Smazat

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

Přítel mi na Štědrý den odjel do špitálu s bolesí na hrudi. Mám hrozný strach, potřebuju se vypsat, "slyšet" vaše názory, zkušenosti. Byl to v mých očích do teď neuvěřitelně vitální člověk, hrozně hodný..a teď tohle :(

Ahoj všichni,
24. večer se mu udělalo moc špatně, nemohl pořádně dýchat, bolelo ho na hrudi, potil se, zvracel, silně ho bolela pravá ruka, myslel, že je to jeho poslední. Počkal hodinu s tím, jestli se to zlepší, jako jindy. On měl tyto potíže s bolestí na hrudníku už dřív, ale vždycky do pár minut odezněly,tak si řekl, že to asi nic není Po té hodině to nepřešlo. Jel tedy do nemocice. Nechali si ho tam s tím, že neví, co to bylo, protože jsou svátky a tudíž není možné dělat komplet vyšetření. Akorát ten základ..z krve zjistily vyšší koncentraci srdečních enzymů, která druhý den ráno ještě vzrostla. Řekli mu tam, že je to z toho, co jíme, dýcháme, že už nic není zdravé. Píchali mu nějaké injekce a čekalo se na 27. až budou doktoři přítomni. Takže...po absolvovaných vyšetřeních změla diagnózna : Druhý prodělaný infarkt s následkem popraskaného srdíčka ((. Není to dobré, bojím se hrozně moc teď se díky víkendu opět čeká na pondělí, má rozříznutou tepnu, kterou mají v pondělí rentgenovat. Pak dále další ultrazvuky žil a tepen. Leží celou dobu na JIP.
Takhle jsem se ještě nikdy nebála, sama jsem se z toho psychicky skoro sesypala, není mi moc dobře, zítra za nim chci jet. Je to silný kuřák a denně pije hrozně moc kafí, ale bojím se, že si ani tak nedá říct prostě nejde mu vvysvětlit, že je to z toho, pokaždé to svede na něco jiného...ať už na ovzduší, genetiku, stres,..atd. Je mu 37 let.
Asi si potřebuju přečíst jen pár povzbudivých slov, nebo názory někoho z oboru...
Děkuji vám všem a přeju jen to nejlepší.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Minnies: Jakékoliv vyšetření se může dělat klidně i na svátek ve 2. hodiny ráno..

Také mě to zaráží, protože to co jsi popisovala u přítele za příznaky, to je infarkt jako z učebnice a to ani nemám lékařský diplom.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minnies: No to bych tam snad za ním dojela a na místě ho zmlátila blbečka jednoho. Zdraví má jen jedno a pokud v tomto věku prodělal už 2 infarkty, tak nechci vidět jeho zdraví za pár let..

ten člověk je dospělej,svéprávnej a tím pádem si opravdu může dělat co chce.Je to jeho zdraví a pokud ho baví denně vykouřit dvě krabičky cigaret a vypít láhev tvrdého alkoholu,tak je do toho každému nic.

arrow
profile_image
Minnies
od 14. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: ten člověk je dospělej,svéprávnej a tím pádem si opravdu může dělat co chce.Je to jeho zdraví a pokud ho baví denně vykouřit dvě krabičky cigaret a vypít láhev tvrdého alkoholu,tak je do toho každému nic.

Slečna zakladatelka po nás chtěla reakce a komentáře, tak komentuji... ano je to jeho věc, ale nesouhlasit s tím můžu..

Reaguji na Minnies: Reaguji na Lady Marmalade:
No mě to taky zarazilo, že se to takhle oddaluje, i já jsem říkala, ž epodle příznaků je to infarkt, říkala jsem to i jemu, ale prý že doktoři nic takovýho nepovídali atd a že to má jenom ze stresu a že to bude zase dobrý..jo houby dobrý
Byl to infarkt a dost silnej..
Leží v nemocnici v HK, tam je podle ohlasů hodně kvalitní lékařšký personál a vybavení na špičkové úrovni.
Je mladý a ustojí to, tomu taky věřím, ale musí na sebe dávat větší pozor a tady bude právě ten největší problém. On nepije, je to abstinent, ale vynahrazuje si to těma cigaretama a litrama kafe. On sice uzná, že cigarety zdrav. stavu asi moc nepomůžou, ale přestat prostě se mu nechce...nechápu to..nikdy nepochopím. No..volal mi, prý ho v pondělí pustí. Holky, jestli bude dál vyhulovat jak Syntheska, tak fakt nevim..asi budu zlá protože pokud bude takhle nezodpovědnej sám k sobě, tak nechci vidět tu zodpovědnost v budoucnu třeba ke mně...
Nepřeju si nic jinýho, aby byl v pohodě a aby toho nechal..věřím, že má dobrou šanci...jen CHTÍT...

Cituji Minnies: Slečna zakladatelka po nás chtěla reakce a komentáře, tak komentuji... ano je to jeho věc, ale nesouhlasit s tím můžu..


Ano, jde mi právě o vaše reakce a vědět, co byste dělaly vy. Proto jsem to zakládala. S někým to probrat, alespoň mně to pomáhá.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minnies: ale nesouhlasit s tím můžu..

No to je právě to jediné co okolí může dělat může nesouhlasit,ale to je tak celé.
Slečna zakladatelka je vyplašená,to chápu,ale asi by si měla rozmyslet zda jí to stojí za ty nervy.Zda chce vztah s někým,kdo se třeba nedočká dětí,protože se dřív zvládne zabít sám.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Slečna zakladatelka je vyplašená,to chápu,ale asi by si měla rozmyslet zda jí to stojí za ty nervy.Zda chce vztah s někým,kdo se třeba nedočká dětí,protože se dřív zvládne zabít sám.

Výstižně napsáno, já se přiznám, že bych na to asi nervy neměla.
Jinak s tou lékařskou péčí, přečtěte si v páteční MF Dnes, jak to vypadá v nemocnicích v noci, o víkendech, o svátcích...
Zakladatelce držím palce, ať se z toho ten její vyhrabe a dostane rozum

Holky jako....Já jsem prostě s neravama v koncích (
Jak mu dávají v nemocnici ty léky, tak mu dali něco na ředění krve...jenže mu nikdo nic neřekl, ani to, že se nesmí holit...no samozřejmě ráno se holil, pořezal se a do teď krvácí a asi ne málo, protože jsme spolu ted mluvili po telefonu, pořád si to tam otíral a najednou mi řekl, že musí končit, protože mu to hrozně teče a má mobil celý od krve... tak je toto normální ?? když už to tak nějak vypadalo líp, teď zase tohle

Cituji Vanity: Zakladatelce držím palce, ať se z toho ten její vyhrabe a dostane rozum

Děkuju!

arrow
profile_image
betsy
od 25. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amber: tak to je jasné, když bere léky na ředění krve. Neděs se - dělá blbiny, ale je v nemocnici. Třeba mu tímto dojde, že rady, které dostává jsou dobře míněné a ty se drž. Holdy ty naše chlapy nepředěláme a nebo dost pomalu. Ono sice rady o předělální jsou hezké, ale dokud si to člověk neuvědomí a sám nechce, nic s tím nenaděláš. Chce to pevné nervy.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: en člověk je dospělej,svéprávnej a tím pádem si opravdu může dělat co chce.Je to jeho zdraví a pokud ho baví denně vykouřit dvě krabičky cigaret a vypít láhev tvrdého alkoholu,tak je do toho každému nic.

S tím lze jen souhlasit.
Člověk musí chtít sám a ne, že ty jej budeš buzerovat se zdravou výživou, promiň za ta slova. Každopádně držím palce, nejdřív aby se z toho dostal a pak i aby chtěl
37 let je hodně málo na dva infarkty ! Jaké má povolání, není to spíš o stresu ? Ty litry černého kafe mi něco důvěrně připomínají ...
Spíš je děs, že "doktoři chtějí mít přes svátky volno" a na to, že prodělal infarkt se přišlo až po třech dnech !

Cituji Tiakia: kdo se třeba nedočká dětí,protože se dřív zvládne zabít sám

Tak ne každý myslí jen na množení ...

Reaguji na betsy:
Víš, já jen už když slyším, co se tam děje a ještě mi řekně, že z něj ch***e krev, protože se pořezal...jsem v nervu, no :-/ ale zase mi teda říkal, že s ním je nějaký pán na pokoji, který si byl pro cigarety a nabízel mu, že jestli si s ním půjde zakouřit - odmítl to. Prý, že takový sr*čky, co si pán koupil, kouřit nebude. Tak jsem mu řekla, že to je stejně všechno na jedno brdo a i doktoři mu řekli, že má přestat. Ale prý mu to nechybí no. Když by se umoudřil, skákala bych 2 metry vysoko. Mně na něm fakt upřímně hrozně moc záleží a nechci, aby se ničil.Reaguji na dadabus:
Se zdravou výživou ho nebuzeruji, to po něm nechci, jen mu domlouvám za to kouření
Povolání má dá se říct docela náročné a stres k tomu určitě patří, poslední dobou byl v nervu hodně často černé kafe nepije, lije do toho mlíko, ale měl by i tak ubrat..
Všechno dohromady tomu dopomohlo, bohužel

Cituji dadabus: Spíš je děs, že "doktoři chtějí mít přes svátky volno" a na to, že prodělal infarkt se přišlo až po třech dnech !

to mi povídej, hlavně, že když jsem to ve čtvrtek říkala, že podle příznaků je to jasnej infarkt, tak se ještě hádal že ne ne ne a že doktoři nic takovýho neříkali....a v pátek..bum...

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amber: říkala, že podle příznaků je to jasnej infarkt

Já pomyslela na infarkt hned, jak jsem přečetla ten úvod, kde si popisovala příznaky - a to zdravotnictví rozumím asi tolik, co koza náklaďáku !
Holt, naši doktoři ....

arrow
profile_image
wejja
od 8. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amber: podle příznaků je to jasnej infarkt, tak se ještě hádal že ne ne ne a že doktoři nic takovýho neříkali

Já si nemyslím, že by to doktoři neříkali. Podle mě to říkali hned, samozřejmě to museli hned poznat, už jenom podle EKG, které mu určitě hned udělali, spíš si myslím, že nechtěl, aby ses hned trápila, tak ti řekl, že to nic není. A až později musel s pravdou ven...

Reaguji na wejja:
Tak to nevím mně akorát řekl, že mu udělali odběry krve, kde zjistili vyšší hladinu srdečních enzymů, kdy norma je tuším 33 a on měl 33,02 ten večer..druhý den ráno měl 35. A že mu píchají nějaké injekce do břicha a čeká se na pátek. A ještě se se mnou hádal, že nejsem doktor. Tohle je sporný.
Ale pro mě je hlavní, že vůbec přežil

 

Váš příspěvek

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené