arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na LuCcy-nka: ...no, tak to ti to moc nevysvětlil...
Ale možná opravdu chtěl před kámošem/a vypadat jako ten cool chlap, co ho nějaká holka nezkrotí a má ji na háku a byly to opravdu jen kecy.../i takové znám/ A nečekal, že ti to kámoš řekne.. Těžko říct, co je teď horší..jestli to, že je to opravdu pravda nebo to, jak se před kámošama přetvařuje a tebe shazuje... V mých očích by klesl.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Jully, ty jsi sice právník, ale pleteš si trestní odpovědnost z důvodu neoznámení spáchání trestného činu a obyčejné vměšování se do cizích záležitostí Opravdu nemáš povinnost to oznamovat

nepletu si nic, jen odjakživa nesnáším nefér jednání - navíc ty si uvědom rozdíl: neoznamuju to třetí osobě (když už jsi tedy použila tohle ensmyslné srovnání s trestným činem), ale přímo tomu, kdo je takovým jednáním dotčen - což je prostě morální povinnost, kterou holt někdo cítí a někdo jiný ne

Cituji Red_fire: dva si v tichosti tolerují paralelní vztahy či zálety,

mám i takové přátele, kteří mají volný vztah, a je to samozřejmě jejich věc
ovšem musíš rozlišovat situaci, kdy jeden druhému lže a ubližuje, a ten druhý o tom vůbec netuší

Cituji amelie1111: A od Tebe je to jen velmi nevhodná reakce hraničící s narušováním soukromí, založená na tvé nabubřelé představě, že ty jsi tu od toho, abys přiměla ostatní chovat se tak, jak by jsi si to ty představovala.

s touhle teorií bys musela zavírat oči před jakýmkoliv ubližováním, ať už fyzickým nebo psychickým, pokud se netýká přímo tvojí osoby - pokud se tak chceš chovat ty, tak prosím, já jsem byla vychovaná jinak. Takže pokud vidím, že někdo někoho podráží, tak s tím něco dělám. Samozřejmě je pak na dotyčném, jak se k tomu postaví, ale připadala bych si jako ten největší hajzl a sketa, kdybych tomu měla jen tiše přihlížet, a to jen proto, že se to bezprostředně nedotýká mě

Cituji amelie1111: Promin, ale to mě fakt nadzvihlo..

Mě zase nazdvihují lidé jako Ty, kteří na všechno kolem kašlou a neřeší nic než sebe. Prostě každý jsme nějaký.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jully: Samozřejmě je pak na dotyčném, jak se k tomu postaví, ale připadala bych si jako ten největší hajzl a sketa,

no, ta Tvoje kamarádka si zcela jistě myslí, že jsi hajz a sketa, protože se za jejími zády montuješ do jejího vztahu. To je obyčejný podraz, předpokládám,že moc kamarádek nemáš, jinak by jsi tyhle souvislosti lépe chápala.
Nebo možná jsi strávila zajímavý večer s jejím přítelem, když jste to tak spolu řešili, co?!
"Normální" člověk má přirozené zábrany vměšovat se do vztahů druhých lidí. Dokonce i když je o to požádají. Tebe nikdo nežádá, přesto děláš "dobré skutky" sama od sebe.

Cituji Jully: což je prostě morální povinnost, kterou holt někdo cítí a někdo jiný ne

Já to cítím jako strkání nosu do cizích záležitostí.

Cituji Jully: Mě zase nazdvihují lidé jako Ty, kteří na všechno kolem kašlou a neřeší nic než sebe.

No, teď jsi to opravdu vylepšila. Tak já půjdu hned teď prásknout nějakou svojí kamarádku, ať se stanu lepším člověkem

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: no, ta Tvoje kamarádka si zcela jistě myslí, že jsi hajz a sketa, protože se za jejími zády montuješ do jejího vztahu

Asi jsi minula tohle, že?

Cituji Jully: Poděkoval mi za to on, a po nějaké době i ta kamarádka, když si zpětně uvědomila, jak se chovala.

Cituji amelie1111: Nebo možná jsi strávila zajímavý večer s jejím přítelem, když jste to tak spolu řešili, co?!

Uvažuješ odporně, už se nedivím Tvým reakcím

Cituji amelie1111: Tebe nikdo nežádá, přesto děláš "dobré skutky" sama od sebe.

O dobré skutky se nežádá, představ si to. Tady je krásně vidět, že ani nevíš, co to dobrý skutek je.

Cituji amelie1111: "Normální" člověk má přirozené zábrany vměšovat se do vztahů druhých lidí.

Slušný člověk má přirozenou potřebu zasáhnout tam, kde se děje něco něco hnusného, zvlášť, děje-li se tojinému slušnému člověku. Kdyby někdo podváděl Tebe, nechala bych to být, a možná bych si ještě řekla "má, co si zasluhuje".

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím si taky, že ten kamarád se do toho neměl plést. Kdyby šlo o nevěru a ponižování, tak moožná ale jde o city, vztah a to je jejich věc. Přítel je ťululum a měl to řešit s tebou a né přes kamaráda.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jully: Kdyby někdo podváděl Tebe, nechala bych to být,

Ufff, to jsem si oddechla
Díky Bohu, nejsme kamarádky, takže nemusím mít strach, že poběžíš za mým mužem a budeš mu vykládat, jak jsem odporný člověk
To co ty nazýváš dobrým skutkem, já nazývám vměšováním se do cizích soukomých záležitostí. A to vše je způsobeno tím, že ty víš prostě nejlíp, jak to mezi nimi je a jak by se měli ti dva lidé chovat.
To je asi tak vše, co bych k tomu chtěla dodat.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji amelie1111: A to vše je způsobeno tím, že ty víš prostě nejlíp, jak to mezi nimi je a jak by se měli ti dva lidé chovat.

Právě. Jak někdo může posuzovat kdo je ten špatný a kdo ten chudáček? Navíc co vím ze své zkušenosti, lidé, kteří sebou nechávají vláčet, tak o tom většinou vědí. Někteří lidi si jisté věci potřebují odžít a prožít, aby něco pochopili. Je to dost složité no.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elienka: Jak někdo může posuzovat kdo je ten špatný a kdo ten chudáček? Navíc co vím ze své zkušenosti, lidé, kteří sebou nechávají vláčet, tak o tom většinou vědí. Někteří lidi si jisté věci potřebují odžít a prožít, aby něco pochopili.

Krásně jsi to vystihla.
Navíc, já vnímám kamarádství jako určitý druh loajality, spojenectví a možnosti se na druhého spolehnout. I kdyby moje kamarádka dělala ve svém vztahu něco, s čím já nesouhlasím, NIKDY bych na ní nebonzovala. Navíc, já jsem nesežrala všechnu moudrost, takže já nemůžu vědět, jak to mezi nimi ve skutečnosti je

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elienka: Jak někdo může posuzovat kdo je ten špatný a kdo ten chudáček? Navíc co vím ze své zkušenosti, lidé, kteří sebou nechávají vláčet, tak o tom většinou vědí.

Tak tenhle o tom opravdu nevěděl. A byl to dobrý člověk. A i dotyčné slečně dodatečně došlo, jak hnusně se chovala, jemu se omluvila (což samozřejmě už zpětně ničemu nepomůže, ale aspoň něco) a mně děkovala (jak už jsem psala). Takže tak - vím, co dělám.

Cituji amelie1111: poběžíš za mým mužem a budeš mu vykládat, jak jsem odporný člověk

kamarádky bychom tedy rozhodně být nemohly - jestli ho za jeho zády podvádíš, tak pro mě odporný člověk jsi

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Navíc, já vnímám kamarádství jako určitý druh loajality

myslím, že nemá smysl se tu vzájemně urážet, tahle věta prostě vystihuje rozdíl mezi tím, jak to vnímáme - u tebe má loajalita ke kamarádce přednost přede vším, u mě loajalita nikdy nebude v žebříčku hodnot na vyšším místě než fair play - a je mi úplně jedno, zda se jedná o kamarádku, nebo práci, nebo třeba i rodinu

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: I kdyby moje kamarádka dělala ve svém vztahu něco, s čím já nesouhlasím, NIKDY bych na ní nebonzovala. Navíc, já jsem nesežrala všechnu moudrost, takže já nemůžu vědět, jak to mezi nimi ve skutečnosti je


:

Cituji amelie1111: A to znamená, že je to pravda?
Nějak mi uniká, proč by jinak jeho kamarádovi tak leželo na srdci blaho vašeho vztahu. Musí vědět, že ty to příteli řekneš a budete to řešit. Ten kamarád přece musí mít nějaký motiv, proč se vám do toho montuje. Buď vás chce rozeštvat nebo ho poslal tvůj přítel.

arrow
profile_image
Janule19
od 8. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Jully: A i dotyčné slečně dodatečně došlo, jak hnusně se chovala, jemu se omluvila (což samozřejmě už zpětně ničemu nepomůže, ale aspoň něco) a mně děkovala (jak už jsem psala). Takže tak - vím, co dělám.

Jully, seš jednička! Takový dobrák od kosti, co učí svoje kámošky, jak být lepším člověkem.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jully: Cituji Elienka: Jak někdo může posuzovat kdo je ten špatný a kdo ten chudáček? Navíc co vím ze své zkušenosti, lidé, kteří sebou nechávají vláčet, tak o tom většinou vědí.
Tak tenhle o tom opravdu nevěděl.

To, co jsem napsala, mělo hlubší podtext, ale to nevadí. Nemyslím si, že bys měla zasahovat do osudu lidí a už vůbec né do vztahů. Já nevím, mě to přijde hodně zvláštní. Každý člověk má zodpovědnost za své děti, za sebe a své rodiče (když už jsou staří a nemohoucí), a né za ostatní. A podle mě za tvou přehnanou starostlivostí také něco je, nezlob se. Možná ty sama máš nějaký svůj vnitřní problém. Někdy se tomu říká "syndrom matky Terezy" a není to zrovna dobrá cesta. Ale toť jen můj názor. Jen bych taky nechtěla potkat člověka jako jsi ty, protože svým způsobem s lidmi manipuluješ. Tak mi to připadá. Neuraž se. Já jen jak to na mě působí.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechápu tu debatu, zásah Jully ocenil ten kluk i její kamrádka, tak co? Snad zná Jully svoje přátele dost dobře na to, aby odhadla, jak se zachovají. Dovolím si tvrdit, že je zná určitě líp než vy Kdyby mě osobně přítel podváděl nebo ze mě dělal blbku jiným způsobem, chci to vědět a lidi, kteří mě znají, to o mě vědí. Kamarády, kteří by radši strčili hlavu do písku, bych velmi rychle přestala považovat za kamarády. Toť můj názor.

Cituji ILChazz: Nechápu tu debatu, zásah Jully ocenil ten kluk i její kamrádka, tak co? Snad zná Jully svoje přátele dost dobře na to, aby odhadla, jak se zachovají. Dovolím si tvrdit, že je zná určitě líp než vy Kdyby mě osobně přítel podváděl nebo ze mě dělal blbku jiným způsobem, chci to vědět a lidi, kteří mě znají, to o mě vědí. Kamarády, kteří by radši strčili hlavu do písku, bych velmi rychle přestala považovat za kamarády.

Vystihla jsi to přesně.
Vůbec jsem nepochopila ten útok na Jully.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené