Smazat

Přítel je líný mě vidět

Přítel je občas líný mě vidět - a mě to "překvapivě" štve. Řeším to moc, mám to začít házet za hlavu, nebo to mám opravdu nějak vyřešit a znova si s ním promluvit?

Ahoj holky, chtěla bych jen znát váš názor, jestli jsem nějak přecitlivělá a řeším blbosti, nebo prostě na mém stanovisku něco je a mám to řešit - ať už promluvou nebo razantněji.
Jak už sem psala, přítel je občas líný mě vidět. Jasně, vypadá to jako kravina. Ale stává se to jednou za týden nebo 14 dnů. Jsme třeba domluvení že přijde a pak napíše, že nedojde, že se mu nechce. Párkrát ze začátku sem řekl ok. Pak mě to ale začalo pěkně štvát a ozvala sem se, že se cítím jak kus hadru. Že chápu, když chce jít hrát fotbal nebo se učit nebo cokoli, že ho nechci omezovat v jeho zájmech, že když mi tohle dělá, tak sem pak smutná. No vyříkali sme si to, on pochopil že by se asi měl trochu změnit. No občas na to myslí, ale pak zase přijde ono "nepřijdu, přiznávám se, že je to lenost".
Došlo mi, že je to vlastně malichernost, že když spolu budeme bydlet, tohle odpadne. Prostě ho doma uvidím, on se svalí na gauč a bude. Ale takhle mě to prostě mrzí...
Ovšem včera sme byli u našich, na oběd a tak, pak mu volal bratranec, že jim chybí jeden hráč, jestli by nemohl. Napřed to odmítl, ale pak říkal, že nad tím uvažuje. Řekla sem mu, že jestli chce, ať jede. Divte se nebo ne, mně to opravdu nevadilo. A on teda že jo a dnes že přijede zpátky. Po obědě ovšem psal, že teda jestli má jezdit, že aby řekl pravdu, tak se mu nechce... Tak sem mu odepsala, že je to jeho rozhodnutí a já ho nutit nehodlám. Jako když to dělá mně, tak si řeknu, že sou důležitější věci a částečně to snad i chápu, ale udělat to před našima... Mamka měla strach, že mu nechutnalo.
Holky, tak řeším kraviny a sem moc velká citlivka, nebo cítím naprosto správně, že takhle by se chovat neměl? Jen ještě podotknu, že když sme spolu, všechno je v nejlepším pořádku a naprosto si rozumíme, ve všem. A plánujeme i společnou budoucnost.
Všem děkuju za názory
 
arrow
profile_image
maldenka
od 27. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na andela11: naprostý souhlas nenapsala bych to lépe

jestli je líný tě vidět po roce co bude dělat za pět let? jak váš vztah bude vypadat? Každá žena si zaslouží být milována a obletována (stejně jako chlap) a tenhle evidentně miluje víc sám sebe a své pohodlí než tebe mimoto LENOST je šílená vlastnost jako taková a osobně bych nemohla mít lenivého přítele

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To co popisuješ není dle mě o lenosti...Na takové chování se asi nedá reagovat domluvou nebo nářky...v tomhle bych já osobně byla potvora...Až se zase domluvíte a on to zruší s tím,že se mu nechce...Napsala bych mu příjemnou sms (skutečně milou) ve smylu,že nevadí, že sis to stejně myslela,že to zruší a jsi domluvená s kámoškou a vyrážíte ven ....A nebo bych mu to zrušla sama...ať nejezdí,že chceš mít chvilku klid...Pokud mu to bude fuk pak mu na tobě nezáleží a v případě,že zbystří svoji pozornost...ve smyslu "jé ona na mě nečeká a nesedí na zadku doma" tak bude chyba v tom jak tě vnímá...Sázím na druhou možnost...on ti zruší domluvenou schůzku nebo prostě,že se uvidíte a ještě přizná,že se mu za tebou nechce a ono nic...nic se neděje...nikdo se nezlobí ....Hmmm
Tady je něco špatně....Mám trošku pocit,že budeš typ, který se hodně řídí dle přítele...jak to vyhovuje jemu, jestli má čas on, velmi mnoho tolerance, která je sice fajn ale vše má své hranice.

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tarabell: zbystří svoji pozornost...ve smyslu "jé ona na mě nečeká a nesedí na zadku doma"

když se toto udělá klukům, co očekávají, že ta jejich bude sedět doma na sedince, tak to kupodivu většinou končí rozchodem.. taky bych byla radši, aby kluk zbystřil a uvědomil si, že jejich holka není jistá a tak by se měli polepšit a snažit.. já jsem taky kdysi čekala, protože přítel byl workoholik a nevím co se se mnou stalo, ale fakt jsem doma vždycky čekala dávná minulost.. jo to mu vyhovovalo, ale najednou když jsem "začala žít", tak byl problém.. stejně tak se teď stalo u mé kamarádky, taky když ten její vyrazil o víkendu s kámošema, tak ona vyrazila taky, a bác to byl malér takže po šesti letech se s ní rozešel..

ten tvůj se třeba může zmátořit, ale většinou jsou chlapi spíš pohodlný a chtějí mít své jisté.. někdo zas naopak bude oponovat, že je lepší ze sebe dělat nejistou, ale to si myslím platí jen na začátku vztahu.. ale třeba ne, vztahy jsou složité a jsou různé způsoby

zakladatelce bych doporučila ať se zařídí podle toho co cítí, vadí ti to hodně? no tak to nemusíš snášet, v moři je spousta ryb

Tak já uznávám, že jsem hodná a vím to o sobě. Nejen na něj, ale i na ostatní lidi. Sice se pokouším už tak 10 let změnit, ale jde to pomalu...

Cituji tarabell: A nebo bych mu to zrušila sama...ať nejezdí,že chceš mít chvilku klid

tak tohle už sem několikrát udělala. Párkrát byl podrážděný, párkrát to vzal v pohodě s tím, že teda ale určitě zítra se uvidíme, že přijde. Když bohužel mě tohle připadá dost podlé, rušit mu to naschvál a dělat mu to, co on dělá mně a co mně samotné se nelíbí. Ale to sem asi zase jen moc hodná.
Uznávám, že máte všechny pravdu. Je to tak jak sem mi to myslela, chtěla sem jen potvrzení. Okolí mi sice říkalo, že je to prkotina vzhledem k tomu, že jinak je vše ok a taky že přijdou důležitější věci na řešení...
Teď už jen zjistit jaké "řešení" mi nejvíc vyhovuje, jestli ho v tom vymáchat nebo ho rovnou pustit k vodě... Každopádně to řešit chci a vím že musím, jinak bych se utrápila Asi počkám do další "lenosti", protože teď už je to dva dny a on beztak zapomněl co říkal a psal a navíc sem nemocná... A co si budem povídat, taky musím sebrat odvahu a vymyslet "co a jak".

Cituji Tonie: ten tvůj se třeba může zmátořit, ale většinou jsou chlapi spíš pohodlný a chtějí mít své jisté.. někdo zas naopak bude oponovat, že je lepší ze sebe dělat nejistou, ale to si myslím platí jen na začátku vztahu..

děkuju, bohužel totiž přesně tohle si myslím. Jak už sem psala, několikrát sem mu schůzku zrušila, ale nakonec to skončilo tím, že prostě další den se uvidíme a konec. Sem si docela jistá, že mu to zrušit hned zase ten další den, ukončil by to. Ale přesně jak říkáš, nedostupnou atd. je taky podle mě lepší dělat na začátku vztahu, což sem taky dělala. A když sem si četla onu opěvovanou knížku "proč muži milují potvory", přišlo mi to právě napsané pro začínající vztahy, kde to určitě může fungovat. Neříkám jednou za čas mu něco odmítnout apod., ale pro už delší vztah...no nevím, tam by to podle mě končilo rozchodem. I když rada typu "vlastní koníčky" je 100% dobrá i pro delší vztah.
A jestli mi to vadí? No částečně. V první moment ano, pak si řeknu - ale co, aspoň si můžu číst nebo půjdu na Skype za kamarádkou. A pak si zase říkám - ale sakra, měl by mě chtít vidět. No a pak zase, že sou opravdu důležitější věci k řešení než jeden zrušený večer... Pere se to ve mně. Proto sem i deníček založila, abych získala "objektivní" pohled, jestli to řeším moc nebo sebou nechám zbytečně zametat..

Reaguji na snajpr: Je to mozna krute, ale bohuzel to musim napsat natvrdo.Chlapec te zas tak moc nezere.Chlap, ktery je s nekym pouhy rok a ma dotycnou rad by udelal cokoliv, aby se s ni mohl videt, i kdyby mel dojit pesky.A bohuzel si myslim, ze v tomto pripade rady typu delat nedostupnou moc nepomohou.Jste spolu relativne kratce na to, abys musela vymyslet finty, jak ho k sobe prilakat.Co budes delat po dvaceti letech manzelstvi?
Vztahy byvaji casto daleko mene slozite, nez se nam snazi namluvit nektere radoby psychologicke knizky.
ě

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

chvílema ani nevíš jestli ti to vadí to je pak těžký, fakt je to na každým, jak to cítí.. rozumím ti, taky jsem v tomhle "nestálá".. myslím, že teď už seš na tu jeho "lenost" spíš alergická než abys řešila jestli to opravdu něčemu vadí, takže řešit s ním bys to měla.. naschvály typu že už něco máš, ale ve skutečnosti budeš doma, bych mu taky nedělala, měla bys z toho špatný pocit, spíš si opravdu něco naplánuj (ovšem pokud budeš chtít)

tu knížku jsem ještě nečetla, ale taky o ni slyším ze všech stran tak si ji někdy přečtu.. a píšou tam, že je to knížka, která "zaručí" udržení vztahu? (v uvozovkách, protože nic není jisté)

Reaguji na Lusinda2: proč kruté? Myslím že tenhle názor tu už několikrát zazněl a já se mu nijak nebráním...
Reaguji na Tonie: možná máš pravdu, že sem si na to nějak uvykla, ale teď mě to vytáčí kvůli samotné podstatě a ne kvůli tomu, že mi to vadí. Ano, na naschvály stejně moc nejsem

Cituji Tonie: "zaručí" udržení vztahu?

Tak to netuším, to se asi zeptat někoho, kdo se tím řídí, jestli jí to vztah zaručilo. Podle mě je to takhle prezentováno....ale jak už sem psala, podle jsou tam rady spíš pro začátky vztahu, kdy ženská má předstírat nezájem a dělat jak je jí chlap fuk. Nevím jestli tohle může fungovat v delším vztahu, podle mě ne když bych teď začala něco takového dělat, spíš se na mě vykašle, protože si bude myslet, že už o něj nemám zájem. Ale zkus si to přečíst, je to ke stažení na uložto...sem zvědavá, co na to řekneš I když rady typu že bych si měla plánovat program bez ohledu na něj nejsou špatné. Kdyby sme to tak ale dělali oba, tak se taky nemusíme vidět vůbec
Ale jinak si s ním každopádně promluvím a budu chtít vědět na čem sem a jestli o mě opravdu nemá zájem nebo si chce občas oddychnout a jen to dává najevo debilním způsobem...

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lusinda2: Chlapec te zas tak moc nezere

To bylo první, na co jsem si vzpomněla při čtení úvodního příspěvku - "He´s just not that into you." ze Sexu ve městě.

Promluva očividně nezabrala, nechala bych teď promluvit činy a pokud přítel nezmění svůj přístup, zanech ho vlastnímu osudu, neb ty se akorát trápíš, zatímco on se válí na gauči nebo hraje fotbal (nadneseně myšleno).

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji snajpr: promluvím a budu chtít vědět na čem sem a jestli o mě opravdu nemá zájem nebo si chce občas oddychnout

Samozřejmě, že ti řekne, že zájem má atd. Za chlapa ale mluví především činy. Vypustit něco z pusy totiž nedá vůbec žádnou námahu.

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji snajpr: Ale jinak si s ním každopádně promluvím a budu chtít vědět na čem sem a jestli o mě opravdu nemá zájem nebo si chce občas oddychnout a jen to dává najevo debilním způsobem...

myslím, že ti řekne, že je to tou leností.. ne že by lhal, třeba to tak fakt je.. a po jaké době ti tohle vlastně začal dělat? pokud je tak línej, tak si myslím, že by to dlouho nevydržel hrát..

jo, tu knížku si stáhnu a přečtu, jen teď mi stojí ve frontě víc knížek včetně učebnic

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prepáč, ale ja by som s takým chlapom byť nemohla.... že sa mu nechce?? že je unavený? ty jo.... môj priateľ príde aj keď je unavený, prinajhoršom mi tu zaspí na gauči pri telke... ale JE SO MNOU !!
lákať ho na sex... tak to svedčí o tom, že ten vzťah fakt v poriadku nie je

Cituji saprenza: Samozřejmě, že ti řekne, že zájem má atd. Za chlapa ale mluví především činy.

Presne tak, a činmi dokazuje, že Ťa má niekde u zadnice.... je to tvrdé ale je to tak...

A nerešiš to moc.... toto je snáď normálne, že sa dvaja ľudia spolu vídajú často.... ak s nekým chcem byť tak budem... môj bývalý kvôli mne každý weekend cestoval 450 km tam a naspäť... stála som ho jak prachy, tak čas strávený v aute.... ale vždy! prišiel....

arrow
profile_image
K.r.a.p.e.t.k.a
od 3. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nač být s člověkem, který se nezajímá o tebe, jen o své zájmy. Nevidím v něj perspektivu budoucího života. Zřejmě se nezmění, bude tě to štvát víc a víc. Chodila jsem s klukem, který mi vyčítal, že bydlím daleko a že ho to nebaví... Tak jsem mu dala košem. Další kluk přijel rád 150 km i na dvě hodiny, aby mě viděl. Byl štěstím bez sebe.
V tvém případě bych si dobře rozmyslela, jestli s ním dál být má budoucnost. Abys nepromarnila zbytečně čas s někým, který si to nezaslouží.

arrow
profile_image
Tonie
od 4. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

což o to, on by se nejspíš zeptal, ale pak by ho naštvalo, že na něj dělá takovéhle hry

Cituji Tonie: teď mi stojí ve frontě víc knížek včetně učebnic

učebnice sou na nic

 

Téma Přítel je líný mě vidět je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené