Smazat

Přítel - chorobný šetřílek

Přítel se v poslední době změnil, stal se z něho chorobný šetřílek, který si nic nedopřeje. Nelíbí se mi to a chtěla bych to změnit, ale nevím, jak ho ke změně donutit.

Ahoj,

Mám za přítele chorobného šetřílka, ale abych stručně popsala svoji situaci – s přítelem jsem již 5 let, teď jsme skoro rok odloučeni, protože já jsem se rozhodla studovat v Londýně a on vzhledem ke svému oboru (právo), chce nejprve nabrat zkušenosti, než vyrazí do zahraničí (jako problém vidí hlavně to, že Anglie má odlišný právní systém a pro to, aby zde mohl vykonávat praxi, musí absolvovat rozdílové zkoušky, které i se vzdělávacím „kurzem“ stojí v přepočtu asi 1 mil korun – 30 tisíc liber). Tohle odloučení bude ještě minimálně dva roky trvat, než dostuduji – ale pak bych tu i nadále ráda zůstala. Přítel si o půl roku prodloužil studium, protože to nestíhal společně s prací, v lednu zvládl poslední státnici a od února je již zaměstnán na plný úvazek u společnosti, kde byl dlouhodobě na praxi (Metrostav). Kromě toho, že ho jeho práce baví, chce prý nabrat zkušenosti v tomto oboru (mezinárodní výstavba) i z důvodu snazšího uplatnění v zahraničí, protože se má jednat o mezinárodní právo, kde není finanční nákladnost na „rekvalifikaci“ na jiný právní systém tak vysoká. Přiznám se, že tomuhle moc nerozumím, ale snad je to pochopitelné.

Teď ale k věci a kvůli čemu zde píšu. Chtěla bych od vás poradit, jak na něj zatlačit, aby trochu změnil životní styl. Když jsme se poznali, nebyl to zrovna velký šetřílek nebo mi tak alespoň nepřišel. Stále mě někam zval a byl „akční“. Ale od té doby, co jsem odjela a on dostudoval, vůbec nic nepodniká. A rozhodně to není o tom, že by na to neměl. Hned nástupní mzdu má 27 tisíc hrubého měsíčně a ta se mu má každý rok po několik následujících let zvyšovat s tím, jak bude nabírat praxi. On si ale nic nedopřeje. V práci tráví hromadu času, vrací se až večer a 2-3 týdny v měsíci je na pracovních cestách v zahraničí. Dle jeho slov si z toho našetří alespoň 12 tisíc měsíčně a dalších 5-7 tisíc z diet na pracovních cestách (na týden má 150 eur, asi tak 100 se mu nějak podaří ušetřit).

Co mi ale vadí je, že jak je měsíc dlouhý, tak nikam nevyrazí, ani si nic nedopřeje (i ovoce a zeleninu si vozí vypěstovanou z domova a z toho si něco dělá k jídlu.. ). V Praze bydlí stále na koleji (prý proto, že je to levné) a na víkend jezdí domů k rodičům, kde „nabírá“ síly tím, že na „čerstvém vzduchu“ pomáhá máti s domem a zahradou. Když jsme spolu začali chodit, líbilo se mi také, že stále něco podnikal. Teď mi vytáčí, když si večer napíšeme a na můj dotaz, co přes den dělal, mi odpoví, že „domácí práce“ a někdy se rozepíše, že posekal trávu/zryl záhon/postříkal plevel/vytřel a já nevím, co ještě. Začíná mi to lézt na nervy a pomalu se mi tím znechucuje.

Letos navíc nechce jet ani na dovolenou do zahraničí, protože a) po vystudování už „utratil hodně peněz za doplnění šatníku“ a b) manželka jeho nadřízeného má mít v srpnu druhé mimino, nadřízený tak nebude moc v práci a on společně s druhým kolegou bude muset přebrat jeho agendu. Já se z Británie vracím až ke konci července, předtím to tak také nejde.

Chtěla bych vás tady požádat o radu, jak přítele přesvědčit, aby změnil svoje chování, nechci se s ním rozejít, ale už to opravdu nemůžu vydržet…
 
arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: seká trávníček a obdělává zahrádku a přitom se tím třeba myslí něco zcela jiného

to mě dostalo

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dadabus: to je dost možné, co s protivnou přítelkyní v Anglii, že? to se přímo prosí, aby šel posekat jinam... A s tím platem máš pravdu, na život v Praze to není žádné vyskakování

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

že posekal trávu/zryl záhon/postříkal plevel/vytřel a já nevím, co ještě. Začíná mi to lézt na nervy a pomalu se mi tím znechucuje.

No to věřím, že se ti znechucuje, to je přímo k vzteku, že si dovoluje pomáhat rodičům na zahradě nejsi ty tak trochu padlá na hlavu?

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jiná by za takového byla třeba vděčná a tobě se znechucuje. No možná by jsi ho měla tedy přenechat někomu, kdo si jeho vlastností bude vážit. A ty si můžeš v Londýně najít nějakého akčního "pařiče", který bude v tomto ohledu více podle tvého gusta
A co se týče názvu tématu - chorobný šetřílek vypadá opravdu jinak

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Chudák kluk, mít takovou protivu jako ty, tak beru nohy na ramena, beze srandy. Nejlépe bys udělala, kdybys mu prokázala laskavost a přenechala ho nějaké jiné, která by ho narozdíl od tebe dokázala ocenit. Vsadím se, že by po něm hned nějaká skočila.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

...a když už nic jiného, tak to, že plánuje se přesunout a žít tam, kde chceš ty je opravdu záviděníhodné - spousta vztahů se rozbíjí právě na tom, že jednoho to táhne ven a druhého domů ... ( to je můj čerstvý postřeh a zrovna se sem velice hodí )

arrow
Neprodává v Bazaru

Já ani nevěřím, že tohle opravdu myslíš vážně

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pozri aj mne to vadilo na byvalom....a neuvedomovala som si to, že ako jeho manželka som mohla mať dom bez hypoteky

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čekala jsem hned v úvodu, že ti nekoupí ani minerálku a všechno platíš ty. Ale tohle mi přijde jako docela normální věc..samozřejmě je fajn, si občas něco dopřát..ale pokud si chce SVÉ peníze šetřit, nemáš mu do toho s prominutím co kecat. Pokud to váš vztah ovlivňuje opravdu až tak zle, tak si v jeho zájmu najdi jiného přítele, který bude mít stejný vztah k penězům a k životu....nebo udělejte s tím současným kompromis. Za mně ale tvůj současný přítel dospěl, udělal si svůj názor..a od tvého se dost podstatně liší. Tak si s ním otevřeně promluv..uleví se vám oběma. Neříkám, že co chceš ty je špatné, jen se sešly dva různé životní styly. Tak s tím někam pohněte, ať zbytečně neztrácíte čas.

arrow
profile_image
toffe
od 3. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja som ťa asi nepochopila vôbec.
Letos navíc nechce jet ani na dovolenou do zahraničí, b) manželka jeho nadřízeného má mít v srpnu druhé mimino, nadřízený tak nebude moc v práci a on společně s druhým kolegou bude muset přebrat jeho agendu.
čo je zlé na tom že nechce ísť na dovolenku do zahraničia pretože musí prebrať šéfovu agendu? Bude mať z toho vyšší plat nie? Tak prišlo mi to divné že sa hneváš že nechce ísť na dovolenku len preto že bude mať viac práce a tým pádom vyšší plat. Či som to zle pochopila a nebude? Ja do teba nechcem rýpať ani nič len sa pýtam v dobrom.

Kromě toho, že ho jeho práce baví, chce prý nabrat zkušenosti v tomto oboru (mezinárodní výstavba) i z důvodu snazšího uplatnění v zahraničí, protože se má jednat o mezinárodní právo, kde není finanční nákladnost na „rekvalifikaci“ na jiný právní systém tak vysoká. Přiznám se, že tomuhle moc nerozumím, ale snad je to pochopitelné.
Ani tomuto nerozumiem.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no souhlasím s děvčaty výše...opravdu to myslíš vážně? Takovýho potkat, tak je už můj Kéž by sis ho víc vážila, to, co dělá mi přijde v pořádku, za to tvé starosti bych chtěla mít

chudák kluk

Zakladatelko, tak jak se situace vyvíjí?

Reaguji na diamond_: myslím, že už nenapíše

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cherry_: myslím, že už nenapíše

To je vždycky.Chtějí radu,a když dostanou odpověď,která není podle jejich gusta a to co chtějí slyšet,tak už se neozvou.

 

Váš příspěvek

Přítel - chorobný šetřílek

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené