Smazat

Strach z tělesné výchovy

Jako malá se mi děti ve škole v TV posmívali, protože jsem skoro nic neudělala, prostě mi to nešlo, na tělocvik jsem byla jak se říká "levá" .. a od tý doby mám s tělocvikem hrozný problémy. Už ten den ráno když vstávám do školy, mám v břichu takovej divnej pocit, tlačí mě to, takovej jakoby vnitřní strach co budeme dělat, jestli mi to půjde a hlavně jestli se bude někdo smát ... přitom mě sport baví, například voleyball, do toho jsem chodila i na základní škole v 9 třídě jako do kroužku a hrozně mě to bavilo ale jinak se bojím hrozně atletiky a tak ... přemýšlela jsem že bych zašla za doktorkou a řekla ji to že se prostě tělocviku bojím aby mi dala uvolnění, ale je mi to blbý, aby si nemyslela že se vymlouvám a že sem líná ... nebo už i psycholog mě napadl ... nevím jak dál a jak se tomu vyhnout .. potřebovala bych radu co byste dělali vy na mám místě. Hlavně mi prosím nepište že se tomu musím postavit, stavěla jsem se tomu čelem x let a nepomohlo to ....
 
arrow
profile_image
šmajděnka
od 21. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkus zajít za doktorkou.
Taky se tam teď ve středu chystám, tak jsem zvědavá co mi řekne.(je strašně hodná a když jsem byla nemocná, nechala mě 3 týdny doma).
Za optání nic nedáš

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsi dobrá, že si to takhle uvědomuješ a už tě napadl i psycholog. Došla bych nejdřív k obvodní doktorce, řekla jí o tomhle problému a ta to s tebou vyřeší, popř. tě na něj odkáže.

Jinak já takhle měla mindrák z plavání. Ne, že bych neuměla nebo tak. Při představě, že se budu muset svléknout do plavek mezi holkami s konfekční velikostí 32 - 36, z nichž některé mi to dávaly patřičně "sežrat", jak jsem se později dozvěděla, se mi dělalo mdlo. Jako správná sralbotka jsem to vyřešila uvolněním z TV (moje obvoďačka je ke všemu dost laxní...).

arrow
profile_image
-Paja- mojeid
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla jsem stejnej problém.. vždycky říkám, že největší stres pro mě býval tělocvik a ostatní se smějí, že si jako dělám srandu, ale nedělám měla sem díky páteři osvobození na gymnastiku a pak ve čtvrťáku na celej tělák.. ale bylo to přes známýho doktora.. jsem ráda, že už to nemusím trpět ale zrovna dneska se mi zdálo o tom, že sem zase tělocvik měla strašný sen

arrow
Neprodává v Bazaru

Když jsem byla malá měla jsem dost vážnou mononukleózu a aby se mi nevrátila,necvičila jsem asi 4 roky..Pak jsem ale musela a jako docela jsem uměla,jenom stojky vubec..Všichni se mi smáli,když jsem měla jít na řadu tak všichni jen: ježiši,to zas bude atd..Pak jsem zašla za doktorkou a řekla jí,že se je bojím dělat a ona mi normálně napsala že stojky dělat nemůžu Určitě to zkus,třeba něco i malinko zahraj,aby si fakt nemyslela že si líná a uvidíš )

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kašli na to a nech si napsat uvolnění. Většina obvodáků ti ho napíše když řekneš, že máš alergii a blablabla. Nebo přidáš malej úplateček. Spousta lidí co znám to takhle dělá.

arrow
profile_image
Sabinkaa
od 24. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji elle11: Spousta lidí co znám to takhle dělá.

A neznáš někoho v Plzni?
Já jsem to uvolnění taky chtěla, protože u nás tělák stojí za starou belu :/.. Napsal mi ho teda ťaťkovo známý doktor, příští týden tam jdu zase, tak snad mi to taky napíše ..
Hrozně jsem to ale odkládala, protože jsem se bála, že mi to nikdo nebude chtít napsat..
A to taky nejsem líná - baví mě kolektivní sporty, cvičím i doma, ale ve škole to fakt ne..

Cituji Jana291995: Hlavně mi prosím nepište že se tomu musím postavit, stavěla jsem se tomu čelem x let a nepomohlo to ....

Tak zbaběle před problémem uteč... lepší?

Co chceš slyšet... tělocviky jsou opruz, já je také neměla ráda, ale je to jen hodina a půl týdně a tu snad člověk přežije. Nevím, proč by se ti měl někdo smát, všichni mají na práci něco lepšího, než řešit, jestli ti náhodou jde sport. Je to jen hodina a jak se říká, i ta nejdelší hodina v životě má jen 60 minut. Zkus při tělocviku poslouchat učitelku, jak co dělat... ona vám radí dobře...pak se nestane, že ti to nepůjde. Když řekne u výmyku, že máš přitáhnout ruce, tak je přitáhni a nepovol jak látková loutka. A uděláš ho v pohodě. Nebo to odkoukej od spolužaček. A je vážně dobré poslouchat, když to učitelka vysvětluje, protože vám ty fígly poradí (kdy při skoku pokrčit nohy, kdy co propnout....). My na těláku měli taky pár "dřev", ale nikdo z toho vědu nedělal... prostě jim to nešlo, no a co.

Zkus klidně tu doktorku...Ale jako simulant a lenoch budeš vypadat.

arrow
profile_image
sylviking
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já měla to samé (taky jsem levá).. nejhorší na základce..každý čtvrtek jsem brečela už předem, plavání bylo nejhorší..ostatním jsem nestačila.. no hrůza... na střední to pokračovalo ..už to nebylo tak hrozné, ale nervy jsem z toho měla pořád. Tam to zase byly míčové hry... každý tělocvik jsem vážně musela "přetrpět" a s posledním tělocvikem v životě se mi tak strašně moc ulevilo!. To by člověk nevěřil, jak jedna dvouhodinovka týdně dokáže znepříjemnit život. Ale přetrpěla jsem to!
Každopádně na střední bylo spousta holek, co si to prostě "zařídily" a na tělocvik nechodily. Takže bych to určitě zkusila za tou doktorkou zajít, klidně si trošku zalhat. Já si takhle díky astmatu v dětství vybojovala alespoň to, že jsem nemusela běhat dlouhé tratě

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sabinkaa: v plzni neznám. Já mám taky uvolnění, ale já ho mám normálně ze zdravotních důvodů, ale jde to i bez něj.

arrow
profile_image
elle11
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jana291995: Jinak si nenech nakecat, že se k tomu máš postavit. Je to jen tělák nic důležitýho to ti ani nestojí za to aby si se kvuli tomu musela nák přemáhat. Na to jsou důležitější věci v životě.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Patty:

Nezlob se, ale vidíš to strašně jednoduše. Naprosto chápu, že někdo může mít z těláku hrůzu a ať chceš nebo ne, všechny kolektivy nejsou stejné a někde se najdou lidi, co jim jako největší sranda připadá shodit tě při tělocviku (obecně si doplň jakoukoliv příležitost) před celou třídou. A nevím, co vy jste měli za učitelku/učitele, ale třeba ta naše si to na tělák nakráčela v podpadcích a džínách a neobtěžovala se nám cokoliv vysvětlit a ukázat.

Cituji Patty: Zkus klidně tu doktorku...Ale jako simulant a lenoch budeš vypadat.

A tohle bych pustila z hlavy, Jano, určitě tam nebudeš první ani poslední. Popřemýšlej, na co se víc cítíš, zda problém řešit nebo ho zaplácnout uvolněním.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji elle11: Jinak si nenech nakecat, že se k tomu máš postavit. Je to jen tělák nic důležitýho to ti ani nestojí za to aby si se kvuli tomu musela nák přemáhat. Na to jsou důležitější věci v životě.

Tak nějak. Jsou problémy, co se dají obejít a ušetřenou energii schovat na překonávání těžších problémů.

arrow
profile_image
sylviking
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na elle11: souhlas

Já jsem na tělocvik totální jelito,nejde mi vůbec nic. Na vysvědčení mám trojku a ještě z milosti. Nedělám to schválně,ani nejsem nijak postižená,prostě mi to nejde. Dřív jsem se s tím hodně trápila,hlavně když se vybíralo do družstev na volejbal,nebo vybiku a já tam zůstala jako poslední. Ted' jsem se naučila mít samu sebe ráda a brát se takovou jaká jsem. Na základce mě spolužáci pomlouvali, na střední je to každému šumák.Poznámky tělocvikáře neberu vážně. On sice umí skákat přes kozu,ale já umím zas pěkně anglicky...

 

Váš příspěvek

Strach z tělesné výchovy

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené