Smazat

Rodiče chtějí abych se rozešla s přítelem

Potřebuju radu jak se v téhle situaci zachovat a jestli s tím některá nemáte zkušenosti a neporadily mi. Nikdy jsem si nemyslela že se rodiče budou takhle chovat. Nedokážu se s ním rozejít a všechno krásný mezi náma jen tak zahodit.

Nevím si rady. Našla jsem si kluka se kterým jsem štastná, je slušný a hodný takových je málo. Představila jsem ho rodičům měli z něj dobrý dojem byli jsme za to oba rádi, jenže je v tom problém že je poloviční rom. Když jsem jim to řekla, oba najednou otočil a pořád se hádáme. Říkají že se s nim musím rozejít že roma v rodině nechtějí, že mám na lepšího a že to není kluk pro mě. Jsem pod hrozným tlakem já se nim rozejít nedokážu, i když jsme spolu měsíc tak spolu máme uplně krásný vztah a já o něj přijít nechci. Za týden mi bude 18 a když jim říkám že je to má věc s kym budu, tak mi pořád říkaj že není. Už jsem dostala pár facek a na jeden večer mi vzali i mobil. Taky mi dali mi ultimátum, že jestli se s ním nerozejdu do týdne, tak mi zruší intr a budu dojíždět. Že mi prostě v kontaktu s ním zabrání za každou cenu. Přitom on má jenom mamku romku a s její rodinou se ani neschází. Nemá ani žádný přízvuk a nic. Jenom jako romka vypadá. Přece mi nemužou v tomhle věku diktovat s kým budu. Pořád mi to vyčítaj, a ještě hrajou na city jak je trápím, že jsem sobecká a že je vůbec nechápu. Cpou mi do hlavy že mi nakecal sladký řečičky, že si mě kupuje a podobný kraviny přitom tohle opravdu není vůbec pravda. Má mě rád i já jeho.Jediné řešení je jim lhát a říct že jsme se rozešli. Já na tohle zvyklá nejsem vždycky jsem jim říkala všechno narovinu ale budu na tohle muset přistoupit. A trvzení že rodiče mají vždycky pravdu je v tomhle případě mylné. Oni neví jaký je úžasný.
 
arrow
profile_image
Katy22
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Snow.Flake: Děkuju za podporu trochu mi to dodalo sílu
Sama vím že se může změnit. Docela se toho bojím, četla jsem i na internetu když některé taky chodily s polovičním romem že na ně zezačátku byl hodný ale pak se to po roce změnilo. Jenže to se může změnit i bílej. A co když se taky nezmění a to co říká a jakej je tak není přetvářka? Jak to mam zjistit? Sama přemýšlím jestli by opravdu nebylo lepší se s ním rozejít jenže já prostě nemůžu Hrozně by mi chyběl Přece se nemůžu rozejít s někým jen kvůli předsudkům druhých.

arrow
profile_image
Rain
od 6. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fakt se nestačím divit, jak jsou někteří lidé úplně vylí**ní... Předem říkám, že romské etnikum obecně fakt v lásce nemám, všichni víme jak se většina chová. Stejně tak odsuzuji kohokoliv jiného, kdo práci nemá a nehledá, krade a spol. Nicméně tohle očividně není případ onoho chlapce ani jeho rodiny, tak moc nechápu o co tady jde. Jak jsem řekla, pokud mi větší část tohoto etnika vadí, tak je to kvůli jejich chování, ne kvůli barvě pleti.
Můj soused má taky za ženu romku, oba jsou moc hodní, mají dvě dcery, do kterých by to podle vzhledu rozhodně neřekl nikdo, jedna pracuje, druhá studuje VŠ. Pokud by s nimi měl kdokoliv problém, jenom kvůli jejich původu, je to podle mě i*iot.
Jestli je tvůj chlapec hodný, studuje, jeho rodina je slušná, nevidím jediný důvod proč by ses ním měla rozcházet .

Reaguji na Tiakia: také jsem asi nepochopila, co je tak hrozného mít Roma. Chápu, kdyby se o něm nebo jeho rodině vědělo něco negativního, ale jen kvůli barvě pleti? Z toho, jak se tu vyjadřuješ, se dá docela pobrat, že máš na všechno názor (pokud možno co nejvíc urážlivý nebo extrémní), nicméně kdybys trávila méně času tady a třeba ses spíše vzdělávala, potkala bys jako já na VŠ i na gymplu těch Romů dost. Hned by sis možná přišla blbě házet všechny lidi do jednoho pytle jen podle barvy pleti.

Reaguji na Katy22: Já ti nevím, pokud jsou tvoji rodiče tak omezení a pokud nechceš mít doma peklo, asi bych jim lhala. Předpokládám, že takoví lidé, kor od vlastní dcery, si to vysvětlit nenechají. Držím palce!

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Katy22:
No, já vím, lhát se nemá , ale Tobě evidentně nic jiného nezbývá...
Jak už holky psaly, jste spolu krátce a teprve uvidíš, jak se to vyvrbí...Ale nechápu, jak mohou rodiče tohle svému dítěti udělat? Zakazovat chodit s tím nebo oním, nebo přikazovat, ať se rozejdete Sama mám dospělého syna a neumím si představit, že bych mu takhle zasahovala do života..
Přece to, že je to poloviční Rom, nic neznamená - lidi se snad nesoudí podle toho, komu se narodili
A mimochodem, tady u nás na sídlišti má jeden "celý" Rom opravnu obuvi, opraví i to, co byste dávno vyhodily , je to moc fajn chlap a za ženu má moc pěknou blondýnku. Jejich dcera (= poloviční Romka) si od obou vzala do vínku to hezké - má snědou pleť po otci a světlé vlasy po matce a je krásná jako obrázek - momentálně studuje druhou VŠ

Reaguji na Snow.Flake:

Reaguji na Rain:

Učím na romské základní škole, kde je 100 % žáků Romů, čili denně přicházím do styku nejen s romskými dětmi, ale i dospělými Romy, jako rodiči mých žáků, či jsou to dokonce někteří i žáci. Problematiku Romů znám velmi dobře, ano, většina z nich končí na pracovním úřadě, základní školu často dodělají (někteří nedodělají) v pozdějším věku než je běžné, protože opakují ročníky, nebo prostě nezvládli si ji dodělat z intelektuálních důvodů a snaží se dál.

Morálka většiny Romů je taková, jak ji známe, škola a práce pro ně bohužel není prioritou, ale nemusí to nutně znamenat, že pracovat nechtějí. Často je to proto, že znají velice dobře předsudky nás, bílých. V deváté třídě mi Romové říkají, že se nebudou hlásit na střední školu, proč by to dělali, když cikána "gadžo" stejně nezaměstná.

Je to smutné, nemám ráda předsudky vůči Romům, protože znám i vysokoškolsky vzdělané Romy a spoustu Romů se SŠ vzděláním. A taky znám jejich životní zkušenosti, jak třeba naráželi při hledání zaměstnání.

A k Tvému problému: na Tvém místě bych s tím klukem chodila dál, na spoustě Romů není ani poznat vzhledově, že jsou Romové, a chodíš s ním Ty, ne Tvoje mamka ani taťka. Jo, prostě nejsou nadšení, to se dá pochopit, asi bych taky nebyla na jejich místě, v člověku pořád může být zakořeněný ten nepříjemný pocit nebo obava z jeho původu. Ale je spousta těch vyjímek, spousta jsou slušní lidé. Navíc je poloviční Rom, tak pozor, možná bych ho ani za Roma nepovažovala. Prostě bych s ním chodila, možná i lhala, jenže se nebudeš doma cítit dobře, budeš mít strach, že se to provalí a pravděpodobně provalí, protože budeš stále něco tajit a jak dlouho to vydržíš.... Navíc lhát rodičům...jenže oni si o to říkají.

Kvůli rodičům bych se s žádným klukem nerozešla, ikdyž jsou pro mě rodiče nade vše. Zkusila bych s ním chodit, ono měsíc je strašně krátká doba, třeba to s ním nevyjde, nebo naopak ano a rodiče se s tím budou muset smířit, pokud nechtějí přijít o dceru.

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LadyMiss: Lži...Rodiče jsou idioti nic jinýho ti nezbejvá jinak ti budou dělat pořád dusno.

Tohle mě v první chvíli rozesmálo , ano, možná drsné, ale bohužel je to tak

Cituji valux: Tak to rodičům neříkej a počkej až se dostane na vysokou (nebo se do té doby stejně rozejdete). To by je mělo obměkčit, pokud bude z těch x procent naprosto normálních.

to mi přijde jako dobré řešení

arrow
Neprodává v Bazaru

Já měla poloviční Romku jako kolegyni v práci. Lepší kolegyni jsem nikdy neměla, nemusela jsem po ní nikdy přepočítávat prachy, o korunu by mě neokradla, s ničím nebyl problém, pracovitá holka. Tatínek byl Rom a mamka Češka. Měly 4 dcery a všecky musely mít maturitu. Na ní to bylo poměrně dost poznat, že je Romka podle vzhledu, ale tak distingované chování, co ona má, bychom se my mohly učit. Takže asi tak. Blb může být černý, bílý, fialový... A zrovna tak naopak.
Co seznámit rodiny? To je asi blbost, co? Navíc po měsíci by to mohlo i toho Tvýho vyděsit, že si ho chceš moc zaháčkovat
Přeci se nestěhuješ někam do ghetta... Ach jo, tohle je smutný.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tiakia: Zajímalo by mě,co vede české děvče k tomu,že se spustí s romem. Zdá se mi to jako katastrofa,že děvče na normálního kluka nemá.

Názor z jižních států USA těsně po zrušení rasové segregace

Cituji Tiakia: Já zase stejně jako tvoji rodiče nechápu že s ním můžeš spát a dělat další věci tady vidíš ten problém,který by s tím mělo asi dost lidí.Tobě to připadá krásné a mně strašné a nemyslitelné.
Takže jsem ti nastínila jak je asi tvým rodičům a pochopení budeš muset hledat jinde.Většina společnosti pro tohle pochopení mít nebude ani kdyby měl frajer zlaté boty

OMG a já si myslela, že problém s romy nebo cikány, jak kdo chce, je pouze s těmi nepřizpůsobivými. Ani by mě nenapadlo, že někomu vadí barevnej člověk jenom proto, že je barevnej . A co vietnamci nebo arabové, s těmi problém nemáš?

Holky, ale přece je rozdíl, když s cikány (všichni, které jsem poznala, odmítají označení Rom)
pracuju, kamarádím a celkově je přijímám (samozřejmě ty slušné) jako normální lidi, a nebo s někým z tohoto etnika chodím, nebo si ho dokonce chci vzít. To přece není rasismus, ale jde o naprosto odlišný způsob života a z pravidla si s takovým partnerem berete celou rozsáhlou rodinu.
Mám spoustu známých a dokonce i přátel mezi nimi. Jeden je Mgr. a dělá hodně pro jejich menšinu, druhý je skvělý akademický sochař a hudebník a taky znám pár obyč. lidí, kteří jsou opravdu fajn, ale prostě zastávám názor, že rasy by se mezi sebou míchat neměly.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: potkala bys jako já na VŠ i na gymplu těch Romů dost.

Děláš si legraci nebo jaký obor studuješ, prosímtě?

arrow
Neprodává v Bazaru

Kdysi jsem četla na zpovědnici dotaz (nebo zpověď) jedný holčiny, co je cigánka a studuje medicínu. Prostě měla ty ambice, na gymplu procházela s vyznamenáním a chce být paní doktorka. Ale problém je už na univerzitě, že některý spolužáci se do ní hnusně navážeji. Už to nepochopím, studenti VŚ, budoucí lékaři a takový chování. No a ptala se, jak by to vnímala společnost, kdyby vešli do ordinace a tam seděla cigánka. No těch hnusných odpovědí, co se jí dostalo... Samozřejmě, byly i takové odpovědi, že jí drží palce atd., že by s tím problém neměli, ale i ty hnusné.
Tak já nevím, samozřejmě, většina cigánů je problémových, o tom bez diskuze, ale co musí udělat někdo, kdo se chce odlišit a vymanit, aby ho společnost začala brát.
Já jsem dobu dělala v herně a tam o cigány nebyla nouze. S většinou jsem problém neměla, ale já jsem dost od huby, takže když to na mě zkoušeli s rasismem, tak jsem hned řekla, že nemám problém s rasismem, ale s tim, že se dotyčný chová jako dement, a až se naučí pozdravit, poprosit, poděkovat a nedělat okolo sebe bor.del, tak já ksichty dělat nebudu. Nutno říct, že po takovymhle polopatickym vysvětlení jich to většina pochopila a vycházeli jsme spolu dobře.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji True: že rasy by se mezi sebou míchat neměly

to je jak z diskuze o křížení psů

Četla jsem tuhle v Epoše nástin toho, jak bude vypadat lidstvo za x tisíc let a bylo tam, že už rasy nebudou. Že všichni budou mít barvu cca jako maj mulati, že se to prostě všecko tak promíchá...

To je jasný, že si člověk s tim partnerem bere i rodinu, zakladatelka pokud vím psala, že rodina je slušná, žádný "tradiční" způsob života.
Třeba já mám šílenou švagrovou a ani to nemusí být cigánka (je šílená úplně jiným způsobem teda). Právě tu rodinu si ale člověk holt nevybere. Vybere si chlapa, ale už né jeho matku, že?

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08: panda píše o pandemii.
Jinak Evropa sama o sobě je totální směska z ulice a stejně tady byly vlny choler, morů a spol., co pokosily "pár" lidiček. Nehledě na to, že když už se mísit za cenu genů, tak spíše volit mongoloidní rasu. Je tam vyšší IQ - tohle není rasismus, tohle je podloženo výzkumy.
Na co bude dítěti, že bude mít chřipku o dva dny méně, když bude dělat metače.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tanja77: Cituji Lisa: potkala bys jako já na VŠ i na gymplu těch Romů dost.

Děláš si legraci nebo jaký obor studuješ, prosímtě?

no mě by taky zajímalo, kde studuje tolik Romů VŠ u nás na fakultě jsem za čtyři roky nepotkala ani jednoho, ani přítel...
protože jsme se s rodiči hodně stěhovali, vystřídala jsem dva různé gymply v různých částech ČR, celkem na těch cca 800 děcek, vím o dvou romských bratrech, přičemž jeden nedodělal, druhý ano, ale nakonec oba, pokud vím, stejně skončili "špatně"...

souhlasím, že chodit s ním by ti zakazovat neměli, na druhou stranu taky souhlasím s tím, že i kdyby on byl nějaký, je nutno myslet na to, že si s ním bereš i rodinu (nejenom maminku, ale třeba i vzdálenější rodinu - bratrance, tety, stýčky atp.), jejich styl života a tradice, takže je to opravdu potřeba zvážit, ale zase jste spolu jenom chvíli, uvidíš, jestli vám to vůbec vydrží, po měsíci je brzo soudit, jak dlouho spolu vydržíte, navíc máš určitě růžové brýle

vaši by ti to asi zakazovat neměli, ale asi mají strach, mají nějaké životní zkušenosti a chtějí pro tebe to nejlepší, což asi romský chlapec podle nich nesplňuje...nicméně, i když tyhle argumenty nesnáší a moc je neuznávám, je to jejich dům/byt, živí tě na škole a zřejmě ještě nějakou dobu budou, osamostatnit se zřejmě ještě nedokážeš, takže když budou chtít, tak ti to zakážou, protože na tebe mají dobré páky...lež podle mě stejně dříve nebo později praskne...já bych jim nelhala, že jste se rozešli, spíš bych se snažila, jim ukázat, že jejich předsudky nejsou správné

 

Váš příspěvek

Rodiče chtějí abych se rozešla s přítelem

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené