Smazat

Přítel nechce posunout vztah dále

Po šesti letech vztahu jsme se stále nikam neposunuli, nechce se stěhovat, o budoucnosti nemluví, nebo se vymlouvá na peníze. Přitom mě ujistil, že se mnou bydlet chce, ale moc to tak nevypadá.

Začnu od začátku. S přítelem jsme spolu přes šest let, začali jsme spolu chodit, když mě bylo 17, jemu 22, on v ten čas začal chodit na vysokou, studoval pět let, pak byl rok na pracáku. Já studuji na té samé škole, chybí mi poslední rok. Oba ještě bydlíme u rodičů, a to je to, co mi vadí…

Pár roků zpátky mi to ještě nepřišlo tak akutní, studovali jsme, on docela těžký obor, já zas nejsem v tom učení tak dobrá, abych přitom stíhala nějakou pořádnou brigádu, abychom se uživili sami. On bydlí blízko města kde studuji v rodinném domku, já v malém městě v bytě cca 40 km daleko, do školy dojíždím, takže když to vyšlo, přespala jsem u něj, nebo jsme se viděli o víkendu. Tím že mám k němu studentský měsíčník, tak u nás prakticky nebývá, přijede na Vánoce a max. dvakrát v létě. Mě už to doma začalo lézt na nervy, chtěla bych vypadnout, tak jsem se těšila až přítel dokončí školu, že se odstěhuje (zdědil po prarodičích byt, pronajímá ho, tak jsem si myslela že to bude jednodušší, když si nebude muset shánět nájem), jenže rok nemohl najít práci (protože čekal až se nachomýtne něco z oboru) a já o tom teda nemluvila, abych ho nedeptala, že nemá práci a peníze. Jakmile ho před dvěma měsíci zaměstnali, hned jsem vyrukovala s otázkou, jak to teda vidí, kdy se chce odstěhovat a prostě jak to spolu uděláme.

K mému překvapení bohužel vypadal, že se mu vůbec nechce. Nejdříve řekl, že o tom ještě nepřemýšlel a začal být ticho (on to tak umí, když se o něčem prostě nechce bavit, tak mi neodpovídá a já to z něj musím tahat, jak z chlupaté deky). Tak jsem mu řekla, ať si to teda promyslí, že se ho za týden zeptám. Po týdnu jsem na to tedy zavedla téma, nastínila mu, jak to vidím já, že bychom zatím ze společných úspor nakoupili nezbytnosti, já bych si pokusila najít nějakou kloudnou brigádu, abych mu přispívala alespoň na jídlo, že bych u něj zatím úplně nebydlela (aby si nemyslel, že chci, aby mě živil), ale jen tak častěji přespávala třeba. Z něj vypadlo, že do bytu vůbec nechce, že chce barák.

Zůstala jsem na něj hledět, že jak si to teda představuje, že bude dalších pět let bydlet u rodičů? Než si naspoří, než mu dají hypotéku a než barák postaví? Navíc si neumím představit, že spolu budeme chodit např. 12 let a pak spolu začneme bydlet ve společném domu, bez toho, abychom si vyzkoušeli, jestli spolu bydlet vůbec zvládneme (ono asi být spolu jednou za týden a každý den, je trochu rozdíl) a už kdysi jsem mu na rovinu řekla, že s rodiči v budoucnu bydlet nebudu, ani s jeho, ani s mými. Uznal že do toho bytu teda budeme muset jít. Ale s jakým zoufalstvím to řekl, to jsem až nevěřila. Přitom ho pořád slyším nadávat, že po něm mamka něco stále chce, nemá svůj klid atd. atd., myslela jsem že stěhování uvítá. Vedli jsme hodně živou debatu, která skončila mým pláčem, když jsem mu vyčetla, že za šest let jsme se vlastně vůbec nikam neposunuli, pořád k němu chodím „na návštěvy“, on se u nás neukáže jak je rok dlouhý, ještě jsme spolu nebyli ani na žádné dovolené a jediný společný majetek máme postel, kterou jsme mimochodem koupili před necelým rokem (do té doby jsme spali na jednolůžkové posteli) a i tu jsem si musela vydupat. Nevím co si o tom myslet Já už přecházím do fáze, kdy bych klidně uvítala svatbu, za nějaký čas i miminko, on se ale o věcech do budoucna vůbec nezmiňuje, nesděluje mi novinky o bytu, zařídit dovolenou by ho ani nenapadlo, proste o takových věcech vůbec nemluví. Jen mi vše vymlouvá, že na to nejsou peníze. To je prý i důvod proč se nechce stěhovat hned, že on je v čerstvé práci, co když ho vyhodí, že za rok na tom budeme určitě lépe. Jenže za rok ho podle mě můžou vyhodit taky a jestli budu na pracáku taky rok, jako on, tak na tom budeme teda úplně stejně a to už bych s toho stěhování, nebo všeobecně vývoje vztahu nemusela dočkat. Navíc je těžké hledat brigádu ve městě, kde mám školu, když bych pak po pracovní době neměla spoj domů a každý den přespávat u nich, to nechci, přišlo by mi to hloupé, že je tam vyžírám nebo tak.

Co si o tom myslíte? Já teď opět zvolila strategii vyčkávání s čím přijde, ale bojím se, že s ničím. Rozchod ale nepřichází v úvahu, jako partner mi absolutně ve všem vyhovuje, neumím si život bez něj představit. Jinak omlouvám se za délku.
 
arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Vedli jsme hodně živou debatu, která skončila mým pláčem, když jsem mu vyčetla, že za šest let jsme se vlastně vůbec nikam neposunuli, pořád k němu chodím „na návštěvy“, on se u nás neukáže jak je rok dlouhý, ještě jsme spolu nebyli ani na žádné dovolené a jediný společný majetek máme postel"
VS
"Rozchod ale nepřichází v úvahu, jako partner mi absolutně ve všem vyhovuje, neumím si život bez něj představit."
Tož, kde je tedy problém !? Žádný nevidím

Taky jsem v tom nějak ztracená, na jednu stranu jsi nespokojená, na druhou Ti ve všem vyhovuje? Asi to pravda není.
Jsi mladá, nemáš kam spěchat. Dej mu najevo, že se bez něj obejdeš. Věnuj se škole, sama sobě, přátelům, koníčkům. On potřebuje dospět, buď si to uvědomí nebo ne. Řečma ho k tomu nedonutíš.
Ovšem už to, že jste ani neměli pořádnou postel, mě docela dostává. Myslím, že s jeho láskou k Tobě to nebude tak horké. Těžko říct. Osobně moc neberu vztahy, kde jsou spolu dva od mládí xlet a většinou ten chlap pak nějak nemá potřebu vztah někam posouvat dál. To bych šla dál já, ale bez něj.

A kdybys ho "donutila" k tomu bydlení a dalším věcem, byla bys šťastná, když by jsi věděla, že to není od něho samého?
Ještě se zeptám: Vzal Tě někdy na oběd/večeři/výlet/do kina apod? Překvapil Tě někdy něčím příjemným? Dává Ti najevo, že Tě miluje? Ať už gesty nebo drobnými dárky? Randili jste někdy spolu nějak romanticky?
Už to, že za Tebou k vašim nejezdí, je opravdu divné. Takovýho chlapa bych nechtěla. Vždyť to vlastně ani není vztah.

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako člověk mi skutečně vyhovuje, jen už mě unavuje čekat, než se k něčemu rozhoupe. To, že mě miluje, mi dokazuje jinak, právě nevím, co mu je, jestli se bojí, nebo mu to vyhovuje s maminkou, netuším:(

Cituji mněhně: že mě miluje, mi dokazuje jinak,

Jak? Když ani lepší postel kvůli Tobě nepořídil a na dovolené jste nebyli. Jste mladí, máte si užívat, radovat se, toto mi prostě nesedí.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mněhně: Co si o tom myslíte?

že není přesvědčený o tom, že by chtěl zbytek života strávit s tebou...klasický "přechozený vztah"

Měla by ses rozhlédnout po světě i po jiných chlapech

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mněhně: Jako člověk mi skutečně vyhovuje

co ti na něm vyhovuje?? O ničem nepíšeš...

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba má lepíky, že kdyby teď šel hned do pronájmu se studentkou bez jistýho příjmu, tak tuplem nenašetří vůbec nic, třeba si opravdu chce udělat nějakou finanční rezervu do začátku, peníze se mu takhle chvíli budou odkládat stranou dobře. Já nevím no, možná je to tak, jak píše farahh nade mnou, třeba tě nevidí jako životní partnerku a nechce se mu do toho. Když se do ničeho nemá, tak je to špatný znamení. Tak si spolu sedněte v klídku a vyložte karty na stůl. Lepší znát pravdu teď a zařídit se podle toho, než si nechat vzít čas a energii, kterou bys mohla investovat jinde. Musí ti říct, kde to drhne.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Vedli jsme hodně živou debatu, která skončila mým pláčem, když jsem mu vyčetla, že za šest let jsme se vlastně vůbec nikam neposunuli, pořád k němu chodím „na návštěvy“, on se u nás neukáže jak je rok dlouhý, ještě jsme spolu nebyli ani na žádné dovolené a jediný společný majetek máme postel"
VS
"Rozchod ale nepřichází v úvahu, jako partner mi absolutně ve všem vyhovuje, neumím si život bez něj představit."
Tož, kde je tedy problém !? Žádný nevidím

Hihi, přesně tohle mě napadlo

Ve všem ti vyhovuje, ale přitom to absolutně nejdůležitější, tzn. že s Tebou nepotřebuje být a neplánuje s Tebou budoucnost, to řešíš jenom jako kosmetickou skvrnku na Vašem vztahu?
Zkus se na to podívat očima nezaujatého člověka. Nikdo by se nechtěl šest let plácat v provizorní známosti. Ty to chceš posunou dál, on ne. Zkusila sis odpovědět PROČ?

Co si o tom myslíte? Já teď opět zvolila strategii vyčkávání s čím přijde, ale bojím se, že s ničím.
No, to jsi teda zvolila výbornou strategii. Tím se to zcela jistě brzo vyřeší.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Johanita: třeba si opravdu chce udělat nějakou finanční rezervu do začátku

Člověk, který chce finanční rezervu, se neválí rok po škole na pracáku.
Mně přijde dle tvého popisu jako takový letargický mouchysněztesimě, do čeho ho nedokopeš, to mít nebudeš. Takový typický "neřešič". A k tomu ty zvolíš strategii vyčkávání. V této konstelaci to vypadá, že i v padesáti budete mít akorát tak tu společnou postel a budete čekat na zázrak.
Máš poslední rok školy, tak teď bych vztahy nějak nerozvrtávala a soustředila bych se na to, abych tu školu dodělala a našla si práci. A pak bych se s dotyčným rozloučila a porozhlídla se jinde.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já nevím, upřímně ty ještě studuješ, bydlet s ním vlastně nebudeš, jak sama píšeš, protože na to nemáš a jemu bydlet doma vyhovuje. Sice je to divný, že nemá potřebu bydlet sám, ale některý chlapi jsou holt takový. Doma po něm asi moc nechtěj, takže je v klidu.

Ale peníze jako argument neberu. Pochopila jsem, že byt je jeho, takže by tam platil leda služby. Předpokládám, že rodičům snad nějaké peníze dává (?), takže tady by to byla nula od nuly.

Jeho k odchodu od rodičů nic netlačí.

Otázka je, jak by to vypadalo, až vystuduješ.

arrow
Neprodává v Bazaru

Třeba je to opravdu tak, jak píšou holky a on s tebou nepočítá jako s partnerkou do budoucnosti, ale třeba taky ne. Rok byl na pracáku, takže asi moc našetřeno mít nebude a teď pracuje teprve krátce. Pokud jsou v tom opravdu jenom peníze, tak mu naprosto rozumím, taky bych si chtěla něco našetřit před tím, než se osamostatním.
Argument, že: bych mu přispívala alespoň na jídlo, že bych u něj zatím úplně nebydlela (aby si nemyslel, že chci, aby mě živil), ale jen tak častěji přespávala třeba. se mi teda moc nezdá, jakože jeho dokopeš ke stěhování, a přitom ani s ním v podstatě bydlet nebudeš? Co tak počkat, dokud nedostuduješ, najdeš si práci a budeš schopna se rovným dílem podílet na chodu domácnosti ? Pak spolu můžete opravdu ,,bydlet´´, ne jenom ,,jen tak častěji přespávat´´. Sestěhovat se bez finanční rezervy, bez jisté práce a se studentkou bež přijmu mi taky nepřide moc rozumné (to, že dotyčnému je 28 a na tyhle věci už dávno nemyslel je ovšem jiná věc).

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eM.X: Argument, že: bych mu přispívala alespoň na jídlo, že bych u něj zatím úplně nebydlela (aby si nemyslel, že chci, aby mě živil), ale jen tak častěji přespávala třeba. se mi teda moc nezdá, jakože jeho dokopeš ke stěhování, a přitom ani s ním v podstatě bydlet nebudeš?

Souhlasím, ty ho vlastně tlačíš, aby bydlel sám, on nechce, ale ty s ním taky bydlet vlastně nebudeš. Mně by to teda docela štvalo.

Cituji Phaeton: Souhlasím, ty ho vlastně tlačíš, aby bydlel sám, on nechce, ale ty s ním taky bydlet vlastně nebudeš. Mně by to teda docela štvalo.

S tím bydlením to je pravda, ale mě už stejně zaráží to jeho chování, takový vztah nevztah. Bohužel nám toho tazatelka moc nenapsala, jak se k ní jinak chová a co se jí na něm tak líbí.

 

Váš příspěvek

Přítel nechce posunout vztah dále

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené