Ahoj, s přítelem jsem asi rok a půl, je starší o 10 let. Bydlím u něj střídavě - tzn. třeba 3-4 dny v týdnu jsem u něj a zbytek u rodičů. Přítel má hodně náročnou práci, tráví tam spoustu času, na druhou stranu velmi slušně vydělává. I po práci je potom ještě často s kolegy/kámoši, buď sportuje a nebo - hlavně - sedí v hospodě. Problém je ten, že už mě vysiluje, jak musím být pořád ve všem dokonalá, myslím tím ve svém chování k němu. O jeho domácnost se starám sama (v době když tam nejsem, veškeré věci se hromadí a uklízím/peru/žehlím/vařím potom o to víc). Když přijde v noci z tahu, vzbudí mě, protože si chce povídat (a pak samozřejmě nejen to). Pořád musím být k dispozici, milá a vstřícná "protože má svých starostí dost a doma chce mít klid". Pokud mám někdy špatnou náladu nebo jsem nepříjemná (nejsem robot), dá mi to sežrat třeba na týden a pak další měsíc mi to předhazuje. Zezačátku jsem mu totiž plnila všechno, co jsem mu na očích viděla, což byla chyba, protože teď si na ten servis zvykl, to je jasné. Takhle to zní hrozně, ale jinak je na mě hodný, hodněkrát mi řekl, jak si váží, že se o něj takhle starám, kompenzuje mi to zase jinak (výlety, dovolené, dárky, společné akce, bere mě mezi kamarády... ). Taky vím, že je to špatnou zkušeností z minula, kdy mu ženský ublížily a teď se chová takhle - řekl, že pokud se mi to nelíbí, ať jdu, že ho mrzí, že to odnáším já, ale že jinej nebude. Určitě mi teď poradíte, ať dám od něj ruce pryč, ale tohle je výčet toho špatného, má dalších x vlastností a já důvodů, pro které ho miluju a proč odejít nechci. Myslíte, že je šance na změnu? Nebo to jednoho z nás přestane dřív, nebo později bavit?

arrow
profile_image
Lew
od 4. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Klasický vzhta kladivo kovadlina. Tohle nikdy nebude rovnocenný vztah dvou partnerů. Pokud žiješ s mužem, který vydělává hodně peněz, tak by si měl najmout hospodyni a nikoliv tebe, kdy mu zadarmo děláš vše, na co si vzpomene. Je to o sebevědomí a hrdosti. Takhle žijí ženy z chudých zemí, které potřebují nějak přežít, neumřít hlady a mít střechu nad hlavou, než se vzpamatují. Ale pokud se užívíš sama, tak tohle přece není nutné. Držím palce.

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no můj je trošku podobnej, sice ne až tak přehnaně,že by mi něco měsíc předhazoval, ale prostě vyžaduje určitý věci , který když nejsou, tak si klidně zvýší hlas nebo něco řekne....Ale je to přesně ten případ, že on vydělává a já studju, takže mi to přijde jako samozřejmost to dělat...já jsem s nim 3 a půl roku a je furt stejnej, takže šance na změnu asi moc neni ale když mě už mě naštve, tak si to nenecham libit, nesmíš mu hlavně dát pocit že si může dovolit všechno....

Ahoj. Z vlastní zkušenosti vím, že se chlap nikdy nezmění. Takže ho buď přijmeš takovýho jaký je a nebo tě to za chvíli přestane bavit a najdeš si někoho jiného.

Cituji annickaaa: O jeho domácnost se starám sama (v době když tam nejsem, veškeré věci se hromadí a uklízím/peru/žehlím/vařím potom o to víc).

Tak tohle snad nemá nic společnýho s předešlým vztahem, nechápu, proč by si po sobě nemohl dospělej chlap uklidit

Cituji annickaaa: Když přijde v noci z tahu, vzbudí mě, protože si chce povídat (a pak samozřejmě nejen to).

Bych ho poslala do háje.

Cituji annickaaa: ořád musím být k dispozici, milá a vstřícná "protože má svých starostí dost a doma chce mít klid". Pokud mám někdy špatnou náladu nebo jsem nepříjemná (nejsem robot), dá mi to sežrat třeba na týden a pak další měsíc mi to předhazuje.

Nějak nemám slov-takhle se chová dospělej chlap??

Cituji annickaaa: Taky vím, že je to špatnou zkušeností z minula, kdy mu ženský ublížily a teď se chová takhle - řekl, že pokud se mi to nelíbí, ať jdu, že ho mrzí, že to odnáším já, ale že jinej nebude.

Promiň, ale tohle je jen pohodlnost-on se měnit nechce. Mám pocit, že v poslední době všichni hází všechno na špatnou zkušenost z minulosti. V tom případě, neměl začínat nový vztah, dokud se nesrovná sámse sebou.

Cituji annickaaa: Myslíte, že je šance na změnu? Nebo to jednoho z nás přestane dřív, nebo později bavit?

Mě už by to bavit dávno přestalo-chci vedle sebe chlapa, ne rozmazlený dítě. A ano, myslím si, že časem to jednoho z vás přestane bavit. Náprava, nebo změna jeho osoby-nevím, pochybuju o tom.

arrow
profile_image
petule246
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, no, pokud ho miluješ, budeš to prostě muset zkousnout.
- Úklid se dá řešit asi celkem snadno - pořiďte si paní na úklid. Celkem chápu, že pokud chodíš do práce, nejsi nadšená z toho, že mu máš dělat služku. O náklady se můžete podělit, ale ani nemusíte - záleží na dohodě.
- Byla bych celkem opatrná s těmi jeho kamarády a hospodami (jsem asi o něco starší a vdaná a ze zkušenosti svých kamarádek vím, že kamarádi a hospody nejsou úplně ideální ve chvíli, kdy přijdou děti), takže v tomto směru bych měla snahu "pouštět" ho s kamarády jen sem tam a nějak nenásilně ho přesměrovat na společná kina a večeře.
- Máš nárok mít občas mizernou náladu. Můj manžel taky není odvařený, když přijde v 8 večer vyšťavený z práce a já jsem nepříjemná, ale je schopný pochopit, že pokud byli kluci celý den otravný, můžu toho mít dost. Stejně tak není nadšený, když na něj ječím, že si není schopný uklidit ani špinavý ponožky, ale když je potřeba, tak na něj prostě vyjedu bez ohledu nato, že mne živí. Tohle si vyjasněte, nevím sice, jak ti to dává sežrat, ale každý může mít sem tam mizernou náladu. Myslím, že je důležitý, aby ses nenechala zahnat do kouta a chovala se rovnoprávně a sebevědomě - jinak vám to dlouhodobě nemůže fungovat.
Víc mne nenapadá, jen se hlavně nenech napasovat do nějaké role, která ti nesedí.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji annickaaa: O jeho domácnost se starám sama (v době když tam nejsem, veškeré věci se hromadí a uklízím/peru/žehlím/vařím potom o to víc). Když přijde v noci z tahu, vzbudí mě, protože si chce povídat (a pak samozřejmě nejen to).

Cituji annickaaa: kompenzuje mi to zase jinak (výlety, dovolené, dárky, společné akce, bere mě mezi kamarády... ).

Nechci se tě dotknout, ale Váš vztah jak popisuješ na mě působí jako by on od tebe chtěl určité "služby" a za to ti "platil" dárky, výlety, dovolenými apod. Takové vztahy znám z vyprávění a myslím, že až ho omrzíš, půjde o dům dál. Holky to taky řeší tak, že začnou mluvit o dítěti a nebo rovnou otěhotní a tím si ho pojistí.

Ale třeba to není tvůj případ.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dominikka: Ale je to přesně ten případ, že on vydělává a já studju, takže mi to přijde jako samozřejmost to dělat...já jsem s nim 3 a půl roku a je furt stejnej, takže šance na změnu asi moc neni

Každý si k nám dovolí jen tolik, kolik dovolíme.
Samozřejmě se situace v životě mění, ale jedno vím jistě...Ty teď studuješ, děláš vše pro jeho spokojenost, ok...jenže tohle se bohužel nezmění ani tehdy až studovat přestaneš.
Týká se to i autorky tématu.

Krásný příklad toho byla moje známá, manžela si naučila na full servis, ráno snídaničku do postele, věčně sama tahala nákupy, úklid po miláčkovi atd. No a když už neměla tolik času a chtěla, aby také část odpovědnosti převzal on, bylo zle. Když jsem ji potkala s pupkem v osmém mésíci jak je ověšená taškami s nákupem, nevěřila jsem vlastním očím.
Na jeho obranu musím říct, že to nebyl primárně špatnej chlap, ale na pohodlí se zvyká velmi, skutečně velmi dobře.. a ono ani nezáleží na tom jestli je to chlap nebo ženská, ale dokud nemá důvod to změnit, tak to prostě dělat nebude a když se něco začne brát jako samozřejmost, tak to prostě i samozřejmost bude nadále.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to ja mám takeho kamarata, s ktorým som už neraz riešila vzťah či to skúsime alebo nie.... (teraz už mám dlhodobý vzťah s iným a som spokojná) ale ten kamoš, proste toto bola vec ktorá ma odrádzala, je o 10 rokov starší, pán podnikateľ, vlastný byt, auto...ja študentka, tehdy ešte na strednej škole....ale proste on mal na mňa nároky skôr typu prezentácia v spoločnosti..zmena štýlu obliekania...rifle keď idem s ním na kávu? NO WAY! proste furt mi nútil eleganciu a minimálne 10cm opätok ( a to sme spolu nič nemali) a ja ako študentka som vtedy nejako ani nemala peniaze na takovú radikálnu zmenu šatníka....no proste som rada , že sa to stoplo ešte v začiatkoch..... teraz po 4 rokoch sme stále vynikajúci kamaráti, zmena šatníka u mňa nastala, ale vlastným chcením, páčim sa mu takto ešte viac, ale bohužiaľ, som šťastne zadaná už 3 roky

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michma: Z vlastní zkušenosti vím, že se chlap nikdy nezmění.

Ale změní.

Cituji annickaaa: řekl, že pokud se mi to nelíbí, ať jdu, že ho mrzí, že to odnáším já, ale že jinej nebude

sám tedy říká, že se nezmění... tudíž se nic nezmění na vašem vztahu... jiný muž by určitě jinak ocenil starost o domácnost a vstřícnost k jeho osobě..

Cituji Dominikka: nesmíš mu hlavně dát pocit že si může dovolit všechno....

Cituji petule246: jen se hlavně nenech napasovat do nějaké role, která ti nesedí

Cituji Veselka10: když se něco začne brát jako samozřejmost, tak to prostě i samozřejmost bude nadále

přesně tohle mě asi trápí nejvíc. Vím, že si za to můžu sama, ale z toho, co tu píšete, asi není cesty zpátky, co?

Já jsem asi i vychovaná tak, že ženská by se měla o chlapa postarat. Zvlášť, když vydělává x-krát víc než já, zabezpečuje nás finančně, tak beru jako samozřejmost, že se zvládnu o domácnost postarat, když na to mám víc času než on. Hospodyní bych to řešit nechtěla, připadala bych si blbě.

Cituji Cindova: Nechci se tě dotknout

chápu, že to tak vyznělo. Není to tak, že by si mě úplně vydržoval, ale částečně máš možná pravdu. Ale nejsem v situaci, že bych přemýšlela nad tím, si s ním pořídit dítě. Jen se chci zeptat - u vztahů, o kterých jsi mluvila, to pokaždé krachlo proto, že to chlapa omrzelo? Nebo odešla ta holka, protože jí to přestalo bavit?

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na annickaaa:
No holka opravdu ti radím rychle pryč....Tvůj přítel je vy....ý sobec...Jestli ti takhle žít vyhovuje (vzhledem k založené diskuzi asi ne)...dyť tě má když to napíšu hnusně jako matraci a uklízečku...
Šanci na změnu...? To težko...lidé se měnit nedají (pokud se nejdená o submisivní poddajný typ...kterým seš ale v tomto vztahu ty)...přítel asi nebude žádný hlupák tudíž pochybuji, že by se měnil..Ten to má velmi dobře spočítané + nevím kolik ti je ale vzhledem k faktu, že on je o 10 let starší (počítám,že je mu minimálně 30+-)...
Další věc nesnáším, když partner pomlouvá své ex a fakt, že mu ženy ublížily...ha ha. Dokážu pochopit špatný vztah, zkušenost ale aby byli špatní všichni partneři....?? + to nedává nikomu právo chovat se takto jak popisuješ.
Upřímně nemáš v sobě kousek hrdosti....akorát z tebe dělá husu...prober se holka
Přečti si to po sobě a představ si, že to psala jiná slečna...co jí asi poradíš??
Už jen...po flámu si chce povídat a sex (co když ty nechceš ani jedno), nesmíš mít špatnou náladu jinak ti to vyčte (on je asi stále dobře naladěn...vlastně on nemusí má náročnou práci a slušný prachy...), bere mě mezi své kamarády (to je veliká čest), nechá nahromadit svůj ****** a čeká až dorazíš uklidit (ale tak proč ne když tě vezme občas na výlet nebo koupí dárek...).....TAKTO NEFUNGUJE ROVNOCENNÝ VZTAH, KDE SE MAJÍ DVA LIDI RÁDI

Cituji Christal: jiný muž by určitě jinak ocenil starost o domácnost a vstřícnost k jeho osobě..

děkuju. Já už nevím, mám takové "pokroucené" myšlení od něj, že jsem si snad nechala namluvit, že je to vlastně úplně normální, takový full-service

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené