Smazat

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

Přítel mi na Štědrý den odjel do špitálu s bolesí na hrudi. Mám hrozný strach, potřebuju se vypsat, "slyšet" vaše názory, zkušenosti. Byl to v mých očích do teď neuvěřitelně vitální člověk, hrozně hodný..a teď tohle :(

Ahoj všichni,
24. večer se mu udělalo moc špatně, nemohl pořádně dýchat, bolelo ho na hrudi, potil se, zvracel, silně ho bolela pravá ruka, myslel, že je to jeho poslední. Počkal hodinu s tím, jestli se to zlepší, jako jindy. On měl tyto potíže s bolestí na hrudníku už dřív, ale vždycky do pár minut odezněly,tak si řekl, že to asi nic není Po té hodině to nepřešlo. Jel tedy do nemocice. Nechali si ho tam s tím, že neví, co to bylo, protože jsou svátky a tudíž není možné dělat komplet vyšetření. Akorát ten základ..z krve zjistily vyšší koncentraci srdečních enzymů, která druhý den ráno ještě vzrostla. Řekli mu tam, že je to z toho, co jíme, dýcháme, že už nic není zdravé. Píchali mu nějaké injekce a čekalo se na 27. až budou doktoři přítomni. Takže...po absolvovaných vyšetřeních změla diagnózna : Druhý prodělaný infarkt s následkem popraskaného srdíčka ((. Není to dobré, bojím se hrozně moc teď se díky víkendu opět čeká na pondělí, má rozříznutou tepnu, kterou mají v pondělí rentgenovat. Pak dále další ultrazvuky žil a tepen. Leží celou dobu na JIP.
Takhle jsem se ještě nikdy nebála, sama jsem se z toho psychicky skoro sesypala, není mi moc dobře, zítra za nim chci jet. Je to silný kuřák a denně pije hrozně moc kafí, ale bojím se, že si ani tak nedá říct prostě nejde mu vvysvětlit, že je to z toho, pokaždé to svede na něco jiného...ať už na ovzduší, genetiku, stres,..atd. Je mu 37 let.
Asi si potřebuju přečíst jen pár povzbudivých slov, nebo názory někoho z oboru...
Děkuji vám všem a přeju jen to nejlepší.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Nejsem z oboru, moc takovým věcem nerozumím. Ale pro tebe je důležité, abys tady pro něj byla, podpořila ho a třeba ho zkusila přeorientovat pomalu na zdravý životní styl. Hlavně před ním nebreč, to člověka ještě víc vystresuje. Moje babička je na tom taky špatně, ale já jsem se naučila obrnit a před ní jsem silná. Popláču si doma v koutku. Držím palce, aby se přítel uzdravil a vy jste si zase užívali sami sebe!

Reaguji na VeronikaEma:
Kdybys věděla, kolikrát a jak často do něj jdu s tím, že má přestat. Už dřív, když si stěžoval, že ho to bolí, tka jsem mu říkala, že to není normální a že s tím má jít k doktorovi a že má přestat kouřit a tolik pít to zatracený kafe ( pořád jsem s tím do něj šla..ale to bylo pořád do kola a argumenty typu "to bys ani nesměla dejchat ten sajrajt, co je ve vzduchu, to je ještě 10x horší" .. prostě argumenty typické pro každého kuřáka a že jich znám hodně.
Děkuji ti a já držím palce tobě, buď tady pro babičku a buď silná

Reaguji na Amber: Ono je nejhorší, že ty chlapy absolutně nechtěj chodit k doktorovi. Můj přítel třeba skoro každý ráno zvracel, měl průjem kolikrát i tam měl krev, když se vyzvracel tak to taky vypadalo zvláštně a věř mi že reagoval stejně jako tvůj přítel a k doktorovi ho nemůžem dotáhnout. Měj pevný nervy, věřím, že to oba dva zvládnete, chápu tě. Až ho pustí domů tak mu to snad dojde, že si musí dávat pozor na své zdraví, to máme přece jen jedno. Držím moc palečky

arrow
profile_image
Pidižvíík
od 27. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je mi moc líto akorát moc nechápu, na co furt doktoři čekali, sice byly svátky, ale doktoři měli normálně služby, no ne? Každopádně to bude chtít omezit to kafe a kouření, třeba ho tady ta příhoda k tomu "nakopne." Pije tolik kafe kvůli tomu, že je přetažený? Zkus mu navrhnout různé čaje, které jsou přírodní a také dodávají energii a nějak ho postupně přeorientovat na zdravější životní styl...Hlavně jak už tu bylo psáno, snaž se před ním být silná.Moc držím pěsti, aby to dobře dopadlo!

Reaguji na smile24:
To máš pravdu. Hlavně, že když mu řeknu že ta a ta nebo ten a ten má takový a takový problém, tak se hrozně diví, proč už s tím nešel dotyčný k doktorovi. Ale když je něco jemu, tak "to přece nic není a přejde to samo"...teď si akorát vyčítám já, že jsem ho tam opravdu nedokopala dřív ale to už je pozdě jen se modlím, aby ho pustili a on byl v pořádku
A ještě, když ti do telefonu oznámí "no mohla bys přijet a dovízt mi cigarety"....lidi věřte, že kdybych byla zrovna u něj, tak ho tam snad zmlátím i před těma sestřičkama jajej jsem měla vztek
Děkuju ti za podporu a přítele pro jistotu k tomu doktorovi dokopej....

Reaguji na Pidižvíík:
No, bylo mi řečeno, že doktoři taky chtějí mít na svátky volno, takže se udělaly jen odběry a píchali mu nějaké injekce do té doby...na další vyšetření se čekalo do pátku a ještě další ho čekají v to pondělí tenhle přístup mě docela zaráží..
Taky jsem si myslela, že sám dostane rozum a bude se chovat zodpovědněji, ale jak jsem odepisovala uživatelce smile24, asi to tak nevypadá
Děkuji ti za podporu!

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amber: A ještě, když ti do telefonu oznámí "no mohla bys přijet a dovízt mi cigarety"...

tak to mu celkem nic není bez ohledu na diagnozu.

Reaguji na Tiakia:
Tohle jsem mu v tom vzteku málem taky vpálila, pak jsem ale raději mlčela, protože jsem byla s prominutím tak nasr*ná, že bych řekla něco, co by mě asi moc mrzelo potom..

To se divím, že ani dva prodělané infarkty v tak mladém věku přítele nedonutily aspoň se zamyslet nad zdravějším životním stylem, kromě toho, u nás v nemocnici je kantýna, kde se dají cigarety koupit, u vás ne? Předpokládám, že když si dojde zakouřit, tak omezenou hybnost nemá

Cituji Amber: A ještě, když ti do telefonu oznámí "no mohla bys přijet a dovízt mi cigarety"....


Cituji Amber: .lidi věřte

Věřím.
Reaguji na TheKitty172:
Reaguji na Tiakia:

Raději to nebudu komentovat, musela bych být sprostá.

Reaguji na TheKitty172:
Nemůže jít z budovy, kde je, může být jen na patře JIPky, protože ho monitorují, má na sobě všude ty přistroje a ten dosah je omezen, takže kantýna nepřipadá v úvahu
To, že ho nic nedonutí je věc, která mě na něm hrozně štve, vytáčí, se*e atd..nechci být sprostá, ale pořád mu říkám, že v jeho věku je snad na místě, aby byl zodpovědnej aspon k sobě, že se chová jak malej...a on mi na to řekne, že to má ze špatnýho ovzduší...krve by se ve mně nedořezal..........!

Cituji Amber: .a on mi na to řekne, že to má ze špatnýho ovzduší...krve by se ve mně nedořezal..........!

Nedivím se Ti.
Tvůj přítel, to by bylo něco na moje nervy.

arrow
profile_image
Minnies
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Pidižvíík: akorát moc nechápu, na co furt doktoři čekali, sice byly svátky, ale doktoři měli normálně služby, no ne?

Cituji Amber: No, bylo mi řečeno, že doktoři taky chtějí mít na svátky volno, takže se udělaly jen odběry a píchali mu nějaké injekce do té doby...na další vyšetření se čekalo do pátku a ještě další ho čekají v to pondělí tenhle přístup mě docela zaráží..

Bože co je to za přístup doktorů? V jaké nemocnici vůbec přítel leží? Neexistuje žádné čekání na všední den... ať je svátek či ne, pro doktora je to běžný normální den. Jakékoliv vyšetření se může dělat klidně i na svátek ve 2. hodiny ráno.. Ležet můj přítel v takovéto nemocnici tak se toho bojím víc než diagnozy. V takové nemocnici bych snad nezůstala ani den a raději se nechala převést do nějaké kvalitnější.

Cituji Amber: no mohla bys přijet a dovízt mi cigarety"

No to bych tam snad za ním dojela a na místě ho zmlátila blbečka jednoho. Zdraví má jen jedno a pokud v tomto věku prodělal už 2 infarkty, tak nechci vidět jeho zdraví za pár let..

arrow
Neprodává v Bazaru

V jaké je přítel nemocnici? Je tam kvalitní lékařská péče? Pokud ano, tak bych se tolik nebála, jsou to odborníci a pomohou mu, je mladý a ustojí to. Moc držím palce ať to dobře dopadne

 

Váš příspěvek

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené