Smazat

Přítel nechce posunout vztah dále

Po šesti letech vztahu jsme se stále nikam neposunuli, nechce se stěhovat, o budoucnosti nemluví, nebo se vymlouvá na peníze. Přitom mě ujistil, že se mnou bydlet chce, ale moc to tak nevypadá.

Začnu od začátku. S přítelem jsme spolu přes šest let, začali jsme spolu chodit, když mě bylo 17, jemu 22, on v ten čas začal chodit na vysokou, studoval pět let, pak byl rok na pracáku. Já studuji na té samé škole, chybí mi poslední rok. Oba ještě bydlíme u rodičů, a to je to, co mi vadí…

Pár roků zpátky mi to ještě nepřišlo tak akutní, studovali jsme, on docela těžký obor, já zas nejsem v tom učení tak dobrá, abych přitom stíhala nějakou pořádnou brigádu, abychom se uživili sami. On bydlí blízko města kde studuji v rodinném domku, já v malém městě v bytě cca 40 km daleko, do školy dojíždím, takže když to vyšlo, přespala jsem u něj, nebo jsme se viděli o víkendu. Tím že mám k němu studentský měsíčník, tak u nás prakticky nebývá, přijede na Vánoce a max. dvakrát v létě. Mě už to doma začalo lézt na nervy, chtěla bych vypadnout, tak jsem se těšila až přítel dokončí školu, že se odstěhuje (zdědil po prarodičích byt, pronajímá ho, tak jsem si myslela že to bude jednodušší, když si nebude muset shánět nájem), jenže rok nemohl najít práci (protože čekal až se nachomýtne něco z oboru) a já o tom teda nemluvila, abych ho nedeptala, že nemá práci a peníze. Jakmile ho před dvěma měsíci zaměstnali, hned jsem vyrukovala s otázkou, jak to teda vidí, kdy se chce odstěhovat a prostě jak to spolu uděláme.

K mému překvapení bohužel vypadal, že se mu vůbec nechce. Nejdříve řekl, že o tom ještě nepřemýšlel a začal být ticho (on to tak umí, když se o něčem prostě nechce bavit, tak mi neodpovídá a já to z něj musím tahat, jak z chlupaté deky). Tak jsem mu řekla, ať si to teda promyslí, že se ho za týden zeptám. Po týdnu jsem na to tedy zavedla téma, nastínila mu, jak to vidím já, že bychom zatím ze společných úspor nakoupili nezbytnosti, já bych si pokusila najít nějakou kloudnou brigádu, abych mu přispívala alespoň na jídlo, že bych u něj zatím úplně nebydlela (aby si nemyslel, že chci, aby mě živil), ale jen tak častěji přespávala třeba. Z něj vypadlo, že do bytu vůbec nechce, že chce barák.

Zůstala jsem na něj hledět, že jak si to teda představuje, že bude dalších pět let bydlet u rodičů? Než si naspoří, než mu dají hypotéku a než barák postaví? Navíc si neumím představit, že spolu budeme chodit např. 12 let a pak spolu začneme bydlet ve společném domu, bez toho, abychom si vyzkoušeli, jestli spolu bydlet vůbec zvládneme (ono asi být spolu jednou za týden a každý den, je trochu rozdíl) a už kdysi jsem mu na rovinu řekla, že s rodiči v budoucnu bydlet nebudu, ani s jeho, ani s mými. Uznal že do toho bytu teda budeme muset jít. Ale s jakým zoufalstvím to řekl, to jsem až nevěřila. Přitom ho pořád slyším nadávat, že po něm mamka něco stále chce, nemá svůj klid atd. atd., myslela jsem že stěhování uvítá. Vedli jsme hodně živou debatu, která skončila mým pláčem, když jsem mu vyčetla, že za šest let jsme se vlastně vůbec nikam neposunuli, pořád k němu chodím „na návštěvy“, on se u nás neukáže jak je rok dlouhý, ještě jsme spolu nebyli ani na žádné dovolené a jediný společný majetek máme postel, kterou jsme mimochodem koupili před necelým rokem (do té doby jsme spali na jednolůžkové posteli) a i tu jsem si musela vydupat. Nevím co si o tom myslet Já už přecházím do fáze, kdy bych klidně uvítala svatbu, za nějaký čas i miminko, on se ale o věcech do budoucna vůbec nezmiňuje, nesděluje mi novinky o bytu, zařídit dovolenou by ho ani nenapadlo, proste o takových věcech vůbec nemluví. Jen mi vše vymlouvá, že na to nejsou peníze. To je prý i důvod proč se nechce stěhovat hned, že on je v čerstvé práci, co když ho vyhodí, že za rok na tom budeme určitě lépe. Jenže za rok ho podle mě můžou vyhodit taky a jestli budu na pracáku taky rok, jako on, tak na tom budeme teda úplně stejně a to už bych s toho stěhování, nebo všeobecně vývoje vztahu nemusela dočkat. Navíc je těžké hledat brigádu ve městě, kde mám školu, když bych pak po pracovní době neměla spoj domů a každý den přespávat u nich, to nechci, přišlo by mi to hloupé, že je tam vyžírám nebo tak.

Co si o tom myslíte? Já teď opět zvolila strategii vyčkávání s čím přijde, ale bojím se, že s ničím. Rozchod ale nepřichází v úvahu, jako partner mi absolutně ve všem vyhovuje, neumím si život bez něj představit. Jinak omlouvám se za délku.
 

Ani mu z těch akcí nevypisuj, nepiš mu, co Ty máš v plánu. Nech ho, ať mu to začne šrotovat v hlavě a ať se hlavně ozve sám

Cituji .Annette.: Mě si ten můj po devíti letech taky nechce vzít. Já bych se vdávala hned. Ale co už no... Nechávám ho dýchat, vždyť nepotřebujem papír na to, že se máme rádi.

S tímhle nesouhlasím. Co Ty máš z toho, že s ním teda jsi? A proč on je s Tebou, když si Tě nechce vzít? Buď Tě miluje a chce dát světu najevu, jakou úžasnou ženu má a že patří k němu a nebo holt tak spokojený není a nechává si zadní vrátka. Tohle prostě nechápu. Přijde mi, že holka pak sebou nechává zametat, jen hlavně aby měla toho chlapa a měla "klid". On si Tě vzít nechce, ale Ty mu vaříš, uklízíš, staráš se o něj? Předpokládám, že ano. Takže taková služka zadarmo s přídavkem postele. Co Tvoje sebeúcta? Buď s Tebou chce žít, mít s Tebou rodinu, domov nebo ne.
A to, že se někomu rozpadl vztah po svatbě, to už je holt riziko, i když já v tom spíš vidím ty "přechozené" vztahy. Jsou spolu dlouho, nikdo jiný na obzoru, bojí se být sami, okolí do nich třeba hustí, kdy už se teda jako uráčí vzít, tak se teda vezmou, a pak se třeba objeví někdo jiný, nebo konečně zjistí, že dál už to nejde a seberou odvahu než žít nešťastně celý život, tak s tím zavčas něco udělat.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: tak se teda vezmou

.. a ejhle, žádný dechberoucí zázrak se nekoná, vše je tak, jak bylo - v hlavě začne hlodat, jestli to byl vůbec dobrý nápad se brát a od toho je jen kousek k rozvodu

Cituji LaArdilla: Co Ty máš z toho, že s ním teda jsi?

Taky netuším. Je jiná věc, pokud jsou dva spolu a svatbu tak nějak neřeší ( nebo se jim do ní nechce z různých důvodů ) . Ale pokud ty chceš a on si tě nechce vzít, tak taky nechápu, k čemu jste spolu.

Cituji dadabus: Je jiná věc, pokud jsou dva spolu a svatbu tak nějak neřeší ( nebo se jim do ní nechce z různých důvodů ) . Ale pokud ty chceš a on si tě nechce vzít, tak taky nechápu, k čemu jste spolu.

Ano. Když dva chtějí totéž, je to něco úplně jiného, než když jeden je spokojený, tak jak to je a druhý ne. A Ty spokojená nejsi.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji .Annette.: Mě si ten můj po devíti letech taky nechce vzít. Já bych se vdávala hned. Ale co už no... Nechávám ho dýchat, vždyť nepotřebujem papír na to, že se máme rádi.

Tyjo promin, ale takové to ohrané "my nepotřebujeme papír na to že se máme rádi" je hrozně dětinské. To říkají bud ty které nikdo nikdy nepožádal, nebo ty co jsou přelétavé a bojí se závazků. Jasně že k tomu neni třeba papír, ale je trochu jinej pocit s někym jen tak chodit, žít a sdílet domácnost jako dva papírově cizí lidé a nebo mít stejné příjmení, být brán zákonem jako plnohodnotný pár či rodina a budovat něco společně (finančně.. jakkoliv) Navíc k manželství cítí člověk takovou větší zodpovědnost, než k jinému vztahu a třeba dělá pak mín hloupostí, které by nešli vrátit apod.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adluna: Navíc k manželství cítí člověk takovou větší zodpovědnost, než k jinému vztahu a třeba dělá pak mín hloupostí, které by nešli vrátit apod.

Nevím, já mám teda někdy pocit spíš opačný, že jakmile je na to ten "papír", lidi nabydou dojmu, že toho druhého už mají jistého a snažit se přestanou úplně... a dokonce bych řekla, že se tentno postoj týká spíš ženských než chlapů...

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda to jsem nečekala že se do mě takhle pustíte... No, všechny máte pravdu v tom, že bychom se vzít "měli", nicméně nemyslím si, že bych mu dělala jen služku apod... A není to tak, že bych do něj hučela abysme se vzali a on si stál za svým že ne. Parkrát jsem se zmínila že bych jako chtěla, ale ono na to zatím není ani příhodná situace. Ať chcete nebo ne, svatba stojí dost peněz (jasně, něco přispějou rodiče, dá se to udělat i levněji... a tak..), ale jak už jsem někde psala, máme chvíli dům, který je potřeba zrekonstruovat a shodli jsme se na tom, že nejdřív si uděláme hezký bydleníčko a pak třeba i ta svatba. Nechci se tady vymlouvat na peníze a omlouvat přítele, ale tak to prostě je. Náš vztah je úžasnej a za nic bych ho nevyměnila a vím, že se dočkám. Bavíme se i o dítěti a přítel ví, že dítě bez svatby já nechci.

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji .Annette.: No, všechny máte pravdu v tom, že bychom se vzít "měli"

ne, jestli to tak vyznělo tak pardon, vubec to nebylo hučení typu "pokud se nevezmete hned ted, mas chlapa na nic" je to naprosto vaše věc, navic co je komu do toho, jestli se lidi berou, nebo spolu "jen tak" žijou. Spis jsem to myslela kvuli tobe, aby ty sis to sama neomlouvala a nelhala trochu sama sobě, že je to "jen papír" když svatbu očividně chceš ( a která holka taky ne, že ) Podle me pokud tenhle stav chtějí oba tak super, ale kdž se chce holka vdávat a kluk zdržuje a ona si to omlouvá penězi, či že je to "jen" papír, tak kecá sama sobě a né že ne Taky jsem se chtěla vdávat a ten muj taky, jen nějak den D v nedohlednu bez datumu.... No tak jsem mu řekla "hele, zajdi na radnici konecne zamluvit nějake topěkné datum" no a bylo

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vilima: Nevím, já mám teda někdy pocit spíš opačný, že jakmile je na to ten "papír", lidi nabydou dojmu, že toho druhého už mají jistého a snažit se přestanou úplně... a dokonce bych řekla, že se tentno postoj týká spíš ženských než chlapů...

Tak to nevím, možná to má spíš ten kdo se vdává a bere to jakousi "pojistku" svatba hezký vztah rozhodně nezaručí, a pokud má někdo pocit že se najednou může přestat snažit, tak to je blbý.. Ze svého okolí to neznám. Pokud si to myslela že žensky nakynou a začnou se zanedbávat, tak to delají i bez svateb to samé chlapi.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adluna: Tak jasně že bych chtěla, jak píšeš, která holka ne . Ale fakt nikam nespěcháme, chci si udělat domeček a pak to budem řešit. Navíc, je mi (za pár dní) 23, takže mám ještě čas. Kdyby mi bylo víc, asi bych to "hrotila" jinak.

Cituji Adluna: No tak jsem mu řekla "hele, zajdi na radnici konecne zamluvit nějake topěkné datum" no a bylo

To sis to hezky zařídila

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji .Annette.: Navíc, je mi (za pár dní) 23, takže mám ještě čas.

jo, to jsem se přesně vdávala ve 23, manžel 24.. chtěli jsme brzo protože jsme řekli že chceme pak slavit diamantovou svatbu a brát se ve 35 bychom se toho třeba nedožili jinak máme asi rok a půl po svatbě a vztah pořád stejný

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adluna: Tak to je dobrej důvod . To je dobře, že to máte pořád stejné. Já myslím, že až se jednou teda vezmem, že už nás taky asi nic nepřekvapí...po tolika společných letech už fakt asi není nic. Tak ať vám to klape i nadále

Reaguji na .Annette.: Tady jde o to, jak psala Adluna, že pokud sama svatbu chceš, a pak chlapa omlouváš stylem, že vlastně na lásku není papír potřeba, tak to je takový lhaní sama sobě. Znám hodně žen, který tohle povídaj, ale přitom ve skutečnosti tu svatbu chtějí, jenže jejich chlap ne a ony, ze strachu aby nezůstaly samy, na to přistoupí. Ale není to jen svatba, jsou to prostě různé věci, důležité je, že je chtějí oba a ne, že se druhý přizpůsobí jen proto, že se bojí, že o partnera přijde.
Jinak je mi potom putna, jak to vy dva máte, jen mě prostě zarazilo to, jak jsi to napsala.

Ještě k zakladatelce: Jak to vypadá? Jinak když se Ti ozve, buď k němu přívětivá, nedávej mu najevo, z jakého důvodu jsi se odtáhla, máš ho ráda, jen teď nemáš tolik času. A pokud Tě moc chce vidět, ať za Tebou taky přijede.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: Asi jsem to napsala špatně, je to spíš tak, že zatím nechce. Ale tím bych tuhle debatu ukončila. Už jsme to rozebraly s Adlunou.

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: Ještě k zakladatelce: Jak to vypadá?

Je asi brzo, aby začaly změny, zvlášť když teď k němu jezdím tak čtyři dny v týdnu po práci (jsem na stáži a neoplatí se mi jezdit každý den až domů), na přespání. Ale alespoň jsem přestala myslet na to, co přítel nedělá a snažím se vnímat, co pěkného pro mě dělá, takže i když se tím můj problém zatím nevyřešil, nesmutním a cítím se zase líp.

 

Váš příspěvek

Přítel nechce posunout vztah dále

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené