Smazat

Sophiina volba

Jsem v situaci, kdy nevím, jak se rozhodnout. Zůstat s přítelem ve městě, kde nemám dobrou práci a nebo se přestěhovat zpátky k rodině na druhém konci republiky bez něj?

Ahoj holky, dostala jsem se do dost blbé situace a nevím, jak ji vyřešit. Omlouvám se předem, jestli bude deníček zmatený. Přesně takové pocity teď mám.
Je mi 26, před sedmi lety jsem se přestěhovala do Plzně. Poznala jsem přítele z Chebu a společně jsme se k sobě nastěhovali. Jsme spolu 5 let. Kdo prošel moje dřívější deníčky tak ví, že jsme si několikrát vzájemně ublížili, ale vždycky jsme to slepili. Požádal mě o ruku a já souhlasila. Nicméně ke svatbě nedošlo, i když jsme se měli brát letos v červnu. Hodně se hádáme a to poslední dobou hlavně o budoucnosti. Já bych chtěla děti a společný bydlení v našem a ne v podnájmu jako doposud. On to chce taky, ale furt říká postupně postupně... už dlouhou dobu. A samozřejmě bez výsledku. Přes to vše mi je s ním dobře a miluju ho.
Naskytla se mi však úžasná pracovní příležitost v Opavě, kde mám rodinu, zázemí. Znamenalo by to však opustit přítele. Ten mi narovinu řekl, že za mnou by nešel. V Plzni bych měla jen poloviční plat.
Mám pocit, že ať se rozhodnu jak chci, budu nešťastná. Navíc mám pořád deprese z toho, když vidím, kolik mých vrstevníků se vdává, žení nebo má děti a já bych měla začít od nuly. Nehledě na to, že jsem v Opavě nikdy s nikým nechodila a je to celkem malé město, takže šance na seznámení je malá.
Co byste dělaly vy, holky? Děkuji předem za názory.
 

Jsme spolu 5 let. Kdo prošel moje dřívější deníčky tak ví, že jsme si několikrát vzájemně ublížili, ale vždycky jsme to slepili.
To je ten jak si ho podvedla po rozchodu s kamarádčiným bratrem? A ten co ti poslal smsku, že si našel jinou?

Požádal mě o ruku a já souhlasila. Nicméně ke svatbě nedošlo, i když jsme se měli brát letos v červnu.
Proč jste to odložili/zrušili? --> podle toho důvodu bych se já osobně rozhodla jak dál

Naskytla se mi však úžasná pracovní příležitost v Opavě, kde mám rodinu, zázemí. Znamenalo by to však opustit přítele. Ten mi narovinu řekl, že za mnou by nešel.
A tvůj přítel bere kolik - resp. má dobrou práci? Jste schopni se živit a mít něco bokem se svýma dvěma platy dohromady a zároveň si užívat a nestrádat?
Jinak pro mě by byl dost výstražný signál to, že by za mnou nešel..

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, je to ten stejný. S tou svatbou je to zvláštní, my jsme to plánovali, ale nějak to pak vyšumělo. Že první našetříme a teprve pak se budeme brát. Přitom já nechtěla nějak extra velkolepou oslavu. No a s tím platem - já bych klesla na polovinu. Doteď jsme měli plat oba dva stejný. Nijak jsme si nevyskakovali, ale zase na druhou stranu ani nestrádali.

Reaguji na VeronikaEma:

Cituji VeronikaEma: S tou svatbou je to zvláštní, my jsme to plánovali, ale nějak to pak vyšumělo

Kdyby se mě manžel nevzal jen z důvodu, že to vyšumělo, dost by mě to urazilo. A to nemluvím o svatbě se sto lidmi. Toto by byl pro mě výstražný signál a asi by "vyhrála" Opava.

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tady v tom případě snad není o čem se rozhodovat. Práce v Opavě je jasná výhra.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji VeronikaEma: Je mi 26, před sedmi lety jsem se přestěhovala do Plzně. Poznala jsem přítele z Chebu a společně jsme se k sobě nastěhovali. Jsme spolu 5 let. Kdo prošel moje dřívější deníčky tak ví, že jsme si několikrát vzájemně ublížili, ale vždycky jsme to slepili. Požádal mě o ruku a já souhlasila. Nicméně ke svatbě nedošlo, i když jsme se měli brát letos v červnu. Hodně se hádáme a to poslední dobou hlavně o budoucnosti. Já bych chtěla děti a společný bydlení v našem a ne v podnájmu jako doposud. On to chce taky, ale furt říká postupně postupně... už dlouhou dobu. A samozřejmě bez výsledku. Přes to vše mi je s ním dobře a miluju ho.

A nemáš dojem, že je to spíše zvyk a pohodlnost? Strach ze změny? Já nevím, ale připadá mi, že jste si ublížili docela dost. Ten vztah už je tím poznamenaný. Navíc ze svatby sešlo, což je taky takové podivné. Nemáte stejné názory na budoucnost. Vím, že je těžké v tomto věku začínat zase od začátku. Na druhou stranu mnoho lidí to zvládlo a teď jsou spokojení. Můžeš se zaměřit sama na sebe a novou práci. V Opavě máš rodinu, což je velká výhoda, obzvlášť pokud máte dobré vztahy. Vím, že je to otřepaná rada, ale zkus si napsat seznam pro a proti, uvidíš co ti z toho vyjde.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty se v tom plácáš už hodně dlouho, podle mě, to nemá smysl a ty to moc dobře víš. Jen tě hlavně brzdí velká touha po dítěti, proto nejspíš setrváváš v tomhle vztahu. Vrať se do Opavy, zas tak malé město to není. Já přítele našla v našem pidiměstečku a to jsem myslela, že tam znám všechny a ono né. Tak neházej flintu do žita a konečně se pohni z místa.

Přečti si své starší deníčky. Pak si přečti všechny odpovědi ( včetně těch mých ) . A zjistíš, že už dávno sama moc dobře víš, co bys měla dělat - akorát si to sama nechceš přiznat. Tam, kde jsi, jsi nešťastná, máš všelijaké blbé pocity, atd. - jediný problém byla ta práce, Opava není zrovna ideální místo na hledání práce. Tobě se to přesto podařilo, gratuluji !
Víš, že jsem na Tebe zrovna včera vzpomněla, ani nevím proč, při sledování pořadu o Chybách na prvním rande na Streamu ? Doporučuji shlédnout a poučit se do budoucna .....

ve 26ti letech se nových začátků bojíš naprosto zbytečně, to není žádný věk... souhlasím s komentáři výše, absolutně nechápu, proč v tom stále setrváváš

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rychle jsem prolétla tvé předchozí deníčky a moje rada zní - jdi za lepší prací a rodinou do Opavy. Chlapa najdeš, stejně tisíckrát slepovaný vztah nemá smysl. Věř mi, prošla jsem si taky několika rozchody s bývalým, trvalo to sedm let, než jsem to konečně utla a teď jsem šťastná.

Cituji dadabus: A zjistíš, že už dávno sama moc dobře víš, co bys měla dělat - akorát si to sama nechceš přiznat.

Tak...dej na tvůj instinkt...co ti říká?

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já myslím, že máš jenom strach opustit určitý jistoty, který momentálně máš. Jenže jistoty nejsou vždycky zároveň nějak zvlášť úžasný. S přítelem se hádáš, nedočkáš se od něj toho, co by sis přála, on ti narovinu řekne, že on sám kvůli tobě svůj vlastní život měnit nehodlá... Já moc nevím, co si myslíš, že ti to všechno dává. Něco chceš, ale neustále si to kvůli okolním podmínkám nebo okolním lidem odtrháváš od držtičky. Takhle chceš prožít svůj život, anebo minimálně ještě pár následujících let?
Někam tě to táhne... To je jasnej signál, že chceš změnu, že už máš současnýho života tak trochu plný zuby, že tě to nebaví a chceš něco jinýho. Tak budeš muset sebrat odvahu a opustit to, co se sice jeví jako ucházející nebo jako jistota (ta ale stejně neexistuje). Jsi nespokojená, a to je to nejdůležitější znamení, že máš něco dělat.
Jo, a neohlížej se na to a nenech se vyrušovat tím, jak žijou ostatní lidi (beztak často stejně nespokojení jako ty ), a žij si podle toho, kam tě táhne tvoje srdce. Jestli do Opavy, tak vzhůru tam A jestli od přítele, tak taky tak...
(Mmch, už to, že za svoje zázemí považuješ rodinu v Opavě a ne hnízdo, kde jsi teď se svým přítelem, o něčem svědčí )

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holka, viděla jsi vůbec Sophiinu volbu? Asi ne a nebo si to prospala.
Tvoje "volba" je celkem jednoduchá, buď budeš pokračovat v tom nesmyslu, co Ty považuješ za vztah a nebo konečně začneš používat rozum. To není volba, říká se tomu stát se dospělým.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Veselka10: Tvoje "volba" je celkem jednoduchá, buď budeš pokračovat v tom nesmyslu, co Ty považuješ za vztah a nebo konečně začneš používat rozum. To není volba, říká se tomu stát

Naprostý souhlas tenhle "vztah nevztah" se jste meli ukončit už o pár deníčku předem. Jinak když jsi řekla " jak máš život pomalu za sebou a pozdě nové začátky" a teď čtu že je ti 26 .. Se konečně prober a vzchop se máš ta nejlepsi léta a žiješ v bublině která nefunguje.

Souhlasím s ostatními, když si to sama po sobě přečteš, co Ti vychází? Zaposlouchej se do hlasu svýho srdce. Klidně si napiš seznam i pro a proti. Hlavně se nikdy nerozhoduj podle ostatních, podle chlapa. Myslím si, že u Tebe jde jen o to, se rozhodnout, jakmile ta volba padne (tipuju Opava), tak se Ti nesmírně uleví. Jsi mladá, a co Ty víš, teď se odstěhuješ do Opavy a za rok už se tam můžeš vdávat Věř si a zařiď se podle toho, po čem toužíš a co chceš Ty.

 

Váš příspěvek

Sophiina volba

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené