Smazat

Strach ze soch

Ahoj, téma zakládám, abych zjistila, jestli jsem v tom sama, kdo má téměř chorobný strach ze soch- jako doplňků domácnosti. Trpím fóbií už od útlého dětství- měli jsme v domácnosti několik soch, kvůli nočním můrám museli všechny pryč- a to přetrvává i nyní do mé dospělosti. Jakmile si mamka přinesla nějakou novou, ač malou sošku a někam ji vystavila, nemohla jsem přes místo téměř chodit, pořád mě pronásledoval neklid, že se na mě dívá, že je živá... vím, že to zní hrozně hloupě, ale měla jsem o nich noční můry i když jsem už dospělá. Na netu jsem o fobii ze soch nic nenašla, proto se ptám asi trochu hloupě tady
 

Tahle fobie má pojmenování-jmenuje se AUTOMATONOPHOBIA-je to chorobný strach ze soch,voskových figurín, břichomluveckých panenek apod.-tedy toho, co má představovat něco živého.

arrow
profile_image
EndyEs mojeid
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
28    0
Číst hodnocení

Já zas měla strach z takových těch keramických panenek.. Každý je obdivoval, a já se jich prostě bála, působili na mě chladnokrevně až zabijácky (jsem divná ).. Takže jsme pak taky žádné nemohli mít doma Ovšem když jsem šla někam na návštěvu a viděla je, tak brrr Naštěstí dlouho jsem je neviděla..

Sochy mi nevadí.Vadí mi klauni.Od mala mi přijdou strašidelní a nic vtipnýho na nich nevidím

arrow
profile_image
EndyEs mojeid
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
28    0
Číst hodnocení

Reaguji na Ziralka: To já když večer okolo něj procházím, automaticky koukám jinam, nebo zakrývám oči.. Bojím se do něj podívat, je mi to nepříjemné.

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No soch přímo ne, ale když jsem byla mladší, měli jsme doma takovou tu odkládací hlavu na paruku. Byla docela realistická a já se jí v noci celkem bála. Pak mě začala znervózňovat i ve dne. Prostě ten pocit, že se na tebe dívá... tak šla z domu Takže tě chápu

Reaguji na EndyEs: taky mi příjdou zabíjácké

já se bojím obrazů,na kterých jsou lidi. Mám pocit že se na mě pořád dívají. Úplně nejhorší jsou pro mě takové ty obrazy co mají na hradech.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám husí kůži z panenek a klaunů...ale fobii jako takovou naštěstí né...
např. i z :

Cituji EndyEs: keramických panenek.. Každý je obdivoval, a já se jich prostě bála, působili na mě chladnokrevně až zabijácky (jsem divná ).

tak jsme nejspíš dvě

arrow
profile_image
cherrinka
od 10. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji EndyEs: Já zas měla strach z takových těch keramických panenek.. Každý je obdivoval, a já se jich prostě bála, působili na mě chladnokrevně až zabijácky (jsem divná ).. Takže jsme pak taky žádné nemohli mít doma Ovšem když jsem šla někam na návštěvu a viděla je, tak brrr Naštěstí dlouho jsem je neviděla..

Jsem na to stejně Nemůžu je mít doma a když je někde vidím, skoro mi běhá mráz po zádech

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já zas nemám ráda trpaslíky...takové ty okrasné, co mívají lidi na zahradách...vždycky se blbě smějou nebo mají nějaký úšklebek a mě přijde, že jsou takoví jízliví, pomstychtiví....nemám z nich fóbii, ale nemusím je!

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepříjemné jsou pro mě sochy v životní velikosti, obcházím je obloukem, nemůžu vedle nich stát. Jako malá jsem odmítala vstoupit do kostela, představa, že musím projít pod tím obrovským ukřižovaným, mě vyloženě děsila.

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám strach jen z některých soch a z voskových figurín. A taky z klaunů.

arrow
profile_image
Mifulka
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ze soch se teda nebojim,ale za to klaunů se bojím děsně.Nikdy jsem jako dítě nechápala,co je na klaunech vtipného. V cirkuse, kam mě bral taťka se tomu všichni smáli a mě to vtipné ani trochu nepřišlo. Taky nemám ráda čerty,5. prosince bych nejraději vůbec nevylezla z bytu,jen abych nějakého nepotkala.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to mám bohužel taky od dětství, klauni, panenky se zírajícíma očima, jednu sem jako asi 4-letá dostala k Vánocům a musela pryč, bála sem se jí, sochy, vycpaná zvířata, a lidi na ulicích na festivalech, co jsou pomalovaní na zlato nebo stříbrno a tváří se jako sochy, hýbou jen očima a nemluví, ve Vídni sem pravidelně prožívala hrůzu projít mezi nima... lidi se s nima fotili a já před nima utíkala.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sochy,panenky a v kostele je to OK,ale nemůžu vystát klauny -nemám je ráda a nikdy mi k srdci nepřirostli ani v dětství. Co se týká voskových figurín tak z těch jsem tak hotová,že se mi o nich i zdá. Těch se přímo děsím. Byli jsme jednou na výletě v muzeu voskových figurín tak to jsem myslela,že se snad pos....ru strachy.

 

Váš příspěvek

Strach ze soch

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené