arrow
profile_image
Verusa1
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, byla jsem vždy aktivní člověk, který se rád chodil bavit, u čehož samozřejmě nechybí ani alkohol, nemyslím tím po diskotékách a nočních klubech, spíš posezení s přáteli v hospůdce. Nedávno jsem začala vztah s abstinentem. Od té doby nikam nechodím, jsem doma a chybí mi to. Ne, kvůli tomu alkoholu, toho se klidně vzdám, spíš mi chybí ty pěkné chvilky s přáteli. Jednou jsem ho mezi ně zkusila vzít, aby je poznal, ale to bylo keců, jak tamten či onen má vypitej mozek, atd. Já si také najust 2 skleničky dala a to bylo zas "to máš takovej absťák, že bez toho alkoholu nevydržíš?" Nevím, co s tím, jinak je strašně fajn, je mi s ním dobře, ale mám strach, že kvůli němu ztratím veškeré kamarády. Nevím, jak mu mám vysvětlit, že to, že on je abstinent, tak se kvůli tomu já měnit nehodlám. Také mi příjde romantické, když 2 partneři si spolu dají skleničku vína, s ním si dám maximálně džus. Strašně mi chybí můj styl života a bojím se, že jednou budu hodně litovat. Máte to někdo také tak? Naučili jste ho toleranci, nebo to prostě nejde, když to má v sobě takhle?

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Proč je abstinent? Tak, jak ty jsi tolerantní k tomu, že on nechodí a nepije, tak by měl být tolerantní k tomu, že si občas skleničku dáš. Abstinetna jsem nikdy neměla a ráda si s přítelem dám večer dvojku vína.

Měla jsem přítele, který mi neustále předhazoval, že už jsem si zase dala skleničku vína, nebo že chci jít o víkendu do hospody a musím říct, že to dlouho nevydrželo. Naše povahy nešly dohromady a on vyžadoval nepití tak moc, až mě to štvalo a o to víc jsem se zabejčila, že se nebudu měnit, takže to dopadlo rozchodem.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Ano, můj partner je také abstinent, ale máme výhodu v tom, že já také. Na alkohol máme svůj názor a odmítáme ho.
V tvém případě je důležité, abyste vymysleli nějaký kompromis. Například, když si půjdete posedět s přáteli, tvůj partner tě nechá pít alko a nebude k tomu mít připomínky. A na druhou stranu bys měla zase pochopit ty jeho a přijmout příjemné večery u sklenky luxusního džusu .
Nemyslím si, že by toto mohlo být nějakou překážkou ve vztahu. Nejedná se o nic závratného, jen o alkohol a záleží na vás, jak se dohodnete a jaký vymyslíte kompromis.

arrow
profile_image
Verusa1
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji malutka: Proč je abstinent?

Z přesvědčení

Cituji malutka: ráda si s přítelem dám večer dvojku vína.

To já právě vždycky také tak měla a chybí mi to

arrow
profile_image
Verusa1
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji re.gina: o to víc jsem se zabejčila, že se nebudu měnit, takže to dopadlo rozchodem.

Proto jsem si dala najust ty 2 skleničky

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Připadá mi, že problém není v tom, že je abstinent. Nebo snad všichni abstinenti jen sedí doma a nudí se? Chodit ven se bavit přece můžete bez ohledu na to, co tam budete pít. Spíš to vypadá, že jste hodně rozdílné povahy. A že si na začátku vztahu dovolí kritizovat tvoje kamarády, to taky o něčem svědčí.
Ve vašem vztahu asi bude víc důvodů k rozchodu - a to, že nepije víno, bude ten nejméně důležitý.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Verusa1: Ne, kvůli tomu alkoholu, toho se klidně vzdám,

Cituji Verusa1: Nevím, jak mu mám vysvětlit, že to, že on je abstinent, tak se kvůli tomu já měnit nehodlám.

trošku si protiřečíš

ono pokud máš alkohol ráda a on ho nesnáší, bude to těžké, takový vztah. Já ani manžel nepijeme ( neříkám že jsme úplní abstinenti, ale sklenička vína s manželem jednou za rok někde na dovče napovídá, jaký máme k alkoholu vztah )
pokud jsem byla s člověkem co pil, tak jsem s ním nemohla ani spát v jedné místnosti, ten odér alkoholu je pro člověka co nepije otřený

arrow
profile_image
Verusa1
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kellys: Chodit ven se bavit přece můžete bez ohledu na to, co tam budete pít.

To mi právě občas jdeme, nesedíme jen doma, ale když vidí ty "vypitý mozky" - upozorňuji, že nikdo z nich nebyl opilý!!

Cituji kellys: hodně rozdílné povahy

Naopak, jinak si rozumíme

arrow
profile_image
penelopka
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kvůli němu nemůžeš přece přijít o přátele. Může snad s tebou mezi ně chodit a při tom si dát džus. Můžete se dohodnout na tom, že to nikdo nebude komentovat - kamarádi do něho nebudou rýt, že nepije, a on zas ne do nich a do tebe. Nesmí tě omezovat.

Promluvte si a domluvte se na vzájemném respektu a toleranci. Pokud je ti s ním jinak dobře, tak by bylo škoda, aby to skončilo na tomhle. Pokud se jedná jen o posezení s přáteli, ne o nějaké pařby, tak nechápu, proč by tě mezi ně nemohl doprovodit a sám nepít a nekomentovat tvé pití. Nebo můžeš chodit sama bez něj.

Jestli tě má rád takovou, jaká jsi, tak musí přijmout, že prostě abstinentka nejsi a nesnažit se tě nějak měnit. Třeba já bych nechtěla chlapa kuřáka a proto si s takovým nic nezačínám. Vím, že by mi to příliš vadilo a změnit bych to neměla ani právo. Prostě buď tě přijme nebo ne.

Pravda je, že můj táta je abstinent, a vždy komentoval, když si máma dala skleničku - měla to pak na talíři celý den.... ale můj otec je prostě tvrdohlavec a je to asi i mamky problém, že se s ním nesnažila o tom nějak vážně v klidu promluvit. I když no - s některými lidmi se asi moc mluvit nedá. Táta je fajn, jen si občas myslí, že ví vše nejlíp. A ano, musím mu dát za pravdu, alkohol je škodlivý, může za spoustu lidského utrpení apod.....no ale - člověk nemusí dělat vždy jen rozumné věci, že? To si pak člověk musí ujasnit, jak si představuje vztah. Já bych asi nesnesla, pokud by partner nechtěl přistoupit na nějaký kompromis - moje mamka to snáší....jenže ono jde asi taky o to, že když je někdo jinak super člověk, a milujeme ho, tak se pak asi rozhodujeme jinak a něco mu "trpíme".

arrow
profile_image
Verusa1
od 8. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: trošku si protiřečíš

Jo, teď to vidím ale já to myslela tak, jako, že ho k životu nepotřebuji, ale k posezení s přáteli nebo pro romantický večer ANO

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

problém není v tom, že je abstinent, ale promiň v tom, že je to asociál...nebo trouba, vyber si, já ho zas tak neznám.

taky jsem abstinent, ale jestli okolí pije, nebo ne, je mi víceméně jedno. jen nemám bytostně ráda opilé nebo přiopilé lidi, hnusí se mi.

ale že bych nechodila s lidma do vinárny, to by mě ani nenapadlo. oni si dají víno, já kofolu jsme všichni spokojení. nejsem tedy 100% abstinent, občas si trochu vína dám.

Cituji kellys: Ve vašem vztahu asi bude víc důvodů k rozchodu - a to, že nepije víno, bude ten nejméně důležitý.

docela bych souhlasila...

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji penelopka: Pokud je ti s ním jinak dobře, tak by bylo škoda, aby to skončilo na tomhle. Pokud se jedná jen o posezení s přáteli, ne o nějaké pařby, tak nechápu, proč by tě mezi ně nemohl doprovodit a sám nepít a nekomentovat tvé pití. Nebo můžeš chodit sama bez něj.

Souhlas.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Verusa1: Choď bez něj. Vztah nesmí být ani pro jednoho vězení, když to tak je, je lepší to ukončit . Přece se kvůli vztahů nevzdáš lidí, které máš ráda!

Reaguji na Verusa1:
Nemá třeba s alkoholem nějakou negativní zkušenost?
Třeba v rodině, např. otec alkoholik, nebo tak něco?
Jinak mí rodiče jsou abstinenti i můj manžel, ale nejsou to žádní suchaři.
Můj chlap chodí často na různé akce, ať už od svého zaměstnání, nebo jen tak s kámošema.
Dává si nealko, brnká na kytáru a potom všechny rozváží domů.
Myslím, že to co píšeš není ani tak o alkoholu, jako o tom mít rád společnost, neodsuzovat...
a tak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené