navštěvuji. Bohužel taková brigáda vynese měsíčně např. 4000,- Kč. Zbylé moje příjmy pochází od rodičů, celkem se mi měsíčně sejde cca 10.000,-Kč. Téma mých peněz ale není to hlavní, s čím e vám tu chci svěřit.

Bydlím v bytě, jehož výlučným vlastníkem je právě můj přítel... bydlíme tam samozřejmě spolu. Před rokem když jsem se k příteli nastěhovala, protože jsme to tak oba chtěli, po mě nechtěl ani korunu na nájem, ani na poplatky za služby. Bylo to proto, protože jsem byla ve špatné finanční situaci a musela jsem si poplatit jiné důležitější pohledávky. Bylo mi to hloupé mu nedávat tehdy ani korunu, ale ujišťoval mě, že to chápe a když může, rád mi pomůže. Byla jsem vděčná a dohodli jsme se, že hned jak si splatím jiné resty, budu mu příspívat.

Když došlo na to, že se má finanční situace zlepšila a to na oněch zmiňovaných cca 10.000,-Kč/měs, řekl si přítel kokrétní sumu, kterou na nájem požaduje. Suma činila 4.800,-Kč. Bydlíme v Praze v bytě 2+1. Když jsem od něj chtěla rozpočítat, co činí jednotlivé položky, jejichž součet činí uvedenou sumu, přítel se vykrucoval, nakonec mi to rozpočítal. Suma zahrnuje klasicky vodu, plyn, elektřinu, tv, internet atd. a částa cca 1400,- přebývá ... těch 1400,- si přítel prý účtuje za to, že mi zde poskytuje střechu nad hlavou, že on do tohoto bytu investoval a tím, že tu bydlím a neplatím plnou sumu nájemného, kterou by mohl dostávat od cizích lidí, tak na tom já vydělávám a on prodělává.... Zkoušel mi vysvětlovat i to, že na tento byt platí SVOU hypotéku, na které se mám prý správně také podílet (obdobné téma se tu již objevilo - můj názor je na to zcela striktní - jeho hypotéka na jeho byt, po našem rozchodu či uzavření manželství zůstane byt v jeho výlučném vlastnictví, a proto nevidím důvod, proč bych tento jeho závazem kěla platit).

Jedná se mi děvčata právě o to nájemné. Nikoliv o poplatky za služby. Můj názor nebo resp. moje očekávání od partnera je, že samozřejmě se budu a chci podílet na spotřebě vody, elektřiny, internetu... zkrátka to, co skutečně spotřebovávám. Ale abych svému příteli platila nájemné za to, že bydlím v jeho bytě, jako nějakému cizímu pronajímateli?

Můj přítel a asi některé z vás budou argumentovat tím, že kdybych bydlela v bytě cizích lidí, platím také nájem a dokonce vyšší za byt 2+1. To ano, je sice pravda, ale mě by ve snu nenadplo, když u mne přítel přes víkend přespí, že si budu účtovat taxu a řeknu mu, že v hotelu by platil také.

Než po mě chtěl tuto celou sumu, tak jsem kupovala všechno jídlo domů a další věci do domácnosti jako čisticí a prací prostředky, drogerii... to vyšlo měsíce na daleko víc než 4.800,- Kč. Ale nevadilo mi to, protože tohle ráda obstarávám já a nechci zatěžovt přítele nákupy.

Nicméně nechci, abyste zde rozebírali fungování v naší domácnosti. Čistě mě zajímá váš názor na toto - Berete jako normální a běžnou věc, že přítelkyně má dávat příteli za bydlení v jeho bytě jakýsi příspěvěk za poskytnutí střechy nad hlavou (tedy platit nájemné)? Za předpokladu, že přítelkyně platí napůl spotřebu elektřiny, vody, plynu?
 
1. . .45678910. . .1314
arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: jen,že tomu týpkovi dělá blbce.

Tak takhle jo ale moc nevěřím, že by mohla v tom vztahu pokračovat dál jako by se nic nestalo, snášet ty jeho povýšený kecy...

Celou diskuzi jsem nečetla, ale nedovedu si představit s takovým člověkem plánovat nějakou budoucnost, natož děti. Jsem opravdu ráda za mého přítele. To mi připomíná jednu domácnost, kde spolu žijí manželé, všechno do poslední koruny dělí na půl, každý má svou ledničku a pozor..každý na ní má zámek . Paní se topila v problémech, měla dluhy a pán řekl, že přece není charita a že to je jen její problém, on se v tom angažovat nijak nebude.
Tohleto mi připadá jako takový začátek podobného scénáře do budoucna.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já chápu, že když máš teď takový příjem, tak bude něco chtít (dejme tomu 3000) ale i nějaké poděkování za to, že můžeš u něho bydlet? To ne!
Musíš se rozhodnout ty, co bude dál.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mikkýsek: No nějak nevěřím, že vydělává co píšeš, protože v tomto případě by mu požadovaná částka byla tak nějak k ničemu.

Spousta "zbohatlíků" (pokud ho tak mohu nazvat), jsou držgrešle, to není nic neobvyklého. O to je to smutnější

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, děkuji za vaše příspěvky... ani jsem nečekala, že tolik z vás bude sdílet můj názor. Jen tak pro info, právě jsem se pokusila o další marnou debatu o tom, jak to vidím já a jak to vidí on. Opět jsem se dozvěděla, že čekám od přítele sponzoring... další nové perly - "Raději půjdeš bydlet jinam a dávat cizímu člověku mnohem víc za nájem, než svému partnerovi?" , "Vybavení, které jsem do bytu kupoval jako např. televice, postel, lednice, mikrovlna stálo dost peněz, užíváš to stejně jako já, ale nepodílela si se na koupi.". "Na byt mám hypotékukvůli které si musím odpírat spoustu věcí, protože ji za mě nikdo jiný nezaplatí." - moje reakce na tuto větu- "Takže tedy ti mám platit tvou hypotéku, na tvůj byt, který ti zůstane po našem rozchodu i při uzavření manželství?"...poslední jeho argument, na který si vzpomínám - "Já ten byt nepořizoval sám pro sebe, nekupoval jsem byt proto, abych v něm bydlel sám, ale s někým...a čekal jsem, že na té investici se se mnou bude někdo podílet! - Byt pořizoval v době, kdy my dva jsem se ještě dávno neznali.

Já přeci nemůžu za to, že jsem studentka a že můj přítel má takový byt. Nevybírám si přítele podle bytu přeci.

Zkrátka, když jsem se tedy opět zetala na účel té platby, nedokázal odpovědět a neustále měnil a vykrucoval se. vysvětlovala jsem mu, že mi nejde o tu sumu, ale o princip, proč po své přítelkyni chce peníze, které nedokáže odůvodnit... nakonec mi nejvíce odkýval amortizaci vybavení bytu ... Prý tomu nemám tedy říkat nájemné, když mi to tak irituje... ach jo

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gabrielle: . i nejvíce odkýval amortizaci vybavení bytu ... Prý tomu nemám tedy říkat nájemné, když mi to tak irituje... ach jo
No na tohle bych mu asi řekla pěkně od plic,že tedy chci zaplatit amortizaci vlastního těla,které si užívá v intimních chvilkách a taky mládí,které s ním zahazuješ a práskla bych dveřma.Tedy nejdřív bych si zabalila své věci on je neskutečnej magor!

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Maria: A když mu řekneš, že nic platit nebudeš, tak co? Vystěhuje Tě, rozejdete se, nebo jak?

To už jsem mu říkala kolikrát a na to mi hrdě odpověděl, ať jdu, že mě tu nikdo nedrží... Že takovou holku nechce, že není charita ... a nechce mít přítelkyni, která se nechá sponzorovat svým partnerem ... že bych chtěla za chvíli třeba kupovat auto atd...

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: hci zaplatit amortizaci vlastního těla,které si užívá v intimních chvilkách a taky mládí,které s ním zahazuješ

zkusila bych mu to navrhnout, ale jeho ego by to neuneslo a nejspíš by mi odpověděl, že něco co by mi ublížilo

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gabrielle: . zkusila bych mu to navrhnout, ale jeho ego by to neuneslo a nejspíš by mi odpověděl, že něco co by mi ublížilo

Kočko,tenhle vztah nemá smysl.Jdi od něj dokud je čas

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Kočko,tenhle vztah nemá smysl.Jdi od něj dokud je čas

Já vím... měla bych. Ale jsem slaboch. Kdykoliv začnu být právě ta neústupná a dám jasně najevo definitivní rozhodnutí, nasadí smutný výraz a sladké řeči... Vím, že to už je můj problém, se kterým se musím sama vypořádát... ale jen chci říct, že to je asi důvod, proč stále nejsem pryč. Vždy si mě uchlácholí řečma a pak to stejně zase přijde - realita.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechápu, že už si nehledáš jiné bydlení a hádáš se s ním o jeho lakotě a vyčůranosti.
Už jen to, že ti není schopný ukázat na papíře, kolik opravdu platí zálohy, o něčem svědčí. A opravdu nakonec platíš celé poplatky sama, ač ti to tedy nevadí.
Já v tvých letech lítala po diskotékách, byla bezstarostná, užívala si a dnes na to ráda vzpomínám. Nenič si nejhezčí léta svého života tím, že budeš někomu dokazovat, že tvůj názor na věc je ten správný a on by se měl zachovat tak a tak. Ano je to vyčůránek, ale co s tím naděláš? Jak je vidět, už jste to spolu probírali a on to vidí prostě jinak a neustoupí. Takže jsou jen dvě možnosti. Buď si najdeš jiné bydlení, nebo prostě zaplatíš, co on požaduje.

Achjo....

Cituji Gabrielle: Já ten byt nepořizoval sám pro sebe, nekupoval jsem byt proto, abych v něm bydlel sám, ale s někým...a čekal jsem, že na té investici se se mnou bude někdo podílet!

Tak měl počkat s koupi bytu až se ožení....

nevím jestli to tu někde bylo, ale jak dlouho jste spolu?

Cituji Tiakia: chci zaplatit amortizaci vlastního těla,které si užívá v intimních chvilkách a taky mládí,které s ním zahazuješ

a pak taky zaplatit čas strávený úklidem, praním, žehlením, vařením (+dobou strávenou v obchodě)... třeba sumou 100 kč/hod když už tady chce po své přítelkyni splácet hypošku....

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Cherry_: jak dlouho jste spolu?

rok a 2 měsíce, z čehož 9 měsíců u něj bydlím

Cituji Cherry_: a pak taky zaplatit čas strávený úklidem, praním, žehlením, vařením (+dobou strávenou v obchodě)

na to mi odpoví, že to jsou ženské práce, které žena zvládá jak při práci, tak v manželství ...

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na redzac:
Nic s tím nenadělám, já vím ... neustoupí, nezmění se .. charakter má pro mne nevyhovující ... tak prostě jen sebrat odvahu nebo spíš vzít rozum do hrsti, věci a vypadnout

Reaguji na Gabrielle: Popravdě, měla jsem jednoho týpka, kterému trvalo déle zvyknout si na pojem "společné finance" a i to mi vadilo. Takže to, že ti nějakej chlap navrhne přispívat mu na JEHO hypotéku a JEHO nábytek v JEHO bytě, to mi přijde teda totálně absurdní.

Chybu děláš, že to s ním vůbec diskutuješ Prostě jednou vysvětlit stanovisko, a pokud nechápe, nebo dokonce mele žvásty, jaké mele, tak rychle od něj. To si nevěříš na víc než na starého skrblíkatého mládence?

1. . .45678910. . .1314
 

Váš příspěvek

Platit přítelovi nájem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené