Smazat

Rodiče chtějí abych se rozešla s přítelem

Potřebuju radu jak se v téhle situaci zachovat a jestli s tím některá nemáte zkušenosti a neporadily mi. Nikdy jsem si nemyslela že se rodiče budou takhle chovat. Nedokážu se s ním rozejít a všechno krásný mezi náma jen tak zahodit.

Nevím si rady. Našla jsem si kluka se kterým jsem štastná, je slušný a hodný takových je málo. Představila jsem ho rodičům měli z něj dobrý dojem byli jsme za to oba rádi, jenže je v tom problém že je poloviční rom. Když jsem jim to řekla, oba najednou otočil a pořád se hádáme. Říkají že se s nim musím rozejít že roma v rodině nechtějí, že mám na lepšího a že to není kluk pro mě. Jsem pod hrozným tlakem já se nim rozejít nedokážu, i když jsme spolu měsíc tak spolu máme uplně krásný vztah a já o něj přijít nechci. Za týden mi bude 18 a když jim říkám že je to má věc s kym budu, tak mi pořád říkaj že není. Už jsem dostala pár facek a na jeden večer mi vzali i mobil. Taky mi dali mi ultimátum, že jestli se s ním nerozejdu do týdne, tak mi zruší intr a budu dojíždět. Že mi prostě v kontaktu s ním zabrání za každou cenu. Přitom on má jenom mamku romku a s její rodinou se ani neschází. Nemá ani žádný přízvuk a nic. Jenom jako romka vypadá. Přece mi nemužou v tomhle věku diktovat s kým budu. Pořád mi to vyčítaj, a ještě hrajou na city jak je trápím, že jsem sobecká a že je vůbec nechápu. Cpou mi do hlavy že mi nakecal sladký řečičky, že si mě kupuje a podobný kraviny přitom tohle opravdu není vůbec pravda. Má mě rád i já jeho.Jediné řešení je jim lhát a říct že jsme se rozešli. Já na tohle zvyklá nejsem vždycky jsem jim říkala všechno narovinu ale budu na tohle muset přistoupit. A trvzení že rodiče mají vždycky pravdu je v tomhle případě mylné. Oni neví jaký je úžasný.
 
arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: já teda v Norsku byla a cizích národů tam byla velká spousta, i ve školách atp. dokonce na některých školách měli i mezinárodní třídy...zřejmě kvůli tomu, že v Norsku je nadprůměrná životní úroveň, tak se tam spousta lidí stěhuje...no a můj nejlepší kamarád Nor si bere Indku, takže asi tak

arrow
profile_image
Terrca
od 10. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Falcon: Se mnou chodil jeden na gympl a patřil k třídním premiantům. Teď už má hotové 2 VŠ a na jedné zůstal si dodělat doktorát,jezdí od školy i na různé zahraniční stáže. Je to sice spíš výjimka, ale jsou i takový.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: zatím "čistých" národů- norové, švédové, irové apod.

V Norsku jsem byla a je to tam samej Pákistánec.

Cituji valux: tady byly vlny choler, morů a spol., co pokosily "pár" lidiček.

tak lepší imunita neznamená zřejmě imunita proti všemu za všech okolností nemoci byly, jsou a budou

Cituji Falcon: že si s ním bereš i rodinu (nejenom maminku, ale třeba i vzdálenější rodinu - bratrance, tety, stýčky atp

co je to za blbost? Třeba já jsem svoji vzdálenější rodinu, bratrance, tety a strýčky neviděla spousty let, některý jsem neviděla nikdy a bere si je snad můj partner se mnou?? Platí i obráceně samozřejmě.

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: tak asi to je individuální, jsou rodiny, kdy všichni bydlí třeba na jedné vesnici nebo v blízkém okolí a vídají se dost často, respektive vlastně pořád, a tak širší rodina pak opravdu zasahuje do tvého života dost, ale jsou i rodiny, kdy se opravdu vidíš s bratranci na Vánoce, pokud vůbec, oba případy moc dobře znám ...netuším, jak by to bylo u zakladatelky...

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, vy jako každého svého spolužáka, kolegu, klienta atd. lustrujete podle vzhledu, abyste si ho mohly zařadit do kolonky "cikán" nebo "bílej"? Tak to jsem asi divná, neb já dělím lidi na normální a nepřizpůsobivé - lůzu, a to bez ohledu na barvu pleti. Nechci zakladatelce plevelit téma. Vlastně mě její situace moc mrzí. Nechápu, o co rodičům jde, když je to středoškolská láska v zárodku, a držím ti palce! Já na tvém místě bych jim nelhala, ale sama znáš své rodiče a víš, kam až můžeš zajít a kam až jsou schopni zajít oni, na co slyší atd. Pokud se ale svůj vztah rozhodneš zapírat, budeš muset být neustále ve střehu a dávat si pozor, aby tě něco neprozradilo. Nestojí to za to.

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Diskusia sa uberá smerom, ktorý si koleduje o hádky
Situáciu máš ťažkú, možeš teraz rodičom klamať ale myslím si, že to aj tak skončí tým, že taký typ vzťahu sa dlho nebude dať udržiavať alebo sa to proste dozvedia od iných...Preto si myslím, že to klamanie nebude mať moc velký význam - možno na chvílu ano ale asi nie dlhodobo. Je to smutné ale bojím sa, že ten vzťah je už teraz predurčený k zániku
Asi by si sa necítila dobre keby si síce mala fajn priatela ale rodina by ťa "odvrhla", naopak len pre klud v rodine sa rozísť s niekým koho máš rada je nefér od nich. Mali by ale sami pochopiť, že vzťah v 18-tich ešte nemusí byť vôbec na celý život a že možno sa vaše cesty prirodzene po čase rozídu.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak na straně jedné chápu obavu rodičů, protože romská komunita je prostě "zvláštní". Možná se vyčlenili a možná ne, možná mají Tvoji rodiče obavy o to co bude a i když je to jistě předčasné, tak někdy by mohly přijít děti a ony tmavé děti obecně a zvlášť s romským původem to prostě lehké nemají. Jo určitě si říkáš, že Tůj kluk je jen poloviční rom a tak vůbec tmavé děti mít nemusíte, ale.. genetika je mrcha.
Zrovna tak mohou mít Tvoji rodiče prostě jen předsudky. To vážně nevím.
Ať tak nebo tak, sama za sebe mohu říct, že zamilovaný člověk nevidí ani neslyší, takže pokud si za svým vztahem stojíš, stůj si za ním.

Osobně bych nelhala, ono je těžké postavit se všemu čelem, ale to nejlehčí obvykle nestojí za to a navíc ztratit důvěru rodičů až se to provalí... no já bych to neriskovala.
Takže za sebe můžu říct, že bych rodiče prostě postavila před hotovou věc s trochou vydírání, oznámila bych jim, že s ním chodím a chodit budu a buď to budou akceptovat, protože mě milují a chtějí, abych byla šťastná a to teď jsem a nebo se s tím nesmíří, ale stejně to nic nezmění.

arrow
profile_image
emily13
od 26. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Smím-li přidat svůj názor... měla jsem taky problémy s rodiči kvůli mému příteli a bylo to hrozné, takže si trochu dovedu představit, jak se musíš cítit. My jsme se nakonec rozešli, přesto ale, řešila jsem to tak, že jsem se zkrátka začínala připravovat na to, že mezi nimi nikdy nebudou vřelé vztahy, že se hold nebudeme nějak společně navšetěvovat apod... doma jsme se kvůli tomu pořád hádali, téma přítel bylo skoro zakázané. Každopádně, milovala jsem ho a bylo mi úplně jedno, co si o tom myslí naši. Nechápu, proč se tvoji rodiče takto chovají. I když já sama romy nemám ráda, vzhledem k tomu, jak se chovají v naší společnosti, vím, že jsou výjimky a tu představuje právě tvůj přítel. Takže, jste spolu chvilku, ale uvidíš časem. Pokud vám to spolu vydrží, čemuž tedy rodiče svým chováním ani trochu nepřispívají , snažila bych se co nejdříve osamostatnit a odstěhovat se od vašich.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi ti moc neřeknu, co máš dělat, ALE:
1) chápu tvoje rodiče, je ti 18, chodíš s klukem, který patří (i když jen částečně) do menšiny, která u nás není zrovna populární. Mají strach, co s tebou bude...
2) chápu tebe... Je ti 18, myslíš, že dospělá. Teď i na začátku čehosi a zamilovaná - nic nevidíš zcela jasně, jako třeba za 3 roky...
Co bych dělala? (byla jsem v podobné situaci, a po letech uznávám, že rodiče měli tenkrát pravdu): Sedla si s rodičema, vysvětlila, že prostě jen jste spolu, oba mladí, nikdo neříká, že spolu zůstanete, ale chcete to zkusit. Nadhodila bych poznámku o dostudování a o tom, že neplánujete rodinu, že prakticky o nic teď nejde. Rodiče bych poprosila o to, aby sis mohla přijít sama na to, co je pro tebe dobrý.
Však je to nový pro tebe i pro ně, tak se pokuste v týhle situaci respektovat a ono se to samo za pár měsíců vyřeší (jestli je ten kluk tak supr, tak rodiče změní názor, jestli tak supr není, tak si toho začneš všímat sama a necháš ho být...).

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Luciánka: Slečny , je jedno s kým to děvče chodí. Je to její kluk a její život , tak se laskavě uklidněte .

Tak proč si sem vylívá srdíčko, když diskuse je nežádoucí?

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Luciánka: já vidím jen samé názory od multikulti sluničkových lidišek až po lidi, co by zlámali dceři nohy, kdyby domů dovedla cigána.
Kdyby chtěla jen podpořit ve svém rozhodnutí lhát rodičům, tak to snad napíše.

arrow
profile_image
misisak
od 10. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: Cituji Tiakia: Zajímalo by mě,co vede české děvče k tomu,že se spustí s romem. Zdá se mi to jako katastrofa,že děvče na normálního kluka nemá.

Názor z jižních států USA těsně po zrušení rasové segregace

Přesně....proboha, mě tady některé příspěvky přijdou jako špatný vtip, zvlášť od lidí, které jsem z jiných diskuzí považovala za "moudré dospělé"....
Sama jsem zažila od této menšiny obtěžování na ulici a jinde, bojím se jich, jakmile je vidím jen dva spolu, ale v životě bych neměla takový předsudky...když je on konkrétně slušný, a toho se dá všimnout dost dobře, jestli se od těch "horších" liší, nechápu v čem by měl být problém ?!

Ani náhodou se za něj nestyď, jak někdo výše vyhrožuje, že se za něj budeš stydět, buď s ním, a rodičům lži. Mě něco takového doma říct, považuju je prostě za hloupé, zvlášť, když původně se jim líbil
Ještě, když je rom napůl, tak mi fakt zůstává rozum stát, nad některými názory zde a i nad tím tvých rodičů, já bych toto napsala, i kdyby byl prostě rom.

Nerozumím tomu, proč si ho vůbec rodičům představovala, když znáš jejich názor na Romy ?
Taky je nemám ráda a mít dceru, která s někym takovým randí, taky nebudu v klidu.
A i kdybych viděla, že je ten kluk hodnej a milej apod. neschvalovala bych to.
Pokud s nim chceš být, buď, rodičům lži, nic jiné ti nezbývá.
Otázka je, jestli ti ten kluk stohí za to, abys ztratila důvěru rodičů.

Reaguji na Falcon: to se tedy omlouvám, ale jméno své školy sdělovat nebudu. Ale nejsem tu jediná, která popisuje ten "neobvyklý zážitek" Roma na SŠ nebo VŠ Asi to už budeš muset přijmout, že se lidé nedají házet do jednoho pytle jen podle toho, zda jsou černí, růžoví, žlutí nebo nevím jací.

arrow
profile_image
jinakOK
od 6. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no jo no a jsme opět u těch předsudků...taky bych řekla, že rodiče to dost hrotěj, ještě když s nim neměli ze začátku problém, jako co je to za chování?? Prostě s nim choď na tajňačku.. Já jsem kupříkladu se sv´ým přítelem už hodně hodně dlouho, není rom, a mí rodiče ho neznají. A to proč? Právě kvůli kecům typu: no tak toho ti neschvaluju, ten se mi nelíbí, dělá něco? Já jsem ti to řikala, měla jsem pravdu...a bla bla bla, to nepotřebuju prostě poslouchat...časem si na to každej přijde sám, nehledě na to, že rodičům vůbec neni nic do toho s kym se scházíš - toť muj názor

 

Váš příspěvek

Rodiče chtějí abych se rozešla s přítelem

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené