Smazat

Rozejít se s přítelem? Jak?

S přítelem jsme spolu dva roky a pár měsíců. Zezačátku jsem si myslela, že to je ten nejlepší vztah, jaký jsem kdy měla. Po půl roce se ale přítel začal měnit a já jsem postupně zjišťovala, že si vůbec nejsem jistá, jestli s takovým člověkem dokážu a hlavně chci žít.

Nevím, jestli tu má smysl psát o historii našeho vztahu (viz také mé předchozí deníčky). Každopádně jsou věci, které jsem tolerovala ak teré si myslím, že se dají nebo by se měly tolerovat - např. to, že měl přítel úraz, který ho vyřadil z práce, byl půl roku na nemocenské a během té doby přibral. Také jsem zjistila, že dokáže být pěkný mrzout a na všechno si v tu dobu stěžoval. Přičítala jsem to tomu úrazu. Nakonec dal výpověď z té původní práce s tím, že už by tam stejně nemohl dělat (kvůli úrazu).
Tento měsíc je to přesně rok a 4 měsíce, co mu skončila nemocenská a on pořád práci nemá (je mu 30, mně 27). Bydleli jsme spolu, moji rodiče nám celkem pomáhali (respektive umožnili bydlení za opravdu nízké peníze), přítel v té době myslel, že bude dělat, co ho baví, a pracoval v tom načerno, což se mně ani našim moc nezdálo, ale ještě jsem si říkala, že se to změní. Nakonec se odstěhoval zpátky k rodičům, protože ta situace byla pořád stejná a navíc společné bydlení stálo (také kvůli tomu) za nic - byl pořád doma a mě to celkem stresovalo, prostě ponorka.
U rodičů už bydlí víc jak půl roku, práci ještě nemá, občas opět něco načerno. Narovinu - už mě to nebaví ale tak trochu se zároveň stydím za to, že už nemám sílu při něm stát.
Ale mám takový pocit, že kdyby chtěl, práci už dávno má a hlavně naloží jinak s příležitosmi, které měl. Stručně - vůbec nevím, co chce od života, já jsem celkem cílevědomý člověk, snažím se plnit si jak sny, taky i povinnosti, které mě posouvají dál. Vedle něj mám pocit, jak když já jsem ten "chlap" ve vztahu a on je ta "holka", která sedí doma, vaří a pořád chce ujišťovat o lásce (to on dělá), popřípadě si postěžuje.
Od té doby, co jsme od sebe (on u rodičů, já bydlím sama), tak je mi takhle dobře. Když jsem s ním, tak je to taky docela fajn, není to o tom, že bych se s ním cítila špatně, v něčem si přeci jen rozumíme, ale přijde mi, že to pak nejsem až tak úplně já - nevím, jak to líp říct. Je pravda, že on se ke mně chová hezky, i když byly situace, které jsem dost dobře nechápala (např. naštval se, když jsem se musela učit a on nemohl přijet ke mně - byli jsem dohodnutí až na den potom, ale on chtěl přijet dřív, protože narychlo potřeboval někde (u mě) přespat kvůli té práci na černo. já měla před sebou dost těžkou zkoušku a byla jsem ráda za každý čas navíc, omluvila se mu, že to nejde, ale že další den ho ráda uvidím, no, pak se se mnou nebavil celý den....).
Poslední dobou mě napadají myšlenky na rozchod. Nechci ale udělat chybu a hlavně nevím, jak se rozejít. A tak píšu sem. vím, že nikdo z vás tady moji situaci nezná přesně, tak je těžké usuzovat, ale uvítám jakékoliv nápady a rady.
 
arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju všem za názory a sdílení zkušeností. Jsem na sebe trochu naštvaná, že jsem si ty věci neuvědomila dřív a taky zklamaná, že v něm viděla asi někoho, kým není...

arrow
profile_image
Raji
od 22. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: To je moc pěkný článek...díky

Reaguji na Raji: Nejsi tady od toho, aby jsi někoho stále chápala a hledala pochopení. Každý máme svou pravdu a každý chceme žít nějakým způsobem a pokud se naše představují neshodují, tak to nemá smysl. Je taky potřeba najít rovnováhu, to je zrovna něco, co se právě učím. Takže např. nemůžeš Ty být pořád ta, která se snaží chápat a do vztahu neustále investuje (čas, lásku, energii) a přitom se Ti nic nevrací nebo naopak Ti ještě druhý dává najevo, že dáváš málo. To nejde. Ze své zkušenosti můžu říct, že takovéto "promluvení si", kdy Ty druhému řekneš, co Ti vadí, jak se cítíš, a co by se s tím dalo dělat, nemá smysl. Partner to odkýve, třeba se i lekne, když mu řekneš, že přemýšlíš o rozchodu, ale přitom nic nezmění. Je prostě potřeba jednat. Pokud Tě opravdu miluje, tak když se s ním rozejdeš, tak to s ním pohne. Ty buď sama pro sebe ten nejdůležitější člověk a poslechni svoje srdce.

 

Váš příspěvek

Rozejít se s přítelem? Jak?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené