Smazat

Přítel nechce posunout vztah dále

Po šesti letech vztahu jsme se stále nikam neposunuli, nechce se stěhovat, o budoucnosti nemluví, nebo se vymlouvá na peníze. Přitom mě ujistil, že se mnou bydlet chce, ale moc to tak nevypadá.

Začnu od začátku. S přítelem jsme spolu přes šest let, začali jsme spolu chodit, když mě bylo 17, jemu 22, on v ten čas začal chodit na vysokou, studoval pět let, pak byl rok na pracáku. Já studuji na té samé škole, chybí mi poslední rok. Oba ještě bydlíme u rodičů, a to je to, co mi vadí…

Pár roků zpátky mi to ještě nepřišlo tak akutní, studovali jsme, on docela těžký obor, já zas nejsem v tom učení tak dobrá, abych přitom stíhala nějakou pořádnou brigádu, abychom se uživili sami. On bydlí blízko města kde studuji v rodinném domku, já v malém městě v bytě cca 40 km daleko, do školy dojíždím, takže když to vyšlo, přespala jsem u něj, nebo jsme se viděli o víkendu. Tím že mám k němu studentský měsíčník, tak u nás prakticky nebývá, přijede na Vánoce a max. dvakrát v létě. Mě už to doma začalo lézt na nervy, chtěla bych vypadnout, tak jsem se těšila až přítel dokončí školu, že se odstěhuje (zdědil po prarodičích byt, pronajímá ho, tak jsem si myslela že to bude jednodušší, když si nebude muset shánět nájem), jenže rok nemohl najít práci (protože čekal až se nachomýtne něco z oboru) a já o tom teda nemluvila, abych ho nedeptala, že nemá práci a peníze. Jakmile ho před dvěma měsíci zaměstnali, hned jsem vyrukovala s otázkou, jak to teda vidí, kdy se chce odstěhovat a prostě jak to spolu uděláme.

K mému překvapení bohužel vypadal, že se mu vůbec nechce. Nejdříve řekl, že o tom ještě nepřemýšlel a začal být ticho (on to tak umí, když se o něčem prostě nechce bavit, tak mi neodpovídá a já to z něj musím tahat, jak z chlupaté deky). Tak jsem mu řekla, ať si to teda promyslí, že se ho za týden zeptám. Po týdnu jsem na to tedy zavedla téma, nastínila mu, jak to vidím já, že bychom zatím ze společných úspor nakoupili nezbytnosti, já bych si pokusila najít nějakou kloudnou brigádu, abych mu přispívala alespoň na jídlo, že bych u něj zatím úplně nebydlela (aby si nemyslel, že chci, aby mě živil), ale jen tak častěji přespávala třeba. Z něj vypadlo, že do bytu vůbec nechce, že chce barák.

Zůstala jsem na něj hledět, že jak si to teda představuje, že bude dalších pět let bydlet u rodičů? Než si naspoří, než mu dají hypotéku a než barák postaví? Navíc si neumím představit, že spolu budeme chodit např. 12 let a pak spolu začneme bydlet ve společném domu, bez toho, abychom si vyzkoušeli, jestli spolu bydlet vůbec zvládneme (ono asi být spolu jednou za týden a každý den, je trochu rozdíl) a už kdysi jsem mu na rovinu řekla, že s rodiči v budoucnu bydlet nebudu, ani s jeho, ani s mými. Uznal že do toho bytu teda budeme muset jít. Ale s jakým zoufalstvím to řekl, to jsem až nevěřila. Přitom ho pořád slyším nadávat, že po něm mamka něco stále chce, nemá svůj klid atd. atd., myslela jsem že stěhování uvítá. Vedli jsme hodně živou debatu, která skončila mým pláčem, když jsem mu vyčetla, že za šest let jsme se vlastně vůbec nikam neposunuli, pořád k němu chodím „na návštěvy“, on se u nás neukáže jak je rok dlouhý, ještě jsme spolu nebyli ani na žádné dovolené a jediný společný majetek máme postel, kterou jsme mimochodem koupili před necelým rokem (do té doby jsme spali na jednolůžkové posteli) a i tu jsem si musela vydupat. Nevím co si o tom myslet Já už přecházím do fáze, kdy bych klidně uvítala svatbu, za nějaký čas i miminko, on se ale o věcech do budoucna vůbec nezmiňuje, nesděluje mi novinky o bytu, zařídit dovolenou by ho ani nenapadlo, proste o takových věcech vůbec nemluví. Jen mi vše vymlouvá, že na to nejsou peníze. To je prý i důvod proč se nechce stěhovat hned, že on je v čerstvé práci, co když ho vyhodí, že za rok na tom budeme určitě lépe. Jenže za rok ho podle mě můžou vyhodit taky a jestli budu na pracáku taky rok, jako on, tak na tom budeme teda úplně stejně a to už bych s toho stěhování, nebo všeobecně vývoje vztahu nemusela dočkat. Navíc je těžké hledat brigádu ve městě, kde mám školu, když bych pak po pracovní době neměla spoj domů a každý den přespávat u nich, to nechci, přišlo by mi to hloupé, že je tam vyžírám nebo tak.

Co si o tom myslíte? Já teď opět zvolila strategii vyčkávání s čím přijde, ale bojím se, že s ničím. Rozchod ale nepřichází v úvahu, jako partner mi absolutně ve všem vyhovuje, neumím si život bez něj představit. Jinak omlouvám se za délku.
 
arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: takový vztah nevztah

Taky mám ten pocit (např. že nebyli na dovče apod.). Ale s tím bydlením mi přijde, že je to zatím spíš jeho věc.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Udivuje mě, že vlastně po tolika letech, kdy jste se nikam nehnuli, blbou postel koupil před rokem (bože, mačkat se tolik let na jedné posteli??), tobě jako partner ve všem vyhovuje. Pokud ti vyhovuje, tak ti to vlastně nevadí...ne? Mně by tohle teda vadilo, a to značně. Ale není to spíš tak, že lžeš tak trochu sama sobě? Jinak zajímalo by mě, takový byl asi od prvopočátku, což? Nic moc neřeší, však ono se to nějak udělá, všechno mu trvá, než se rozhoupe k nějakému vážnějšímu rozhodnutí, tak by jeden zešedivěl, a v podstatě se vážnějším rozhodnutím spíš vyhýbá, aby nic třeba o budoucnosti řešit nemusel. Vysvětlení jsou dle mého názoru dvě. Buď s tebou opravdu nepočítá a zatím tě o tom neinformoval, a nebo je prostě posera, co do ničeho nejde bez 100% jistoty (jako by snad někdy bylo něco na 100 % jisté) a bez toho se nehne dál. Přesně jsi to napsala vlastně sama s tím domem - takhle by to zřejmě opravdu dopadlo. Děti byste mohli mít třeba ve 40, až se zbavíte hypotéky, ne? Je otázka, která varianta je pro tebe lepší. I kdyby s tebou chtěl být a počítal s tebou, je potřeba si uvědomit, že tohle jeho chování se nezmění. Takový bude pořád a ty pořád budeš na něco vyčkávat a k něčemu ho dokopávat. Ale pokud ti ve všem vyhovuje... byla by škoda ho pouštět k vodě... třeba si postupem dalších 6 let, kdy se třeba konečně přestanete navštěvovat a začnete spolu bydlet, zvykneš

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem se svým přítelem devět let. Jsme spolu od mých 14. Něco přes sedm let jsme bydleli každý u svých rodičů, později společně u mých. Před rokem jsme koupili dům, který přestavujem. Já jsem se tam chtěla co nejrychleji odstěhovat, ale příteli se do toho moc nechtělo. Takže jsme bydleli stále u mé mamky ve 3+1. Bylo nás tam celkem pět. A bylo to už fakt peklo, ale přítel stále nic. Až teď, konečně, jsme se přestěhovali. Jsme tam čtyři měsíce a musím říct, že je to úžasný. Po devíti letech vztahu konečně sami. Takže já být tebou, mluvím o tom že s ním chceš být, že bys ráda nějaké to bydleníčko. Dej mu čas, on k tomu taky dojde. A chápu ho že se toho bojí, když pracuje teprve tak krátce a ty vůbec. Ještě taková otázka: Z čeho byste to všechno platili? Z jednoho platu? Brigádou si totiž nevyděláš tolik, jako v klasické práci (teda pokud bys nenašla nějakou lepší). No, nevím...

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: Právěže vztah máme opravdu pěkný, nechybí jeho lichotky, pozornosti, na výlety chodíme, na dlouhé procházky, dokážeme si čtyři hodiny v kuse povídat, je na mě hodný.. V lásce problém nevidím, vím že se mnou chce opravdu být, proto nechápu, že se tématu budoucnost tak vyhýbá.

Cituji Phaeton: No já nevím, upřímně ty ještě studuješ, bydlet s ním vlastně nebudeš, jak sama píšeš, protože na to nemáš a jemu bydlet doma vyhovuje. Sice je to divný, že nemá potřebu bydlet sám, ale některý chlapi jsou holt takový.

Cituji eM.X: Pokud jsou v tom opravdu jenom peníze, tak mu naprosto rozumím, taky bych si chtěla něco našetřit před tím, než se osamostatním.

Cituji .Annette.: Z čeho byste to všechno platili? Z jednoho platu? Brigádou si totiž nevyděláš tolik, jako v klasické práci (teda pokud bys nenašla nějakou lepší). No, nevím...

Je pravda, že to asi taky vidím hodně jednoduše. Po přečtení všech komentářů jsem došla k závěru, že na stěhování zatím tlačit nebudu, počkáme jak se to vyvine s prací, s penězi a tak. Pořád ale nevidím důvod, proč by se o tom se mnou nemohl normálně bavit, rozebírat co všechno bude třeba a pod. a taky, jak říkáte, táhne mu na třicet a o odstěhování od rodičů se takřka nezmiňuje.
A co se týče

Cituji vilima: Ale není to spíš tak, že lžeš tak trochu sama sobě? Jinak zajímalo by mě, takový byl asi od prvopočátku, což? Nic moc neřeší, však ono se to nějak udělá, všechno mu trvá, než se rozhoupe k nějakému vážnějšímu rozhodnutí, tak by jeden zešedivěl, a v podstatě se vážnějším rozhodnutím spíš vyhýbá, aby nic třeba o budoucnosti řešit nemusel.

Tak ano, ohledně některých rozhodnutí potřeboval postrčit, to mi ale nepřišlo jako taková hrůza, protože o tom se mnou nebo někým jiným mluvil, nechal si poradit a tak.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Říkáš, že zdědil byt a ten teď pronajímá. Kde jsou ty peníze ? Jsou jeho, nebo je dává rodičům ?
Nezlob se na mne, ale podle mne mu to stoprocentně vyhovuje tak jak to je: bydlet na baráku u maminky, která dělá plný servis, sem tam přijde na noční návštěvu o deset let mladší stvoření, nic to nestojí - možná kafe - ... No, kdože by v dnešní době tohle dobrovolně měnil za nejistou budoucnost dospělého samostatného chlapa, který musí být jakousi tou "hlavou domácnosti" a nést zodpovědnost ?
Jde o to, že tohle jeho řešení zas až tak plně nevyhovuje tobě .... Jak už tady bylo psáno, i když se ti přece jen povede jej přes slzy a věčné škemrání natlačit do toho "dospělého života" - budeš mít z toho radost ? A do čeho jej budeš tlačit pak ? Do svatby, do dětí, ... ?
Podle mne bys měla dělat tak, aby on byl ten, co si chce "připoutat" tebe - tedy, trochu se "odpoutat" Nebýt v pozici té, co čeká, co chce, co prosí, co je pořád k dispozici, ..... To je šance, jak zachránit vztah a nasměrovat jej někam. Jinak to buď půjde do kopru, nebo zmaříš půlku života v slzavých scénách a pak si to třeba budeš vyčítat.

Cituji dadabus: Podle mne bys měla dělat tak, aby on byl ten, co si chce "připoutat" tebe - tedy, trochu se "odpoutat" Nebýt v pozici té, co čeká, co chce, co prosí, co je pořád k dispozici, ..... To je šance, jak zachránit vztah a nasměrovat jej někam. Jinak to buď půjde do kopru, nebo zmaříš půlku života v slzavých scénách a pak si to třeba budeš vyčítat.

Přesně tak. Začít žít svůj život víc bez něj, věnovat se i jiným lidem, koníčkům než jen jemu, nebýt mu stále k dispozici, když se ozve apod. Mám zkušenost, že chlap se pak může přetrhnout

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je sice zajímavý nápad, ale nerada bych, aby to vyznělo, že už o něj přestávám mít úplný zájem? Jinak Reaguji na dadabus: ano, peníze dává rodičům, a zodpovědnost je sice strašidelná věc, ale doufala jsem, že v jeho letech už se na to bude dívat jinak

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mněhně: vyznělo, že už o něj přestávám mít úplný zájem?

Žádné strachy. Myslím, že to bude velice osvěžující změna - zatím to totiž vypadá tak, že o něj máš strašně moc dychtivý, ba až lehce dusivý zájem ... No a kdyby tě tak lehce nechal jít s mávnutím ruky " aaale, co, stejně nemá zájem .... " - tak si ještě poděkuješ, že ses vyhla pár průšvihům do budoucna.

Cituji mněhně: peníze dává rodičům

Jo, myslela jsem si to. No, ostatně, to je v pořádku, pokud u nich bydlí, že .... Jak s jeho rodiči vycházíš ty ? Není to třeba jeho maminka, kdo se snaží jej udržet doma ( napadlo mne po přečtení dalšího deníčku ) ?

Cituji mněhně: To je sice zajímavý nápad, ale nerada bych, aby to vyznělo, že už o něj přestávám mít úplný zájem?

Tak to právě vůbec není. Přečti si Proč muži milují potvory. Opravdu můžeš jenom získat.
Zrovna nedávno jsem se bavila s kamarádem svého muže o minulosti, kdy jsem muže odháněla, byla jsem na něho nepříjemná apod. (kvůli jisté věci, která pro vztah prostě není dobrá) a on mi říkal, že to je právě pro chlapa něco jako červený hadr na býka, že to se chlap může přetrhnout. Taky to tak bylo.
A když to s ním nic neudělá, tak pro Tebe jedině dobře, než se dál v budoucnu trápit.

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: lehce dusivý zájem

To bude asi tím, že v poslední době se na fb objevují fotky a statusy mých vrstevnic o zasnoubení, z ultrazvuku, ze svatby, kopa mimin a mám pocit, že bych si po šesti letech taky něco takového zasloužila Ale možná máte pravdu, přestanu tlačit na pilu a ještě si zkusím užít mládí.

Hmm, jeho mamka by bylo téma na další deníček. Ona není zlá, ale má takovou povahu, že když má zrovna tu svou náladu, tak je hodně nepříjemná a všechny terorizuje. Jednu věc si za den rozmyslí desetkrát a když to přítel, nebo jeho taťka náhodou odmítnou splnit podle aktuálního rozhodnutí, tak je hodně zle. Já se k ní teda chovám vždycky slušně, taky jsem jí vděčná, že mě u nich tak nechává (určitě si musela všimnout, že jsem u nich stále nasáčkovaná, zatímco přítel k nám jede jednou za uherský rok), ale občas mi teda leze na nervy. A přítel někdy začne dost nadávat, když po něm zase chce vykonat nějakou blbost (to ho sice krotím, jak to mluv, že je to jeho mamka, ale to co ona někdy třeba chce, je taky vážně na zabití), tak jsem nabyla dojmu, že bude rád, až se odstěhuje. Jeho mamka by podle mě už taky byla ráda, kdyby vypadl (hlavně vůli řečem sousedů), občas nám třeba na Vánoce nebo narozky koupí něco do výbavy do kuchyně, ale na druhou stranu by zas přišla o silnou pomocnou sílu. Oni už jsou starší, přítele totiž měli pozdě, a taťka všechny ty její úkoly sám určitě nezvládne, nejstarší syn se s nimi nebaví (právě kvůli mamčiné povaze) a prostřední sice přijede pomoct, ale rozhodně ne kvůli těm nesmyslným úkolům (protože on pak nenese ty následky, když ona se urazí, že ji odmítnul, prostě odjede domů). Takže možná ho doma i podvědomě chce, ale že by ho tím nějak ovlivňovala, toho jsem svědkem ještě nebyla.

Reaguji na LaArdilla: A jakým stylem jsi to prováděla? Zas nemůžu z ničeho nič obrátit a přestat k němu úplně jezdit, to by mi taky nebylo úplně příjemné.

Prostě měj na něj míň času, třeba řekni, že už něco máš, užívej si života bez něj, nečekej na něj, jak on se rozhoupe apod., dej mu najevo, jak jsi šťastná, i když nejsi zrovna s ním - jemu to bude vrtat hlavou.
Dám proti příklad. Jednou za mnou přijela na návštěvu kamarádka. Taky pořád řešila toho svýho, věčně se neviděli, ona vlastně pořádně nevěděla, na čem s ním je a tak. Jely jsme zrovna v autě na výlet, když jí volal. Místo, aby mu vesele řekla, promiň, teď se s Tebou nemůžu vybavovat, jsem na výletě, tak skoro celou cestu prokuňkala smutně do mobilu. Měla jsem chuť jí ho vyhodit z okna, protože co tím vyřešila? Vůbec nic, akorát tím dala najevo, jak je bez něj vlastně úplně nemožná a jedině on ji může učinit šťastnou. Jenže chlapi přesně tohle jednání nesnášejí.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LaArdilla: akorát tím dala najevo, jak je bez něj vlastně úplně nemožná a jedině on ji může učinit šťastnou. Jenže chlapi přesně tohle jednání nesnášejí.

svatá pravda ...

Cituji mněhně: v poslední době se na fb objevují fotky a statusy mých vrstevnic o zasnoubení, z ultrazvuku, ze svatby, kopa mimin a mám pocit, že bych si po šesti letech taky něco takového zasloužila

Ach, ten FB FB není realita, pouze takové "chlubítko" a díky němu si lidi uvědomí, že jim strašně chybí to, na co si donedávna ani nepomysleli... Navíc, postuje se tam vesměs jen to krásné, veselé a pozitivní - o tom druhém se mlčí. Kamarád si nedávno koupil zánovní eskový Mercedes, zahltil fotkama celý FB a na chvíli mne přepadli stejné pocity, jako tebe ( že už bych si ve svém věku taky něco takového zasloužila ) . To, že s ním má teď problémy všeho druhu a lítá po servisech, o tom už tam nepíše ani slovo ..... Ty by sis taky nezasloužila vyplakat a vydupat si své sny na základě FB a pak zjistit, že´s pořádně přestřelila

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mněhně: Taky se kloním k variantě, víc vlastních přátel (obnov třeba dřívější kontakty) nové se dělají hůře. A koníčky bez něj.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mněhně: To bude asi tím, že v poslední době se na fb objevují fotky a statusy mých vrstevnic o zasnoubení, z ultrazvuku, ze svatby, kopa mimin a mám pocit, že bych si po šesti letech taky něco takového zasloužila

Tak to je přesně ono. Vykašli se na to, co mají ostatní. Mě si ten můj po devíti letech taky nechce vzít. Já bych se vdávala hned. Ale co už no... Nechávám ho dýchat, vždyť nepotřebujem papír na to, že se máme rádi. Nehledě na to, že znám případy, kdy ti dva spolu byli sto let a po svatbě se jim vztah rozpadl...

arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem začala hned, včera jsme zašly jen s kamarádkou na akci, příteli jsem jen napsala, jak je to tam super, že přišel zazpívat i Pepa Vojtek, tak myslím, že dost záviděl Dneska jsem mu napsala, že nedojedu, až zítra po práci, na příští sobotu jsme si taky udělaly plány s kamarádkou a na přespříští víkend jsem se přihlásila na taneční workshop. Takže děkuju za rady holky, uvidím, jestli zbystří

 

Váš příspěvek

Přítel nechce posunout vztah dále

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené