Smazat

Přítel - chorobný šetřílek

Přítel se v poslední době změnil, stal se z něho chorobný šetřílek, který si nic nedopřeje. Nelíbí se mi to a chtěla bych to změnit, ale nevím, jak ho ke změně donutit.

Ahoj,

Mám za přítele chorobného šetřílka, ale abych stručně popsala svoji situaci – s přítelem jsem již 5 let, teď jsme skoro rok odloučeni, protože já jsem se rozhodla studovat v Londýně a on vzhledem ke svému oboru (právo), chce nejprve nabrat zkušenosti, než vyrazí do zahraničí (jako problém vidí hlavně to, že Anglie má odlišný právní systém a pro to, aby zde mohl vykonávat praxi, musí absolvovat rozdílové zkoušky, které i se vzdělávacím „kurzem“ stojí v přepočtu asi 1 mil korun – 30 tisíc liber). Tohle odloučení bude ještě minimálně dva roky trvat, než dostuduji – ale pak bych tu i nadále ráda zůstala. Přítel si o půl roku prodloužil studium, protože to nestíhal společně s prací, v lednu zvládl poslední státnici a od února je již zaměstnán na plný úvazek u společnosti, kde byl dlouhodobě na praxi (Metrostav). Kromě toho, že ho jeho práce baví, chce prý nabrat zkušenosti v tomto oboru (mezinárodní výstavba) i z důvodu snazšího uplatnění v zahraničí, protože se má jednat o mezinárodní právo, kde není finanční nákladnost na „rekvalifikaci“ na jiný právní systém tak vysoká. Přiznám se, že tomuhle moc nerozumím, ale snad je to pochopitelné.

Teď ale k věci a kvůli čemu zde píšu. Chtěla bych od vás poradit, jak na něj zatlačit, aby trochu změnil životní styl. Když jsme se poznali, nebyl to zrovna velký šetřílek nebo mi tak alespoň nepřišel. Stále mě někam zval a byl „akční“. Ale od té doby, co jsem odjela a on dostudoval, vůbec nic nepodniká. A rozhodně to není o tom, že by na to neměl. Hned nástupní mzdu má 27 tisíc hrubého měsíčně a ta se mu má každý rok po několik následujících let zvyšovat s tím, jak bude nabírat praxi. On si ale nic nedopřeje. V práci tráví hromadu času, vrací se až večer a 2-3 týdny v měsíci je na pracovních cestách v zahraničí. Dle jeho slov si z toho našetří alespoň 12 tisíc měsíčně a dalších 5-7 tisíc z diet na pracovních cestách (na týden má 150 eur, asi tak 100 se mu nějak podaří ušetřit).

Co mi ale vadí je, že jak je měsíc dlouhý, tak nikam nevyrazí, ani si nic nedopřeje (i ovoce a zeleninu si vozí vypěstovanou z domova a z toho si něco dělá k jídlu.. ). V Praze bydlí stále na koleji (prý proto, že je to levné) a na víkend jezdí domů k rodičům, kde „nabírá“ síly tím, že na „čerstvém vzduchu“ pomáhá máti s domem a zahradou. Když jsme spolu začali chodit, líbilo se mi také, že stále něco podnikal. Teď mi vytáčí, když si večer napíšeme a na můj dotaz, co přes den dělal, mi odpoví, že „domácí práce“ a někdy se rozepíše, že posekal trávu/zryl záhon/postříkal plevel/vytřel a já nevím, co ještě. Začíná mi to lézt na nervy a pomalu se mi tím znechucuje.

Letos navíc nechce jet ani na dovolenou do zahraničí, protože a) po vystudování už „utratil hodně peněz za doplnění šatníku“ a b) manželka jeho nadřízeného má mít v srpnu druhé mimino, nadřízený tak nebude moc v práci a on společně s druhým kolegou bude muset přebrat jeho agendu. Já se z Británie vracím až ke konci července, předtím to tak také nejde.

Chtěla bych vás tady požádat o radu, jak přítele přesvědčit, aby změnil svoje chování, nechci se s ním rozejít, ale už to opravdu nemůžu vydržet…
 
arrow
profile_image
Jahoda9
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prosim tě nech ho žít. Co bys od něj chtěla slyšet - že celý dopoledne nakupoval a pak popíjel drinky v baru? Vždyť spolu ani vůbec nejste, tak přeci nejsi dotčená, že spolu nic nepodnikáte, ne?
Nejspíš mu to takhle vyhovuje a ono taky asi nevíš všechno, co celý dny dělá. Nechápu, proč by si neměl vozit domácí ovoce a zeleninu - kdyby si jí koupil poloplesnivou v supermarketu, tak si užívá?

A s tou dovolenou - pokud bude muset zůstat v práci, tak na něj budeš naštvaná?, že jako nikam nemůžete? A co jako že nechce do zahraničí? To z toho máš takový trauma?

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc nechápu, co řešíš. To bys byla radši, kdyby vymetal bary a neušetřil ani korunu? Navíc ty jsi v zahraničí, tak nevim, proč by ti mělo vadit, jak tráví svůj volný čas. Jeho práce ho baví, asi pracuje hodně, prostě se tím realizuje, zatímco ty se realizuješ v zahraničí. podle toho, co píšeš, to nevypadá, že by byl chorobný šetřílek (to o domácí zelenině ani nekomentuju..)
A že neni odvázanej z toho, že ty ses rozhodla zůstat v UK a on by tam musel zaplatit milion za rekvalifikaci....tak to se mu fakt nedivim Nebo ty bys mu na ten milion přispěla? Nebo třeba šetří právě na to..

arrow
profile_image
Elliskaa
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepřijde mi na jeho chování nic špatnýho, prostě šetří na budoucnost, ať už na ty zkoušky, nebo klidně na své bydlení atd. Nechápu, proč by každý měl rozhazovat, aby si "užíval"?

Já třeba chápu, že tě to zarazilo, že nemá víc koníčků - to se stalo i mne. Ale z tvého psaní to vypadá, že ty v tom vidíš nějaký velký problém. A navíc to vidíš podle mne nějak pokřiveně, já si pod chorobným šetřílkem představila, že tě nutí platit si za sebe kafe, nadává ti, když si koupíš něco dražšího a tak. Rozhodně ne toto. Vždyť to je hrozně super, že pomáhá mamce a ještě v tom najde pozitiva, to bych brala jako jeho přednost přeci!

A že si vozí vypěstovanou zeleninu - to přece není šetření, kdybych měla možnost domácí zeleniny zblázním se štěstím, že nemusím kupovat nějaké zelené sráče, co uzrají až při převozu, slunce ani neviděly...

Mně by asi vadila jen ta dovča, ale chápu, že když v práci nemůže, tak co nadělá - to asi není jen o šetření... My taky vyrazili na dovču až v listopadu, protože byla zkušebka a asi by to šlo domluvit, ale nepůsobilo by to uplně nejlíp...

Bydlení na koleji taky chápu, já teď bydlím sama v bytě sice jen na dva měsíce a je to celkem psycho, včera mi zničehonic spadlo ze stěny zrcadlo, někdy se tu fakt bojím. Koleje bych proto brala hned, kde jsou lidi, co člověk zná a kdykoli se u nich může zastavit pokecat.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já po přečtení názvu myslela, že šetří na tobě No tak sekal rodičům zahradu - no a ? Pokud mají domácí ovoce a zeleninu, tak je logické, že si to doveze z domu - kvalita ve srovnání s tou ze supermarketu je opravdu někde jinde. A že nic nepodniká, zatím co ty jsi v Anglii ? Líbilo by se ti víc, kdyby v době tvé nepřítomnosti utrácel peníze za bary a za prostitutky, nebo co ?
Třeba šetří na tu rekvalifikaci, ne ?

arrow
profile_image
Hayle
od 23. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A proč tě to tak štve?to si má vymýšlet co dělal? a ty podnikáš tak hroznýho co? je spokojený tak ho nech, mimochodem jablka ze zahrady jsou daleko lepší než z obchodu, taky ráda ušetřím za jídlo. Nezdá se mi jako chorobný šetřílek, prostě si spoří asi pro něj na důležitější věci, a ikdyby, jsou to přece jeho vydělané peníze, pochopila bych to kdyby nechtěl nic podnikat s tebou...ale takhle moc nevím co řešíš, možná by mě štvala akorát ta dovolená, a to že pomáhá rodičům posekat zahradu a vyplevelit záhony... a ještě to dělá evidentně rád když je na čerstvém vzduchu, nezdá se mi jako nějaký pecivál... kdyby všechno rozfofroval za blbosti to by tu byl taky deníček ne?

arrow
profile_image
Hayle
od 23. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Líbilo by se ti víc, kdyby v době tvé nepřítomnosti utrácel peníze za bary a za prostitutky, nebo co ?

ale musela by to být jedině drahá prostitutka aby neskrblil

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když je pro tebe situace neúnosná, pracovitého a šikovného přenech jiným a běž vstříc zaostalým sedlákům na ostrově.

Cituji Tanja77: Když je pro tebe situace neúnosná, pracovitého a šikovného přenech jiným a běž vstříc zaostalým sedlákům na ostrově.

Já ho teda beru!

Zakladatelko, tobě vadí, že místo utrácení v barech, za blbosti na honění ega a za holky, šetří a pracuje u rodičů?

Co dříve podnikal?

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tanja77: Když je pro tebe situace neúnosná, pracovitého a šikovného přenech jiným a běž vstříc zaostalým sedlákům na ostrově.

Hezky řečeno.
Jinak k tématu co by jiné dali za takového šikovného chlapa který mimochodem za tebou chce jet někam do Anglie. A ty jeste prskáš že pomůže rodičům a je šikovný v práci.

Bude lepší když tuhle otřesnou situaci vyřešíš tak že ho necháš v klidu žít a ty jdi raději vymetat bary a kina a nevim co všechno jo a kupovat si zeleninu a ovoce

Cituji onsall: jo a kupovat si zeleninu a ovoce

Vlastní ovoce a zelenina, to už si chlapec dovolil moc.

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Milá zakladatelko, na místě tvého přítele bych víkendy trávila randěním, perspektivu v tom, abych platila statisíce za rekvalifikaci do země kam jedu jen kvůli přítelkyni, která buzeruje, že se nebavím dost odvázaně (dle jejích představ), bych nevyhazovala....
Dle mého se k sobě nehodíte. Většina lidi v pracovní dny nic moc nepodniká, obzvlášť při dlouhé pracovní době, která je pro právnické profese typická. O víkendu se pak baví v páru, což těžko, když ty jsi v jiné zemi Pokud vyžaduješ někoho akčnějšího, najdi si jej, člověka jen težko předěláš a pokud už ano, bude nešťastný což se časem projeví. Škoda trápení pro oba

arrow
profile_image
Its.so.fluffy
od 20. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdyby nechtěl podnikat s tebou, tak neřeknu, ale takhle? Můžeš být jen ráda

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bonnie90: člověka jen težko předěláš

On toho asi kdysi podnikal víc, co jsem pochopila, ale po škole přišlo zaměstnání - ono to pravidelné vstávání do práce a povinnosti v ní trochu zkrouhnou každého. Navíc právník není zaměstnání, ve kterém přesně ve tři padne a hurá, jde se pařit ! Kromě toho se zakladatelce zdá, že má bůhvíjak úžasný plat : má dvacet čistého, pokud zaplatí koleje a dojíždění domů, do toho oblečení a stravu ( pochybuji, že jí jenom ty jabka z domova ), tak může být rád za každou tisícovku, co ušetří.
A třeba si, jak se říká, jako pravý gentleman v tichosti užívá a taktně mlčí - a zakladatelce říká do telefonu, že seká trávníček a obdělává zahrádku a přitom se tím třeba myslí něco zcela jiného

 

Váš příspěvek

Přítel - chorobný šetřílek

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené