Smazat

Stydím se za to, že jím zdravě

Ahoj, stává se vám že se stydíte za to že jíte zdravě? Že třeba nejíte sladké ani tučné jídla, kvůli tomu aby jste byly štíhlé a zdravé?...jenže mám často pocit že moje okolí to nechápe, a staví se k tomu "ta je divná"
Kdykoliv jsem v restauraci, všichni si dají pizzu, apod. Já bych si ale nejraději dala salát, protože ho miluju. Jenže se cítím hloupě, nechci vypadat jako "dietářka" ...ale zdravé jídlo mi prostě chutná.
 
1. . .3456789. . .1213

Cituji Tiakia: Smetanové omáčky,kde není nic light,buchty z bílé mouky s tučným tvarohem a cukrem,koláče se žmolenkou,máslové dorty se šlehačkou a další.Hmmm,tak to žiju úplně luxusně zdravě,neb to vše miluju.
Nebo ty to snad vaříš jinak než jsem napsala?

nepsala snad že to vaří zdravě? to znamená že šlehačku nahradí např mlékem, mouku celozrnnou, cukr medem, nebo třtinovým a neusmaží to všechno na vrstvě oleji chápeš?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: i když lidé jedli tak, jak píšeš, neměli problémy s nadváhou, to většinou až v pozdějším věku, dnes už je otřeba k jídlu přistupovat jinak.

tlustí lidé byli vždy a všude.
Jen za dob hladomoru ne.
Ono je to celkem každého věc jak k jídlu přistupuje každému chutná něco jiného.Moje zásada je nejíst noc,co mi nechutná a tak bych prostě nikdy nepozřela ovesné vločky a podobné věci.Naprosto nejedlá mi přijde makrobiotická strava a takové ty různé zakvašené přílohy a pokrmy ze zeleniny - ne,to bych nebyla schopná ani ochutnat bez toho,aby se nehýbal žaludek
Nikomu neberu jeho stravovací návyky do té doby,dokud nechce,abych to jedla taky.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji blanuulkaa: chápeš?

Ano,a ty chápeš,že pokud se něco jmenuje svíčková na smetaně,tak tam asi nemá být mléko
Tím pádem vaří nějakou mlékovou omáčku a svíčková to bohužel není.
Ovšem nic proti nikomu,jen mám ráda,když se věcí nazývají pravým jménem.

Reaguji na Tiakia: tlustí lidé byly vždy a všude.

Ale jako tlustí se nenarodili.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Ano,a ty chápeš,že pokud se něco jmenuje svíčková na smetaně,tak tam asi nemá být mléko

S tím zase souhlasím. Dělala jsem o víkendu koprovku, ze šlehačky. Na zítra zas máme těstoviny (já z žitné mouky, i ta chuť mi sedí) s rajčatovou omáčkou, kde jsem přimíchala kelímek cottage. Volím spíše ta zdravější jídla, ale když už dělám klasiku, tak odmítám nahrazovat a raději rovnou vařím něco lehčího - zapečené kotlety ve šlehačce si dáme jednou za dva měsíce, ale když už, tak půl litru šlehačky rozhodně nenahrazuji mlékem

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: Volím spíše ta zdravější jídla, ale když už dělám klasiku, tak odmítám nahrazovat a raději rovnou vařím něco lehčího

Reaguji na Red_fire:
No vidíš to bych taky nenahrazovala, ale použila sojovou pokud není nikdo alergik, manžel nic nepoznal a řekl vždyt to chutná stejně ve finální úpravě.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: Nikdy nebyl takový nadbytek jako teď a i když lidé jedli tak, jak píšeš, neměli problémy s nadváhou, to většinou až v pozdějším věku, dnes už je otřeba k jídlu přistupovat jinak.

To je ale dáno jednak tím, že kdysi se lidi mnohem víc hýbali - dnes za ně dělají práci stroje a počítače, doma různé elektrické spotřebiče ... a v té posteli se už dá taky dřina nahradit monočlánky A jednak tím, že kdysi se jedlo kvalitněji - domácí máslo, smetana, sádlo , vejce .... to jsou věci, které člověka rychle zasytí, t.j. sní toho na objem míň - dnešní levné ztužené tuky úplně ve všem, "light" majonézy a podobné blafy jsou jenom prázdné kilojouly, které nedodají tělu pocit sytosti, takže lidi místo toho, aby jedli žerou. Což je vůbec hlavní problém nadváhy - nejde tak o to, co jíst, ale kolik. Pro mne za mne, komu to chutná, ať se klidně nacpává listím a zrním a zalívá to litry rovnou z vodovodu, pokud do toho nenutí i své okolí, tak je to jen a pouze jeho věc, ale není přece jen příjemnější jíst vše, na co mám chuť - akorát že z menšího talíře a ne ze škopku ?

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na operiaX: hele mně by to trapné nepřišlo - žiju v rodině, kde jsou "všežravci", vegetariáni, vegani, makrobiotici.
Když jsem teď dělala oslavu, dělala jsem dvě jídla - masové a nemasové (nebudu nutit masaře jíst náhražky a naopak) a dva dorty - klasiku a rostlinný a určitě by mne neurazilo, pokud by někdo přinesl něco svého.

já spíš ale reagovala na to, že na návštěvě jíst buchty musím - nemusím, pokud něco jíst nechci tak to nejím a kašlu na to, co si kdo myslí co chce
Reaguji na Tiakia: hele já uvařím cokoliv i hnusný těžký jídlo se smetanou, ale nepozřu to protože je mi z toho zle i manželovi, nicméně všichni se po tom můžou umlátit, když vařím. Takže i já trvám na tom, že umět vařit a jíst zdravě se nevylučuje...

jinak s tebou souhlasím, ať si každý jí co chce, ale necpe mi to, pokud nechci ochutnat

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucrezia: uvařím cokoliv i hnusný těžký jídlo se smetanou, ale nepozřu to protože je mi z toho zle i manželovi,

Víš co je zvláštní,že ač žijete zdravě,tak moc zdravě nereagují vaše těla,když je vám zle z neošizené klasicky české kuchyně.
Tím nemyslím jen tebe,ale tak celkově to tady na fóru často čtu jak je někomu těžko,když se nají normálně.
Nevěřím,že by to bylo tím nezvyklým jídelníčkem,ano je rozdíl konzumovat 33% smetanu v omáčce nebo nízkotučné mléko,ale přece zdravé fungující tělo by to mělo lehce zpracovat.
Pokud neumí zpracovat tuky a jiné,tak něco nefunguje člověk není nastavený chroupat lupení.

vážně nechápu to mudrování nad jídlem ostatních lidí.
nikomu do toho nic není a kdo nechápe, že lidi mají různé chutě, je omezenec.
klasickou ukázkou je moje babička, které je skoro 80, žije na vesnici a celý život pracovala jako kuchařka, takže jsem ochotná jí její poučky odpustit
další je přítel mojí mamky, který věčně opruzuje, abych si na chvilku odpočala od "diety" a dala si něco "pořádnýho". nikdy nepochopí, že mě srnčí guláš a vepřo-knedlo nevzrušujou.

nechápu tu zažitou myšlenku, že když nejíš tohle a tohle, automaticky držíš dietu, a hodně mě to otravuje. být k tomu ještě štíhlá je vrchol drzosti.

zakladatelce doporučuju, aby ostatním na jejich kecíky odpověděla, že to prostě není jejich starost,a nazdar.
když mi někdo řekne, že "asi vůbec nic nejím", tak odpovídám, že ne, že žiju ze vzduchu.
ještě podotýkám, že extra vybírává nejsem, dietu nedržím, jen mám prostě ráda jiná jídla než klasickou českou kuchyni, kterou většina lidí tady považuje za to jediné pořádné jídlo.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tiakia: nevím jestli mám zdravé fungující tělo, ale smetana a mléčné výrobky podle několika teorií nejsou lidskému tělu přirozené. nevím jestli je to pravda nebo nikoliv - fakt je ten, že mléčné výrobky způsobují hromadu alergii. Já prostě jím to co mi chutná a dělá mi dobře a dál to nehodlám řešit. Klidně se narvu kvalitním steakem klidně jáhlama - je mi to šumák. Podstatný je, že vím, že je to kvalitní jídlo, ze kterýho mi nebude blbě a těžko

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisboa: kterou většina lidí tady považuje za to jediné pořádné jídlo.

to je bohužel pravda, jak jen malinko vybočuješ ze zaběhnutých českých jídelníčků, jídlo se netopí v tuku, tak jsi prostě exot

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tiakia: Tím nemyslím jen tebe,ale tak celkově to tady na fóru často čtu jak je někomu těžko,když se nají normálně.

a co je najíst se normálně, kdo určuje to co je normální a co je nenormální? nějaké zažité tradice? Tahle česká kuchyně, založená na tom, udělat všechno co nejtučnější - tudíž "nejpoctivější" se tu zas tak dlouho nevaří. Když se zeptám babiček jak se dřív jedlo - ano vařilo se třeba na sádle? ale kolikrát měsíčně? spočítali by to na prstech jedný ruky, peklo se převážně z celozrnný mouky, bílá byla drahá, jedlo se, to co se vypěstovalo no polích, zahrádkách a zahradách...

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: To je ale dáno jednak tím, že kdysi se lidi mnohem víc hýbali ... a jednak tím, že kdysi se jedlo kvalitněji - domácí máslo, smetana, sádlo , vejce .... to jsou věci, které člověka rychle zasytí, t.j. sní toho na objem míň

S tím naprosto souhlasím, nechtělo se mi to rozepisovat

Cituji dadabus: Což je vůbec hlavní problém nadváhy - nejde tak o to, co jíst, ale kolik. ... není přece jen příjemnější jíst vše, na co mám chuť - akorát že z menšího talíře a ne ze škopku ?

A s tímhle taky souhlasím, napsala si to hezky.
Dneska je zas hodně lidí, kteří jedí extrazdravě, ale mají trochu větší váhu, než by mít mohli, protože jedí moc. To si člověk nevybere

1. . .3456789. . .1213
 

Váš příspěvek

Stydím se za to, že jím zdravě

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené