Smazat

Platit přítelovi nájem?

Přítel pronajímatel a zároveň spolubydlící a přítelkyně nájemník. Jaký máte názor na placení nájemného příteli, v jehož bytě bydlíte? Nájemným mám na mysli příspěvěk za to, že vám někdo poskytuje přístřešek. Nikoliv nájemné ve smyslu měsíčních záloh za vodu, elektřinu, plyn....

Přeji krásný den všem,

už dlouho mě tíží jedna věc, která se mým vztahem již pár měsíců táhne a stále nedořešena tak, aby na obou stranách byl klid.

Abych nastínila svou situaci - jsem studentka VŠ (22 let), mám celkem náročnou fakultu, takže nejsem schopna si najít práci na zkrácený, natož na plný úvazek, nicméně brigády zařazené do času mimo školu navštěvuji. Bohužel taková brigáda vynese měsíčně např. 4000,- Kč. Zbylé moje příjmy pochází od rodičů, celkem se mi měsíčně sejde cca 10.000,-Kč. Téma mých peněz ale není to hlavní, s čím e vám tu chci svěřit.

Bydlím v bytě, jehož výlučným vlastníkem je právě můj přítel... bydlíme tam samozřejmě spolu. Před rokem když jsem se k příteli nastěhovala, protože jsme to tak oba chtěli, po mě nechtěl ani korunu na nájem, ani na poplatky za služby. Bylo to proto, protože jsem byla ve špatné finanční situaci a musela jsem si poplatit jiné důležitější pohledávky. Bylo mi to hloupé mu nedávat tehdy ani korunu, ale ujišťoval mě, že to chápe a když může, rád mi pomůže. Byla jsem vděčná a dohodli jsme se, že hned jak si splatím jiné resty, budu mu příspívat.

Když došlo na to, že se má finanční situace zlepšila a to na oněch zmiňovaných cca 10.000,-Kč/měs, řekl si přítel kokrétní sumu, kterou na nájem požaduje. Suma činila 4.800,-Kč. Bydlíme v Praze v bytě 2+1. Když jsem od něj chtěla rozpočítat, co činí jednotlivé položky, jejichž součet činí uvedenou sumu, přítel se vykrucoval, nakonec mi to rozpočítal. Suma zahrnuje klasicky vodu, plyn, elektřinu, tv, internet atd. a částa cca 1400,- přebývá ... těch 1400,- si přítel prý účtuje za to, že mi zde poskytuje střechu nad hlavou, že on do tohoto bytu investoval a tím, že tu bydlím a neplatím plnou sumu nájemného, kterou by mohl dostávat od cizích lidí, tak na tom já vydělávám a on prodělává.... Zkoušel mi vysvětlovat i to, že na tento byt platí SVOU hypotéku, na které se mám prý správně také podílet (obdobné téma se tu již objevilo - můj názor je na to zcela striktní - jeho hypotéka na jeho byt, po našem rozchodu či uzavření manželství zůstane byt v jeho výlučném vlastnictví, a proto nevidím důvod, proč bych tento jeho závazem kěla platit).

Jedná se mi děvčata právě o to nájemné. Nikoliv o poplatky za služby. Můj názor nebo resp. moje očekávání od partnera je, že samozřejmě se budu a chci podílet na spotřebě vody, elektřiny, internetu... zkrátka to, co skutečně spotřebovávám. Ale abych svému příteli platila nájemné za to, že bydlím v jeho bytě, jako nějakému cizímu pronajímateli?

Můj přítel a asi některé z vás budou argumentovat tím, že kdybych bydlela v bytě cizích lidí, platím také nájem a dokonce vyšší za byt 2+1. To ano, je sice pravda, ale mě by ve snu nenadplo, když u mne přítel přes víkend přespí, že si budu účtovat taxu a řeknu mu, že v hotelu by platil také.

Než po mě chtěl tuto celou sumu, tak jsem kupovala všechno jídlo domů a další věci do domácnosti jako čisticí a prací prostředky, drogerii... to vyšlo měsíce na daleko víc než 4.800,- Kč. Ale nevadilo mi to, protože tohle ráda obstarávám já a nechci zatěžovt přítele nákupy.

Nicméně nechci, abyste zde rozebírali fungování v naší domácnosti. Čistě mě zajímá váš názor na toto - Berete jako normální a běžnou věc, že přítelkyně má dávat příteli za bydlení v jeho bytě jakýsi příspěvěk za poskytnutí střechy nad hlavou (tedy platit nájemné)? Za předpokladu, že přítelkyně platí napůl spotřebu elektřiny, vody, plynu?
 
1. . .567891011. . .1314
arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: JEHO nábytek v JEHO bytě, to mi přijde teda totálně absurdní.

No prý ho užívám a opotřebovávám... což je pravda a nemám na to co říct. I tak je to pro m absurdní.

Cituji Lisa: To si nevěříš na víc než na starého skrblíkatého mládence?

Čím dál tím víc si věřím na mnohem víc... obzvláště když si to představím za pár let.

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08:

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdybyste na tom byli oba finančně stejně, tak to dělení rovným dílem mi přijde logické (i s tou hypotékou = nájem). Věkový rozdíl + jeho postoj k penězům absolutně nechápu... je zajištěný a chce si užívat s mladší holkou tak je jasné, že on vždy bude platit víc. Hlavně jeho argumentace poukazuje na to, že s tebou do budoucna asi nepočítá (nebo se sebou necháváš moc zametat).

Argumentaci zdejších slečen ve stylu: "ty mi také opotřebováváš tělo" je rovněž mimo... jako kdyby ze sexu měla potěšení vždy jen jedna strana. Každopádně když se ti nelíbí jak by vypadala vaše společná budoucnost, tak už stejně víš co máš dělat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Fuj, tak jsem to dočetla celý a je mi z toho upřímně zle. Jako že mu ošoupeš skříň hadrama nebo kde to sme? Ve vztahu, myslím dlouhodobém a vážném, platí přeci - co je moje, je i tvoje. Nemyslim to zle, zlatokopecky nebo tak, z jeho skříně se stává naše skříň. Uvedu Ti přiklad, můj přítel má barák a plac, který vybudoval a zaplatil. Řekl mi, to celý je i tvoje, když budeš se mnou, podvedeš mě a mažeš. Jo, to beru, tak to má být přeci. Jeho auto je mi volně k dispozici atd. A já jsem na druhou stranu soudná a nevymyslim si, že do lesa se psama a na nákup v lidlu potřebuju novej mercedes. Takže i tak mi není moc jasný ten jeho postoj, jakej jeho byt, jeho skříň apod.? Jistě, právně ano, ale morálně ne, je-li to vážný vztah. Což očividně není, ale má to frajer ku.rva dobře zařízený, mladou reprezentativní kočenu, která mu ještě posluhuje a ještě i za to platí. Víš, jaký musí být před kámošema king? Většina chlapů, co maj mladý slečny do nich naopak investuje! Jestlipak Ti někdy koupí nějaký dárek, třeba např. nějaký zlato, hadříky, kabelku apod., moc tomu nevěřim, když ho tak "vytrhne" 1400 stovek měsíčně? A že zaplatí hospodu? Ok, kočko, jak se chová k servírkám? Nechává velkorysý dýžka nebo je kolenovrt i tam (jsem bývalá barmanka, proto mě to hodně zajímá i z "profesního" hlediska)?
Nebuď blbá a nekaž si mládí s kolenovrtem, kterýmu zacáluješ hypošku a pak Ti oznámí, že stejně kinder nechce, protože už je na to starej a pohodlnej, nehledě na to, že by mu osoupávaly podlahy a zabíraly skříně!
Fakt neskutečný tohle, já sama byla x let s chlapem, který mě sosal a sosal, za ty prachy bych měla fakt hodně luxusní auto nejmíň, proto mě vždy srdce krvácí, když čtu, že někdo je obdobně blbý (promiň), jako jsem byla já. Ovšem bývalej měl jinej systém, nájem ani žrádlo nepočítal, to vypadalo velkoryse, ale jednou za čas si pučil 20, 30, 50 táců a poď, uděláme kšeft, otočíme ňáký auto. Buď vybral propadák, co nikdo nechtěl nebo ho sice otočil, ale o zisk i investice se jaksi "zapomínal" dělit. Takže nejen ženy, ale i chlapi maj svý fígle a uměj to. Vem rozum do hrsti, místo příštího "nájmu" mu věnuj účetní příručku Odpisy majetku i s vřelým věnováním a zavři za sebou dveře - zvenku. A pořádně s nima třískni, ať mu je ještě na rozlučku opotřebíš. Neskutečný de.bil, to jsem se na noc pěkně vytočila.

arrow
profile_image
Serpentia
od 19. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj Gabrielle, původně jsem sem ani neměla v plánu nic psát, říkala jsem si že to pěkně řešíš s chladnou hlavou, takže to určitě povede k brzkému rozuzlení. No, ale když jsem viděla další "info" a nakonec to dočetla do konce, tak mi to nedá.. Je mi taky 22, takže to třeba nedokážu tak posoudit, ale podle mě máš ve 22 letech víc rozumu a schopnosti postavit se k řešení problému "jako chlap" než Tvůj přítel, ačkoliv je mu o 15 let víc. Celkově, mě osobně příjde, že Tvůj přítel se vypracoval na příjem 40-60 tisíc, což určitě nebylo ze dne na den, a teď Tě chce "naučit a ukázat Ti" že prachy nerostou na stromě. Zapadá mi do toho totiž to jeho tvrdošíjný trvání na těch 1400,-- a přehnané zálohy, smrdí mi to takovým "Jo jasně, tak já si zajistim příjem, a ty příjdeš k hotovýmu a už tě to žádnou námahu nestojí (akorát mi ošoupeš byt )". To že se kroutí aby Ti to celý vysvětlil - komu by taky nebylo blbý, trvat na penězích, když to jsou objektivně prachy který nepotřebuju v té výši (a když mu možná jde taky jenom o princip který jsem psala výše, ale to ti vpálit nemůže). A osobně by mě to jeho vykrucování příšerně vytáčelo, v tom máš proti němu hodně navrch - řešíš to tak jak to je, kdežto on něco chce, a obtěžuje ho řešit to a dospět k něčemu co je použitelné pro obě strany (skoro ve 40 už by dávno měl zvládnout i nepříjemný témata..).
Nezůstala bych s nim na Tvém místě, protože mi příjde, že místo toho, aby si užíval že má mladou slečnu (což nebude navždy, to je skutečně málo častý případ), tak na to pěkně hřeší a snaží se (ať už cíleně nebo ne) si Tě vychovat, protože mladý proutek se dobře ohýbá. Každý jiný chlap by byl rád že má rozumnou přítelkyni a on se tváří že mu to je málo..
A je super že to řešíš Mám za sebou taky zkušenost kdy byl chlap trochu "opatrný na korunu", a teď si říkám že jsem ráda, že jsem to mohla zažít a i ukončit takhle brzo v životě - mám díky tomu další představu o tom, co jednou naprosto přesně nechci a s čím nemám za potřebí se zahazovat (Například několikrát se mě v otázce kdo co platí snažil přečůrat aby na tom vydělal (buď menším nebo žádným podílem na částce, nebo prostě sobě do kapsy,např. platby za benzín), ale já to pak prokoukla(nebo spíš přiznala si to) a dělala tak dlouho nechápavou (jinak jsem totiž jako Ty, když vím za co platím, tak klidně i velkoryseji a i sama to nabídnu) že by musel sám říci o to co chce (co objektivně nemám důvod mu dávat) a to se mu nechtělo..a já se jen bavila tím jak je zoufalý že ze mě "nekape" a najednou je to fakt napůl Jednou když jsem si nebyla jistá, jestli mu to třeba jen nedochází a nejsem zbytečně opatrná já, nechala jsem mu zatáhnout to co by normálně šlo určitě napůl (ale nemyslím tisíce, částka do 400,--) - a to jsi neviděla jak mu to najednou počítalo, hotový účetní.. Teď se tomu směju , ale tehdy jsem si připadala jak exot, že to vůbec řeším a že takový určitě není (přece koho by napadlo na vztahu vydělávat, blbost žejo..), a zpětně mi došlo že takový byl ještě víc než jsem si myslela v době, kdy jsem ho posílala k vodě ).

arrow
Neprodává v Bazaru

Mimochodem, teď jsem si všimla vtipného překlepu v nadpisu 😊 ale žádný přílet, ale pěkně odlet a to co nejdřív 😊

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fíha, to jsou ale strašlivý kecy, strašlivý... to čumim! Gábo, ať už se rozejdete kdykoliv, tak Ty z toho vyjdeš s holým zadkem - což je Ti jasné. Ať si to tam "amortizuje" sám. Sama mám hypo a představa, že bych se se svým chlapem bavila o nějakém opotřebovávání ledničky, příplatku za možnost bydlení nebo podobných slátaninách, je... no prostě absurdní. Doufám, že už jsi jednou nohou pryč a hledáš jiné bydlení. Co kolej? Spolubydlení? Rodiče? V tomto případě by i nuzná ubytovna byla lepší, než tenhle hulvát. Prostě rychle hledej a jdi pryč.

Cituji panda08: Najdi si nějaký pokoj v bytě a se sladkým úsměvem mu s kufrem v ruce řekni, že investice do něj se ti nevyplatí a odejdi..

přesně tak a bez diskuze!

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: na to mi odpoví, že to jsou ženské práce, které žena zvládá jak při práci, tak v manželství ...

tak mu řekni, že potom je mužská práce to všechno financovat

uteč, je to vůl a potenciální tyran

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kikulina: potenciální tyran

Ano konečně to tady zaznělo...

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kikulina: Reaguji na Johanita: Reaguji na Johanita: naprostý souhlas...

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to hrůza.. Nechápu, jak si vůbec může dovolit říct jí něco takového, že klidně může jít, že ji tady nic nedrží a že by pak mohla chtít koupit auto.. Tak to je už naprostý výsměch.. Podle mě už snad jen zkouší, co Gabrielle vydrží a dokud z ní bude mít prachy.. Žádnýma sladkýma slovama by tohle u mně teda nespravil.. Tohle už je fakt moc.. Můj přítel má taky pár chyb, ale oproti tomuhle blbovi? Nevěřím vlastním očím, co tady čtu..

arrow
profile_image
Gabrielle
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: právně ano, ale morálně ne, je-li to vážný vztah

Ano o to mi jde celou odbu, o tu morálku, kterou on právě nechápe.

Cituji Ellenuschka: Jestlipak Ti někdy koupí nějaký dárek, třeba např. nějaký zlato, hadříky, kabelku apod.

Nikdy, kromě narozenin a Vánoc.

Cituji Ellenuschka: Nechává velkorysý dýžka nebo je kolenovrt i tam

Nechává celkem vysoká dýška. Nikdy se nenchává vracet do poslední koruny. Řekla bych, že v mnoha jiných ohledech není škrt, ale ve vztahu ke mě vysloveně je...

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: ale žádný přílet, ale pěkně odlet a to co nejdřív

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, já padám. Tak dospělej chlap se silně nadprůměrným příjmem chce po tobě takovou sumu ??
Že se nestydí, ubožák jeden, za ty peníze, co mu dáváš, seženeš v pohodě bydlení a máš to bez posluhování nějakému škrobovi!
A ta jeho dikce: jestli se ti to nelíbí, tak jdi bydlet jinam
Nedočetla jsem ani do půlky, ale musím Ti říct, že Tvůj přítel je opravdu terno

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gabrielle: ale ve vztahu ke mě vysloveně je...

A bude to horší,takový člověk se bohužel nezmění. Je ti 22 let, stojí ti to za to,zahazovat se s člověkem,který si tě neváží a bez urážky co je na chlapovi který je o 15 let starší za terno? Co na něm vidíš? Takový by si tě měl vážit a ne být takhle hnusnej.

1. . .567891011. . .1314
 

Váš příspěvek

Platit přítelovi nájem?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené