Smazat

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

Přítel mi na Štědrý den odjel do špitálu s bolesí na hrudi. Mám hrozný strach, potřebuju se vypsat, "slyšet" vaše názory, zkušenosti. Byl to v mých očích do teď neuvěřitelně vitální člověk, hrozně hodný..a teď tohle :(

Ahoj všichni,
24. večer se mu udělalo moc špatně, nemohl pořádně dýchat, bolelo ho na hrudi, potil se, zvracel, silně ho bolela pravá ruka, myslel, že je to jeho poslední. Počkal hodinu s tím, jestli se to zlepší, jako jindy. On měl tyto potíže s bolestí na hrudníku už dřív, ale vždycky do pár minut odezněly,tak si řekl, že to asi nic není Po té hodině to nepřešlo. Jel tedy do nemocice. Nechali si ho tam s tím, že neví, co to bylo, protože jsou svátky a tudíž není možné dělat komplet vyšetření. Akorát ten základ..z krve zjistily vyšší koncentraci srdečních enzymů, která druhý den ráno ještě vzrostla. Řekli mu tam, že je to z toho, co jíme, dýcháme, že už nic není zdravé. Píchali mu nějaké injekce a čekalo se na 27. až budou doktoři přítomni. Takže...po absolvovaných vyšetřeních změla diagnózna : Druhý prodělaný infarkt s následkem popraskaného srdíčka ((. Není to dobré, bojím se hrozně moc teď se díky víkendu opět čeká na pondělí, má rozříznutou tepnu, kterou mají v pondělí rentgenovat. Pak dále další ultrazvuky žil a tepen. Leží celou dobu na JIP.
Takhle jsem se ještě nikdy nebála, sama jsem se z toho psychicky skoro sesypala, není mi moc dobře, zítra za nim chci jet. Je to silný kuřák a denně pije hrozně moc kafí, ale bojím se, že si ani tak nedá říct prostě nejde mu vvysvětlit, že je to z toho, pokaždé to svede na něco jiného...ať už na ovzduší, genetiku, stres,..atd. Je mu 37 let.
Asi si potřebuju přečíst jen pár povzbudivých slov, nebo názory někoho z oboru...
Děkuji vám všem a přeju jen to nejlepší.
 
arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

příteli držím palce, aby byl ve zdraví, co nejdříve doma u tebe ale jinak bohužel musím souhlasit s holkama, očividně jediný z vás dvou, kdo se stresuje, jsi ty a on ti na to ještě řekne, že by si zakouřil, ať mu přivezeš cigarety promiň, ale to bych asi psychicky nedala a sobecky bych myslela jestli se mám stresovat a čekat s ním na to, až se jednou svou životosprávou zabije nebo se s ním rozejít…nemluvě o tom, co a jak děti, pokud je chcete mít...dva infarkty v 37 letech jsou fakt moc…držím ti palce, aby ho osvítilo a začal žít trochu jinak

Určitě věděli, že je to infarkt, zas z nich nedělejme blbouny, ale co v celém zdravotnictví vždycky trochu pokulhává je komunikace s pacientem a blízkými, takže bych se nedivila, kdyby to neřekli ani jemu. Mně po operaci taky nikdo neřekl, co mi vlastně operovali, kdybych se nezeptala, tak to asi ani nevím -až ze zprávy.
Vůbec se ti nedivím, že jsi na něj rozzlobená, že svůj přístup nezměnil, já bych takovým lidem vůbec nehradila zdravotní péči, protože si naprosto neváží zdraví.
Ale zároveň bych se nebála o život přítele, v dnešní době už umíme infarkty díky medicíně zvládat, to buď v klidu Teda chápu tě, já bych byla taky nervózní, ale není důvod k panice. Jeli jste s ním na infarkt brzy, takže jsi udělala nejlíp, jak si mohla. Jen příště bych nečekala ani tu hodinu, třeba při takové mozkové mrtvici už by mohlo být kvůli tomu pozdě. Lepší je zavolat zbytečně, než si to vyčítat. A i přes jeho řeči bych tu záchranku zavolala, nechtěla bych ho mít na svědomí. Spíš bych se bála toho přístupu přítele, když ani po takové "facce" od života se tomu neumí postavit čelem a ani trochu ho to nevyděsí...
Ano, má mít svůj rozum, ale já bych mu klidně i vynadala za to, holka se o něj strachuje a on místo, aby byl vděčný, že přežil a že má o něj starost a péči, ji dorazí tímto...
No, škoda mluvit.

Sice doktorát z medicíny nevlastním, ale také bych to označila infarktem. Pro mě je spíše nepochopitelné, že i přes tyto hrozivé příznaky, se zajímá o kuřivo a holení. Kdyby raději ležel a odpočíval. Že některé výsledky vyšetření bývají až po několika dnech, je věcí normální, některé rozbory lze vyhodnovat s časovým odstupem.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sarra: že i přes tyto hrozivé příznaky, se zajímá o kuřivo a holení

Taky se vždycky podivuju, že si lidi dobrovolně krátí život a dokonce i když jim jde akutně o kejhák, tak se toho nedokážou vzdát
Pamatuji si, když byl můj otec (nekuřák) hospitalizovaný na ORL kvůli poruše sluchu a stability, vyprávěl, že tam bylo pár chlapů po operaci nádorů horních cest dýchacích, jeden s ním dokonce ležel na pokoji a všichni chodili ven hulit! To mi prostě hlava nebrala. Ten chlap měl díru do krku, vyrabovaný vnitřek horních cest, takže když kouřil , utíkalo to z něj několika otvory jako z papiňáku, ale prostě si MUSEL to cigáro dát.
Napadlo mě akorát, že je to neskutečnej de.bil, když vevnitř budovy se doktoři za těžké prachy snaží ho vyléčit z rakoviny a on vyleze ven a zabíjí se dál. Sbalila bych mu trenky a normálně ho vykopla z nemocnice.
Tvému příteli přeju, ať se brzo uzdraví a hlavně, aby přehodnotil svůj styl života. Možná, že bys mu měla natvrdo říct, že pokud to neudělá, tak to jeho srdce prostě nevydrží a nedožije se čtyřicítky! Přece pokud s Tebou plánuje budoucnost, tak mu na tom musí záležet, jestli tady bude 2 roky nebo ještě 50 let.

Děkuju holky za všechny vaše reakce! Zítra ho puští domů. Teď můžu jen doufat, že všechno přehodnotí a konečně začne žít jinak, protože jinak tam za chvíli povezou místo něj mě. On je prostě v tomhle hroznej sobec a flegmatik bohužel, to jsou vlastnosti, který se mi daří překousnout jen hodně hodně špatně. Nebudu tady raději vypisovat, co by řekl na toto:

Cituji amelie1111: Přece pokud s Tebou plánuje budoucnost, tak mu na tom musí záležet, jestli tady bude 2 roky nebo ještě 50 let.

, protože to je zase na jiné téma. On by na to řekl něco ve smyslu, že by tady aspoň neotravoval tak dlouho. A ještě spoustu dalších věcí, s tímhle to s ním nemám jednoduchý.

Cituji amelie1111: Pamatuji si, když byl můj otec (nekuřák) hospitalizovaný na ORL kvůli poruše sluchu a stability, vyprávěl, že tam bylo pár chlapů po operaci nádorů horních cest dýchacích, jeden s ním dokonce ležel na pokoji a všichni chodili ven hulit! To mi prostě hlava nebrala. Ten chlap měl díru do krku, vyrabovaný vnitřek horních cest, takže když kouřil , utíkalo to z něj několika otvory jako z papiňáku, ale prostě si MUSEL to cigáro dát.

To je šílený tohle jsou pro mě ale lidi bez špetky zodpovědnosti. Pokud ji nemají k sobě, co potom jejich rodiny .. vždyť ten de*il, co tam s ním leží mu taky nabízel, ať si jde s ním zakouřit, nešel...to by mi zase řekl. A dneska mi říkal, že mu to kouření ani nijak nechybí. A kafe prý taky přestane pít v takovým množství, jako to dělal doteď.
Spíš mě mrzí, že to těm lidem nedocvakne dřív, než se takhle oddělaj prostě až když klepe zubatá na dveře, tak jim teprve dojde, že ASI něco budou muset změnit. A některým to nedojde ani tak...achjo

Cituji amelie1111: Ten chlap měl díru do krku, vyrabovaný vnitřek horních cest, takže když kouřil , utíkalo to z něj několika otvory jako z papiňáku, ale prostě si MUSEL to cigáro dát.

Tohle mě nedokáže rozhodit, naopak....každý jsem strůjcem svého štěstí. Možná,
tak léčení potvrdit písemně....buď se léčit, ale dodržovat pravidla, nebo domácí léčení.
V případě krize nechat si přivézt rychlou, samozřejmě doplněné o poplatky za služby.

Tak ho pustili už dneska no,vypadá chudák, jako když ho někdo přejel sekačkou na trávu,ale jinak fajn prý už cévy ale stejně dohromady úplně nedají a musí se šetřit. Ale pozor: S kouřením končí jsem strašně moc ráda, že si to nakonec uvědomil! Akorát teď netuší,co s těma nakoupenýma kartonama bude dělat

EDIT: Pardooon, moc se omlouvám, psala jsem to na mobilu s windows, tak to asi nepobral ten prohlížeč, nebo nevím:-/
Teď mě to teda úplně vyděsilo, jelikož jsem psala přes ten telefon i maily ohledně práce, ale uuf, vypadají normálně aspoň u mě nevím, proč omlázko takhle blbne :-/ale to jsem odbočila

No já mu řekla, že je můžeme zakopat a hodit tam symbolicky křížek ..se mu nelíbilo chce to prodat...ale...ať s tím dělá co chce, hlavně, ať to už nebere do pusy.

Doktor mu řekl, že 75% našeho zdraví záleží na genetice a nemůžeme ho ovlivnit. Ale taky nemusíme to špatné podporovat, že. Takže pokud by kouřil tak, jak kouřil, tak by tam do 5ti let byl znovu s dalším infarktem.

arrow
profile_image
betsy
od 25. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amber: znovu a líp! - nejde to rozluštit

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amber: Akorát teď řeší,co s těma nakoupenýma kartonama bude dělat

Já to rozluštila docela v pohodě! Spálit !!

arrow
profile_image
betsy
od 25. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Spálit !

arrow
profile_image
wejja
od 8. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Amber: Doktor mu řekl, že 75% našeho zdraví záleží na genetice a nemůžeme ho ovlivnit

Právě, že úplně opačně - 70% procent je náš životní styl, který dokážeme ovlivnit a 30% genetika...Ale to je jedno, hlavně, že je přítel v pořádku Tak mu přeji hlavně pevnou vůli, aby vydržel nekouřit

Reaguji na wejja:
vidíš, tak si vyber, čemu věřit když ti jeden doktor řekne to a druhý to zase řekne úplně opačně...:-/
To on vydrží, dalo mu to asi pěknou pecku, kouření mu nechybí, přestal i tak kafovat a je v pohodě děkuju moc

 

Váš příspěvek

Přítel v nemocnici, hrozně moc se o něj bojím: (

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené